Přejít na obsah

Longines MVS


JPS

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 47
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V kterém roce byla založena organizace Mjetek vojenskie spravy??

 

Majetek vojenské správy není organizace, tímto názvem byl označen její majetek.

No a vojenská správa? Musela vzniknout hned, jak vzniklo Československo, resp. Československá armáda, tudíž v roce 1918.

Google translatoru zdar! Nazdar!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud můžete získat více zpráv v tématu MVS , budu vděčný, mám na mysli hlavně Longines MVS a datum výroby

 

Po roce 1930 došlo letecto Československé republiky resp. Ministerstvo obrany k názoru, že potřebuje vybavit své piloty hodinkami. Byli vybráni 3 dodavatelé hodinek. LONGINES, LEMANIA a ETERNA. K dodávce došlo cca v roce 1935 (opravte mě, pokud kecám, jsem líný googlit). Všechny tyto hodinky byly na dýnku označeny MAJETEK VOJENSKÉ SPRÁVY, zkráceně MVS, a evidenčním číslem. Zjednodušeně řečeno, hodinky koupilo Ministerstvo obrany Československé republiky. Tyto hodinky si označilo (podepsalo) nápisem MAJETEK VOJENSKÉ SPRÁVY. Vojenská správa je označení úřadu, který se stará o vojenský majetek a jeho evidenci - letadla, tanky, pušky, ešusy.... a hodinky.

Snad To tím translatorem proleze a pomůže Ti to v orientaci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Mám dotaz na Longines MVS a nechci kvůli tomu zakládat nové vlákno, tak to zkusím umístit sem, třeba mi někdo poradí. Budu muset vyměnit sklo na svých leteckých Longines, které už i tak není originální. Chci se zeptat, jestli někdo nevíte, jak vypadalo originální sklo na těchto hodinkách. Předpokládám, že bylo plastové a vypouklé, ale to jen odhaduji. Pokud k tomuto někdo máte trochu spolehlivé info, předem děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...