Přejít na obsah

Jak vidíte angažovanost PRIMu v diskuzích


Prokop

Doporučené příspěvky

Zajímal by mne Váš názor na mé působení na serveru. Zajímalo by mne, kolik z Vás si myslí, že úrovni tohto serveru škodím svou subjektivitou. Zajímalo by mne, kde všude se podle Vás mohu vyjadřovat svůj osobní názor. Mám se podle Vás stáhnout za hranici diskuzního fóra o primkách nebo mám server chronomag.info pouze sledovat?

 

Jan Prokop

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně si nemyslím, že škodíte :-)

Ale jste zástupce jedné z firem zabývajících se výrobou hodinek a tím pádem logicky budou vaše soudy podrobovány zevrubnějšímu a kritičtějšímu zkoumání a hodnocení. S tím prostě musíte počítat. Jinak zde své názory prezentujete myslím docela otevřeně a to je dobré a mělo by to tak zůstat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně úrovni tohoto serveru neškodíte. Jasné je, že jako angažovaný člověk budete mít tendenci aspoň mírně protežovat právě svou značku. To je ale v dnešní době naprosto normální. I na úrovni vlády a státních organů je běžný, byť dost často podvodnický, výskyt lobbingu.

 

Na druhou stranu bych řekl , že většina lidí uvítá vaše názory, protože máte jistě k tématu co relevantního říci.

A potencionální preferování své značky se nijak nebije s tím, že se můžeme vyjádřit i kriticky k jiné značce.

Takže můj názor: svou subjektivitou rozhodně neškodíte. Spíše naopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že jasně deklarujete kdo jste a nesnažíte se tu působit jako nějaká pseudonezávislá rádobyautorita, nemám s Vaším působením v diskusích nejmenší problémy. Sice s Vámi v některých věcech nesouhlasím, ale to je snad normální. Každopádně oceňuji, že někdo ve Vaší posici je schopen normálně se bavit a poskytovat konkrétní informace, ne si jen honit triko tím, jak je super a nej, což je u mnoha salesmanů poměrně běžná záležitost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aspoň je tu veselo. Ale netreba zachádzať pridaleko. Vzajomné obhadzovanie sa "špinou" nikam nevedie. Odklízeč ten nábeh na "flame" elegantne a diplomaticky zastavil. Ako ten príspevok v roamer threade bol ok len mi strasne bil do očí ten nick PRIM keby tam bolo Jan Prokop skorej by som to strávil.

 

A čo takto nejaké pekné gesto pre toho pána čo cestoval podľa vlastných slov nadarmo 500 Km ? Niečo vo veľkom stýle typu: ... dohodnúť termín, a poštou zaslať lístok na vlak do Prahy (samozrejme hradí Elton, kurz hrá v jeho prospech). Poukazovať, porozprávať .... obchod zaručený, renomé vyžehlené a posilnené :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taktez si myslim, ze komentare i mimo PRIM forum jsou vitane. Jenom asi budete na rozdil od "beznych" navstevniku svou reakci dvakrat promyslet, jinak zrejme musite pocitat se silnejsimi komentari ;)

 

Kdyz chronomag toto forum zakladal, radil jsem mu, aby se do pravidel (ktera stejne nikdo necte) uvedlo, ze veskera reklama a firemni propagace nejake znacky je zakazana. PRIM jsem vyhodnotili jako tolerovanou vyjimku, protoze je to prece jen Ceska znacka a jsme radi, ze tu je nekoho ze zastupcu firmy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímal by mne Váš názor na mé působení na serveru. Zajímalo by mne, kolik z Vás si myslí, že úrovni tohto serveru škodím svou subjektivitou. Zajímalo by mne, kde všude se podle Vás mohu vyjadřovat svůj osobní názor. Mám se podle Vás stáhnout za hranici diskuzního fóra o primkách nebo mám server chronomag.info pouze sledovat?

 

Jan Prokop

Ano do jisté míry si to myslím, že nemůžete z takovéto pozice psát úplně vše. Samozřejmě nikdo nemusíte se mnou souhlasit.

Vystupujete zde jako vysoce postavená osoba v Prim, tím spíše představitel firmy, která také vyrábí hodinky (pokud by jste vyráběli např. hnojiva, nevadilo by to tolik), tudíž vaše názory mohou být prezentovány také jako

názory Prim=Elton.

Ve vašem profilu je uveden mail do práce, www stránky prim..

Myslím, že čisté by bylo kdyby registrace byla (teď už je pozdě) prostě Jan Prokop, nebo jakákoliv přezdívka, kterou tu má 90% lidí.

 

Chápu, že by pak nastal problém.

1. Nemohl by jste zde tak otevřeně prezentovat značku Prim a stále si myslím, že o to vám tu jde prioritně.

 

na druhou stranu

 

by jste ale měl větší šanci v tichosti naslouchat názorům zdejších příznivců hodinek a pomocí "chytrých" dotazů se dozvědět potřebné nezaujaté !!! názory a dělat pro sebe (Prim) potřebné vyhodnocení a závěry.

A můžete také potom bez problémů diskutovat o hodinkách o holkách atd., ovšem pro většinu lidí by jste zůstal anonymní a to by se vám asi nelíbilo.

 

A nebo tak otevřeně, jak to děláte teď, pak si třeba můžu myslet, že Elton-Prim-Prokop má snad něco proti Číňanům, třeba jsou to rasisti. (nadsázka)

V tomto vašem konkrétním profilu zde (kdy tedy jako chcete hlavně diskutovat) mi tedy chybí, že zde neiniciujete např. nějaké hlasování typu:

Které hodinky Prim se vám líbí nejvíce ?

Co by jste vylepšili na Prim Rider? atd.

 

Nevidím jediný důvod, proč by jste tu neměl být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je zajímavé, že z lidí okolo hodinařiny pravděpodobně zcela otevřeně přispívá pouze pan Prokop. A co statní, co zástupci Hibernie, NESTu, zlatnictví Dušák - nikdo o nich nikdy nebyl na tomto webu? To je divný. Klidně ať přispějí svoji troškou do mlýna, třeba bychom se dozvěděli daleko více informací, které jsou pod pokličkou hodinářství.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dejme tomu, že jsem pan Omega z Omega a píši.

Hodinky Prim vlastní nějaká česká firmička Je jich tam tak málo,

že tato značka nestojí vůbec za řeč. Takové hodinky bych si nikdy nekoupil.

 

Takhle asi mohl potěšit zástupce Roameru váš příspěvek. Samozřejmě můžete říct, že je to váš kamarád a

že si to zodpovíte třeba na golfu.

 

Fuj, už začínám být nepříjemný a arogantní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je zajímavé, že z lidí okolo hodinařiny pravděpodobně zcela otevřeně přispívá pouze pan Prokop. A co statní, co zástupci Hibernie, NESTu, zlatnictví Dušák - nikdo o nich nikdy nebyl na tomto webu? To je divný. Klidně ať přispějí svoji troškou do mlýna, třeba bychom se dozvěděli daleko více informací, které jsou pod pokličkou hodinářství.

Ono to neni az tak divne. Totiz hodinarskych firem (a ted myslim vyrobcu) tady zas az tolik neni. A navic, internet je stale jeste malo vniman jako misto, jak se priblizit zakaznikum. Vetsinou se to omezuje jen na povinnou web prezentaci a dejme tomu obchod. Ovsem primou komunikaci formou webovych for ma jen malo firem i ve svete. Uz ale i tam chapu, ze to je vyborna vec a pomalu si davaji rict. Hodne malych a u nas temer neznamych firem z hodinarske praxe zije a prosperuje prave diky web forum a loajalni skupine lidi, kteri na tech forech diskutujou krome hodinek i o vsem moznem a nemoznem. A vsichni s napetim ocekavaji kazdou zpravu o novince prezentovanou primo hodinarem. Je to opravdu ucinna forma reklamy a je prakticky zadarmo, protoze komunita milovniku hodinek je velka a jakmile do ni clovek pronikne, driv nebo pozdeji zacnou fora navstevovat lidi z celeho sveta. osobne si myslim, ze Prim by mel zvazit zavedeni diskuznich for i na svych novych rozjizdejicich se strankach. Samozrejme by musely byt dvojjazycne, tedy CZ/EN a urcite by chvili trvalo, nez by se zacalo diskutovat i na EN forech, ale nic to nestoji a ucite je to prinos pro firmu. Ovsem je treba, aby se pak na tech forech lidem nekdo venoval a to stoji cas a nekdy hodne nervu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I ja se pridavam k tem, kteri nevidi v pusobeni pana Prokopa zde zadny problem. Naopak, povazuji ho za velmi vitane oziveni fora. Prijde mi daleko poctivejsi, pokud se neschovava za anonymitu, bylo by to ostatne znacne nesmyslne (kazdy pozna, ze podobne prispevky by nepsal opravar sprchovych koutu z Kolina). Ovsem k tomu patri i jiste povinnosti, a tou nejdulezitejsi z nich je nekritizovat ostatni vyrobky ci znacky, alespon ne tedy podpasovymi argumenty, coz se u zminene diskuze dle meho nazoru vyskytlo. Hodinky jsou zbozi vysoce specificke a proto dle meho nazoru tezko primo porovnatelne, z toho bych vychazel a i se tak jako zastupce firmy choval. Jako zakaznik samozrejme mohu srovnavat ci hanet co chci, pokud to budu delat v mezich slusne argumentace.

Proto tedy moje rada zni- v casti Prim obhajovat co se da, v dalsich sekcich bud vystupovat co nejvice objektivne a oprostit se od sveho pochopitelneho zaujeti (muze to byt slozite, chapu), jestli to nedokazete a firma je vase krev, radeji jen sledovat, co si mysli ostatni.

 

To ondraj: neni jiste, ze pod nejakym nickem zde nikdo z techto firem neni, koneckoncu prodavaji vice znacek a tak zaujeti nemusi byt tak patrne. Krom toho, kazdy zde akorat na ne nadava (opravnene), jake maji ceny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne si myslim, ze Prim by mel zvazit zavedeni diskuznich for i na svych novych rozjizdejicich se strankach. Samozrejme by musely byt dvojjazycne, tedy CZ/EN a urcite by chvili trvalo, nez by se zacalo diskutovat i na EN forech, ale nic to nestoji a ucite je to prinos pro firmu. Ovsem je treba, aby se pak na tech forech lidem nekdo venoval a to stoji cas a nekdy hodne nervu ;)

Ano toto je řešní stojí to čas, nervy, ale i peníze a práci.

 

Pokud by to Elton udělal, získal by hne od začátku minimálně 130 návštěvníků + s likem na zdejší web i další hosty.

Tam by pan Prokop byl svým pánem a nepůsobilo by to občas vyumělkovaně jako zde.

 

 

Pro odklízeče:

Jaká je tu průměrná denní návštěvnost jedinečných přístupů ?

A pokud to není tajné a možná ode mne i neslušné se ptát, ale zkusím to.

Jak je financován tento web ?

 

Třeba ale firma Elton daruje za služby zde poskytnuté chronomágovi jedny "reklamní" Orlíky, nebo věnuje nějaký sponzorský dar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro odklízeče:

Jaká je tu průměrná denní návštěvnost jedinečných přístupů ?

A pokud to není tajné a možná ode mne i neslušné se ptát, ale zkusím to.

Jak je financován tento web ?

 

Třeba ale firma Elton daruje za služby zde poskytnuté chronomágovi jedny "reklamní" Orlíky, nebo věnuje nějaký sponzorský dar.

O tomhle ja nic nevim. Mozna to tak nevypada, ale jsem jen bezny navstevnik s pravem mazat a editovat prispevky ;) Pokud se nepletu, nejaka reklama se vyskytuje na hlavnich strankach a tim to myslim i konci. Jinak to asi bude jen fan projekt, ale to je spis otazka na chronomaga.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tomhle ja nic nevim. Mozna to tak nevypada, ale jsem jen bezny navstevnik s pravem mazat a editovat prispevky ;) Pokud se nepletu, nejaka reklama se vyskytuje na hlavnich strankach a tim to myslim i konci. Jinak to asi bude jen fan projekt, ale to je spis otazka na chronomaga.

Ahá, netušil jsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá lidi, beru si Vaše připomínky k srdci.:-) Omlouvám se všem, kterých jsem se dotkl. Absolutně jsem netušil, že způsobím takový poprask :-) tím, že napíšu prostý fakt, bez toho, abych ho komentoval. Nebyla v tom žádná lež ani úmysl poškodit. Konec konců i ostatní diskutující tyto informace potvrdili.

 

Je možná škoda, že Odklízeč tu část diskuze, která se tak zvrhla, nepřesunul jinam, protože nakonec si myslím, že to také k něčemu bylo. Rozhodně mám čisté svědomí v tom, že jsem se snažil být korektní a věcný. Popravdě, skutečně jsem necítil žádnou zášť vůči komukoliv, natož vůči značce Roamer. V jednom mém příspěvku bylo napsáno vysvětlení, proč jsem tu informaci dal k dobru. Dozvěděl jsem se to docela nedávno a byl jsem zklamaný, protože se mi image Roameru líbilo.

 

Moje připomínka nebyla koncipována jako rána pod pás. Věřte mi, že mi taková myšlenka ani nenapadla. Je to možná dané tím, že kdyby někdo zveřejnil naši akcionářskou strukturu, rozhodně bych se za ni nestyděl. Možná bych byl naopak i hrdý. Jako rána pod pás by mi nepřišla ani informace o tom, že nejsem původem hodinář, ale burzovní makléř.:-)

 

Neměl bych s tím problém. Tady přeci není co tajit. To není o rasismu, to je o informovanosti. Já při svých nákupech prostě přemýšlím, koho svými penězi živím a jakkoliv to může vypadat rasisticky, snažím se upřednostňovat české firmy, ať už mají české vlastníky nebo ne, protože tím zprostředkovaně dávám obživu českým lidem. Jsem prostě takový. Takový malý český patriot.:-) Chápu a respektuji, že můžou mít ostatní jiné priority.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diskuzi na téma rozebírání mých slov už nehodlám dále rozvíjet. Pokud máte nějakou konkrétní stížnost, můžete mi ji napsat mailem a já se jí budu zabývat. Jinak budu na radu Odklízeče a drtivé většiny diskutujících v tomto fóru veřejně odpovídat pouze na dotazy a náměty související s hodinkami PRIM, jejich minulostí, současností i potenciální budoucností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové řadím se mezi milovníky hodinek, i když naprostý amatér a hodinky hodnotím především podle subjektivního pocitu, proto také minimálně přispívám do tohoto fora, ale rád si přečtu příspěvky v hodinařině vzdělanějších fandů.

Určitě nebudu sám, když vás požádám o trochu více tolerance. Adrenalinu si většina z nás myslím dost užije v "businessu". Tím nemyslím názorové rozdíly, ale osobní útoky.

 

Jenom pro jistotu doplňuju, že Primky jsem nikdy nevlastnil a ani současná produkce mě neoslovuje, přestože se za patriota považuju.

 

Za toto forum jsem velice vděčný, dozvěděl jsem se mnoho informací, které bych složitě sháněl. Rozhodně bych Prima z diskuze nevylučuval, myslím, že si dá jako seriozní obchodník pozor na hodnocení konkurence.:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro odklízeče:

Jaká je tu průměrná denní návštěvnost jedinečných přístupů ?

A pokud to není tajné a možná ode mne i neslušné se ptát, ale zkusím to.

Jak je financován tento web ?

 

Třeba ale firma Elton daruje za služby zde poskytnuté chronomágovi jedny "reklamní" Orlíky, nebo věnuje nějaký sponzorský dar.

To bude otázka spíše na mne :)

 

Statistika Chronomagu spolu s diskusním forem je dostupná v patičce každé stránky na www.chronomag.cz (tedy není na forum.chronomag.cz) a vede na Navrcholu sem>.

 

Průměrně je na Chronomagu kolem tří až pěti stovek lidí za den. Je auditován i v iAuditu, takže snadno zjistíte, že má zrhuba desetitisícinu návštěvnosti Seznamu. Dělám si legraci, ale na www.iaudit.info najdete porovnání chronomagu s ostatními servery. Je to malý server, to vám mohu prozradit rovnou.

 

Financování je jednoduché - všechny náklady hradí Ariga s.r.o., firma zajištující konzultrace a publikační činnost (v oboru telekomunikací). Prodává se tu teoreticky reklama, ale to by ji někdo musel hodně chtít a i když se teď našli dva tací, kteří ji chtěli, prodává se formou placení za odklik za velmi levno (forma google adwords), takže jestli vynese několik stokorun měsíčně, bude to tak na zaplacení webhostingu. S reklamou tu není žádný konkrétní záměr.

 

Shrnuto podtrženo, je to aktivita lidí ve firmě, kteří mají hodinky rádi a jejíž největší přínos je, že se setkávají s lidmi, kteří hodinkám rozumí a také je mají rádi, při té příležitosti se něco dozvíme, levně koupíme hodinky, dozvíme se, kde je opravit atd. Když celý den píšete studii na téma významu ortogonální modulace v radiových sítích, přijde vám vhod moci chvíli přemýšlet nad ozubenýma kolečkama (to je také důvod, proč tu nejsou digitálky) :) Snad jsem vás vysvětlením nezklamal.

 

To také znamená, že přítomnost pana Prokopa na fóru jen vítám. Jak jste si všimli, hodinkám rozumí, umí o nich poutavě vyprávět a zcela regulérně vystupuje jako zástupce Prim, takže nemůže dojít ke zmatku. Nota bene je to český výrobce a pro české výrobky a podnikatele tu máme slabost. myslím, že co zatím psal, bylo vždy zajímavé a přínosné a je dobré, když máme možnost slyšet názor někoho z průmyslu, protože přeci jen naše dojmy mohou být snadno zkreslené tím, že nejsme uvnitř...

 

tím se také omlouvám za delší nepřítomnost, ve firmě jsme toho měli dost a nestíhali jsme se chronomagu věnovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...