Přejít na obsah

Dalekohled


Doporučené příspěvky

Tak to jsem zvědavej :) Já mám naději na jetej Celestron 25x100 binokulár - zejtra se snad rozhodne. A do budoucna zvažuju nějakej Newton reflektor 200/800 s tím, že bych si musel pořešit montáž a to i za cenu stavby vlastní dobsonovy. Odsoudit se k většímu, kdy si pak bez auta neškrtnu, se mi moc nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 654
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já mám naději na jetej Celestron 25x100 binokulár - zejtra se snad rozhodne.

Nechci ti kazit radost, ale já ho měl a nebyl jsem s ním moc spokojenej. Je to těžký, takže v ruce neudržíš a v podstatě neexistuje stativ/montáž, ze kterýho by se krz něj dalo koukat nahoru. Na hvězdy je to slepá ulička.

Viděl jsem sice všelijaké fantastické konstrukce ála pantograf a lehátko, ale....

Upraveno uživatelem Klotzman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně radost nezkazíš, vyzkoušel jsem si to už na menším a zřejmých nevýhod jsem si vědom. Hodně mě utáhla i cena a po včerejším nočním vyjasnění zatím rozhodně nelituju.

 

Nechci ti kazit radost, ale já ho měl a nebyl jsem s ním moc spokojenej. Je to těžký, takže v ruce neudržíš a v podstatě neexistuje stativ/montáž, ze kterýho by se krz něj dalo koukat nahoru. Na hvězdy je to slepá ulička.

Viděl jsem sice všelijaké fantastické konstrukce ála pantograf a lehátko, ale....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pánové, máte někdo zkušenosti s tímto dalekohledem Fomei https://www.fomei.com/produkty-fomei-8x26-bird-mc-dalekohled-detail-221012

Líbi se mi, že je lehký.

Za sdělené dojmy budu vděčný.

 

Neznám novou produkci Fomei. Za mě na jistotu Nikon Sportstar nebo možná ještě lépe Vanguard Orros (fully multi coated)-

Upraveno uživatelem Toom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pánové, máte někdo zkušenosti s tímto dalekohledem Fomei https://www.fomei.com/produkty-fomei-8x26-bird-mc-dalekohled-detail-221012

Líbi se mi, že je lehký.

Za sdělené dojmy budu vděčný.

 

Mám ho (a nechávám) v autě na hledání ochranných tyčí, věží nebo jiných specifických předmětů než postavím na stativ geodetickej přístroj. Jako nouzovka je použitelnej, jinak nic moc. Třeba na turistiku bych ho vůbec nedoporučoval.

 

Edit: Jinak tady je trochu levnější a s obchodem mám výbornou zkušenost:https://www.dalekohledy-fomei.cz/dalekohledy-bird/dalekohled-fomei-8x26-dcf-bird-mc/

 

Na turistiku s dětma máme tenhle: https://www.dalekohledy-fomei.cz/dalekohledy-beater/dalekohled-fomei-8x32-dcf-hunter-ii-beater-fmc/

 

Je to vyrobený stejně nekde v Číně, jako většina této cenové kategorie dalekohledů.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Vím, že tu jsou zkušení odborníci a znalci.

Obracím se o radu a nasměrování.

Předem děkuji za osvětu, informace a zkušenosti.

 

Hledám dalekohled menších rozměrů (kapsa u bundy/stehenní u kalhot), který rád vezmu s sebou ven a nezůstane doma, protože je velký, těžký, teče do něho....

 

Nemusí být nutně nový, ale spíš bezúdržbový, blbuvzdorný,...

 

Líbí se mi poměr 8 x 30, cena 3 000,- Kč.

 

Projel jsem vlákno, rozhlédl se a objevil:

 

KOWA YF 8x30 PORRO

http://www.supra-dalekohledy.cz/binokular-kowa-yf-8x30-3-18407.html

post-1394-0-30817100-1536399617_thumb.jpg

 

OPTICRON Adventurer T 8x32 WP

http://www.svetdalekohledu.cz/dalekohledy-turisticke/394-opticron-adventurer-t-wp-8x32.html

post-1394-0-65002000-1536399635_thumb.jpg

 

nebo klasika z bazaru

Carl Zeiss Jena Jenoptem 8x30W

https://bazar.fotoskoda.cz/b960064640-cz-carl-zeiss-jena-jenoptem-8x30w

post-1394-0-16780400-1536399667_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle do kapsy asi nedáš, nicméně 8x32 (30) je dobrá / rozumná volba. Být Tebou, šel bych se mrknout přes nějakej roof 8x32, třeba Fomei Hunter (Beater) nebo podobnej, stejně to v týhle ceně mydlej všechno v Číně a porovnal si to s tím bazarovým Zeissem a pokud se ti bude zdát ten Zeiss a bude ve slušném stavu, vzal bych ho. Vodotěsnej ani vlhkotěsnej ale nebude a menší než nějakej novej roof taky ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám tento Monookulár Vortex Solo 8x25

Video

 

Kompaktný a ľahký

Viac antireflexných vrstiev zvyšuje priepustnosť svetla

Vodotesný, nezahmlieva sa

Nárazuvzdorný

Nastaviteľná očnica pre pozeranie s okuliarmi alebo bez

Pogumované odolné telo

Doživotná záruka garantovaná výrobcom

Monokulár VORTEX Solo 8x25 je ideálny pre pozorovateľov, ktorí hľadajú malý a kompaktný ďalekohľad, no zároveň nechcú upustiť od optickej kvality a kvality spracovania obrazu. VORTEX Solo 8x25 je určený pozorovateľom prírody, ktorí sa nechcú naťahovať s ťažkými binokulármi. Tento monokulár bez problémov len hodíte do vrecka a budete ho mať po ruke vždy, keď to budete potrebovať. Pogumované odolné telo zabezpečuje komfortné uchopenie a zároveň zabraňuje vykĺznutiu zariadenia z Vašej ruky. Pozorovací monokulár VORTEX Solo 8x25 je plnený dusíkom, je plne vodotesný a nezahmlieva sa. Vydrží aj v tých najnáročnejších podmienkach a bude Vás tak sprevádzať všade, kde budete potrebovať.

Zväčšenie: 8x

Priemer objektívu: 25 mm

Pupilárna vzdialenosť: 15 mm

Výstupná pupila: 3,13 mm

Lineárne zorné pole: 378 stôp / 1000 yardov (115,2 m / 914,4 m)

Reálny uhol zorného poľa: 7,2°

Minimálna ostriaca vzdialenosť: 5 m

Dĺžka: 11,18 cm

Šírka: 5,59 cm

Hmotnosť: 158,8 g

 

Obsah balenia:

Mäkké puzdro na transport

Šnúrka na krk

post-38493-0-48920300-1536412020_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám tento Monookulár Vortex Solo 8x25

Video

Kompaktný a ľahký

Viac antireflexných vrstiev zvyšuje priepustnosť svetla

Vodotesný, nezahmlieva sa

Nárazuvzdorný

Nastaviteľná očnica pre pozeranie s okuliarmi alebo bez

Pogumované odolné telo

Doživotná záruka garantovaná výrobcom

Monokulár VORTEX Solo 8x25 je ideálny pre pozorovateľov, ktorí hľadajú malý a kompaktný ďalekohľad, no zároveň nechcú upustiť od optickej kvality a kvality spracovania obrazu. VORTEX Solo 8x25 je určený pozorovateľom prírody, ktorí sa nechcú naťahovať s ťažkými binokulármi. Tento monokulár bez problémov len hodíte do vrecka a budete ho mať po ruke vždy, keď to budete potrebovať. Pogumované odolné telo zabezpečuje komfortné uchopenie a zároveň zabraňuje vykĺznutiu zariadenia z Vašej ruky. Pozorovací monokulár VORTEX Solo 8x25 je plnený dusíkom, je plne vodotesný a nezahmlieva sa. Vydrží aj v tých najnáročnejších podmienkach a bude Vás tak sprevádzať všade, kde budete potrebovať.

Zväčšenie: 8x

Priemer objektívu: 25 mm

Pupilárna vzdialenosť: 15 mm

Výstupná pupila: 3,13 mm

Lineárne zorné pole: 378 stôp / 1000 yardov (115,2 m / 914,4 m)

Reálny uhol zorného poľa: 7,2°

Minimálna ostriaca vzdialenosť: 5 m

Dĺžka: 11,18 cm

Šírka: 5,59 cm

Hmotnosť: 158,8 g

Obsah balenia:

Mäkké puzdro na transport

Šnúrka na krk

mam ho taky ...... idealni zvetsovadlo do kapsy

 

* za par korun

Upraveno uživatelem Knedlík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...