Přejít na obsah

ARCHIMEDE & STOWA & HANHART


ANT

Doporučené příspěvky

Ahojte,

ako som spominal v tomto vlakne http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=16341 premyslam nad pilotnymi hodinkami, ale o znackach a ich historii toho zatial vela neviem. Dalsou znackou, ktora ma oslovila (ale este od nich nic neplanujem) je HANHART.

 

chcem poprosit o nejake info o danych znackach(Archimede, Stowa, Hanhart) zaujimavosti a historiu ak mate nieco doma alebo zaujimavy link. Anglictina, slovencia a cestina je v pohode, s nemcinou je to u mna slabsie.

 

Mam uz aj prvu otazku. Je tu vlakno o pilotnych hodinkach pre otca myslim...Preco skoro vsetci radili Stowu pred Archimede, resp Steinhartom?

 

Dakujem

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stowa - tradice - jedna z firem co delala letecke hodinky uz za 2. svetove valky - navaznost na tradici... ostatni jmenovane firmy (Archimede, Steinhart) tuhle tradici nemaji - jen se "inspiruji" leteckym designem - krome toho limitka Stowy s unitasem s centralni vterinovkou a bez loga je skvela...

Upraveno uživatelem grga_pitic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stowa - tradice - jedna z firem co delala letecke hodinky uz za 2. svetove valky - navaznost na tradici... ostatni jmenovane firmy (Archimede, Steinhart) tuhle tradici nemaji - jen se "inspiruji" leteckym designem - krome toho limitka Stowy s unitasem s centralni vterinovkou a bez loga je skvela...

 

cize Archimede a Hanhart nerobili origos letecke hodinky? bol som v tom, ze Hanhart ano

 

edit:

 

toto je limitka? stowa

 

som v tom, ze to neni limitka....

Upraveno uživatelem ANT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jak píše grga. Stowa je jedna z originálních firem a navíc ta její verze s cenrálním unitasem (na papíře) je opravdu blízko originálu (kromě veliklosti), má i nezbytný sekundenstopp, prostě myslím nejlépe vymyšlená ze střední třídy flígrů, co jsem zatím nastudoval, skoro bych ji řadil mezi originály (až bude dělat slibovaný vlastní durowe kalibr, tak o tom už nebude pochyb). Ale hlavním odborníkem na nové flígry je tu onion.

 

hanhart je jen jméno, docela drahá lakýrka, ale historických vzorů chronografů hanhart se drží vkusně a docela i přesně, řekl bych. Grga píše o steinhart, to je myslím nová kdovíkdesevzala firma, ale její metrosexuální variace na flígry jsou na fotkách celkem efektní.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano delali - ale pro luftwaffe pokud se nemylim tak dodavali jen - Stowa, Lange, Wempe, Laco, IWC - ale pokud se mylim tak at me nekdo povolanejsi opravi.

 

 

Hanhart ma krasny model - Attache

 

priemer 40mm

 

mam slubeny pekny darcek za odmenu buduce vianoce, tak pokukavam co by mi urobilo radost :)

 

zaujimava je WR 200m

post-3541-1231176426.jpg

post-3541-1231176435.jpg

Upraveno uživatelem ANT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu bych to zpřesnil.

 

Stowa - dodavatel B-Uhren

Ickler (Archimede je brand Ickleru) - dělali pouzdra pro dodavatele B-Uhren

Hanhart - dělal letecké hodinky pro Luftwaffe, především chronografy. Nedělal ale B-Uhren

 

 

super :) toto su info co ma zaujimaju.....dik

 

inak v PC som nasiel tieto fotky niekde z netu foto galeria a foto galeria

 

Upraveno uživatelem ANT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu jen potvrdit Hugova slova... Hanhart na rozdíl od ostatních prostě jen nedělal B-Uhren.. ale patří dos tejné kategorie jako Stowa... to zn. původní značka...

 

K tomu neustálému zdůrazňování ručního nátahu jen dodám: nedali ho tam, protože ho neměli v ekonomické podobě k dispozici... současně jako zajímavost: Centrální vteřinovka byl základní požadavek a v podstatě byl považován za komplikaci svého druhu, jelikož tehdy všechny hodinky měli mimostředné vteřinovky...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Onione, nevím, centrální vteřinovka myslím nebyla ve čtyřicátých letech za komplikaci považována, ale četl jsem, že to, co dělá béčka béčkama je ten sekundenstopp, jak má stowa a doufám každej unitas s centrálem - když vytáhneš korunku, hodinky jdou, ale vteřinovka vjede na 12 a zůstane tam, dokud korunku nezandáš (tvrdí stowa). Lahůdka pro synchronizaci času posádky na vteřiny, že jo. A proto i ta veliká vteřinová stupnice, jak hugo píše, za vteřinu ulítli tak 100 - 150 metrů......

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš než "sekundenstop" se jedná o "Sekunden Nullstellfunktion" - GO Navigator na to má zvláštní tlačítko na pozici 8 hodin (40 minut). Kromě toho jim svítí jen sudý ukazatele minut - pěkná moderní varianta B-Uhr.

 

04.jpg

 

Za mě tyhle GO, Stowa Flieger Original s centrálním Unitasem nebo IWC BP. Cena mluví pro Stowu, ale čekat na hodinky do konce roku 2009? To bych nedokázal :( .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se podíváš na 99% všech tehdejší hodinek /i těch leteckých / tak mají mimostřednou vteřinovku.. proto bylo v zadání právě centrální vteřinovka... sekundenstop a synchronizace času posádky? Mno, milý Kató... méně se dívat na Pink Pantera :D ... ten jeden člen posádky co měl na ruce B-Uhren si "svůj" čas počítal sám a bylo mu celkem jedno co má na ruce pilot který se držel poskakujícího knyplu a spoléhal na to, co mu ten soukmenovec s tou konzervou na ruce zahuláká do interkomu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš než "sekundenstop" se jedná o "Sekunden Nullstellfunktion" - GO Navigator na to má zvláštní tlačítko na pozici 8 hodin (40 minut). Kromě toho jim svítí jen sudý ukazatele minut - pěkná moderní varianta B-Uhr.

 

 

 

Za mě tyhle GO, Stowa Flieger Original s centrálním Unitasem nebo IWC BP. Cena mluví pro Stowu, ale čekat na hodinky do konce roku 2009? To bych nedokázal :( .

 

 

No, já z těhle Senatorů moc odvařenej nejsem.. Ten Sekunden Nullstellfunktion nefunguje zase nijak zázračně, když nejsou hodinky pořádně natažený (což bez power res. zase nikdy přesně nevíš) tak to tu vteřinovku mnohdy ani na pozici 12 nevyhodí... je to zajímavý způsob jak osloit potencionálního zákazníka, ale je to stejná původnost jako to panadatum na druhém modelu a přitom, na rozdíl od toho panodatumu, to nevyužiješ (prosím nevykřikujte nic o synchronizaci velitelského času a nebo měření F1 .) ) v běžném životě..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to nulování zkoušel u Bechyněho, a fungovalo to bezvadně.

Jsou to jistě jen parádičky, třeba na mobilu mám stopky s měřením jednotlivých kol, odpočítáváním času atd, ale pěkná neužitečná komplikace na hodinkách, to je jiná písnička :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já z těhle Senatorů moc odvařenej nejsem.. Ten Sekunden Nullstellfunktion nefunguje zase nijak zázračně, když nejsou hodinky pořádně natažený (což bez power res. zase nikdy přesně nevíš) tak to tu vteřinovku mnohdy ani na pozici 12 nevyhodí... je to zajímavý způsob jak osloit potencionálního zákazníka, ale je to stejná původnost jako to panadatum na druhém modelu a přitom, na rozdíl od toho panodatumu, to nevyužiješ (prosím nevykřikujte nic o synchronizaci velitelského času a nebo měření F1 .) ) v běžném životě..

 

 

no mne sa teda pacia nehorazne, inak to nulovacie tlacitko maju aj tie "tvoje" s velkym datumom pokial si dobre pamatam...btw uz si ich mal na ruke? vrelo odporucam! mozno zabundes aj na Big Piloty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...