Přejít na obsah

Povolení aukcí v sekci soukromého prodeje


Chronomag

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny. V sekci Prodeje není dnes povolený aukční model, tedy dražba prodávaného kusu. Nepamatuju si už, proč se to tehdy tak ustanovilo a navrhuji pravidlo změnit s tím, že by bylo možné prodávat hodinky aukčně s těmito pravidly:

 

1) Příhoz po minimálně 100 Kč, u zboží nad 10 000 Kč po 500 Kč, pokud se objeví něco drahého, tak individuálně.

2) Prodávající je povinen udat (kromě stavu, způsobu platby a jiných věcí obvyklých při prodeji):

  • Počáteční cenu, za kterou je ochoten prodat
  • Požadovaný příhoz, liší-li se od zavedených pravidel
  • Způsob ukončení aukce (klasicky 48 hodin po posledním příhozu následujícím po dni XY)
3) Při dražbách "od koruny" musí prodávající uvést, zda je zboží ochoten prodat za jakoukoliv v dražbě platnou cenu, nebo zda "si to může ještě rozmyslet".

4) Příhozy se provádějí vložením zprávy do fóra. Vítězem se stává, kdo nabídne nejvíce.

5) Může být povolená reverzní dražba, tedy nabídnout méně.

 

Co o tom soudíte, mají být aukce na Chronomagu povoleny?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 125
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď
Zdravím všechny. V sekci Prodeje není dnes povolený aukční model, tedy dražba prodávaného kusu. Nepamatuju si už, proč se to tehdy tak ustanovilo a navrhuji pravidlo změnit s tím, že by bylo možné prodávat hodinky aukčně s těmito pravidly:

 

1) Příhoz po minimálně 100 Kč, u zboží nad 10 000 Kč po 500 Kč, pokud se objeví něco drahého, tak individuálně.

2) Prodávající je povinen udat (kromě stavu, způsobu platby a jiných věcí obvyklých při prodeji):

  • Počáteční cenu, za kterou je ochoten prodat
  • Požadovaný příhoz, liší-li se od zavedených pravidel
  • Způsob ukončení aukce (klasicky 48 hodin po posledním příhozu následujícím po dni XY)
3) Při dražbách "od koruny" musí prodávající uvést, zda je zboží ochoten prodat za jakoukoliv v dražbě platnou cenu, nebo zda "si to může ještě rozmyslet".

4) Příhozy se provádějí vložením zprávy do fóra. Vítězem se stává, kdo nabídne nejvíce.

5) Může být povolená reverzní dražba, tedy nabídnout méně.

 

Co o tom soudíte, mají být aukce na Chronomagu povoleny?

Nemyslim si, ze je to nejlepsi napad z nekolika duvodu:

 

- Bude tu mnoho novych pravidel a vznikne myslim dost krizovych situaci

- Prodeje budou moc byt spekulativni, u hure prodejnych hodinek muze vznikat "kamaradickovani" zname z aukra, ze si clenove navzajem budou zvysovat prihozy, aby se dane hodinky prodaly za "vyhrazenou cenu" a ne za cenu, kterou si urci ostatni clenove podle sveho zajmu

- Mohlo by to pritahnout nove cleny, kteri zde budou chtit pouze tvorit spekulativni prodeje a foru nic neprinesou

 

Cela situace ale ma i svoje pozitiva a to:

 

+ oziveni sekce prodej

+ nova moznost jak nabidnout k prodeji hodinky jejichz cena se da tezko urcit a kterou si zvoli sam kupujici dle sveho zajmu

 

Kdyz to shrnu, za sebe bych radsi ponechal stavajici verzi prodejni sekce, ta komorni atmosfera kolem ma neco do sebe, nevznikaji rozepre z duvody nepochopeni/nerespektovani pravidel atd.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslim, ze k tomu neni zadny duvod, soucasna praxe je takova, ze se nabidky v pripade nezajmu ze strany kupujicich zlevnuji. K tomu, aby prodavaci ziskal co mozna nejvyssi profit jsou zde jine aukcni systemy. Sekci prodej vnimam jako jakousi moznost prodat, ci koupit neco mezi lidmi, ktere castecne znam a duveruji jim. Jak pise Gilius, pribude zde sposta chytraku, kterych je v soucasne dobe plne aukro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chronomag - jeste bych k prvnimu prispevku pridal anketu: Chcete povolit aukce na chronomagu? ANO - NE Bude to mit lepe citelny vysledek ;)

 

Mně spíš zajímaly názory, než prostý součet :) ... proto jsem tam nedal anketu.

 

Asi udělám pokud, vytáhnu nějaký kousek, který oželím a udělám jednu aukci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem pro. Mohla by být legrace.

Rozhodně si nemyslím, že by to suplovalo Aukro. Spíše mi to přijde jako fajn oživení.

Teď se sice prodává za pevnou cenu, ale lidé posílají SZ s návrhy na výměnu či slevu, takže aukce není nic proti ničemu, řekl bych.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi udělám pokud, vytáhnu nějaký kousek, který oželím a udělám jednu aukci :)

 

 

já si myslím,že aukce,jako taková,fungovat bude......ale ta "omáčka" a okolo....:(

 

To,jak je to teď....to je fajn.....zatím se tu lidi nebojí si poslat peníze(či hodinky)..panuje tu důvěra.....zatím.Tím,že se tu povolí aukce.....aby to nebyl první krok někam,o čem Chronomag být nemá.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem proti, jedine co by jsem povolil je reverzni drazba ale slevnuje se i ted. No snad jedine model ze pokud se rekneme do mesice neproda tak jde cena dolu nebo to prodavajici zrusi. Stejne dle meho nazoru starsi prodeje nikdo necte. A lezi tu takoveto mrtvoly :

 

Invicta

 

A nikdo nevi zda je stale aktualni ?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...