Přejít na obsah

Jak "zpivaji" Seiko spring drive


tyfo

Doporučené příspěvky

Jsem tu poprve a tak zdravim vsechny pritomne,

 

Zaujala mne technologie spring drive, ma nekdo osobni zkusenost ?

 

Soused vlastni TISSOT tusim T91 a ty pokud dam k uchu tak krasne zpivaji zajimalo by mne co delaji hodinky co maji spring drive

 

dik

 

Tyfo

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to by mne prave zajimalo jestli jsou uplne potichu nebo jestli to v nich susti nebo co vlastne, jinac moje cenova to asi take neni, teda nejak jsem je videl jen nekde v UK a tam za ne chteli cca £2700 a to fakt nedam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dik tak nejak jsem si to predstavoval, ja jako technofil a pocitacovy nadsenec to by bylo neco pro mne ale ta cena predpokladam ze za rok za dva treba se stanou rozsirenejsi a budou k dostani nekde treba za polovinu :) to by se asi dalo za takovou specialitku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Tak už je prý můžeme vidět naživo (a koupit) i v Praze. Viz:

http://www.hodinky-koscom.cz/SEIKO-Spring-...ice---P136.html

Měl je tu někdo už v ruce?

Jen jsem je viděl na Viennatime a na první pohled vypadaj úžasně, hlavně varianta s šedým číselníkem. Ze strany už se mi líbily míň, mají takové veprostřed po obvodu vlamované pouzdro, vypadá to nezvykle. Celkově nevím - spring drive je něco nového, něco, co těm hodinkám přidává na hodnotě a zajímavosti, na druhé straně je moje snobská fóbie ze značky Seiko, t.j. za Seika ze mě nikdo nevyrazí víc jak 5000,-Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych byl ochoten za ně i něco zaplatit, ale zase se trochu bojím, jakou budou mít trvanlivost. Přece jen to není čistá mechanika a mám obavu, že ty elektro-součásti budou stárnout rychleji. Takže si myslím, že budou možná ztrácet rychleji na ceně...

Upraveno uživatelem Z.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- setrvačka, vlásek, krok... Ale na setrvačku ať mi nešahaj.

No, ano. Dokonce ani netikají. Což je na jednu stranu zajímavé a Seiko to používá i v reklamním sloganu: "Tichá revoluce," ale na druhou stranu to trochu ztrácí tu pravou hodinářskou poezii...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačilo by si přečíst ty odkazy a bylo by jasné že za pět tisíc zatím nebudou, taktéž setrvačka není, to byl jeden z důvodů jejich osmadvacetiletého vývoje. Je sympatické že se snaží přijít s něčím novým, japonci to asi prožívají víc než my, viz. kinetic a eko drive. Vadí tam prostě ta elektrika, na tom se asi shodneme. Z toho jsem nikdy dobrý pocit u hodinek neměl. Uvidíme jak se prosadí. :worried_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačilo by si přečíst ty odkazy a bylo by jasné že za pět tisíc zatím nebudou, taktéž setrvačka není, to byl jeden z důvodů jejich osmadvacetiletého vývoje. Je sympatické že se snaží přijít s něčím novým, japonci to asi prožívají víc než my, viz. kinetic a eko drive. Vadí tam prostě ta elektrika, na tom se asi shodneme. Z toho jsem nikdy dobrý pocit u hodinek neměl. Uvidíme jak se prosadí. :worried_anim:

Jen pro pořádek - odkazy jsem četl a ceník mám doma, nevím, co řešíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ano. Dokonce ani netikají. Což je na jednu stranu zajímavé a Seiko to používá i v reklamním sloganu: "Tichá revoluce," ale na druhou stranu to trochu ztrácí tu pravou hodinářskou poezii...

Z hodinářského hlediska vlastně o žádnou revoluci nejde, mechanický komponenty vyměnili za dráty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z hodinářského hlediska vlastně o žádnou revoluci nejde, mechanický komponenty vyměnili za dráty.

Já myslím, že se do značné míry jedná o revoluční krok. Cituji z materiálů umístěných na

http://www.hodinky-koscom.cz/Seiko-Spring-...trojek-P48.html

 

"Hodinky Spring Drive jsou jedinečné, neboť, vedle toho, že se vyznačují téměř všemi charakteristikami klasických mechanických hodinek, nevyžadují krokové ústrojí. Krokové ústrojí využívá předozadního pohybu setrvačníku k regulaci rychlosti, jíž pero řídí ručičky a právě tento pohyb s velkým třením činí tradiční mechanické hodinky náchylnými j nepřesnosti a poškození. To, co činí Spring Drive mimořádnými je to, že veškerý pohyb v hodinovém stroji se děje jedním směrem, což umožňuje klouzavý pohyb ručiček odrážející skutečnou povahu času. Hodinky Spring Drive jsou skutečnou revolucí v měření času."

 

Ten jednosměrný pohyb kluzného kola, plynulý pohyb vteřinovky a tichý chod - to je něco nového. Ale otázka stále je, jak dlouho to bude fungovat bez poruchy a bez servisu... To se teprve musí prokázat v praxi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že se do značné míry jedná o revoluční krok. Cituji z materiálů umístěných na

http://www.hodinky-koscom.cz/Seiko-Spring-...trojek-P48.html

 

"Hodinky Spring Drive jsou jedinečné, neboť, vedle toho, že se vyznačují téměř všemi charakteristikami klasických mechanických hodinek, nevyžadují krokové ústrojí. Krokové ústrojí využívá předozadního pohybu setrvačníku k regulaci rychlosti, jíž pero řídí ručičky a právě tento pohyb s velkým třením činí tradiční mechanické hodinky náchylnými j nepřesnosti a poškození. To, co činí Spring Drive mimořádnými je to, že veškerý pohyb v hodinovém stroji se děje jedním směrem, což umožňuje klouzavý pohyb ručiček odrážející skutečnou povahu času. Hodinky Spring Drive jsou skutečnou revolucí v měření času."

 

Ten jednosměrný pohyb kluzného kola, plynulý pohyb vteřinovky a tichý chod - to je něco nového. Ale otázka stále je, jak dlouho to bude fungovat bez poruchy a bez servisu... To se teprve musí prokázat v praxi.

Ano, do jisté míry máš pravdu, ALE... :):):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Millis, Řeším akorát to, že je to docela harpuna, nebylo to myšleno proti tobě :thumbsup_anim: a myslím to obecně (i ty odkazy), myslím že u takových elektrokomechanických kombinací bývá velký pokles ceny s rozběhem prodeje. Spíš by stálo za to vědět jestli mají certifikaci na tu deklarovanou přesnost. Za ty peníze by byly prostě krásné voňavé klasické hodinky co tikají. :headphone:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Millis, Řeším akorát to, že je to docela harpuna, nebylo to myšleno proti tobě :thumbsup_anim: a myslím to obecně (i ty odkazy), myslím že u takových elektrokomechanických kombinací bývá velký pokles ceny s rozběhem prodeje. Spíš by stálo za to vědět jestli mají certifikaci na tu deklarovanou přesnost. Za ty peníze by byly prostě krásné voňavé klasické hodinky co tikají. :headphone:

A o tom tady celou dobu píšu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

........ Vadí tam prostě ta elektrika, na tom se asi shodneme. Z toho jsem nikdy dobrý pocit u hodinek neměl. Uvidíme jak se prosadí. :worried_anim:

 

Tak mne treba ta elekrtika zase tolik nevadi ale co se tyce te zivotnosti to bude samozrejmne jina, je to asi stejne jako s zivotnosti klasickych plne mechanickych hodinek jen s tim rozdilem ze predpokladejme zavadu na mechanice tam to vetsinou zrucny clovek dokaze vyrobit a s odstupem napr 10 let se predpoklada ze vyrobni nastroje budou na vyssi urovni a tak se to dokonce vyrobi snaze nez v dobe originalu. Co se tyce elektroniky tak ta samozrejmne pujde vyrobit mensi presnejsi a vice odolna jen je otazkou zda do toho bude nekdo ochoten investovat tolik aby to vyrobil. Za 10 a vice let si dovedu spise predstavit ze nekdo opravi "gyroturbo" nez ze udela novej svab pripadne previne tu jejich civku dratem 15 mikronu. Tady totiz nejde o klasickou vysokou hodinarinu tady jde o to jake zvladame technologie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...