Přejít na obsah

Dalekohled


Doporučené příspěvky

ja som si kupil toto

NIK10X25DCFSPOLB.JPG

Dalekohled Nikon 10x25 DCF Sport Lite černá metalická

Vodotěsný dalekohled plněný dusíkem proti zamlžování

- Vodotěsné (do 1 m hloubky po dobu 5 minut) provedení, plnění dusíkem proti zamlžování

- High-eyepoint konstrukce pro pohodlné pozorování i při použití brýlí

- Otočné a posuvné pryžové očnice pro optimální umístění očí

- Širokoúhlé zorné pole

- Čočky s vícenásobnými antireflexními vrstvami a objektivy s velkým průměrem pro optimální brilanci obrazu

- Pogumované provedení pro vyšší odolnost proti nárazům a jistější, pohodlnější držení

- Ekologická optická skla bez příměsí olova a arzénu

 

Specifikace

- Zvětšení [x]10

- Průměr objektivů [mm]50

- Úhel zorného pole (reálný) [ve stupních]6.5

- Úhel zorného pole (zdánlivý) [ve stupních]65

- Šířka zorného pole ve vzdálenosti 1000 m 114

- Průměr výstupní pupily [mm]5

- Relativní světelnost 25

- Předsunutí výstupní pupily okulárů [mm]17.2

- Nejkratší zaostřitelná vzdálenost [m]7

- Nastavení osové vzdálenosti okulárů [mm]56-72

- Hmotnost [g]1020

- Délka [mm]178

- Šířka [mm]196

 

Kupil som si ho najme na turistiku a hudobne koncerty. Jeden sebe a druhy pre priatelku.

Najhlavnejsim dovodom pre kupu bola cena.... 198kc za kus :clap:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 654
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kdybych shanel dalekohled do prirody, tak bych vyzkousel projit par bazaru (idealne bazaru s optikou) a sahnul bych po nejakem starsim kousku budto SSSR nebo jeste lepe nejaky nemecky Carl. Zeiss. Za cenu pod 1000 kc (myslim, to je muj odhad) clovek dostane robustni a casem provereny pristroj s kvalitni sklenenou optikou. Sice bude mit vyssi hmotnost, ale naoplatku vydrzi i horsi zachazeni a pripadne ujmy, kterym se clovek pri pohybu v prirode nikdy uplne nevyvaruje. Ty vsemozne dnesni plastove hracky ve mne podobnou duveru nevzbuzuji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych shanel dalekohled do prirody, tak bych vyzkousel projit par bazaru (idealne bazaru s optikou) a sahnul bych po nejakem starsim kousku budto SSSR nebo jeste lepe nejaky nemecky Carl. Zeiss. Za cenu pod 1000 kc (myslim, to je muj odhad) clovek dostane robustni a casem provereny pristroj s kvalitni sklenenou optikou. Sice bude mit vyssi hmotnost, ale naoplatku vydrzi i horsi zachazeni a pripadne ujmy, kterym se clovek pri pohybu v prirode nikdy uplne nevyvaruje. Ty vsemozne dnesni plastove hracky ve mne podobnou duveru nevzbuzuji...

 

Praha Vodičkova ulice, bazar foto kino optika pan Pazdera

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k tomu se pridavam... uz cca patnact let mam takhle ziskany (CCCP) dalekohled 12x40 - pro me potreby idealni... :)

 

Na sraz bych mohl vzít nového Doctera 8x56 aby jsi se podíval

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k tomu se pridavam... uz cca patnact let mam takhle ziskany (CCCP) dalekohled 12x40 - pro me potreby idealni... :)

Jo, to má táta. Pěknej, ale na mě moc těžkej :(

Když už jsme u toho, doporučili byste někdo něco mě? Hlavním problémem je hmotnost. Mám půlkilový foťák a cítím, že je to tak ta max. hranice co jsem schopen unést a to ho většinou dávám do ledvinky u pasu.

Co byste doporučili s ohledem na opravdu minimální hmotnost? Ideálně tak 200 g? Existuje vůbec něco takového slušného? Vím, že je to hrozné omezení, ale kdybych si koupil něco většího tak by to dřív nebo později zůstalo někde v šuplíku :( Hrozně se mi líbí takové ty hranaté dalekohledy od Minolty, máte s nima někdo zkušenost?

Chtěl bych se tenhle nebo příští rok podívat někam na safari - asi do Keni, tak uvažuju, co bych si vzal s sebou. A nebo - co takové ty vytahovací na jedno oko? Jaké mají výhody / nevýhody?

Cenu jsem myslel tak do 10 000 Kč?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to má táta. Pěknej, ale na mě moc těžkej :(

Když už jsme u toho, doporučili byste někdo něco mě? Hlavním problémem je hmotnost. Mám půlkilový foťák a cítím, že je to tak ta max. hranice co jsem schopen unést a to ho většinou dávám do ledvinky u pasu.

Co byste doporučili s ohledem na opravdu minimální hmotnost? Ideálně tak 200 g? Existuje vůbec něco takového slušného? Vím, že je to hrozné omezení, ale kdybych si koupil něco většího tak by to dřív nebo později zůstalo někde v šuplíku :( Hrozně se mi líbí takové ty hranaté dalekohledy od Minolty, máte s nima někdo zkušenost?

Chtěl bych se tenhle nebo příští rok podívat někam na safari - asi do Keni, tak uvažuju, co bych si vzal s sebou. A nebo - co takové ty vytahovací na jedno oko? Jaké mají výhody / nevýhody?

Cenu jsem myslel tak do 10 000 Kč?

 

Jet do Keni na safari s dalekohledem vážícím 200g je stejný nesmysl jako druhý den po žlučníkovém záchvatu navštívit zabíjačku.A časy Horatia Nelsona již minuly.Pokud do Keni tak 7x50 nebo lépe 8x56 a váha bude někde kolem 1100g. Jinak navštiv Zoo uvidíš totéž a lépe a vyjde to nepoměrně levněji

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

<br />Kdybych shanel dalekohled do prirody, tak bych vyzkousel projit par bazaru (idealne bazaru s optikou) a sahnul bych po nejakem starsim kousku budto SSSR nebo jeste lepe nejaky nemecky Carl. Zeiss. Za cenu pod 1000 kc (myslim, to je muj odhad) clovek dostane robustni a casem provereny pristroj s kvalitni sklenenou optikou. Sice bude mit vyssi hmotnost, ale naoplatku vydrzi i horsi zachazeni a pripadne ujmy, kterym se clovek pri pohybu v prirode nikdy uplne nevyvaruje. Ty vsemozne dnesni plastove hracky ve mne podobnou duveru nevzbuzuji...<br />
<br /><br /><br />

Karl Zeiss by NDR take doporucuj. Mam po tatikovi 10x50 binocular. Dal za nej za komancu vejplatu, ale dodnes bez jakekoliv udrzby funguje A1. Co se optiky tyce, nemuze se mu rovnat nic z dnesni plastove produkce do 5-6tisic. Teda alespon co jsem mohl vyzkouset. V bazarech se pri trose stesti a velike vytrvalosti sehnat neco podobneho da.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

<br />

A nebo - co takové ty vytahovací na jedno oko? Jaké mají výhody / nevýhody?<br />Cenu jsem myslel tak do 10 000 Kč?<br />

<br /><br /><br />

 

Zkusenost mam jen jednu. Vyhoda je pri malem rozmeru az brutalni zvetseni, nevyhoda je logicky mensi zorne pole.

Proto ho pouzivali namornici, zato myslivec by te s tim poslal do riti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jet do Keni na safari s dalekohledem vážícím 200g je stejný nesmysl jako druhý den po žlučníkovém záchvatu navštívit zabíjačku.A časy Horatia Nelsona již minuly.Pokud do Keni tak 7x50 nebo lépe 8x56 a váha bude někde kolem 1100g. Jinak navštiv Zoo uvidíš totéž a lépe a vyjde to nepoměrně levněji

Hm, to mám smůlu. Přes kilo je pro mě fakt moc. No na Srí-Lance v národním parku Jala jsem byl bez dalekohledu a taky jsem to přežil. Vím, že to nebude žádný zázrak, ale snad bude něco lepší než nic, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nechci zasírat forum novým topicem a myslim, že by se to mohlo hodit sem. Dostal jsem za úkol tátovi koupit k narozeninám dalekohled, ale přiznám se, že i tvrzení " moc tomu nerozumim" je v tomhle případě hodně odvážný :). Takže bych chtěl poprosit, jestli by mi někdo tady neshrnul, jakýma údajema se mám při výběru řídit a na co si dát pozor atd...a popřípadě bych se nebránil i nějaký konkrétní radě :). Účel dalekohledu je sledování zvířat (hlavně ptactva) na zahradě na chalupě. Zahrada má cca 150 metrů k lesu a dál už to asi potřeba nebude. Přiznám se, že v tom nechceme utopit nějak moc peněz a čim míň tim líp, ale samozřejmě jak se říká nejsme zase tak bohatý abysme kupovali nějakej šunt, kterej bude ve finále jen chytat prach na poličce. Jinak nákup v zahraničí mi nečiní problém, ale zase nadruhou stranu pokud by byl rozdíl v nějaký stokoruně, tak bych dal přednost nákupu v ČR...

 

Předem díky za každej tip :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Abbot: Od založení tohoto téma mám Bushnell 10x50 powerview. Myslím, že do přírody je právě ideální 10x50, přibližuje dostatečně, zkoušel jsem i větší přiblížení a pravda je taková, že musíš mít opravdu pevnou ruku, aby se ti obraz neklepal. Větší už je spíš na stativ. Bushnell jako takový má excelentní optiku ve všech řadách, cenové rozdíly poznáš spíš na zpracování dalekohledu. V tom je např. Nikon preciznější, ale slyšel jsem, že optika v Bushnell je lepší.

Mrkni sem: http://www.highlife.cz/dalekohledy-10-x-50/

Mají tam i dost dobrou akci na Falcona, z 1500,- na 900,- to je dost dobrá cena.

Je ovšem pravda, že kdybych kupoval dnes, asi bych investoval víc, jelikož i zpracování těla má hodně do sebe. Tenkraát mi každy říkal, že koukaš do dalekohledu, a né na něj. Pravda je to z 80%. Např. ten můj Bushnell v cenové relaci do 3000,- se velmi špatně ovládá v mrazech pod -1Ost a věř mi je to dost nepříjemné. Kámoš má vyšší třídu za 5500,-Kč a ten jde jak Swiss hodinky jak v zimě tak v létě. Optika je ovšem stejná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci zasírat forum novým topicem a myslim, že by se to mohlo hodit sem. Dostal jsem za úkol tátovi koupit k narozeninám dalekohled, ale přiznám se, že i tvrzení " moc tomu nerozumim" je v tomhle případě hodně odvážný :). Takže bych chtěl poprosit, jestli by mi někdo tady neshrnul, jakýma údajema se mám při výběru řídit a na co si dát pozor atd...a popřípadě bych se nebránil i nějaký konkrétní radě :). Účel dalekohledu je sledování zvířat (hlavně ptactva) na zahradě na chalupě. Zahrada má cca 150 metrů k lesu a dál už to asi potřeba nebude. Přiznám se, že v tom nechceme utopit nějak moc peněz a čim míň tim líp, ale samozřejmě jak se říká nejsme zase tak bohatý abysme kupovali nějakej šunt, kterej bude ve finále jen chytat prach na poličce. Jinak nákup v zahraničí mi nečiní problém, ale zase nadruhou stranu pokud by byl rozdíl v nějaký stokoruně, tak bych dal přednost nákupu v ČR...

 

Předem díky za každej tip :)

Bude ho táta při pozorování ptáků na parcele spíše držet v ruce nebo si jej šoupne na stativ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zima ani stativ nehrozí, předpokládám, že veškerý sledování bude z okna v chalupě, v lepším případě ze zahrady :). Abych to uvedl na správnou míru, táta je antitechnickej typ, takže ideální něco jednoduchýho, co se vezme do ruky a může pozorovat. Když sem ho teď slyšel mluvit o tom jak plánuje pozorovat zvířata, tak říkal něco o tom, že by stačila i jen 20ka (předpokládám zvětšení)...

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

kdyby si chtěl Bresser Varilux 8-24x50 tak je tady nachystanej včetně pouzdra za 1500 korun :) - je sice starej asi 5 let, ale nikdy nebyl venku (já si vždycky koupím nějakou pí*****vinu ....)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od roku 1996 mám ruský Berkut 7 x 35 za 0,7 Bechera a jsem spokojený. Pro adepty vlastníctví dalekohledu doporučuji hodnotitt i hmotnost. Chodit po horách se zrcadlovkou a dalekohledem dá zabrat i trenovanému. Nepodceňujte. Zároveň mám zkušenost, že když ho potřebuju, leží zapomenutý doma ve skříni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyby si chtěl Bresser Varilux 8-24x50 tak je tady nachystanej včetně pouzdra za 1500 korun :) - je sice starej asi 5 let, ale nikdy nebyl venku (já si vždycky koupím nějakou pí*****vinu ....)

 

Díky za nabídku, bejt to pro mě, tak bych vážně uvažoval, ale jako dárek chci skutečně novou věc s dokaldama a zárukou aby nedošlo k nějakýmu trapasu :)...

 

Jinak všem ještě jednou moc děkuju a chtěl sem se ještě zeptat co znamená u dalekohledů čísla např. 10x50 a jestli to má něco společnýho s následným zorným polem ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Díky za nabídku, bejt to pro mě, tak bych vážně uvažoval, ale jako dárek chci skutečně novou věc s dokaldama a zárukou aby nedošlo k nějakýmu trapasu :) ...

 

tomu rozumím , taky by mě sralo kdybych viděl jenom 300m a dál ne :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...a chtěl sem se ještě zeptat co znamená u dalekohledů čísla např. 10x50 a jestli to má něco společnýho s následným zorným polem ...

zvětšení x průměr objektivu v mm.

Logicky tedy čím větší průměr čočky objektivu, tím větší bude zorné pole a také tím víc světla může do dalekohledu vstoupit, což má výhodu například za šera.

 

Edit: koukni třeba sem: http://www.topoptika.cz/clanky/5-jak-vybrat-dalekohled

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už sem si ujasnil, jaký bych si představoval parametry :) a všem děkuju za cenný rady, který mě k tomu dopomohly...

cena do cca 2000

zoom řekněme od (7) 8-xXx

velikost 50+

a aby to moc nevážilo

Poslední věc, co netušim je, jakou roli hraje značka výrobce. Pokud projdu tyhle parametry tak se zase dostávám k relativně velkýmu rozstřelu cen a nerad bych koupil šmejd, ale stejně tak nemám potřebu sponzorovat dobře znějící značku, která nedává nic navíc ...

Upraveno uživatelem abbot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...