Přejít na obsah

Nomos Tangente Date Gangreserve


Doporučené příspěvky

Tak som sa stal cerstvym majitelom hodiniek Nomos. Dnes vecer este pridam nejake fotky (ti co uz videli moje vysledky uz vedia ze budu tragicke ). Zatial skor popisem anabazu a prve pocity.

 

Hodinky som si kupil cez TimeDesign.de po dokladnom zvazeni, ktore oblekovky si vybrat.

 

Nomos Tangente som si vybral koli velikosti, krase a cistote dialu. Date koli tomu ze nikdy neviem ktoreho je a gangreserve koli tomu, ze to mali byt moje prve hodinky s manualnym natahom a viem aky som sklerotik a zaroven aj preto, ze hodinky s podobnou komplikaciou este nemam.

 

TimeDesign som podla referencii vybral ako obchod, ktory ma velmi dobre referencie. Hans-Peter reagoval velmi rychlo (31. decembra o 11:55PM po tom ako som mu poslal maila 15 minut pred polnocou - ani nahodou v tom nemal prsty alkohol ). Nadovazok mi v cene hodiniek bol ochoty zaslat Nomos Sundial ako malu naplast mojej priatelke, ze som sa zasa neudrzal.

 

Hodinky zaslal 5/1 a 7/1 boli v Cechach na medzinarodnej poste. Trochu som bol nervozny, ked som videl ze boli 'v prevoze' na dorucovaciu postu cely den. Dnes som sa po 4 telefonatoch dostal na spravnu postu a zistil som, ze balicek bol poskodeny a preto ho prebaluju a zasielaju na postu v mojom obvode.

 

Trosku mi zatrnulo (viz Jakubiskove a DaDrivove storky), ked som o 11.25 dosiel na prepazku na poste. Najprv mi tvrdili, ze balicek nemaju (ale ja som sa telefonicky utvrdil ze hej a tak som pani prevalcoval), potom mi pani dala podpisat standartny preberaci protokol. To som ju poslal do haja, kedze som chcel aby zo mnou prebrala zakazku, koli reklamacii. Klasicym pristupom zacala somrat .........ale tieto casti poznate, standartne statnospravne spravanie

 

Trasucimi rukami som rozbalil hodinky, ktore boli v poriadku. Uff

 

Nomos Sundial ovsem nebol nikde.

 

Nacoz mi tetusky povedali, ze ked to teda chcem reklamovat, musim tam nechat komplet balicek. Tak som ich zasa poslal do haja, nech mi to ukazu v tom reklamacnom radu, ktorym sa ohanali. Zamestnalo som 3 (slovom tri) tetusky na 10 minut, ale vysledkom je, ze mam hodinky na ruke a reklamacny papier v taske.

 

Vecer to nafotim a napisem k tomu blizsi pokec.

 

End of part one.

 

------------------

 

Zatial aspon napisem nieco o predajcovi TimeDesign.de. = Maximalna spokojnost. Dovody:

 

1. Rychla reakcia - odpovedal 5 minut pred silvestrom, to je moj rekord

2. Pridal do nakupu Nomos Sundial (na to bude samostatna recenzia)

3. Ked mi stratila nasa slavna CPost cast zasielky bez debaty zaslal (bez poziadania a zaplatenia !!!) novy Sundial

4. Kedze mal chybu v description (pisal ze movement je goldplated a v mojej verzii je rhodium plated) tak (zasa bez poziadania) zaslal Shell Cordovan hnedy remienok ako bonus (cierny bol k hodinkam v cene).

5. Doprava do CR v cene

 

 

Celkovo musim skonstatovat, ze to je zatial najlepsi internetovy predajca s akym som sa kedy stretol. Urctite mu este spravym obchod v buducnosti a vyrazne ho mozem doporucit kazdemu chronomaniakovi.

 

End of part two.

 

--------------------

 

Tak tu ju uz slubovana recenzia a fotky hodiniek.

 

Hodinky su male a lahke, maju 36mm. Po Rolexkach clovek ma pocit prazdnej ruky. To vsak trva len do momentu, nez sa na ruku pozriete. Klasicky opticky klam uzkeho bezelu a bieleho cifernika sposobi, ze hodinky vyzeraju na ruke oproti ostatnym mojim hodinkam vacsie. Vyskusal som si to uz na Mido Baroncelli, kde 42mm vyzeralo na mojej ruke ako budik, zatial co Mido All Dial, tiez 42mm vyzera velmi prirodzene.

 

Ciselnik Nomosu sice vyzera bielo, ale je strieborny (dosiahnute galvanizovanim) a velmi citelny. Splna moj poziadavok na ciste a nicim nerusene linie. Vyhybam sa slovu prazdny, pretoze pri blizsom pohlade zistime, ze sa na neho zmestilo niekolko komplikacii. Celkovo vsak nijako nerusia harmoniu a naopak, ciselnik osvlastnuju.

 

Cislice su kopia stylu Bauhaus, su ciste, svojske a citatelne. Vsetky cislice co su na displeji su cele, ani jedna nie je koli niecomu useknuta.

 

Vacsina priestoru na ciselniku je symetricka. Centralne umiestnene, krasne modrene rucicky (hodinova a minutova). Symetricka je aj minutova rucicka, ktora je v samostatnom kruhu. Datumove okienko, ktore na vacsine hodiniek rusi je tu umiestnene na sestke a vobec nerusi. Nad nim je malymi pismenkami napisane 'Germany'.

 

Oproti tomu napis NOMOS Glashute je odsadeny dolava a patentovana rezerva natahu zasa doprava. Napriek tomu to ciselnik vobec nerusi a naopak to vnasa hodinkam taky zvlastny smrnc, ako by dizajner hodiniek na vas pozmurkaval "hej nie je vsetko podla pravitka, ako by sa na prvy pohlad zdalo".

 

Korunka nicim nevynika, velmi dobrle zapada do celkoveho ponatia hodiniek. Nie je srubovacia a tak su hodinky vodotesne iba na par kvapiek dazda (tri az styry). Korunka je signovana Nomos a velmi prijemne sa v ruke drzi pri natahovani. Nie je ale velka a viem si predstavit, ze clovek s vacsimi prstami by mohol mat problem. Pri natahovani hodiniek vydava velmi prijemny zvuk a jej chod je 'nemecky' presny.

 

Pod priehladnym zafirovym dnom je vidiet kaliber delta - kompletne prekopany kaliber Perseux 7001. Viac o kalibroch Nomosu najdete na Chronomagu. Kaliber je zdobeny zenevskymi pruhmi, natahovacie kolecka slnecnym zdobenim a modrenymi srubkami, ktore na rozdiel od vacsiny inych kalibrov su modrene cele, vcetne drazky. Na kalibri je vyryty nazov manufaktury ktory je pozlateny.

 

Na prvy pohlad vas na kalibri zaujme nepokoj, ten sa hybe pomaly a ladne. Ked si hodinky prilozite k uchu, pocut velmi hlasny ale pomaly tikot. V porovnani s Rolexou vrtackou je posadeny nizsie.

 

Nozicky puzdra su tenke a zvlastne zahnute. Na rukach neodstavaju a vdaka nim by ich mohol nosit aj clovek s vacsou rukou ako ja.

 

Hodinky som dostal na ciernom remeni z konskej koze - Shell Cordovan a signovanou sponou. Koza je tenka a mam z nej taky 'plastovy' pocit. Podla referencii sa ale velmi rychlo zapracuje a dlho vydrzi, dokonca casom ziska istu patinu.

 

Na vysku su hodinky 6mm - standartna vyska tangente - ktoru nemuseli zvysit ani pridanim komplikacii datumu a rezervy chodu.

 

Rezerva chodu je patentovana a Nomos urobil 2 typy. Cierny typ ma polmesiac plny ked su hodinky natiahnute naplno a postupne z neho ubuda. Typ ktory som si vybral je je cerveny. Ten je pri plnom natahu (42 hodin) biely a postupne sa na nom objavuje cerveny polmesiac. Ked je plny, hodinky su prazdne.

 

Rovnako specialne vymyslel Nomos aj datumovy veniec. Ten nedal na kaliber, ale okolo neho. Tym udrzal vysku a zaroven ho mohol dat az na obvod, kedze kaliber je standardne mensi ako puzdro.

 

Este za pozastavim pri minutovej rucicke. Koli jej velikosti je skoro problem vidiet ze sa hybe. Su to moje prve hodninky z mimostredkou a kym doteraz som sa nejako instinktivne pozeral na nu, teraz jej nevenujem skoro ziadnu pozornost pri odcitani casu. Rucicky hodiny a minuty su natolko tenke a presne, ze je mozne odcitat aj polminutove intervaly bez problemov. Zaroven je velmi dobry aj kontrast a tak hoci Nomos na Tangente nepouzil ziaden luminiscencny material, uz pri minimalnom sere je mozne odcitat cas.

 

Zaverom mozem skonstatovat, ze hodinky na ruke vyzeraju uzasne a som s nimi velmi spokojny. Nomos odviedol velmi dobru pracu.

 

End of part three.

 

---------------

 

A tu su uz slubovane fotografie:

 

post-1110-1231583133.jpg

post-1110-1231583146.jpg

post-1110-1231583163.jpg

post-1110-1231583176.jpg

post-1110-1231583195.jpg

post-1110-1231583220.jpg

post-1110-1231583245.jpg

post-1110-1231583264.jpg

post-1110-1231583276.jpg

post-1110-1231583294.jpg

post-1110-1231583305.jpg

post-1110-1231583321.jpg

post-1110-1231583332.jpg

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hej hej moja velikost. :) To by si sa divil, vyzeraju na ruke vacsie ako Rolexky. Dnes mam v sebe druhe Nove Vinarstvi, takze fotky a recenzia pocka na zajtra. Rolexky su na denne nosenie, toto som kupil ako oblekovky, co od pondelka zasa zacnem vyuzivat... :worried_anim:

 

Grösse gratulieren. Myslím, že na tvojí ručce budou vypadat skvostně.

Ale, co na to Rolexky?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Hej hej moja velikost. :) To by si sa divil, vyzeraju na ruke vacsie ako Rolexky. Dnes mam v sebe druhe Nove Vinarstvi, takze fotky a recenzia pocka na zajtra. Rolexky su na denne nosenie, toto som kupil ako oblekovky, co od pondelka zasa zacnem vyuzivat... :worried_anim:

Ghille selhal jsi :) čekal jsem na fotky a nějaké povídání, protože nomos je moje srdcovka i když si jí nikdy nekoupím páč se ke mně nehodí, ale byl jsem zvědavý ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja viem ja viem, budem musiem poziadat moderatorov aby mi dali moznost oeditovat prvy post, inak sa ta recenzia strati. Ale nevadi, teraz sa uz iba rozvalujem, citam si co nove vyprodukujete vy. Nova Vinice robi skvele biele z cervenych bobuli. Ach jaj. :drunk:

 

Ale zasa musim zodpovedne prehlasit, ze mi to dava moznost sa z nimi poriadne pomaznat a zajtra bude recenzia zodpovednejsia ako keby som ju napisal hned. Takze ziadne strachy.

 

Zatial aspon napisem nieco o predajcovi TimeDesign.de. = Maximalna spokojnost. Dovody:

 

1. Rychla reakcia - odpovedal 5 minut pred silvestrom, to je moj rekord

2. Pridal do nakupu Nomos Sundial (na to bude samostatna recenzia)

3. Ked mi stratila nasa slavna CPost cast zasielky bez debaty zaslal (bez poziadania a zaplatenia !!!) novy Sundial

4. Kedze mal chybu v description (pisal ze movement je goldplated a v mojej verzii je rhodium plated) tak (zasa bez poziadania) zaslal Shell Cordovan hnedy remienok ako bonus (cierny bol k hodinkam v cene).

5. Doprava do CR v cene

 

 

Celkovo musim skonstatovat, ze to je zatial najlepsi internetovy predajca s akym som sa kedy stretol. Urctite mu este spravym obchod v buducnosti a vyrazne ho mozem doporucit kazdemu chronomaniakovi.

 

 

Ghille selhal jsi :) čekal jsem na fotky a nějaké povídání, protože nomos je moje srdcovka i když si jí nikdy nekoupím páč se ke mně nehodí, ale byl jsem zvědavý ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

parádní hodinky, akorát nevím jestli se mi líbí nebo nelíbí ta rezerva nátahu ...... asi líbí :) rozhodně se mi líbí víc než ty půlkruhové umístěné chaoticky někde v "prostoru"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preto som ich vybral. Je to komplikacia ktoru som este nemal a chcel a tu mi pride velmi decentna. Hlavne vyzera to super ked sa to natahuje, toci sa to dookola a zaroven sa zmensuje polmesiac. Mam z toho urobene video, ale ma to 22 mega rozmyslam kam to hodit.

 

parádní hodinky, akorát nevím jestli se mi líbí nebo nelíbí ta rezerva nátahu ...... asi líbí :) rozhodně se mi líbí víc než ty půlkruhové umístěné chaoticky někde v "prostoru"

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

na zbytečné řeči si nepotrpím a o hodinkách toho nevím tolik, aby mé aktivní vstupy

byly zdejším diskusím nějak přínosné. Proto jsem spíše pasivním pozorovatelem tohoto fóra.

Dnes ale udělám výjimku a nad prezentovanými hodinkami si povzdechnu-nádhera.

Jedná se totiž přesně o verzi NOMOSů, která je mým hodinkovým snem ( i s Vaším přispěním).

Majiteli k hodinkám blahopřeji a přeji ať ku spokojenosti slouží co nejdéle.

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
.... Pridal do nakupu Nomos Sundial (na to bude samostatna recenzia)

Tady jsem o nich psal článek. Že bych ti půjčil ty svoje z výrobního družstva Granát (jsou ve stříbře a asi to bude kopie Nomosu) a udělal bys srovnávací článek?

post-147-1231675468.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozeme sa dohodnut ked mi pridu, ocakavam koncom toho tyzdna. Ak ceska posta zasa nebude excelovat ;) Ozvem sa ti.

 

Tady jsem o nich psal článek. Že bych ti půjčil ty svoje z výrobního družstva Granát (jsou ve stříbře a asi to bude kopie Nomosu) a udělal bys srovnávací článek?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Gill: NOMOS super, oblekovky jak mají být. Ale to "opásávadlo" mně k těm Rolexům nesedí. Tak nějak je to degraduje. Z hlediska postavení ve Swiss hodinářství by si (podle mého názoru) zasloužily buď origo ocelový tah nebo slušný kožený řemínek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je k nim original tak. Ale ver tomu, ked si pol roka na rovniku, tak sa pozeras skor na prakticku stranku veci ;)

 

To Gill: NOMOS super, oblekovky jak mají být. Ale to "opásávadlo" mně k těm Rolexům nesedí. Tak nějak je to degraduje. Z hlediska postavení ve Swiss hodinářství by si (podle mého názoru) zasloužily buď origo ocelový tah nebo slušný kožený řemínek.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...