Přejít na obsah

Archiv aukcí a prodejů japonských hodinek střední a vyšší třídy


safi

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

 

rozhodl jsem se založil vlákno, do kterého budu doplňovat jednotlivé uskutečněné prodeje japonských hodinek střední a vyšší třídy. Těchto hodinek existuje veliké množství typů a není vždy snadné zjistit, zda-li je nabízená cena a stav je +- odpovídající. Situace je navíc komplikovaná výskytem obchodníků na ebay, kteří ceny uměle navyšují, ale v některých případech jsou ochotni hodinky prodat se slevou 10-20%. Část informací lze po ručitou dobu zjistit z profilu obchodníků na ebay, nebo z historie jednotlivých fór, ale zde často chybí fotografie.

 

Cílem tohoto vlákna je pomoci Vám ujasnit si přibližnou férovou tržní cenu modelů z řady Grand Seiko, King Seiko a hodinek vybavených kalibry 4SXX a 8XXX.

 

Budu postupně procházet jednotlivá hodinková fóra (SCWF, WUS, TIMEZONE a jiná) a Ebay a postupně zaznamenávat jednotlivé uskutečněné transakce. Pokud to bude možné, budu se snažit u každé transakce zaznamenat tyto informace:

  • Zdroj (fórum/ebay)
  • Typ hodinek
  • Stručný popis stavu jednou větou
  • Cena transakce
  • 1-2 fotografie
Až bude toto vlákno trochu plné, postnu odkazy na toto vlákno i na zahraniční fóra.

 

--------------------------------------------------

Hello,

 

in this thread you will find list of realized sales and auctions of mid and high-class Seiko watches. Goal of this list is to give you indications of "fair trade" price range. Today, you can find some information on Ebay seller profile for limited time period. You can also find some information on watch forums, but in many cases - photos are missing.

 

Hope, that this thread will help you with collection of beautifull mid and high-class Seiko :-)

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 59
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Typ/Type:Hi Beat Seiko Professional 300 Watch 6159-7001 300m

Zdroj/Source: Ebay, samson328

Stav:Condition: excellent condition of case, movement and dial has some marks of age (velmi dobrý stav s ohledem na věk, znaky věku na ciferníku a kalibru)

Cena prodeje/Realized price: neprodáno/not sold

 

post-236-1228573867.jpg

 

post-236-1230468602.jpg

 

post-236-1230468596.jpg

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Typ/Type:SEIKO ALPINIST 4S15-6010 AUTO 25J

Zdroj/Source: Ebay, clm1002

Stav:Condition: box and papers (but not on photo), very good condition, marks on dial and movemet, not original band (Stav velmi dobrý, skvrna na ukazatelích, skvrnky na kalibru - po nenáročné renovaci by chodili pěkně a douho. tah není originální - nedělaly se leštěné).

Cena prodeje/Realized price: 309USD

 

post-236-1228652473.jpg

 

post-236-1230469066.jpg

 

post-236-1230468977.jpg

 

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Typ/Type:SEIKO SPORTS 200 AUTOMATIC WATCH 4S15 (Exportní varianta Seiko Alpinist)

Zdroj/Source: Ebay, doobeebaby

Stav:Condition: no box, no papers, very good condition, Third party "Seiko signed" band, but probably not original Seiko. Bez papírů a krabičky, velmi dobrý stav, tah je podepsán "Seiko" ale asi se jedná o tah, který je běžně prodáván jako náhražka originálních tahů Rolex - akorát mají místo Seiko vytlačenou falešnou Rolex korunku.

Cena prodeje/Realized price: 400USD

 

post-236-1230469376.jpg

 

post-236-1230469438.jpg

 

post-236-1230469427.jpg

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Typ/Type:Seiko SUS MILITARY 4S15 White

Zdroj/Source: WUS, skyhook

Stav:Condition: no box, no papers, USED condition 80/100. Some minor scratches and very small dings. Stav dobrý, bez krabičky a dokladů.

Cena prodeje/Realized price: 550USD

 

post-236-1230471230.jpg

 

post-236-1230471257.jpg

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

safi, dobrej nápad, ty ceny se opravdu liší, hlavně podle země, odkud jsou a samozřejmě, podle stavu. Jestli je to možné a někde se objeví Credor v jakékoli verzi, prosím, dej ho tam také.

Já o jedny schované GS přišel, byly z Itálie a já se na ebay nedostal. Nakonec šly za necelých 140 Eur, já debil... Pak za týden ty samé, stály ale trojnásobek. Dobré je i upozornění, kde se jedná o GS, kde o chronometer, nebo VF verze. Reálně se mi zdají ceny správné v Japonsku, tedy, oproti mé představě tak o 20% výš. Ale nejsou přemrštěné. U nových modelů je to ale vždy spekulace prodejců, jejich cena je příliš vysoká, i když kvalita je výš, než u firem typu Omega, Breitling a pod. Každopádně díky. Já už přes měsíc čekám na moc pěknej Bellmatic s modrým ciferníkem, prodejce měl jen 1 hodnocení, tak jsem to risknul a i s dopravou to je 108 USD,ale čekám a stále nejdou. Mezitím prodal dalších cca 30 Ks, vše bez problémů. Tak čekám a těším se na ně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Safi, můžeme sem dávat zajímavé kousky i my (při dodržení tvého stylu a informací), nebo nechceš kazit vlákno?

Stačí říct a smáznu to, nerad bych ti v tom dělal bor... hokej :)

 

Dovolil jsem si přidat Seiko Chronograph s běžným kalibrem 6138, ale hodinky jsou v perfektním stavu a málo časté barevné kombinaci, tak mi to přijde docela zajímavé. A prodejní cena byla celkem vysoká.

 

Typ/Type: Seiko Automatic Chronograph Speed-Timer 6138-0030, serial number 6N2364 (November 1976)

Zdroj/Source: ebay, beejoo4

Stav:Condition: no box, no papers, excelent condition, newly fitted Seiko bracelet.

Cena prodeje/Realized price: 150GBP (221USD)

 

 

 

post-1118-1230485610.jpg

post-1118-1230485619.jpg

post-1118-1230485628.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

safi, dobrej nápad, ty ceny se opravdu liší, hlavně podle země, odkud jsou a samozřejmě, podle stavu. Jestli je to možné a někde se objeví Credor v jakékoli verzi, prosím, dej ho tam také.

Já o jedny schované GS přišel, byly z Itálie a já se na ebay nedostal. Nakonec šly za necelých 140 Eur, já debil... Pak za týden ty samé, stály ale trojnásobek. Dobré je i upozornění, kde se jedná o GS, kde o chronometer, nebo VF verze. Reálně se mi zdají ceny správné v Japonsku, tedy, oproti mé představě tak o 20% výš. Ale nejsou přemrštěné. U nových modelů je to ale vždy spekulace prodejců, jejich cena je příliš vysoká, i když kvalita je výš, než u firem typu Omega, Breitling a pod. Každopádně díky. Já už přes měsíc čekám na moc pěknej Bellmatic s modrým ciferníkem, prodejce měl jen 1 hodnocení, tak jsem to risknul a i s dopravou to je 108 USD,ale čekám a stále nejdou. Mezitím prodal dalších cca 30 Ks, vše bez problémů. Tak čekám a těším se na ně.

 

Ono to je občas hodně i o štěstí :thumbsup_anim: 140 EUR je hodně dobrá cena...podobný případ byl i na francouzské Ebay :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Typ/Type: Seiko Automatic Chronograph 7016-5001, serial number 510564 (January 1975)

Zdroj/Source: ebay, beejoo4

Stav:Condition: no box, no papers, excelent condition, original Seiko bracelet.

Cena prodeje/Realized price: 194GBP (285USD)

 

The combined chronos at 6 o'clock position shows the elapsed minutes and hour - with thinner hand indicating the elapsed minutes and the thicker hand indicating elapsed hour.

 

Zajímavostí tohoto modelu je to, že jde o pětiručkové hodinky.

Kombinovaný subciferníček na pozici 6 ukazuje uplynulé minuty a hodiny - tenší ručka ukazuje uplynulé minuty a silnější ručka ukazuje hodiny.

post-1118-1230547794.jpg

post-1118-1230547802.jpg

post-1118-1230547925.jpg

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Typ/Type:GRAND SEIKO* 6155-8000

Zdroj/Source: ebay, takayama-watch

Stav:Condition: no GS box, but only Seiko box, no papers, very good condition. Velmi dobrý stav, bez papírů, pouze Seiko krabice, ale ne originální GS krabice. Renovované pouzdro.

Cena prodeje/Realized price: 885USD

 

post-236-1230838073.jpg

 

post-236-1230838159.jpg

 

post-236-1230838172.jpg

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...