Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Ona s jablkama bude možná i lepší, ale vzhledem k nadúrodě cuket vítám momentálně jakýkoli recept jak se jich zbavit :)

 

Ovšem dnešní večeře . . . velký bedly jsem rozdal na řizky a "malý" zavřený klobouky jsem naplnil mletým masem s rýží a upekl, k tomu nákladná zelenina a la kolega wagoneer tady z fóra a kousek chleba . . . ani jsem to nestihl vyfotit :D

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar prožrani chrono pacieenti

Krátký dotaz rád vařím i konzumují a nějakým omylem se k nám dostala mikrovlnka které jsem se do teď bránil K tomu jakási Velká mikrovlnná kuchařka

Je ten krám jen na ohřev nebo má cenu v něm něco vytvořit aby to nebyla ztráta času i surovin

Dík za názor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem kdysi na podobnou "sbírku receptů do mikrolnky" někdy před 20 lety narazil - a v podstatě jediná "nová a užitečná" informace se týkala loupání stroužků česneku, které stačí "ozářit" na 4-5 sekund: vnitřek se zahřátím lehce nafoukne a z hnusně lepkavého se stane kluzký, takže ze suché šlupky v podstatě vyklouzne...  :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V mikrovlnce vařím brambory, rýži a těstoviny. Zalít vařicí vodou z konvice a do mikrovlnky na polovinu výkonu (500W). Je třeba vyzkoušet, nejdřív míň, aby to neuteklo. Brambory 10-15 minut, rýže taky, těstoviny 3 minuty.

Když je multifunkční, tak je to zajímavější, na crisp talíři bramborové placky, řízky, opékané brambory, slané tyčinky nebo šátečky z listového těsta. Má to výhodu, že se to nepřipálí.

Na páru s 6. smyslem odšťavuji ovoce.

Dobrá věc je taky parní hrnec.

Upraveno uživatelem VS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi moje paní domácí zkusila dle podobné knihy bábovku ala Tomas.. Po vzoru Andyho Warhola nám pak dlouho visela v obýváku v rámečku, coby "op-art"...:-)

Mikrovlnku jen na ohřev něčeho, rozmrazovat pomalu přirozeně jen jak píše Tom..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož mi na blog nejdou vkládat další fotky, což tak nějak dost omezuje další publikování (řešim s vedením), vrátím se na chvilku zas sem. Jak to dořešíme, doplním papaníčko i tam.

 

Měli jsme dnes doma návštěvu, rodičové. Tak jsem nevymejšlel žádný speciality a vykouzlil klasiku klasik, neboli řízky a br.salát. Pro dámy kuřecí (prsa), pro pány vepřové (plec).

 

Pár změn tam přesto je. Jelikož nejím(e) bílou mouku, součást trojobalu je kukuřičná mouka a stejně tak strouhanka. Do té je přidán sušený tymián a nastrouhaný parmazán. Salát je řekl bych skoro standard, navíc je asi jen jablko a trocha vody, ve které se vařila zelenina. Majonéza je v poměru 1:3 s bílým jogurtem. Jo a hořčici dávám medovou dijonskou.

 

Svlažení volátek zajistil ryzlink vlašský a docela to hrálo dohromady.

post-37766-0-07632000-1506627461_thumb.jpeg

post-37766-0-71249800-1506627480_thumb.jpeg

post-37766-0-52986000-1506627501_thumb.jpeg

post-37766-0-51147900-1506627512_thumb.jpeg

post-37766-0-60116300-1506627520_thumb.jpeg

post-37766-0-11026500-1506627534_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nám ve Středu večer taky známá donesla nějaké "hospodářské přebytky" z lesa (10cm velké jabko ponecháno coby měřítko)...

post-18308-0-87691700-1506635471_thumb.jpg

...klobouky šly obratem rozčtvrcené, posolené a okmínované na pánev se sádlem, pak rovnou mezi dva chleby a nebo půlrohlíky, aby nebylo všecko kolem pokapané šťávou. No a když bylo po 15 minutách vše vytřeno a chlebník vymetenej, starucha si vzpomněla že dnes byl ten slavný lihovecko-nefachčenský "státní zákaz prodeje", díky kterému v našem okresním prdelákově bývá pro sichr zavříno úplně všude. Chudák germánofil Václav se tím pádem místo svatořečení dočkal upřímného opovržení, jelikož milánkové si pečivo na páteční sváču budou muset koupit až cestou do školy - a tím pádem budou ráno muset vstávat dřív... <_<

 

2Maxel: Nakrájet na plátky, co vleze na pánev opepřené osmahnout na výpeku z roštěnek/kotletek, podlejt troškou sherry a šup s tím pod maso do pekáče, prolejt smetanou, přiklopit a na půl hodiny 200° (k tomu rejže, knedlík, těstoviny, chleba, kuskus - prostě něco inertního na co bude chuť). A co na pánev nevleze nasušit a schovat na zimní kulinárium!  :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...