Přejít na obsah

Steinhart + Archimede


Doporučené příspěvky

Dnes přistál balíček od HODr.Kubsona (horogieae doctor). Dvojitá radost :D Nacpu jsem fotky, co mi přišlo, omluva za nějaké rozostření, trošku nedočkavost v rukou při focení.

Dojmy: 1.A

Dojmy z obchodu chronoshop: 1.A

 

Moje definitivní hodinky ze svaté trojice tedy jsou:

 

Steinhart se nosí výborně, velké překvapení z toho, že řemen u St. je ohebný a měkký. Velikost hodinek je akorát, Arcadia svoji malost dohání dojmem, působí větší, než jsou.

Doobjednán řemínek ke Stein. - Old Vintage + spona Steinhart, bude přehozeno, až dojde vystěžejkovač. Tikají hlasitě. Zpracování velmi dobré, jen na dýnku mikroškrábanec (2x) od zřejmě utažení dýnka, ovšem po měsíci nošení splyne s mikroškrábanci, jaké se vytvoří běžným nošením. Desně se mě líbí, budou to zřejmě nejvíce nošené hodinky. Svítivost - Ve tmě to vypadá jak pohlednice z Černobylu. Překvapení pro mě, že je signovaná obyč. spona a překvapením je i kvalita řemínku, uvidíme po půl roce. Pocit při natahování je úžasný, cítil jsem se jako na ZŠ, když jsem ve III. třídě natahoval svoje první a nové Primky.

 

Arcadia - provedení velmi velmi precizní. Rozhodně se směle (a vyzývavě) mohou postavit Prim Linea a nevím nevím, kdo by zvítězil. No moje volba je zřejmá. Ciferník je lehce bílo/bílokávově-perleťový, jemné indexy čísel, filigránské ručky. Pouzdro působí větším dojmem, než je. Řemínek je slabší (tedy dojem), zřejmě bude časem vyměněn dříve, než bude potřeba. Ale k nošení k obleku (s tím účelem pořízeny) zatím OK, jeho barva však dokonale ladí k ciferníku a zejména k indexům-ručkám. Hodinky v reálu velmi dobře čitelné. Korunka je subjektivně lépe umístěná a lépe se s ní pracuje než u Prim Linea.

 

Svatá trojice bude do cca 18 měsíců doplněna, zatím se připravuje výběrové řízení :)

 

ještě něco

post-1966-1232126732.jpg

post-1966-1232126749.jpg

post-1966-1232126764.jpg

post-1966-1232126805.jpg

post-1966-1232126824.jpg

post-1966-1232126841.jpg

post-1966-1232126860.jpg

post-1966-1232126875.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratulace! :clap:

Jak řešíš to, že Ti došly oboje zároveň? Na každé ruce jedny? Nebo to po 5 minutách střídáš?

To musí být celkem schýza, že?

Zatím Stein, Archy budou k obleku. Stein vystaveny ve vitríně. No ale schýza to je :) Ale hele, lepší je u Kubsona nakupovat po dvou, chtěl jsem mu ušetřit dvojí běhání na poštu. Určitě to má daleko ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

velká omluva za OT....ale musím.....nějaké G-Shocky???? :thumbsup_anim:

Gile Gile :gunsmilie: neprovokuj! Že já si vezmu Snowa za ruku a uděláme tam u tebe pořádek, ty G-Shocklej digiprovokatére :D

No, jako ouplně G-Shck vyloučené nejsou, ale dal jsem závazek. Jedině že by mi je koupila žena - ale pozor, nevylučuji ti, už na ně koukala na netu...ale do Svaté trojice se nepočítaj

 

ještě poznámka k Chronoshop - určitě si teď Kubson oddechl. Teď už bude klid. Konečně mokrý ručník z hlavy dolů. Žádné emaily, kdy už to přijde z Němec. Žádné uprav objednávku a přidej tohle :) Díky, Horologieae Doctor Kubsone ;)

Upraveno uživatelem New X-Bob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rovněž gratulíruji!

Byl zvědav, do čeho půjdeš,když jsi posílal Prim Linea do světa.Sám jsem měl zálusk na Arcadie ale tvým-mým Lineím jsem opravdu nemohl odolat. Takže se těším čím doplníš svou "svatou" trojici. Tak ať ti slouží!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže doplňuji,

jednak nějaké ještě foto mých Steinhartů :blush02: a následuje model, který vlastní kolega. Marine Timer, diametr shodný, v základu luxusnější řemínek. Kolegovy hodinky, jak jsem již asi uvedl, jsou velmi precizně zpracované a při pohledu na ně ve mě vyvolávají vlnu retrovzpomínek. Najvíc na staré rádio u prababičky. Rozsvícené magické oko, tajemné názvy měst na stupnici (od Amsterdam,Luxembourgh, přes Berlin, Moskva, Budapest, London, Warszawa...), dřevěný box, zástrčka z bakelitu a vůně starého nábytku a dobrot, která právě prababička peče v troubě. Káva a čaj se ještě prodává v plechovkách, boty vám vydrží několik let a hodinky, pane ty ukazují pořádně celou hodinu o 60 minutách, ne tak zrychleně, jako dnes....

 

Jak se vám Maríny od Güntera líbí? Osobně musím konstatovat, že fotka nevystihne jejich reálný a upoutávající zjev.

Za dodávku díky Kubsonovi a jeho Chronoshopu.

post-1966-1232475924.jpg

post-1966-1232475950.jpg

post-1966-1232475969.jpg

post-1966-1232475998.jpg

post-1966-1232476011.jpg

post-1966-1232476047.jpg

post-1966-1232476063.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...