Přejít na obsah

Heuer Autavia - tzv. Jo Siffert model, reference 1163


Doporučené příspěvky

Nijak jsem po tomhle historickém klenotu netoužil, není to úplně můj šálek kávy, ale byly (ve značkovém hodinářství!!!) za velmi velmi slušnou cenu. Tak jsem si je dnes vzal, no :)

Až na lunetu je stav vynikající. Dokonce mám dojem, že byly hodinky v tomto hodinářství servisovány, protože se rozběhnou po mírném zatřesení a stopky fungují perfektně. A resetují přesně na nulu.

Foto kalibru sem zatím nedám, můj levný china otvírač nejde tak roztáhnout - a dýnko má zářezy dost daleko od sebe.

Zajímavostí je nápis Meister na ciferníku. Mělo by se jednat o jméno/logo tehdejšího prodejce hodinek.

Jedná se o poměrně cenný vintage model. Na ebay se ceny pohybují mezi 2.500 - 3.500 dolary (podle kondice). Varianta s černým ciferníkem je ceněná méně.

Nejvzácnější je raritka (první verze těchto hodinek) s nápisem "Chronomatic" nad logem Heuer. Nápis Autavia je pak umístěn dole.

To jsou ty jediné pravé Siffertky, ale ceny atakují hranici 6.000 dolarů (pokud na ně člověk vůbec natrefí). Takže na ty bych stejně neměl, i kdybych je někde potkal.

 

Teď váhám... Nosit? Nenosit? Dát do trezoru? Vyměnit za nějaký jiný kousek, který mě svým designem osloví více?

Pokud bych je nosil, dám je asi na tmavě modrého žraloka či na nějaký pěkný Di Modell carbon. Nebo máte jiný nápad, na co je posadit? Ten tah, co je na nich, je neoriginální.

post-1118-1230637444.jpg

post-1118-1230637592.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tyhle hodinky byly dlouho v nabidce na sbazar, za 60 tisic.

dlouho jsem uvazoval jestli je tenkrat vzit, ale pujcku jsem si kvuli nim brat nechtel a trochu se mi nezdal ten napis "Meister" nikde jsem o tom nenasel ani zminku.

taky pan neodpovidal na emaily takze jsem to cele zavrhnul.

kde jsi je nasel a za kolik jestli to neni prilis osobni.

 

jinak bych zvolil repliku made by Ondra Sima a na ebay sehnat heuer sponu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tyhle hodinky byly dlouho v nabidce na sbazar, za 60 tisic.

dlouho jsem uvazoval jestli je tenkrat vzit, ale pujcku jsem si kvuli nim brat nechtel a trochu se mi nezdal ten napis "Meister" nikde jsem o tom nenasel ani zminku.

taky pan neodpovidal na emaily takze jsem to cele zavrhnul.

kde jsi je nasel a za kolik jestli to neni prilis osobni.

 

jinak bych zvolil repliku made by Ondra Sima a na ebay sehnat heuer sponu.

 

To je zajímavá story. Fakt jo. Na sbazaru byly za 60.000Kč? Tam nechodím a nekoukám. Nějak jsem ten jejich systém nákupu a prodeje nepochopil.

Tyhle jsou ze značkového a námi všemi oblíbeného hodinářství z Brna.

K ceně - byla výrazně nižší. Skutečně výrazně :)

 

S tím nápisem Meister jsem si také nebyl jist. Málem jsem je kvůli tomu nevzal, ale pak mi bylo řečeno, že se jedná o jméno/název tehdejšího prodejce (údajně klenotník z Zürichu).

Pak jsem viděl pár fotek Heuerek se stejným nápisem a uklidnil jsem se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja prave zadne podobne fotky nenasel, google mi nepomohl a tak to byl jeden z hlavnich duvodu proc jsem o ne ztratil zajem.

 

je to zvlastni ze nekdo to chce prodat za 60 tisic (jsem si cenou naprosto jisty - pan inzeroval ze byly hodinky ohodnoceny znalcem) inzeroval je minimalne rok a pak se vyrazne za nizsi cenu nejdou v Brne po servisu... to ten pan potreboval asi rychle penize.

 

kazdopadne na tvoji otazku nosit nenosit odpovidam nosit.

k cemu jsou Ti veci ktere jen vystavujes? Hodinky jsou od toho aby se nosily - aspon obcas

Upraveno uživatelem Stepino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem děkuji za pochvalu mého nákupu :)

 

To Stepino:

Hodinky jsem viděl v hodinářství pár dnů před Vánocemi. Manželka byla nahoře v servisu, dávali jí baterku do jejích oblíbených Sector Diversek. A jejich péči si pochvalovala, dokonce jí pak i tah na ruky přestavovali (zdarma).

Já čekal na prodejně. Jednou jsem se tam v servisu rozčílil a od té doby mě tam asi nějak extra rádi nevidí. Teď mě to i mrzí, já je vidím vždy rád :)

Na prodejně byly tyhle Autavie. Ten nápis Meister mě odradil, ani jsem je nechtěl vytáhnout z vitríny.

Včera si mi to rozleželo v hlavě a šel se na ně ještě jednou mrknout. A zase jsem odešel. Meister mě opět odradil.

A pořád jsem na to myslel, tak jsem večer jsem hodil dotaz na internet a hned mi odpověděl nějakých US sběratel a uklidnil mě. Psal jsem, jestli by do nich šel za 1.500 dolarů (a to jsem za ně ani tolik nedal) a on odpověděl, že za ty peníze je to super kauf a vysvětlil mi logo Meister.

Takže jsem tam šel dnes znovu a koupil je. A teď nevím, co s nimi :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nosit - co jineho.

 

cena super - sice se to nema ale ZAVIDIM - aspon to neskryvam :-)

co nejaka original krabicka atp?

 

Jinak na vymenu doporucuji forum onthedash - je tam spousta lidi co ma spoustu hodinek a radi meni, ale i zdejsi vody maji urcite co nabidnout - jen toho bude min.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu nádhera. V poslední době se na Chronomagu objevují krásné vintage kousky od Heuer často a myslím, že z toho má více členů v hlavě takovou nenápadně vtíravou myšlenku, že jedny takové také nutně potřebují :rolleyes: .

 

Já mám rád obskurnosti, já také nutně potřebuji jedny Heuerky. Ale ty s kalkulátorem. Nevím, zda je honota těchto dvou Heuerek srovnatelná, v cenách se neorintuji, ale kus za kus bych vyměnil hned. Prostě se mi líbí hodinky, které jsou spíše zvláštní, než elegantní, no.

post-1118-1230643608.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja prave zadne podobne fotky nenasel, google mi nepomohl a tak to byl jeden z hlavnich duvodu proc jsem o ne ztratil zajem.

 

Foto z "on the dash" fóra. Snad to klukům nebude vadit, že jsem si ho ...... půjčil :)

Právě tam mi řekli, že ciferník je O.K. Jeden člen zareagoval briskně a ani mě moc nesprdl, že jsem nepoužil funkci "search" :D

 

Foto / zdroj: On the dash fórum.

post-1118-1230644044.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nijak jsem po tomhle historickém klenotu netoužil, není to úplně můj šálek kávy, ale byly (ve značkovém hodinářství!!!) za velmi velmi slušnou cenu. Tak jsem si je dnes vzal, no :)

Až na lunetu je stav vynikající. Dokonce mám dojem, že byly hodinky v tomto hodinářství servisovány, protože se rozběhnou po mírném zatřesení a stopky fungují perfektně. A resetují přesně na nulu.

Foto kalibru sem zatím nedám, můj levný china otvírač nejde tak roztáhnout - a dýnko má zářezy dost daleko od sebe.

Zajímavostí je nápis Meister na ciferníku. Mělo by se jednat o jméno/logo tehdejšího prodejce hodinek.

Jedná se o poměrně cenný vintage model. Na ebay se ceny pohybují mezi 2.500 - 3.500 dolary (podle kondice). Varianta s černým ciferníkem je ceněná méně.

Nejvzácnější je raritka (první verze těchto hodinek) s nápisem "Chronomatic" nad logem Heuer. Nápis Autavia je pak umístěn dole.

To jsou ty jediné pravé Siffertky, ale ceny atakují hranici 6.000 dolarů (pokud na ně člověk vůbec natrefí). Takže na ty bych stejně neměl, i kdybych je někde potkal.

 

Teď váhám... Nosit? Nenosit? Dát do trezoru? Vyměnit za nějaký jiný kousek, který mě svým designem osloví více?

Pokud bych je nosil, dám je asi na tmavě modrého žraloka či na nějaký pěkný Di Modell carbon. Nebo máte jiný nápad, na co je posadit? Ten tah, co je na nich, je neoriginální.

 

Gratuluju! Skvělé hodinky.

Někdy v létě jsem na ně měl zálusk. Pak jsem ale s ohledem na své designové preference koupil klasiku v inverzní barvě. :) V té době je na hyperinzerci (mimochodem inzerát tam ležel cca rok) nabízel jeden maník z Brna, asi bydlící v Praze protože když jsme se domlouvali tak říkal, že pro ně musí do Brna. Ještě ho asi mám někde v mobilu. Nevím, jestli jde o ten samý kus, ale bylo na nich taky logo Meister. Nakonec jsem si to rozmyslel, ale tenkrát za ně chtěl velmi hezkých 18 tisíc...

 

Pokud má někdo zájem, tak tady se jedny černý už docela dlouho válí. S chlápkem jsem byl v kontaktu, možná, že je ten inzerát ještě platnej. ;) Maj lunetu v dobrým stavu, ciferník taky ujde a maník byl ochotnej k osobnímu předvedení.

 

 

edit: tečka za číslovkou...

Upraveno uživatelem Kalifx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nicemu se nediv, jedna se o puvodni kalibr 11 - s tim zacinal Heuer a spol.

 

otazka ceny je v jejich dostupnem mnozstvi a stavu.

 

Jinak 18 tis mi neprijde vubec moc - to bych to s tim napisem "Meister" koupil hned.

 

skoda ze jsi se nepodelil o informaci.

 

 

Upraveno uživatelem Stepino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zajímavá story. Fakt jo. Na sbazaru byly za 60.000Kč? Tam nechodím a nekoukám. Nějak jsem ten jejich systém nákupu a prodeje nepochopil.

Tyhle jsou ze značkového a námi všemi oblíbeného hodinářství z Brna.

K ceně - byla výrazně nižší. Skutečně výrazně :)

 

S tím nápisem Meister jsem si také nebyl jist. Málem jsem je kvůli tomu nevzal, ale pak mi bylo řečeno, že se jedná o jméno/název tehdejšího prodejce (údajně klenotník z Zürichu).

Pak jsem viděl pár fotek Heuerek se stejným nápisem a uklidnil jsem se.

 

Prosím o info kde se nachází ten všemi oblíbený hodinář z Brna rád bych se tam podíval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...