Přejít na obsah

Fotka
* * * * - 22 Hlasů

KULINÁRIUM Chronomagicum

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13252 odpovědí na toto téma

#13241 tikzot

tikzot

Megazávislák

• Member_50
  • 3 043 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Fanoušek značky:Panerai, Rolex, Tudor, Omega

Publikováno 16.leden.2020 - 23:08

Diky, maestro!

recipe je zase jen moja improvizace na thai a chuti co mam rad;-)

kachna prsa vime, jen zprudka orestovat a dotahnout v troube na pozadovanou barvu.

ta smes je pak choi, bambus fresh, salotka, chilli, cesnek, zazvor, citr trava, hoisin omacka a shitake houby. 
cesnek a chilli orestuju na oleji, vyndam, pridam salotky, zazvor, citr travu, trochu pomeranc kury suseny a necham rozvonet a uz tam davam vse ostatni, zarestuju a ted trochu vyvaru- tady ideal silnej kachni(koupil sem celou kachnu, zkostil prsa, stehna, ze skeletu a kridel vyvarek, stehna upecu a prsa na thai tady) pak uz jen zakapnout trochou ryzovyho octa a pridat hoisin omacku dle obliby, ja ji miluju, takze davam dost ;-) sezam bilej a cernej a je to hotovy! Jasmin rejže je jasna.Easy a za pul hodky max servis;-)

je to klasicka palivo, sladko-kysela chut, to nic neprekona;-)

dulezity jsou vsechny ty ingredience fresh( bydlim kousek od sapy) to je proste na tyhle veci nejlepsi a maso hezky nalozeny nasoleny aspon den.

#13242 Maxel

Maxel

vořežprut s vařečkou

• Member_50
  • 7 215 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha | HK

Publikováno 16.leden.2020 - 23:34

Díkes ;) Zařazuju na seznam weekly meal planu!

#13243 tikzot

tikzot

Megazávislák

• Member_50
  • 3 043 příspěvků(y)

Publikováno 16.leden.2020 - 23:37

Neudelas fail;-) a kachnu kup fresh v lidlu, byla skvela, prsa jak dort, sem nechapal - mel sem trochu obavy nebot poland, ale supr;-)

#13244 Maxel

Maxel

vořežprut s vařečkou

• Member_50
  • 7 215 příspěvků(y)

Publikováno 16.leden.2020 - 23:41

Do Sapy to mam daleko, ale co tak koukam, až na pak choi (a asi ani ten) to nebude big deal schrastit aji tady u mě na vesnici (čako).
Lidl je jasná volba. Zejtra tam sjedu.

#13245 tikzot

tikzot

Megazávislák

• Member_50
  • 3 043 příspěvků(y)

Publikováno 16.leden.2020 - 23:44

Tak tak a da se fakt improvizovat a jinak mas trznici vietnamese kousek v hloubetine;-)

#13246 Maxel

Maxel

vořežprut s vařečkou

• Member_50
  • 7 215 příspěvků(y)

Publikováno 16.leden.2020 - 23:46

Nekeke... sem to teda moc nešpekuloval, co tady kolem máme.
Rohlík(.cz) zatim vesměs uměl fšecko.
Musim se mrknout :)

#13247 Moty

Moty

Anything´s possible

• Member_50
  • 5 201 příspěvků(y)
  • Bydlí:Pod Řípem
  • Fanoušek značky:Rodina, zvířata, lyžování, auta, letadla, film, muzika

Publikováno Včera, 09:26

Do Sapy to mam daleko, ale co tak koukam, až na pak choi (a asi ani ten) to nebude big deal schrastit aji tady u mě na vesnici (čako).
Lidl je jasná volba. Zejtra tam sjedu.

pak choi ma Lidl docela běžně

spíš mě překvapilo to bílý shi-také

Courage is resistance to fear, it is mastery of fear , not absence of fear.

Mark Twain

#13248 Maxel

Maxel

vořežprut s vařečkou

• Member_50
  • 7 215 příspěvků(y)

Publikováno Včera, 11:01

Nevíte kde by se dal sehnat kozí sýr v takových “malých perličkách”?

Ikea má v bistru salát s nakládanou hruškou, rukolou a právě takovymdle sýrem — chci to udělat doma, ale nemůžu ten sýr nikde najít.

#13249 vojta1

vojta1

Megazávislák

• Member_50
  • 4 248 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:Praha

Publikováno Včera, 18:03

Pane @Maxel mám dotaz :D Když jsi tady dával, že v sous vide hodíš vše na stejnou teplotu a potom postupně odebíráš. Podle čeho určuješ čas? Protože já jsem zrovna u zeleniny (mrkev/brambory) našel jen výrazně vyšší teploty na Anova/Joule a tak kdybych používal například 56 stupňů, tak nevím jak dlouho to tam nechat. Poslal bych sz, ale může to zajímat i někoho jiného.

Díky. 

měl jsem: zeno watch p544dd, steinhart ocean one, orientstar classic wz0251el, seiko sarb017, seiko baby sumo,seiko monster orange, seiko retro classic green, orient ray orange,seiko 6139, davosa raf, prim diplomat, seiko samurai white, seiko 7002, seiko skx009, tag heuer aquaracer, seiko snxs77 , seiko monster , skx 171 - mod,seiko snzh53k1, tudor black bay red, Alpina AL525G3S6, Seiko Sumo, Omega speedmaster moonwatch 311.30.42.30.01.005, Steinhart 500 titanium, iwc mark xvi,seiko skx031

Moje vlákno

#13250 Maxel

Maxel

vořežprut s vařečkou

• Member_50
  • 7 215 příspěvků(y)

Publikováno Včera, 18:20

Je to simpl jak facka. Sem to vodhadnul.

A jaxem psal výše — chřest vyšel na jedna s hvězdou, fenykl naopak. Zítra se chystam na poslední, baby karotku. Ale je měká i v pytlíku, tak čekam, že bude OK.

Takle ještě. Sem to tudle řešil myslim s tengem, kterej teď má sous vide vercajk pučenej. Priorita byla maso, resp. hovězí steaky. Tam mam osvědčených 55-57st. a jelikož sem lakomej, chtěl sem vynaloženou energii maximálně vytěžit (jak rád používá Petr Mára). Proto jediná možnost byla naládovat tam všecko, natáhnout čas a postupně vyndavat, co bude ready. Nejni to asi ten best postup... sichr :)

Jinak dneska simple dish — carpaccio z červené řepy s kozím sýrem, opraženou pinií a kapkou medu. V jednoduchosti je síla, a pořád se to potvrzuje!

8410d05e764d97c5a1e63dda46563061.jpg

24165e5c3305f4a78a0c079ea0f8df01.jpg

Tento příspěvek byl upraven od Maxel: Včera, 18:22

#13251 vojta1

vojta1

Megazávislák

• Member_50
  • 4 248 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:Praha

Publikováno Včera, 18:46

Ok to je presne odpoved co jsem nechtel slyset :-D
Cekal jsem neco jako tady mas odkaz na web, pres foto automaticky pozna surovinu. Vyfotis vse najednou, das teplotu a potom ti to napise na mobil pokazde 10 min pred tim, nez budes muset neco vytahnout :-D

měl jsem: zeno watch p544dd, steinhart ocean one, orientstar classic wz0251el, seiko sarb017, seiko baby sumo,seiko monster orange, seiko retro classic green, orient ray orange,seiko 6139, davosa raf, prim diplomat, seiko samurai white, seiko 7002, seiko skx009, tag heuer aquaracer, seiko snxs77 , seiko monster , skx 171 - mod,seiko snzh53k1, tudor black bay red, Alpina AL525G3S6, Seiko Sumo, Omega speedmaster moonwatch 311.30.42.30.01.005, Steinhart 500 titanium, iwc mark xvi,seiko skx031

Moje vlákno

#13252 Maxel

Maxel

vořežprut s vařečkou

• Member_50
  • 7 215 příspěvků(y)

Publikováno Včera, 18:49

Ani howno. Ale dyš pustíš chlup, dycky ti napíšu na vacap, kdy to máš vyndat ;)

#13253 mAra_

mAra_

Ou je

• Member_50
  • 2 653 příspěvků(y)
  • Bydlí:Liberec

Publikováno Včera, 21:13

Fakt malý chemik... Dneska jsem sehnal tři kila domácího hovězího... Kousek jsem odkrojil na steaky, zbytek bude akce suším č.3
V podstatě jsem za týden spotřeboval už dvě kila sušeného hovězího :-D Ale upřímně jsem kus vzal do práce, kus tatovi, oni to mizí bleskovou rychlostí...
Sušení zdar!

Přiložený soubor (y)

Tento příspěvek byl upraven od mAra_: Včera, 21:14