Přejít na obsah

Oris TT1 Diver


Doporučené příspěvky

Nevím, jestli můj přírůstek patří do tohoto vlákna, když se nejedná o úplně stejné hodinky, ale asi ano. Jde o předchozí model stejného názvu, rozdíly jsou minimální:

- vodotěsnost 200m

- jiný plastický vzor na ciferníku (trojúhelníčky místo vlnek, a to po celé ploše), místo čísel po 5 minutách jsou u všech indexů svíticí tečky, v indexech zabírá větší plochu svíticí výplň

- na pouzdře ani tahu nejsou žádné leštěné části

- nepatrně jiný kalibr, má o jeden kámen méně (25 kamenů)

Pokud se mi to povedlo zjistit správně, k nahrazení tohoto provedení novým došlo koncem roku 2006.

 

post-3795-1231540982.jpg

post-3795-1231541044.jpg

post-3795-1231541162.jpg

Upraveno uživatelem PavelK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím se přiznat, že podle meho vkusu ten tah není adekvátní hodinkám. Kov by slušel víc. Ikdyž by byl asi méně praktický.

Jinak pěkný kousek.

Asi nějak nerozumím, kde je rozdíl mezi tahem a kovem. Tah je kovový, pásek je kožený, koženkový, hadrový, nylonový apod.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné, tento typ pouzdra mám v oblibě, jen malý dodatek, kouzelné jsou s bílým číselníkem, takové jaké předváděl Drummer.

 

Edit - fotka z vlákna Definitivní hodinky záhadně zmizela, nemá ji někdo z kolegů v archivu, rád bych si ji ještě jednou prohlédl.

post-670-1233342551.jpg

 

Jee ty jsou pekny. Ta luneta tam vypada do modra, je to opticky klam? Tenhle model se uz nedela, coz je skoda, libi se mi nejvic. Pomalu zacinam prichazet TT1 na chut, jsou to opravdu "svojske" diversky, ten tvar pouzdra se mi driv pricil, ale ted se mi prave libi. Ale ty pruhledy mi u Orisu vseobecne lezou krkem. Kdo by chtel koukat na tu ETU a na diverskach vubec. :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja o nich také pořád přemýšlím... Ještě když jsem donedávna pracoval v Klementinu, tak jsem je často obhlížel ve výloze v tom hodinářství v Karlovce. Musím se někdy odhodlat jít je někam zkusit na ruku. Tvar pouzdra se mi líbí - připomíná mi Omegy Geneve Dynamic ze 70tých let, které teď po "mechanizaci" nosím docela často a rád...

A průhled by mi zas tolik nevadil - stejně bych je měl pořád na ruce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[Kdo by chtel koukat na tu ETU a na diverskach vubec. :thumbsdown_anim:

Na současný produkci nekoukáš na ETU, ale Sellitu. Pokud jsou hodinky na ruce, nekoukáš na nic.

Z diversek mají průhled jenom tyhle odolné do 300 m, všechny ostatní už mají héliák a pevné dýnko (a odolnost do 1000 m). Když mi to vyjde, rozšířím rodinu o největší diversky - regulatérky s průměrem 47 mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...