Přejít na obsah

Precista Italian PRS 20


Vit

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 87
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Můj problém s Precistama

Chci se podělit o reklamační činnost, kterou jsem byl nucen s Precistama absolvovat.

Asi před měsícem jsem si při určitém pohledu na ciferník všiml škrábance (viz fotky). :crying_anim:

Nějakou dobu jsem si říkal, že to nechám tak, ale od té doby jsem škrábanec viděl pořád a velmi mi vadil.

Sám nevím jestli byl škrábanec na hodinkách od začátku a všiml jsem si ho až po měsíci provozu nebo vznikl až po tom měsíci (to mi připadá pravděpodobnější).

Běžný pozorovatel si škrábance při běžném osvětlení v místnosti neměl šanci všimnout (to jsem si ověřil na srazu, kde hodinky šli z ruky do ruky a nikdo si toho nevšiml). Problém bylo i zdokumentování škrábance (vyfocení tak, aby byl vidět), naštěstí mi pomohl kamarád s digitální zrcadlovkou a makroobjektivem.

Kontaktoval jsem tedy Eddieho z Timefactors a začal jsem se s ním domlouvat na opravě. Řekl mi, že mám dvě možnosti, buď je poslat do Anglie a on je pošle do Německa na opravu nebo je mám poslat zrovna do Německa - firmě Fricker.

Kontaktoval jsem teda firmu Fricker a domáhal se bezplatné opravy v rámci záruky. Po několika vstřícných emailech s frau Bich Tran Linh (němka jako poleno) jsem se domluvil, že hodinky pošlu přímo do Německa.

Pokládal jsem situaci za vyřešenou, ale největší problém mě teprve čekal: poslat balík do Německa tak aby byl pojištěn alespoň na 10.000 - 15.000 Kč. :sad01_anim:

Pokud si myslíte, že stačí zajít na poštu, poslat balík do Německa a pouze si připlatit za vyšší pojistku, tak to jste na omylu - balíky do Německa nejdou u České pošty připojistit na víc než 1.000,- (možná jsou to 2.000 Kč). Začal jsem tedy zjišťovat ceny a možnosti jiných dopravců (Kubsone, díky za pomoc). Výsledkem bylo zjištění, že by mě doprava stála okolo 1.000 Kč a ještě bych to musel odvézt na nějaké sběrné místo. Naštěstí mi Patrik poradil poslat to jako cenné psaní - zde je možno pojistit kategorii šperky až na 10.775 Kč (pro jinou kategorii je pojistné až 107.000 Kč). Problém je jen s velikostí - krabičku musíte být schopni dostat do igelitové sáčku který má rozměr jako A4. Nakonec jsem hodinky zabalil do bublinkové fólie a vložil do krabičky od angličáku (Shell), kterou jsem vystlal polystyrenem, aby se nepromáčkla. Cena za poštovné, včetně pojištění byla cca 150 Kč. :whistling:

Hodinky dorazily v pořádku do Německa, kde je asi během dvou týdnů opravili a poslali zpět. Hodinky jsou v pořádku a dokonce se mi zdá, že jdou přesněji než před tím. Mrzí mě pouze to, že mi nebylo sděleno jak poškození vzniklo.

Bezproblémový průběh reklamace mě utvrdil v tom, že jsem správně zvolil značku. :notworthy:

 

EDIT: překlep

post-1538-1237375499.jpg

post-1538-1237375508.jpg

post-1538-1237375516.jpg

post-1538-1237375524.jpg

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Pokud si myslíte, že stačí zajít na poštu, poslat balík do Německa a pouze si připlatit za vyšší pojistku, tak to jste na omylu - balíky do Německa nejdou u České pošty připojistit na víc než 1.000,- (možná jsou to 2.000 Kč). Začal jsem tedy zjišťovat ceny a možnosti jiných dopravců (Kubsone, díky za pomoc). Výsledkem bylo zjištění, že by mě doprava stála okolo 1.000 Kč a ještě bych to musel odvézt na nějaké sběrné místo. Naštěstí mi Patrik poradil poslat to jako cenné psaní - zde je možno pojistit kategorii šperky až na 10.775 Kč (pro jinou kategorii je pojistné až 107.000 Kč). Problém je jen s velikostí - krabičku musíte být schopni dostat do igelitové sáčku který má rozměr jako A4. Nakonec jsem hodinky zabalil do bublinkové fólie a vložil do krabičky od angličáku (Shell), kterou jsem vystlal polystyrenem, aby se nepromáčkla. Cena za poštovné, včetně pojištění byla cca 150 Kč. :

 

EDIT: překlep

 

 

To mi prijde prapodivne. Posilal jsem do nemecka reklamaci na svoji batozinu od notebooku pojistoval jsem to bez problemu na 400 ojro. Pravda, nebylo to nejlevnejsi ... ale uz si bohuzel nepamatuju detialy, jak presne jsem to posilal :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi prijde prapodivne. Posilal jsem do nemecka reklamaci na svoji batozinu od notebooku pojistoval jsem to bez problemu na 400 ojro. Pravda, nebylo to nejlevnejsi ... ale uz si bohuzel nepamatuju detialy, jak presne jsem to posilal :(

 

Záleží na tom kdy a jakou firmou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky pridam svoji zkusenost. Muj problem (krome sroubku do pouzdra) byl v tom, ze moje hodinky mely prilis kratkou hridelku na korunce, takze po narizeni casu nesla zamacknout do puvodni polohy. Problem s tim byl uz pri prvnim narizovani, ale to jeste korunka zamcknout (zaklapnout) sla. Kdyz jsem je ridil podruhe, tak uz to neslo. Proste hridelka byla i pres zamacknuti stale v poloze rizeni rucek.

 

Napsal jsem Eddiemu o kontakt na Frickera (psal jsem si tehdy kvuli informacim s Vitem) s popisem problemu. Eddie mi poslal kontakt na pana Rolanda Kemmnera (byvaly production engineer od Frickera), ktery ted pry dela opravy (nevim, jestli je i vyrobce). Hodinky jsem mu tedy poslal s anglickonemeckym dopisem (vypotit tu nemcinu byla docela fuska, dlouho jsem nemcinu nepouzival).

 

Odeslani jsem chtel po konzultaci s Vitem formou cenneho psani. Kdyz jsem byl na poste, tak mi pan rekl, ze zmenili smernice a je mozne pojistit na vic nez tech cca 10000 kc. Tak jsem pojistil na 15k (cena okolo 160-170 kc) a odevzdal hodinky do rukou CP. Po dvou tydnech mi pan Kemmner napsal (v dopisu jsem uvedl kontakt) email, ze v pondeli bude hodinky odesilat a po mem dotazu mi sdelil puvod problemu. V patek (tento) hodinky dorazily.

 

YPO: Z komunikace s Eddiem jsem pochopil, ze hodinky vyrabeji v Nemecku. Nevim, jestli je on v Anglii nejak kompletuje, ale rekl bych, ze je jen zkontroluje, zabali a vyexpeduje. Pres vsechny problemy musim pochvalit komunikaci a bezproblemovou reklamaci. Nicmene jsem prisel o pocit excelentni kvality, ktery jsem pred nakupem na zaklade referenci ostatnich clenu. Hodinky mam ted druhy den na ruce a konecne si je uzivam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky pridam svoji zkusenost. Muj problem (krome sroubku do pouzdra) byl v tom, ze moje hodinky mely prilis kratkou hridelku na korunce, takze po narizeni casu nesla zamacknout do puvodni polohy. Problem s tim byl uz pri prvnim narizovani, ale to jeste korunka zamcknout (zaklapnout) sla. Kdyz jsem je ridil podruhe, tak uz to neslo. Proste hridelka byla i pres zamacknuti stale v poloze rizeni rucek.

 

Napsal jsem Eddiemu o kontakt na Frickera (psal jsem si tehdy kvuli informacim s Vitem) s popisem problemu. Eddie mi poslal kontakt na pana Rolanda Kemmnera (byvaly production engineer od Frickera), ktery ted pry dela opravy (nevim, jestli je i vyrobce). Hodinky jsem mu tedy poslal s anglickonemeckym dopisem (vypotit tu nemcinu byla docela fuska, dlouho jsem nemcinu nepouzival).

 

Odeslani jsem chtel po konzultaci s Vitem formou cenneho psani. Kdyz jsem byl na poste, tak mi pan rekl, ze zmenili smernice a je mozne pojistit na vic nez tech cca 10000 kc. Tak jsem pojistil na 15k (cena okolo 160-170 kc) a odevzdal hodinky do rukou CP. Po dvou tydnech mi pan Kemmner napsal (v dopisu jsem uvedl kontakt) email, ze v pondeli bude hodinky odesilat a po mem dotazu mi sdelil puvod problemu. V patek (tento) hodinky dorazily.

 

YPO: Z komunikace s Eddiem jsem pochopil, ze hodinky vyrabeji v Nemecku. Nevim, jestli je on v Anglii nejak kompletuje, ale rekl bych, ze je jen zkontroluje, zabali a vyexpeduje. Pres vsechny problemy musim pochvalit komunikaci a bezproblemovou reklamaci. Nicmene jsem prisel o pocit excelentni kvality, ktery jsem pred nakupem na zaklade referenci ostatnich clenu. Hodinky mam ted druhy den na ruce a konecne si je uzivam.

 

 

Blahopřeju ke kladně vyřízené reklamaci (držel jsem ti palce).

Prostě jsme měli menší štěstí než ostatní.

Jednu výhodu pro mě ta reklamace měla, teď mám přesnost hodinek -43s / 16,5 dne, tj. 2,6 s/den.

Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se také podělím o zkušenosti. U mne vše proběhlo bez problémů a jsem velmi spokojený, takhle pěkně mi už dlouho žádné hodinky nesedly. Jdou mi velmi přesně, akorát se přiznám že netuším jak měříte ty sekundy? Jediné co bych těm mým vytknul, že i po pevném dotažení šroubků u osiček řemenu se mi trošku viklají. Prostě mají nepatrnou vůli a to mi vadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se také podělím o zkušenosti. U mne vše proběhlo bez problémů a jsem velmi spokojený, takhle pěkně mi už dlouho žádné hodinky nesedly. Jdou mi velmi přesně, akorát se přiznám že netuším jak měříte ty sekundy? Jediné co bych těm mým vytknul, že i po pevném dotažení šroubků u osiček řemenu se mi trošku viklají. Prostě mají nepatrnou vůli a to mi vadí.

 

Přesnost měřím v dlouhých časových intervalech (14 dní a více).

Počkám si na okamžik, kdy špička minutové ručičky přesne "rozpůlí" čárku indexu, v ten okamžik mám na hodinkách přesně např 8:05:00 a zaznamenám si, kolik je v ten okamžik přesný čas. Rozdíl mi dá úchylku od přesnosti.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podobnou metodu jsem zkoušel i já, jsem rád že nejsem úplně mimo. Natahuji ob den a na noc odkládám a na hrubé aktivity zrovna tak. Vyzkouším tedy také nějaké přesnější měření. Díky moc

 

Časem to budeš schopen odhadnout tak na 2-3 sekundy.

Natahuju je 1x za 48 hodin.

Pokud se ti moc hýbou nožičky, tak si objednednej trubičky (viz Kejklik).

Sám bych si je neobjednával, ale když se Kejklík nabídl že je objedná, tak jsem se přidal a funguje to (spoj hodinky - nožičky - trubičky - řemen je pevnější).

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Hammer_Time
Přesnost měřím v dlouhých časových intervalech (14 dní a více).

Počkám si na okamžik, kdy špička minutové ručičky přesne "rozpůlí" čárku indexu, v ten okamžik mám na hodinkách přesně např 8:05:00 a zaznamenám si, kolik je v ten okamžik přesný čas. Rozdíl mi dá úchylku od přesnosti.

Vidím, že nejsem sám kdo aplikuje tuto metodu :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím, že nejsem sám kdo aplikuje tuto metodu :thumbsup_anim:

 

A je to vazne odhadnout tak presne? Zase je pravda, ze na delsi casove zakladne (treba ty 2 tydny) se ?par sekund? v odhadu pruchodu stredem indexu ztrati. Mozna by sel udelat prumer z casu, kdy mine pocatecni hranu indexu, jeho stred a pak koncovou hranu. Tim by se dalo snizit chybu... Asi to vyzkousim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Hammer_Time

Jak napsal Vit, dělám to stejně. Počkám až je ručička uprostřed čárky indexu. Je jasné že je to + - vteřina, ale tak orientačně člověk ví. Například já vím že se mi OP lehce opožďují. Po týdnu je to poznat, ale není to nic hrozné**. Navíc by se dalo předpokládat, že majitelům takovýchto hodinek (bez vteřinovky) nezáleží na nějakých pár vteřinách. :rolleyes: B)

 

EDIT: Proč ve šlově hrozné.h.o se písmena H a O schovají za hvězdičky?

Upraveno uživatelem Hammer_Time
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je to vazne odhadnout tak presne? Zase je pravda, ze na delsi casove zakladne (treba ty 2 tydny) se ?par sekund? v odhadu pruchodu stredem indexu ztrati. Mozna by sel udelat prumer z casu, kdy mine pocatecni hranu indexu, jeho stred a pak koncovou hranu. Tim by se dalo snizit chybu... Asi to vyzkousim.

 

Svůj odhad můžete trénovat po nastavení času (tehdy je předpoklad, že hodinky jdou zcela přesně).

Např: ve 12:05 si seřídím hodinky, zapnu si na PC přesný čas, okolo 12:09 začnu hodinky pozorně sledovat a když nabudu přesvědčení, že minutová ručička je přesně v půlce indexu, tak mrknu na PC. Samotné** mě udivilo, jak je ten odhad (odečet času) přesný. Budete se divit jak moc se ručička posune za 10 sekund. :jawdrop: :smile_anim:

Chce to dobré světlo a zaměřit se na špičku ručičky a index.

 

:sad01_anim: :sad01_anim: Pozor číslice 12, 3, 6 a 9 jsou pro tato pozorování naprosto nevhodné !!!!!!!! :sad01_anim: :sad01_anim:

 

Nepište mi prosím, že jsem blázen. :frusty:

 

EDIT: pravopis

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...