Přejít na obsah

Seiko SBQJ015 - můj první high-end quartz 8f56


Doporučené příspěvky

Ve čtvrtek odesláno, dnes ráno dorazily. Zatím pár rychlých nekvalitních fotek z mobilu.

 

První dojmy:

  • Moje první titanové hodinky - nevěřil bych, jak je titan lehký
  • Hodinky mají minimum leštěných ploch: boční hrana lunety, boční hrany pouzdra, korunka a dva leštěné proužky na středu pásku. Zbytek je matný
  • Vteřinovka je leštěná ocelová
  • NEvím proč, ale hodinky mi svým stylem trošku evokují černé Omega Speedmaster
  • Svítivost je super
  • Už jsem zvládl nastavení quartz kalibru..oproti mechanice je tam přece jenom trošku jiná logika
Quartz mě zatím nijak nevadí.

 

post-236-1232276790.jpg

 

post-236-1232276865.jpg

 

post-236-1232276781.jpg

 

post-236-1232276826.jpg

 

Kdo se připojí do klubu high-end quartz? Pro jistého moderátora by to měla být svatá povinnost :rolleyes:

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je high-end quartz? Jsou to třeba Kinetic?

 

Oficiální definice neexistuje. Dle definice příslušné sekce WUS to jsou kalibry které dosahují vysoké přesnosti. Hranice je -+20 vteřin za rok. Kalibry musí být vybavené termokompenzací (Grand Seiko Quartz kalibry, Breilting), nebo být méně citlivé na změny teploty (Seiko 8FXX - díky 6-ti násobně vyšší frekvenci krystalu než ostatné quartz kalibry)

 

"quartz watches that, due to thermocompensation or thermo-insensitivity, vary in the seconds per year range"

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim ze high end quartz je taky co ma nejaku garanovanu presnost (vacsiu nez je bezne zvykom) tudiz ma hlavne termoregulaciu a pripadne nejake dalsie vychytavky ktore ta uistia ze hodinky idu stale presne (napr EOL).

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slušný úvod do problematiky:

 

Doporučuji:

http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=2087

 

 

Fotografie:

http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=78559

 

Ja myslim ze high end quartz je taky co ma nejaku garanovanu presnost (vacsiu nez je bezne zvykom) tudiz ma hlavne termoregulaciu a pripadne nejake dalsie vychytavky ktore ta uistia ze hodinky idu stale presne (napr EOL).

 

Přesně tak.Kinetik má garantovanou přesnost cca 15 vteřin za měsíc. High-end quartz je o přesnoti, není to o hromadě funkcí.

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

"safi, vím, že to neuslyšíš rád :D . Mou ikonou high-end quartzu je stroj z konkurenční stáje Citizen a to model Chronomaster :speak_cool: :speak_cool: .

 

Gilius asi spadne, až si to přečte :eek: :lol: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"safi, vím, že to neuslyšíš rád :D . Mou ikonou high-end quartzu je stroj z konkurenční stáje Citizen a to model Chronomaster :speak_cool: :speak_cool: .

 

Gilius asi spadne, až si to přečte :eek: :lol: .

 

Jsou nádherné. Pokud mě high-end quartz osloví, tak bych si časem koupil něco pořádného a třeba i ty Citizeny...

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"safi, vím, že to neuslyšíš rád :D . Mou ikonou high-end quartzu je stroj z konkurenční stáje Citizen a to model Chronomaster :speak_cool: :speak_cool: .

 

Gilius asi spadne, až si to přečte :eek: :lol: .

Tohle jsou jedny z mých vysněných hodinek, fakt nádhera :) Ty safiho Seika taky nejsou špatný a líběj se mi dost, ale nevolil bych ten matný titan (jestli vůbec možnost volby je).

 

Sám mám Citizen Promaster a nevím jestli mají něco z výše zmiňovaných technologií "high-end quartz" (předpokládám, že ne), každopádně jsou přesné "jak sviňa" :) Šteloval jsem je naposledy někdy před měsícem a aktuálně mám odchylku +1s.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Jeden obrázek mých Port Royal (asi to high-end quartz nebude):

 

EDIT: 6 kamenů je na quartz strojek málo nebo dost?

post-147-1232285688.jpg

Upraveno uživatelem Kamil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Safi, blahopřeji, ať slouží!

K tomu malý dotaz - neexistuje někde podrobný přehled seiko modelů s podobným kalibrem? Před nějakou dobou jsem se po nich ohlížel, ale hledání podle označení kalibru málokdy přineslo ovoce...

Každopádně budu velice zvědav na Tvé dojmy!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO?
Jeden obrázek mých Port Royal (asi to high-end quartz nebude):

 

EDIT: 6 kamenů je na quartz strojek málo nebo dost?

 

 

to je dost bída na zenith - 7 kamenů mám i v plejbojích

 

 

 

safi musím se na ně někdy podívat - někde jsem viděl srovnání nebo recenzi s omegou a bylo to zajímavé ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden obrázek mých Port Royal (asi to high-end quartz nebude):

 

EDIT: 6 kamenů je na quartz strojek málo nebo dost?

 

 

Všeobecně quartz strojkům stačí méně kamenů než mechanickým. High-end není definován dle počtu kamenů ale podle toho, zda-li má nějaké řešení termokompenzace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak všechny strojky od Breitlingu ozančené jako Superquartz mají výše zmíněnou termokompenzaci

 

SuperQuartz was introduced in Breitling's 2002 quartz models and is according to the company 10 times more accurate than standard quartz movements. It is a thermocompensated movement. According to the company, SuperQuartz is proprietary to Breitling.

Zdroj: http://people.timezone.com/breitling/bfaq/#C-13

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...