Přejít na obsah

Co soudíte o JUNKERS ?


RomanP

Doporučené příspěvky

Junkers 6272-5 v titanu mám asi 3/4 roku, nosím je na juchtenleder 22 mm od Steinhartů a myslím, že se jedná o skvělou koupi. ETA 2824 v břiše kluše s přesností +12 s/den naprosto stabilně a na ruce vypadají hodiny velice dobře. Na fotce ještě s původním černým řemenem.

post-3826-1231617220.jpg

Upraveno uživatelem kejklik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Kouknu na to ještě jednou..., ale Monaco jsem tam fakt v tom "neuviděl" a Prim to obšlehnul od jiných...

 

Mám Junkersy Atlantikflug (s kalibrem Poljot 3133) v titanu. Koupil jsem je jako ojetinu po opravě u p. Brože

(www.leteckehodinky.cz). Natahování jde velmi ztuha (oproti Steinhartům pilot 47 nebe a dudy - tedy Junkersy

dudy). Půjčoval jsem je na vyzkoušení nátahu hodináři v Kotvě a ten mi řekl, že je to v normě.

Holt malá korunka mezi tlačítky chronografu, kde je málo místa pro prsty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Mám Junkersy Atlantikflug (s kalibrem Poljot 3133) v titanu. Koupil jsem je jako ojetinu po opravě u p. Brože

(www.leteckehodinky.cz). Natahování jde velmi ztuha (oproti Steinhartům pilot 47 nebe a dudy - tedy Junkersy

dudy). ...

Mám ten samý kalibr (tohle) a dle mého jde natahování velice lehce B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ten samý kalibr (tohle) a dle mého jde natahování velice lehce B)

 

Tak to je pro mne záhada. Za svůj dosavadní život mám teprve třetí natahovací hodinky

a žádné nešly natahovat tak těžce. První byly UMF RUHLA z tehdejší NDR a pak Steinharty

z UNITASEM (ty ale nemohu s ohledem na velikost a typ korunky srovnávat).

Docela bych to rád porovnal (pokud jsi z Prahy). Mohly bychom se sejít u Jagušky nebo

někde jinde, to je jedno. Vzhledem k tomu, že byly v opravě u p. Brože, který Junkersy

prodává, divil bych se, že by s tím něco neudělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoda, ze se vydali timto smerem. Co se tyce tech primek, tak podobny design delalo nekolik ruznych firem, ale tipnul bych si, ze prvni byli Glasshuette, kteri delaji i dnes redesign (model Senator, maji vice variant vcetne krasnych decentnich chrono)

zdroj: http://www.stundenzeiger.de

glashuette-original-senator-sixties.jpg

 

Stejny styl se pak ve stejnem obdobi da nalezt u Poljotu a Primu. Druhy zminovany ma dnes podobny design ciselniku u jedne verze Pavouku

zdroj: Prim

1323.jpg

 

A je videt, ze ty Zeppeliny obslehli od Senatoru dusledne i tvar pouzdra...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je mi lito, ze se ti to natahovani nezda... ja myslim, ze natahovani bylo stejne jako u Poljot Sturmanskych, proto jsem si toho nevsimal... :)

jak jsi jinak spokojeny s presnosti, funkci...? :-)

 

Ostatní je OK. Dnes jsem je natahoval až po 32 hodinách a zdálo se mi to zpočátku lepší. Přituhlo až ke konci.

 

Skoda, ze se vydali timto smerem. Co se tyce tech primek, tak podobny design delalo nekolik ruznych firem, ale tipnul bych si, ze prvni byli Glasshuette, kteri delaji i dnes redesign (model Senator, maji vice variant vcetne krasnych decentnich chrono)

zdroj: http://www.stundenzeiger.de

glashuette-original-senator-sixties.jpg

 

Stejny styl se pak ve stejnem obdobi da nalezt u Poljotu a Primu. Druhy zminovany ma dnes podobny design ciselniku u jedne verze Pavouku

zdroj: Prim

1323.jpg

 

A je videt, ze ty Zeppeliny obslehli od Senatoru dusledne i tvar pouzdra...

 

Omlouvám se, myslel jsem, že jsem na vláknu o Junkersech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Docela bych to rád porovnal (pokud jsi z Prahy). Mohly bychom se sejít u Jagušky nebo

někde jinde, to je jedno. Vzhledem k tomu, že byly v opravě u p. Brože, který Junkersy prodává, divil bych se, že by s tím něco neudělal.

Jaguška vyhovuje B)

 

Kibi, nepřidáš se také ??? :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mozna... :)

 

Navrhuju U Jagušky v pondělí v 16,30. Budu je mít na ruce (pravé). Na levé momentálně nosím Mariny Militare.

Protože má být zase velká zima budu pít asi grog. (I když minule tam ten grog byl nějakej slabej. Na Žižkově

U hroznu mají silnější nebo už mám propálený hrdlo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
  • po měsících...
  • Po roku...

Ahoj,

 

i já se podělím o svojí radost. Udělal jsem si s Junkersy radost již dvakrát a opravdu nelituji.

 

Můj první kousek jsem si pořídil asi před 9 lety, stylově na letišti ve Frankfurtu :-)

Jedná se o automaty 150 Jahre Hugo Junkers 6664-2 se strojkem Miyota (asi 8215). Nosím je vždy v několikaměsíčních vlnách, takže jsem pásek už 2x měnil, zatím jsou bez údržby či servisu.

Dělají mi zhruba +15 s/den, jelikož je nosím na pravé (ač pravák), tak není problém s plným nátahem, výdrž mají zhruba 40 hodin. Opravdu moc rád se koukám na strojek přes skleněné dýnko.

post-68244-0-32750500-1565556211_thumb.jpg post-68244-0-12771500-1565556225_thumb.jpg

 

Ty druhé mám asi 5 let. Opět z Frankfurtu. Jedná se o quartz z řady Iron Annie JU 52 - 6686-1. Ty mám ještě s původním páskem. Ten vlnitý plech na ciferníku je moc krásný, škoda jen, že stopky měří jen na celé sekundy.

post-68244-0-55515300-1565556984_thumb.jpg post-68244-0-03701800-1565557215_thumb.jpg

 

Na závěr jedna společná:

post-68244-0-69096900-1565557565_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Jenom doplním.. výrobce Pointtec nejspíše nedostal prodloužení licence na Junkers a tak přišel s vlastní značkou Iron Annie, kam přesunul design a pokračuje. Licenci na značku Junkers získala nová firma a existuje spousta zajímavých novinek. Brzy snad i pro nás v ČR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...