Přejít na obsah

Senator x Big Pilot


Onisan

Doporučené příspěvky

Jednoznačně starý model IWC Big Pilot.

Logo Glashütte je hnusné a ta vykouslá čtyřka je ohavná, zvlášť, když je spousta místa jinde.

Nové Piloty nemají devítku a hodinky bez devítky nejsou hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 69
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

IWC Big Pilot, má je přece ministr zahraničních věcí ČR. :thumbsup_anim: :tomato:

U těch starších BP se mi nelíbí bílá datumovka. Jediná zásadní věc, která mi na nich vadí je to, že těch fejků je všude kolem hodně. U Senátorů máš jistotu, že je jen tak někdo neskopčí.

Jinak je těžký při rozhodování nemyslet na cenu. Vím jistě, že si ani jedny nekoupím, takže je to rozhodování o dost lehčí :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky, i cerne rucky jsou imho zajimavejsi nez ty nerezove. Ale chapu, ze nekomu vadi ukousnuta cisla.

 

stare BP vyzeraju omnoho luxusnejsie, mne sa viacej pacia tie, pre mna maju okrem toho taky historickejsi nadych

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u staršího modelu se mi liíbily ty ručky... ale ta datumka je naopak hrozná... u těch nových ručky neurazí, datumka je supr, neb datový věnec je v barvě číselníku a bílá číslovka jako by nahrazovala 6tku na jejíž pozici se nachází... že tam není číslovka 9 jsem si pořádně uvědomil až asi druhý den... a ukoslé číslovky mi nevadí ani na IWC ani na Glashutte :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OBOJE !! Nádherný hodiny, oboje mají to svoje. Nechci zase pindat svoje blbiny, ale je to jasný, hluboká promyšlená koncepce - IWC jdou směrem pro pozorovatele (proto nevyhrály - nesedí mi tam datumka, kterou pozorovatel nepotřebuje - i když je s tím rámečkem krásně zpracovaná ) a GO cílí na frajírky (parádní big date, ale ten font čísel hodin by mohli vylepšit).

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OBOJE !! Nádherný hodiny, oboje mají to svoje. Nechci zase pindat svoje blbiny, ale je to jasný, hluboká promyšlená koncepce - IWC jdou směrem pro pozorovatele (proto nevyhrály - nesedí mi tam datumka, kterou pozorovatel nepotřebuje - i když je s tím rámečkem krásně zpracovaná ) a GO cílí na frajírky (parádní big date, ale ten font čísel hodin by mohli vylepšit).

 

ked by som mohol byt kriticky voci obom, tak na GO sa mi ten velky datum nepaci ani trocha - na pilotkach vazne podla mna nema co haldat, okrem toho je biely a bije to do oci hrozne, u Big Pilotov mi vacej vadi rezerva chodu ako datum

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jo - tohle jsou ty kráásný béčka, co jsem viděl na letišti ve vídni ! Díky sibirnayo, už se asi nevyrábí, že? Jsou opravdu krásný, přímo tahaj za oči, jasně nejhezčí hodinky, co tam měli, jen ještě matnější pouzdro by bodlo, i když to je asi jen moderní úchylka, tehdá byla pouzdra jestli se nepletu asi niklovaná, není-liž pravda. To strukturovaný nasvícení jako originál je prostě paráda, sekundennullfunktion jako originál, krásně k nim sednou i ty retro nápisy ... TOHLE jsou béčka pro mě, až na ně budu mít, ze všech replik číslo jedna, souhlasím jednoznačně.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to sibirnaya: jasně, že se vyrábí a prodávají stále.. ty s Panodatum stojí nějakých 190 000 Kč, tyhle cca 120 000

 

to cigi: pokud mluvíš neustále o funkci "nulování" jako je tady na těch Senátorech tak se koukni do vlákna B-Uhren... Tyhle povzdechy avolání po tom správném provedení "jako u originálu" je sice pěkné, ale můžeš začít hledat nulovací tlačítko na původních B-Uhren... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Onione, já nevím, nejsem pochopitelně odborník, ale myslím, že všude takové nějaké tlačítko je, nejsem si ovšem jist, že je to nulování, může to být i seřizování jako takové. Kromě toho prý snad nulování fungovalo i na základě prostého vytažení korunky do polohy natahování, nevím, taky pokud vím, bylo několik původních kalibrů. Ale myslím, že to vypátráš, nejzajímavější by bylo, jestli je to v požadované specifikaci od luftwaffe. Já to mám z nějakého německého povídání o původních béčkách, kde se tvářili dost kompetentně, ale znejistils mě. Kurnik, já to na jejich original :) webu ne a nenajdu, víc se do toho ponořím , ta cena ale sedí s tím, co mi uvízlo v paměti na tom letišti ..... Jenže oni už stejně patřej swočgrúp, takže chladnu.....

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Onione, já nevím, nejsem pochopitelně odborník, ale myslím, že všude takové nějaké tlačítko je, nejsem si ovšem jist, že je to nulování, může to být i seřizování jako takové. Kromě toho prý snad nulování fungovalo i na základě prostého vytažení korunky do polohy natahování, nevím, taky pokud vím, bylo několik původních kalibrů. Ale myslím, že to vypátráš, nejzajímavější by bylo, jestli je to v požadované specifikaci od luftwaffe. Já to mám z nějakého německého povídání o původních béčkách, kde se tvářili dost kompetentně, ale znejistils mě. Kurnik, já to na jejich original :) webu ne a nenajdu, víc se do toho ponořím , ta cena ale sedí s tím, co mi uvízlo v paměti na tom letišti ..... Jenže oni už stejně patřej swočgrúp, takže chladnu.....

 

 

To tlačítko mali úplne prvé B-Uhren.Boli vyrábané pod rovnakou špecifikáciu FL 23883, ale ešte pred WWII.Tlačítko slúžilo na nastavenie času.

Neskôr špecifikáciu upravili o hacking a tlačítko sa na WWII B-Uhren už takmer neobjavuje.

 

Edit: tak hodinky z ktorých vychádzajú B-Uhren vyrábal Uhrenfabrikation Glashütte Lange&Sohne už v roku 1935 a tlačítka boli dve.Jedno slúžilo na nastavenie času(pohyb ručičiek) a druhé zastavovalo jednu sekundovku -Rattrapante.

Upraveno uživatelem maxs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

maxsi, mám to pochopit tak, že před WWII béčka měla nulování vteřinovky (při zmáčknutí tlačítka nebo korunky - se vteřinovka posune na nulu - sekundennullfuntion, jak píše viktor - vlastně skoro chronograf) a některá pozdější z WWII jen prosté zastavení vteřinovky (vteřinovka se při natahování zastaví - sekundenstopp - tak jsem to chápal já z toho článku, jak mají moderní ety) ? Jestli se to ovládá tlačítkem nebo korunkou je mi teď jedno. Obojí myslím pro synchronizaci času více hodinek postačuje. Teď je otázka - měla jednu či druhou komplikaci všechna béčka? - píšeš, že to bylo ve specifikaci (asi Luftwaffe?), nebo byla i taká, co se zastavením vteřinovky nezabývala?

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...