Přejít na obsah

Co soudíte o JUNKERS ?


RomanP

Doporučené příspěvky

... a zklamalo mě že vypadají jako Panerai, tedy že Junkers jde cestou napodobování..

rekl bych, ze tento trend stale trva ... junkers 6292-5 versus IWC Aquatimer Split Minute Chronograph

http://www.junkers-shop.de/product_info.ph...products_id/184

https://www.iwc.ch/collection/collection_de...sp?l=en&mid=501

 

oba kousky se navic delaji s doplnky misto ve zlute tak (podle fotek) ve svetle sede.

 

6292-5.jpg

3723_001_m.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pravda, "inspirace" je zcela zrejma, myslim ze to snizuje jmeno ktery si Junkers snazi vybudovat. Skoda, modely wellblech jsou celkem originalni, u toho co jsem si vybral bych jim tu podobnost s hanhard a tutima odpustil, chteji-li vyrabet letecke hodinky ve stylu 30tych let musi design prizpusobit tehdejsim hodinkam (Hanhard a Tutima jsou take uplne stejne, snad jen hanhard ma vetsi diametr..)...na a B-Uhr, ktere mimochodem vyrab i Junkers, jsou take od vetsiny vyrobcu velmi podoben a jejich vliv je videt i napriklad na minimalne polovine modelu Fortis....ale napodobovani soucasneho modelu je pro me zklamanim, myslel jsem ze toto obdobi maji jiz za sebou...Ted mam brouka v hlave a premyslim zda ty hodinky vubec chci..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...
  • po měsících...

Na ebay se prodávají Junkers Flugweltrekorde G38 6270-2 s koženým řemínkem a s vodotěsností 10 ATM, prý je to nějaká nová verze, ta 5 ATM je prý 2 roky stará varianta. Přitom Junkers i Pointec pořád uvádějí 5 ATM. Víte o tom někdo něco? Nikde jsem ale neviděl nabízet "novou 10 ATM variantu" 6270M-2 s titanovým tahem ... pokud byste o ni někdo zakopl, prosím nechte tu zprávičku, díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...
  • po měsících...

vlasta66: Tyhle jsou fakt pěkné :wub:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad se mi nebudete smát, když řeknu, že jediný co od fy. Junkers mám je karma. Zatím šlape jako hodinky.

 

Když jsem se rozhodoval, do kterých hodinek zainvestuji, tak i Junkers byly v mém hledáčku, ale nakonec jsem se rozhodl, že nebudu plýtvat municí a ušetřím si na pořádný hodinky. Tj. v mém podání nějaký pěkný Omegy. Asi

 

Přeji šťastnou ruku při výběru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulý týden jsem na Junkersy koukal v Německu.

Designově mi přijdou zdařilé, cena je příznivá a kalibr Molnija mám rád. Uvažoval jsem o nich.

Nakonec z koupě sešlo - byl jsem zklamán detaily.

Většina modelů měla nepatrně odřený kožený řemínek (tam, kde se jeho ukončení dotýká pouzdra). Pokud je to problém už na nových hodinkách, nechci vidět, jak to dopadne po týdnu nošení. Ale řemínek se dá vyměnit, takže pohoda.

U dvou jiných byla ale špatně nanesena svítící vrstva na ručkách. Jako by byla na jednom či dvou místech nepatrně setřená. Nic dramatického, ale kdykoliv bych se podíval, kolik je hodin, štvalo by mě to :(

 

O vitrínku vedle byla Askania. To bylo jiné kafe. Ale taky za jiné peníze. Tudíž jsem odjel bez hodinek :crying_anim:

 

Edit: Jo, Askania měla vlastní kalibry (alespoň mi to tak připadalo) a nevypadalo to vůbec špatně.

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Já mám tyhle

6216-2_gross.jpg

a nemůžu o nich říct špatné slovo. Koupeno přes eBay od prodejce (bohužel momentálně neaktivního...) "armbanduhren2005". Vše bez problémů, krásný stroj, líbí se mi čím dál víc. Trochu se předchází, ale určitě by to šlo vyladit, kdyby mě to moc trápilo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

dnes jsem v pasáži Alfa mrknul co pěkného nabízí POINTtec a vrhli se na cestu plagiátů! :)

po zde už známých BellRoss obr.1 sáhli po TagHeuer Monaco obr.2 (nenašel jsem fotku s modrým číselníkem-právě tuhle klasiku mají v Alfě), dokonce i staré krásné Prim cal.50 jsem poznal obr.3

..abych jen nehaněl - Berlin Tempelhof jsou moc pěkné obr.4

post-417-1231616386.jpg

post-417-1231616393.jpg

post-417-1231616398.jpg

post-417-1231616405.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...