Přejít na obsah

Jak "zpivaji" Seiko spring drive


tyfo

Doporučené příspěvky

No ono každý na to asi koukáme trochu z jiné strany ale víceméně podobně. Ta elektrika mi vadí právě z hlediska té opravy. Malý příklad za všechny je digi foťák, odejde čip a až se přestane vyrábět, tak ho neopraví nikdo, podobně i s procesorem který to přechroupává. Navíc i když se ty čipy vyrábějí v milionových sériích tak jsou jako náhradní díly pořád drahé. Čas to ukáže. Mě se seika kinetic líbily úplně na začátku, když ještě nebyly u nás na trhu a to hlavně kvůli designu. V současné době mám pocit že ten dobrý design tomu chybí. Jinak bych kousnul i tu elektriku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Za 10 a vice let si dovedu spise predstavit ze nekdo opravi "gyroturbo" nez ze udela novej svab pripadne previne tu jejich civku dratem 15 mikronu. Tady totiz nejde o klasickou vysokou hodinarinu tady jde o to jake zvladame technologie.

No právě, to je přesně ten problém. Protože za deset a více let bude možná i pro samotnou firmu Seiko nějaký Spring Drive dávná minulost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě, to je přesně ten problém. Protože za deset a více let bude možná i pro samotnou firmu Seiko nějaký Spring Drive dávná minulost...

 

jo jo ale treba za 10 let to budou takove ty nove quartzky presne bezne budou jich plne trznice jen to zpracovani bude o samem plastu s vysokym stupnem pokoveni a budou cene protoze byly prvni a kvalitne zpracovane :thumbsup_anim: kazdopadne ted se mi dost libi a pokud vylozene v nich neni nejaka ta vyrobni vada (a tam verim ze i po 5 letech ji Seiko opravi zdarma) tak verim ze pri dnesni urovni technologie budou makat minimalne 25 let. V prvni rade by jsem se obaval u tohoto typu hodinek treba ze praskne ta jejich specialni pruzina "Spron 510" nebo ze jim "vycuchne magnet" predpokladam ze tam je aby pohybem vyrobil nejakou tu energii preci jenom ten jejich svab potrebuje minimalne nejakych 25 nanowatu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...