Přejít na obsah

Sinn U1


sved002

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 179
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Je nějaký rozdíl v odstínu tegiment lunety (nebo spony) a netegiment pouzdra? Docela by mě to zajímalo. V porovnání s celotegiment 857 jsou moje U1 podstatně světlejší. Což mi zezačátku trochu vadilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Videt to je, ale neni to nijak vyrazne, je trochu rozdil ve strukture a barve, Tegiment ma jemnejsi "zrno" a je tmavsi s lehce do zlate, proste kalena ocel ;)

Pokusil jsem se to vyfotit, vnitrni casti spony jsou bez Tegimentu:

post-25651-0-33097200-1369417223_thumb.jpg

 

EDIT:fotka

 

 

Upraveno uživatelem OndraPod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na fotkách to právě poznat moc nejde, kdybych neměl U1 a 857 vedle sebe, tak bych si toho nikdy nevšiml. Jinak tegiment je na dotyk opravdu příjemně jemný. Každou chvíli jsem si s tím musel hrát....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dostal jsem nejake dotazy, ohledne vule lunety U1, takze male video, ze ktereho je myslim vse jasne.

http://www.youtube.com/watch?v=zVTUgoZRKtc

Vule tam je, ovsem znat je pouze proti smeru otaceni, ve smeru otaceni neni vule zadna a luneta pusobi pevnym a preciznim dojmem.

 

 

Jeste pridam jeden obrazek ze vcerejska... ;)

post-25651-0-71465500-1370166343_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat majitelu U1/U2 jak jsou na tom s kvalitou a rovnomernosti luminescenscni vrstvy u svych hodinek?

 

Moje teda opravdu nic moc.

post-25651-0-63882400-1370211812_thumb.jpg

 

Pouzita C1 Luminova sviti prekvapive docela slusne, ale indexy jsou nanesene nerovnomerne a po nasviceni jsou stredy indexu znatelne tmavsi.

post-25651-0-18214500-1370211994_thumb.jpg

V cem je problem je myslim evidentni, oproti Steinhartum za 10k, ktere maji lumi nanesenou krasne rovnomerne, je to teda bida.

 

 

Dalsi vec ktera me zajima, je chod sroubovaci korunky.

 

Moje se chova nejak takhle:

Korunka ve vetsine pripadu(cca 70%) po vysroubovani ze zavitu nevyskoci, ale zustane zamacknuta ackoliv uz je mimo zavit, nepomaha ani vytazeni korunky do pozice nastavovani data/casu,

vetsinou pomuze az pootocni ve smeru natahu strojku,  viz. video:

http://www.youtube.com/watch?v=-vumZyaoJss

 

Obcas nepomuze ani to a da se(aniz by korunka vubec vyskocila) v zamacknute pozici natahovat strojek, korunka vyskoci až po opetovnem zamacknuti/zasroubovani a vysroubovani ze zavitu.

Jindy vyskoci bez problemu, hned po vysroubovani ze zavitu, coz  je podle mne jedi spravna varianta ;)

Tady jeste vsechny tri varianty pohromade viz. poznamky ve videu:

http://www.youtube.com/watch?v=Uzm0MFJPuEA

 

Popravde netusim, jak moc velky problem to je, nebo v budoucnu mohl byt, moc se mi to ale nezda, ze se chova korunka pokazde jinak :(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče mých U1, tak sice jsem to nikdy nesledoval, ale korunka mi dělá to samé. Tzn. nevyskočí hned po vyšroubování, ale až po pootočení vpřed. Problém s lumi nemám. Vrstvy jsou rovnoměrně nanesené. Tu korunku bych neřešil, bude to konstrukční záležitost. Moje U mají cca 2 roky a problém s tím není žádný. Kdybys to tu nenapsal, ani by mě to nenapadlo. Lumi by ti podle mě vyreklamovali, ale otázka je, jestli ti to až tak vadí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Re: jencegs

 

Ahoj, je to opravdu tak ja pise calv, dneska se mi ozvala pani ze Sinn servisu, jsou opravdu moc vstricni a ochotni, a pokud jde o korunku neni se pry opravdu ceho bat, zadne poskozeni nehrozi :)

Jinak jsem narazil na WUS, tz-uk, atp. na ruzne dotazy ohledne sroubovaci korunky na U1, ale zrovna tohle tam nikdo nezminoval, ale lepsi se zeptat, nez neco poskodit...

 

Luminescence se jeste resi, ale mela by byt rovnomerna po cele plose, problem by mohl byt v nedostatecne aktivovane lumi, takze udelam o vikendu nejake testy a fotky a pak se uvidi.

Na strankach Sinn pise, ze k plne aktivaci je treba cca 90min na primem slunci. Jinak to nerovnomerne naneseni lumi neni okem temer rozlisitelne, na fotce jen diky ostremu nasviceni z boku.

Problem vidim opravdu jen v tech tmavsich stredech indexu. Kazdopadne dam vedet jak to dopadlo ;)

 

EDIT:pravopis

Upraveno uživatelem OndraPod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Re:Calv Diky za fotky, ta tvoje lumi vypada hezky ciste a rovnomerne.

Jinak na tom hadru vypadaj suprove, hezka kombinace s tou SDR lunetou :clap:

 

No co se týče té lumi, tak mě u tvých docela zaráží rozdíl mezi indexy a ručkami. U1 jsou moje třetí sinny a u všech byla barva lumi na ručkách stejně intenzivní jako na indexech..

Co se týče lunety, tak doteď nejsem rozhodnutý, která se mi líbí víc. Jestli klasik tegiment nebo SDR. Tegiment asi vypadá lépe s tahem a působí trochu víc tool a SDR vypadá zajímavěji na NATO strapu/gumě (navíc klame tělem, páč na živo vypadá mnohem lépe než na fotce)... Kdyby nová tegiment nestála přes 7 litrů, tak už ji mám dávno doma a střídám to :cheers: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co se týče té lumi, tak mě u tvých docela zaráží rozdíl mezi indexy a ručkami. U1 jsou moje třetí sinny a u všech byla barva lumi na ručkách stejně intenzivní jako na indexech..

Co se týče lunety, tak doteď nejsem rozhodnutý, která se mi líbí víc. Jestli klasik tegiment nebo SDR. Tegiment asi vypadá lépe s tahem a působí trochu víc tool a SDR vypadá zajímavěji na NATO strapu/gumě (navíc klame tělem, páč na živo vypadá mnohem lépe než na fotce)... Kdyby nová tegiment nestála přes 7 litrů, tak už ji mám dávno doma a střídám to :cheers: 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luneta v tegimentu stojí přes 7tis???

Tak to je darda. Mám v jednání UX SDR a víc se mi líbí klasická luneta, tak jsem myslel že bych ji přikoupil, ale 7tis je fakt dost. Tak už jsem byl rozhodnutý že je vezmu. Sice se mi víc líbí U1, ale asi zkusím ty UX. Jen se bojím té černé lunety.

TO Calv: Budeme se muset příští týden potkat abych tu černou lunetu zkoukl naživo. Pak se rozhodnu. Chci nosit promárně na tahu.

 

Omlouvám se nějak mi blbne poč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...