Přejít na obsah

budíky * wecker * alarm clock * будильник


lingvista

Doporučené příspěvky

Stejně jako tyfo nesnáším budíky. Na koleji mě budilo pípání mých skvělých Q&Q (je to už drahně let...), protože při zazvonění budíku jsem byl vždycky tak na infarkt, ne že by mě to jenom vzbudilo. Propracoval jsem se k tomu, že nenávidím hlasité tikání budíku. U hodinek se mi tikání ale naopak líbí.

 

U mně doma v ložnici a přilehlých pokojích budík prostě nemá co dělat.

 

Tak nevím, je to normální, Luďo? :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 84
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nezávisle na tomto vlákně jsem si někdy kolem vánoc uvědomil, že doma budík nemám a budí mě mobil. Taková ostuda!

Ebay naštěstí nezklamal a pokud se něco "nepokazí" cestou, stanu se za pár dní šťastným majitelem budíku Goliath :thumbsup_anim:

post-3319-1231328312.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezávisle na tomto vlákně jsem si někdy kolem vánoc uvědomil, že doma budík nemám a budí mě mobil. Taková ostuda!

Ebay naštěstí nezklamal a pokud se něco "nepokazí" cestou, stanu se za pár dní šťastným majitelem budíku Goliath :thumbsup_anim:

To je mi tě opravdu líto, ten až tě ráno vzbudí opravdu spícího, tak se pravděpodobně znečistíš. :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je mi tě opravdu líto, ten až tě ráno vzbudí opravdu spícího, tak se pravděpodobně znečistíš. :thumbsdown_anim:

Ufff, je to opravdu až tak hrozné? To jsem docela zvědavý. Naposledy jsem měl budík (nejspíš Prim, už nevím) ještě jako dítě.

 

Edit: A právě že doufám, že bude tikat pěkně nahlas (a dělat randál), vzhledem k velikosti (cca 14 cm průměr, 16.5 cm na výšku) by měl :evil:

Upraveno uživatelem Tets
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ufff, je to opravdu až tak hrozné? To jsem docela zvědavý. Naposledy jsem měl budík (nejspíš Prim, už nevím) ještě jako dítě.

 

Edit: A právě že doufám, že bude tikat pěkně nahlas (a dělat randál), vzhledem k velikosti (cca 14 cm průměr, 16.5 cm na výšku) by měl :evil:

Pokud je v pořádku, bude zvonit jako kráva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď mi tady nádherně dupe jeden legendární B90. Stojí asi metr ode mě, na koberci, vedle něj hraje televize a hučí ne právě tichý počítač. Přes to všechno je jeho tikot zřetelně slyšet. A to zvonění, to je prostě atomovej záchvat. mocnější už byly jen dvojzvonkáče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se tak probírám zdejšímy fóry a fórky, nabývám dojmu, že opomíjenou kategorií jsou budíky.

A mám ten dojem, že by si zasloužily samostanou kategorii.

Proč se chlubit jenom tím, co je na ruce nebo v kapse?

 

Chlubte se.

 

 

tak presne takyto sme mali doma, z boku bol cerveny a uplne si mi pripomenul stare casy...dnes neviem kde je, asi ho niekto vyhodil

 

teraz mame doma len dva radiobudiky, ktore plnia tuto funkciu (foto takych ohavnosti sem davat nebudem :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme doma tento roztomilý budíček:

ten maju nasi tiez (ale, tusim, s inym cifernikom a uz v supliku ... vedla krabicky s cibulami IWC, holt dobra spolocnost :thumbsup_anim: )

edt:obrazok prec

Upraveno uživatelem TomasP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco pěkného přistálo u mně doma. Vždycky se mi ten budík líbil, snad proto, že mi evokuje palubní desku amerik ze 60´ let.

Bohužel, někdo se v něm pěkně porýpal a mimo jiné z něj vykuchal bzučák.(Kdyby někomu doma překážel a přenechal by mi ho, byl bych rád).Protože budík, který nebudí je pěkná srabárna. :wallbash:

post-2585-1232571085.jpg

post-2585-1232571096.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco pěkného přistálo u mně doma. Vždycky se mi ten budík líbil, snad proto, že mi evokuje palubní desku amerik ze 60´ let.

Bohužel, někdo se v něm pěkně porýpal a mimo jiné z něj vykuchal bzučák.(Kdyby někomu doma překážel a přenechal by mi ho, byl bych rád).Protože budík, který nebudí je pěkná srabárna. :wallbash:

originál bzučák nemám ale pokud to není ten nejstarší typ který měl piezo tak to nahradíš jakýmkoliv malým reprákem, čím nekvalitnější tím líp. Originál měl plechovou membránu podobně jako staré telefonní sluchátko a na tom takovou plastovou trumpetu. Nejde tam o kvalitu ale o hlasitost a tu to získalo různýma podivnýma rezonancema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak budík Goliath už mám asi 14 dní doma, zvoní opravdu pekelně, ale samotné hodiny nefungovaly. Nebyl čas, a až dnes jsem zjistil proč - prodejce jej zabalil příliš nárazuvzdorně (do polystyrénu) a během cesty se do něj dostala spousta oddrolených kuliček. Teď už cca hodinu tiká (taky krásně nahlas), ale stejně by nejspíš potřeboval komplet rozebrat a vyčistit - zatím nevím, jestli si na to troufnu sám. A kupodivu v noci i hezky svítí. Za ty prachy jsem koupil myslím dobře (12 liber + pošta). Zítra se jím nechám vzbudit...

Neví někdo prosím (Mechano?), jak je asi starý? Hledal jsem na netu, ale kromě fota na Flickr a toho, že je německý jsem nic neobjevil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si poridil budik teda ne na buzeni ale jen pro to aby jsem ho mel, ted jsem jej rozebral a musim udelat nejake drobne opravy a vycisteni aby byl zase jako zamlada. Az bude hotovo urcite postnu fotky z rozborky. Ted jen pro ukazku, takto vypada kdyz je pohromade.

post-4253-1233007939.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...