Přejít na obsah

Heuer Autavia - tzv. Jo Siffert model, reference 1163


Doporučené příspěvky

Dotaz na případné odborníky - dostal jsem dotaz, jestli je luneta jednosměrně či obousměrně otočná. Na těch mých je obousměrně.

To se dělaly současně dvě verze nebo se to měly starší a novější kousky odlišně?

 

Pokud já vím, tak existují oba případy. Nicméně valná většina modelů (Autávií) má lunetu otočnou oboustranně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Foto kalibru. Byla tam opravdu jedenáctka. Paráda :)

 

Strojek pěknej a zachovalej. Kupodivu jsem se většinou setkal s tím, že to tak je. Autávie bývaj víc dodělaný zvenku. Uvnitř bylo většinou celkem logicky špatný těsnění a jen výjimečně známky oxidace na vnitřním pouzdru... Já sice spíš preferuju dvanáctku, ale tenhle strojek po servisu opravdu prokoukl. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krasny stroj, vypada jako novy, pritom podle te lunety jsou nosene.

 

To je pravda.

Pouzdro perfektní, strojovna čistá, rozběhnou se po prvním zatřesení, tlačítka fungují jako na nových hodinkách a stopky nulují perfektně na nulu.

Ale luneta je nic moc.

 

Edit: těsnění vypadá také jako nové. Asi jim v tom hodinářství dopřáli ozdravnou kůru.

V tom kontextu ale působí komicky ta celkem nízká cena, kterou jsem za ně zaplatil a cenový návrh na renovaci obdobných Heuerek, o kterém tu kdosi nedávno psal (14.000Kč jen za renovaci).

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...