Přejít na obsah

Tissot - dojmy a názory


mengelis

Doporučené příspěvky

Také si to myslím, člověk (v oblasti jejich levnějších mechanických hodinek) kupuje solidní poměr - cena/kvalita/tradice značky.

Připojuji se, zkušenosti mám s automaty PR50 dobré, jednání se servisem v Hybernii bylo v mém připadě bez problémů, už jsem na tohle téma měl příspěvek v sekci Švýcarské hodinky a v sekci Zkušenosti s hodináři (nebo jak se ta sekce jmenuje ..). Je fakt, že dodneška tak trochu lituji, že jsem si tenkrát, tu možnost jsem měl, nekoupil bi-color automaty Le Locle, ale už se stalo. "PR50ky" jsou taky elegantní.

PS: Jak jsem pospíchal s odpovědí, ani jsem si nevšim', že v sekci ˇŠvýcarské hodinky" jsem. Kliknu si vždycky na "Zobraz nové příspěvky" a koukám, co je nového .. :-)

Upraveno uživatelem Apep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně mámTissot rád, v mé kolekci od nich vlastním V8, Le Locle, T-touch Expert a maximální spokojenost. Poměr ceny a kvality je řekl bych 1:1. Například V8 mají 5 let, nošené hodně a do těch nejhorších podmínek, lezení po skalách, sjezdy kolo, sauna atd. prostě to neřeším. Safír 100%, jinak mikroškrábance, nic závažného. A to jsou hodinky do 20.000,- Trochu mě zklamalo, i přesto, že je to můj sen a snad už brzy stane i realitou častý zmiňování zde na foru, různé druhy poškrábaní skla i celkově povrchu u Breitlingů. Hodinky kolem 60.000,- a škráblý sklo, spíš si myslím, že Antireflex, ale stejně, já donedávna i přes zkušenosti s levnými Tissot mylsel, že toto sklo je nezničitelný a za ty peníze i celé hodinky. Člověk aby si na ně dal ještě nějáké gumové pouzdro" Ale je to jen příklad, samozřejmě Breitling je můj sen, a značka Nr.1 :-), ale na lezení do skal a na kolo je brát určitě nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moj nazor poznate, tak skor budem reagovať k prispevkom.

 

Myslim, že do všetkych Archimede, Steinhart a i vyraba strojčeky Vacheron ;)

A takisto som ešte nevidel Traser bez tourbillonu....

 

Možno som to až veľmi prehnal, ale nemôžete myslieť važne, že za tieto peniaze bude 60 kameňovy in-house.

Vynimku tvori Seiko, ktore ale ponuka v podstate to iste ako ETA, len strojček nie je nažltnuty, ale bielo-modry.

 

A na zaver filozoficka uvaha:

Je tu isty člen menom Šíma, ktory ma T Seastar. Ked som videl jeho chvalenie, bol som rad, že je to nejaka originalita oproti 5 milionom Samurajov a 345 tisickam Monsterov na fore. Tym, že sa tu hovori "Su to dobre hodinky" sa prehlbuje globalizacia na Chronomagu; T sice možno je mainstream, ale nie medzi nami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tak projíždím diskuse chronomagu, čím dál tím více mám pocit, že tady panuje nějaký nevyhlášený odpor k Tissotu. Vždycky když chce někdo poradit nějaké automaty okolo 10k, jednohlasně všichni začnou básnit o Archimede, Seiko, Stowa, případně radí připlatit si za Hamiltony, ale skoro nikdy se ve výčtu neobjeví Tissot, ačkoliv i ten automaty od PR50, přes Le Locle či Ballade III nabízí a troufám si tvrdit, že za ty prachy nabízí lepší zpracování, značku i servis než Archimede, Seiko nebo Stowa. Přesto však na fóru panuje mlčení a opomíjení a nakonec obsáhlost vlákna Tissot toho je nejspíš potvrzením. Proč tomu tak je? Zdá se to tak také někomu z vás?

 

 

 

Tissot jsem měl jako první hodinky a byl jsem s nimi spokojený a jak je všichni obdivovali. Pak jsem pořídil Omega Seamaster diver chrono automat a přestali mi lidi říkat jak mám drahé hodinky. Samo, mluvím o laické veřejnosti....je to sranda, ale reklama fakt funguje....i z ho... se může reklamou stát Nr.1.

Z tohoto důvodu se také řadím spíše k lidem co Tissot nemusí....navoněná bída, ale celkem pěkná..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Tissotu je výborný pomer cena/kvalita, niektoré kolekcie - Le Locle, Heritage a samozrejme Vintage kúsky sa mi vždy páčili. V tej cene lepšieho veľa nenájdete.

To Conrad:Dokázal si odpovedať s kamennou tvárou, alebo si sa pri tom rehotal na celé kolo?

 

S kamenou tváří, o chlastu se přeci nežertuje .A k těm Tissotům, Le Locle se mi moc líbí, škoda že nejsou o maličko větší.I když chronograf v bílém provedení bych bral raději než jakékoliv Hamiltony.

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tissot jsem měl jako první hodinky a byl jsem s nimi spokojený a jak je všichni obdivovali. Pak jsem pořídil Omega Seamaster diver chrono automat a přestali mi lidi říkat jak mám drahé hodinky. Samo, mluvím o laické veřejnosti....je to sranda, ale reklama fakt funguje....i z ho... se může reklamou stát Nr.1.

Z tohoto důvodu se také řadím spíše k lidem co Tissot nemusí....navoněná bída, ale celkem pěkná..

 

Tissot bych nenazýval navoněnou bídou - to je trochu drsné, zdá se mi. Firma Tissot má svou historii a je opravdu škoda, že většinu jejich produkce nyní tvoří modely osazené quartzem. Ale co se týká modelů s mechanikou - automat ETou, tak se jedná o slušný poměr ceny a výkonu. Navíc je to dokonalá značka pro lidi, kteří chtějí s mech hodinkami začít, neboť je, což vám asi vadí nejvíc, nejpřístupnější. Tím myslím, že mechaniky, když už nějaké mají, tak jsou za dobré peníze, vypadají dobře a navíc je prodávají skoro všude. Za cenu Tissotek si samo koupíte jiné a možná i lepší automaty, ale o POZOR! My z chronomagu to nebudeme, my budeme koukat po Stowa, Hamilton a podobných. Ale jak se mají ostatní, chronomagu neznalí lidé dozvědět o Stowách, Archimedech etc...? Oni jen chtějí hodinky. A pokud to nejsou lidi, co stráví měsíc hledáním na netu, než si jdou něco koupit, tak nejspíše skončí u Tissotu, páč je všude, kdežto Archimede, Stowy etc... by jsi v kamenných obchodech hledal marně. V Praze je dost kamenných obchodů kde maj třeba Poljoty, bo Vostoky, ale kdo neznalý by začínal u ruských mechanik? Asi tak. Mně bna Tissotu vadí jediné: momentální nabídka automatů, kde nevidím nic, co by mě zaujalo. Ale kdyby měli něco, co by se mi líbilo, tak do toho jdu. Mě by logo Tissot nevadilo. Naopak - měl bych swiss hodinky za slušnou cenu a ještě by si lidi mysleli, jakej sjem šéf :thumbsup_anim:

 

A na zaver filozoficka uvaha:

Je tu isty člen menom Šíma, ktory ma T Seastar. Ked som videl jeho chvalenie, bol som rad, že je to nejaka originalita oproti 5 milionom Samurajov a 345 tisickam Monsterov na fore. Tym, že sa tu hovori "Su to dobre hodinky" sa prehlbuje globalizacia na Chronomagu; T sice možno je mainstream, ale nie medzi nami.

 

No... to je dumka k zamyšlení. Ale jsou tu mezi námi zmiňované Seastary a několikero leLocle.

 

Etě něco pro diskusi: Otec ví, co jsou to Breitling, Rolex, Pateky, VC, či dokonce Hamilton a Stowa (jsem ho poučil). A strašně lituje svých starých Tissot,. Které někde vůl ztratil, ale i když by si mohl koupit nějaký levnější model od Breitlu, stejně asi půjde do Tissotek. :worried_anim: Taky nechápu, proč si nekoupí B1, ale on chce zase Tissot. A není to tím, že by na B1 neměl, nebo se mu nelíbily - naopak můj katalog Breitlů dokonale oslintal. A pak se v tom vyznejte. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tak projíždím diskuse chronomagu, čím dál tím více mám pocit, že tady panuje nějaký nevyhlášený odpor k Tissotu. Vždycky když chce někdo poradit nějaké automaty okolo 10k, jednohlasně všichni začnou básnit o Archimede, Seiko, Stowa, případně radí připlatit si za Hamiltony, ale skoro nikdy se ve výčtu neobjeví Tissot, ačkoliv i ten automaty od PR50, přes Le Locle či Ballade III nabízí a troufám si tvrdit, že za ty prachy nabízí lepší zpracování, značku i servis než Archimede, Seiko nebo Stowa. Přesto však na fóru panuje mlčení a opomíjení a nakonec obsáhlost vlákna Tissot toho je nejspíš potvrzením. Proč tomu tak je? Zdá se to tak také někomu z vás?

 

Je tu jenom par jedincu co maji vylozeny odpor ke znacce, ale celkove si myslim ze znacka T je tu na foru prijimana pozitivne na to co nabizi. Na foru znalcu a milovniku se ale bude predevsim darit znackam mene proflaklym a rekne nejak se odlisujicim. Reklama zde pusobi spise negativne, chceme se svym zpusobem odlisit nasim panskym sperkem. Prece jen Tissot je pohybuje ve vodach podobnych napriklad zakaznikum lidovych utilitarnich vozidel, jez nevyvolavaji nadseni a polemiky nadsencu.

 

Maji docela slusny vyber a nektere kousky jsou opravdu pekne, ale vlakno zapadlo:

http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=8115&hl=

 

Take v recenzich hodinek se majitele T zde na foru zrovna nepretrhnou. Sam mam jedny Tecka viz: http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=15134 ,ale jakmile clovek zkusi vyssi tridu, byva pak kritictejsi k nedostatkum a narocnejsi k provedeni a tak o dalsich T neuvazuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tissot byly moje první swiss made hodinky, model PR 100 quartz. Spokojenost, dokud jsem se s nima nevyflákal na kole, pan hodinář je poslal do servisu a nabídnul mi prozatím nějaké noname quartzky než se ty moje vráti ze servisu. To bylo někdy okolo roku 1990. Teď už je nemám, prodal jsem je kámošovi a docela mě to s.re, tak mu občas koukám na zápěstí na moje bejvalky. Dnes mě na TISSOTu baví řada heritage, tam bych si vždycky vybral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

k Tissot mám také odpor a nijak se za to nestydím - profilují se jako módní komerční značka a dobře jim tak - kromě řady heritage kde bych si vybral, ovšem za jiné peníze a řady lockle kde bych si také vybral, ale srdce mi to netrhá, to stojí všechno za velké H

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Komerční jsou, ale to je věc managementu. Hodinky udělat umí, když to tak vemu, jsou jako Seiko- široký cenový rozsah, spoustu lidí to štve, ale asi jim to pomáhá přežít v tom přecpaném středoproudém rybníku.

Na druhou stranu- co bych za to dal, kdyby se takhle choval náš domácí výrobce...

Edit:

OK YPO, je to v lidech. Firmu nevlastní hodináři, ale bankéři a kšeftaři...

Takže koupit, zhodnotit ( marketingem) vytěžit ( masovým prodejem) a pak prodat a hajdy o dům dál...

To je ten hnusnej kapitalismus..

Upraveno uživatelem Radimk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Komerční jsou, ale to je věc managementu. Hodinky udělat umí, když to tak vemu, jsou jako Seiko- široký cenový rozsah, spoustu lidí to štve, ale asi jim to pomáhá přežít v tom přecpaném středoproudém rybníku.

Na druhou stranu- co bych za to dal, kdyby se takhle choval náš domácí výrobce...

Edit:

OK YPO, je to v lidech. Firmu nevlastní hodináři, ale bankéři a kšeftaři...

Takže koupit, zhodnotit ( marketingem) vytěžit ( masovým prodejem) a pak prodat a hajdy o dům dál...

To je ten hnusnej kapitalismus..

 

srovnávat tissot a seiko nelze a to ani na nejnižší mechanické úrovni a o kvartczu :) se ani bavit nebudu - seiko je o dost výš ať se to někomu líbí nebo ne, už i proto, že má vlastní nápady, pouzdrem počínaje a strojkem konče

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když čtu tuhle diskuzi tak mě maně napadá ten starý vtip

Jaký je rozdíl mezi pohlavním stykem s manželkou a Trabantem.

Žádný, obojí uspokojí,ale nenadchne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Když čtu tuhle diskuzi tak mě maně napadá ten starý vtip

Jaký je rozdíl mezi pohlavním stykem s manželkou a Trabantem.

Žádný, obojí uspokojí,ale nenadchne.

a nebo kde našel Julínek Cikrta ----- v Kinder vajíčku

 

--- je to tak uspokojí a nenadchne, je otázka koho uspokojí - v některých věcech je prostě skromnost na ho**o, ale to jsme zase u priorit a dál je to zacyklené téma ---

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oprosti se od "odborné" stránky a podívej se na to čistě obchodně. Tam je podobnost obrovská. Masovost, "líbivé" produkty a propagace.. Ano uznávám, Seiko má blíž i k " vyšší" hodinařině, kterou někde umí prodat.

Ale ( zase obchodně vzato) když půjde standartní maník ( pro nás laiknemehloneznalecanalfabet...) do běžného kšeftu který brand si asi vezme?

Tady to zase Tissot Seiku vrací.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Oprosti se od "odborné" stránky a podívej se na to čistě obchodně. Tam je podobnost obrovská. Masovost, "líbivé" produkty a propagace.. Ano uznávám, Seiko má blíž i k " vyšší" hodinařině, kterou někde umí prodat.

Ale ( zase obchodně vzato) když půjde standartní maník ( pro nás laiknemehloneznalecanalfabet...) do běžného kšeftu který brand si asi vezme?

Tady to zase Tissot Seiku vrací.

 

v podstatě si řekl jinak to co jsem se snažil naznačit - tissot je pro lůzry a seiko pro fajnšmějkry, v jakékoli cenové kategorii i když ve vyšších cenových kategoriích jednoznačně převládá seiko a tissot je na chvostu - seiko má obecně jedinou "nevýhodu", že vypadá moc východně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomhle asi funguje podvědomé spojení Švýcarsko kvalitní hodinky jako české pivo kvalita.

Ale když jsem byl na vojně v Domažlicích pili jsme místní pivo a nikdo mu jinak neřekl než Kozinovo slzy a chuť mělo stejnou .Dnes je to třeba jinak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...