Přejít na obsah

Přesnost Seiko Alpinist 6R15


Pachollini

Doporučené příspěvky

Nedá mi to a musím se podělit o radost: než jsem odjížděl před Vánoci z Prahy, řekl jsem si, že změřím přesnost svých Alpinistů v reálném použití. Seřídil jsem je a odjel. Dnes, po 16 dnech každodenního nošení s odkládáním na noc dělají +8s. Ne denně ? celkem za celou tu dobu. To mi připadá jako neskutečně dobrý výsledek. Mám dvoje švýcary (ETA 2824-2 a Lemania 5100) a o něčem takovém si mohou nechat zdát ? tuhle odchylku dělají za méně než den.

Jsem klikař, nebo máte se Seiky (6R15) podobné zkušenosti?

post-210-1231189221.jpg

Upraveno uživatelem Pachollini
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobni zkusenost zatim bohuzel nemam. Ale potom co jsem cetl o tomto kalibru ti verim. Ikdyz je to asi trosku nahoda, myslim si ze to byla klika na kus, nebo se nekomu povedli seridit. Kdybych ja mel 1sec/den byl bych u vytrzeni. Jeste mi prosim napis jak hodinky nosis a odkladas? Nebo jen tak nahodne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dvoje švýcary (ETA 2824-2 a Lemania 5100) a o něčem takovém si mohou nechat zdát ? tuhle odchylku dělají za méně než den.

Gratulace k presnym hodinkam, ale tu ETU bych az tak nezatracoval, mam 2824 v beckach SF a udelaly mi za mesic noseni celkovou odychlku +4s coz mi neprijde tak spatny ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedá mi to a musím se podělit o radost: než jsem odjížděl před Vánoci z Prahy, řekl jsem si, že změřím přesnost svých Alpinistů v reálném použití. Seřídil jsem je a odjel. Dnes, po 16 dnech každodenního nošení s odkládáním na noc dělají +8s. Ne denně ? celkem za celou tu dobu. To mi připadá jako neskutečně dobrý výsledek. Mám dvoje švýcary (ETA 2824-2 a Lemania 5100) a o něčem takovém si mohou nechat zdát ? tuhle odchylku dělají za méně než den.

Jsem klikař, nebo máte se Seiky (6R15) podobné zkušenosti?

Už se tu v nějakém vlákně o tomhle kalibru psalo a bylo to v podobně pochvalném duchu. Bohužel já to zatím potvrdit nemohu. Denně jsem na cca +15s.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je lepší než většina quartz kalibrů...

 

No od ty doby, co jsem videl ty tvoje fotky, kde jsou na modrem reminku v pruzracne vode, tak o nich tak jednou za mesic popremyslim :speak_cool: Presnost ale neni to nejdulezitejsi, mne se byt presny nepodari, ani kdybych mel na ruce atomovky :thumbsup_anim: Aktualne jsem si objednal starsi PAM 90, tak az se zmatorim z te rany, tak se mozna jednou zasnim a kliknu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám úplně stejné, téměř dva roky. A zkušenost je taky přibližně stejná. Teď už to neřeším, ale po několika prvních dnech nošení jsem byl šokován stejně, protože denní odchylka byla do +1s, spíše tak +1-2s za 3 dny .

Byly to moje první "pořádné" hodinky, když je nosím je to pořád fakt dobrý pocit, skoro bych řekl, že tohle jsou hodinky, které nikdy nepůjdou z domu....

 

i když...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobni zkusenost zatim bohuzel nemam. Ale potom co jsem cetl o tomto kalibru ti verim. Ikdyz je to asi trosku nahoda, myslim si ze to byla klika na kus, nebo se nekomu povedli seridit. Kdybych ja mel 1sec/den byl bych u vytrzeni. Jeste mi prosim napis jak hodinky nosis a odkladas? Nebo jen tak nahodne?

 

No, odkládám je na noc obyvkle ciferníkem nahoru, ale spíš bych to označil za ?náhodně? ;-)

 

Ale jak tady tak koukám po fóru, bude to asi dost klika, protože polovina lidí má 6R15 na mechanický kalibr extrémě přesné a polovina OK až nic moc?

 

Jinak ETU nezatracuju, líbí se mi, že datum překlápí s tichým cvaknutím plus mínus o půlnoci, zatímco u Seika tam leze pěkně dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se nepletu tak Sima nekolikrat psal ze si hraje s Etou 2824 a ze pri trpelivosti se necha dosahnout cca 1 sekundova odchylka za den. A povedlo se mu to pry ne vice hodinkach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud je odchylka do plusu do 10-15s za den, tak nemá smysl do strojku hrabat, mám ještě někde bílé samuraje ( musím doma uklidit :D ) ty držely po jediném seřízení trvale +3s za den bez nejmenšího problému, předtím +25s den, takže seřídit lze skoro cokoli, ale má to smysl ? ;)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrejme jak pro koho. Me je to sumak, kdyz serizuju hodinky davam si min a kdyz nekde slysim bimbat celou a zda se mi ze uz jsou moc v predstihu a nemam zrovna co delat, tak je seridim. Co se presnosti tyce, nejspokojenejsi jsem byl s jednoruckama. Za tu kratkou chvily co jsem je mel jsem je neserizoval ani jednou:-) Ale kdyz jsem cca rok bydlel v Praze a jezdil metrem, tak pul minuty je sakra znat. Kdyz rano vylezes z bytu tak prece musis vedet jestli mas sprintovat, klusat, nebo v klidu zapalit cigo a jet dalsim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Sice nemám Seiko, ale Orient CEUAA002DW. Mám je něco přes rok a půl. Kolem Vánoc jsem změřil přesnost, nepřesnost dělala +80 sec/den. Nevím proč a nevím ani jak se toho dosáhlo. Po seřízení v rámci záruky je přesnost po více než 8 dnech +1 sec :thumbsup_anim: To je lepší než digitálky Casio W755D-1A, které jsou za tu dobu -2 sec :thumbsdown_anim:

 

Tohle seřízení je určitě dílem náhody, ale potěší.

post-4999-1233341061.jpg

post-4999-1233341619.jpg

Upraveno uživatelem Ruda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...