Přejít na obsah

Vincent Airmania


Chronomag

Doporučené příspěvky

Tak mne zaujal hodinář vincent Airmania a jeho model Aquaconcept. Hloupé je, že na netu jsem toho o něm nenašel mnoho, kromě jeho dost blbého webu. http://www.vincent-airmania.com

 

airmania.jpg

 

Nicméně v diskusích na ty hodinky pějí dost chválu a mně se líbí. Máte někdo nějaké zkušenosti se značkou?

 

Sport Gentlemen's watch

Reference-No.: Gmt Automatic Swiss Made

Condition: New

 

Case: Steel

Diameter: 42 mm Height: 12 mm

Waterproof: 100 Meter

Glass: Saphire Glass

turnable bezel , screw-down crown

 

 

499,00 EUR

Clockwork

Caliber: ETA 2836-2

Stones: 25

Wind movement: Automatic

Power Reserve (h): 38 h

Oscillation: 28800 A/h

Decorated

Dial / Hand

Dial: black no numerals

Luminescent hands, Luminescent numerals

Functions

Date, Center second

 

Bracelet

Material: Steel

Latch: Steel Fold clasp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vincent Airmania, vlastním jménem Frank Dibakowski. Bytem Rinteln, Německo. Též znám jako Phénex, HoroSwiss, Theoré nebo Lindburgh & Benson.

 

Všechny značky jsou dnes eBay-virtuální, i když minimálně Phénex kdysi opravdu existoval. "-)

Jo, všechny tyhle značky jsem k němu dohledal a značné podezření na virtualitu tu opravdu je :)

 

K tomu Phénixu jsem dohledal i nějaké reklamní plakáty, ale zdá se, že s nynějším majitelem to nemá nic společného, jen to pragmaticky uzmul, aniž by právní následnost někoho zajímala...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...K tomu Phénixu jsem dohledal i nějaké reklamní plakáty, ale zdá se, že s nynějším majitelem to nemá nic společného, jen to pragmaticky uzmul, aniž by právní následnost někoho zajímala...

Dost možná. Ale snadno to může být i legální - švýcarské hodinářství má mnohá temná zákoutí. Kdysi jsem četl rozhovor s nějakým německým klenotníkem, který zatoužil dělat hodinky, což se mu v posledku i úspěšně splnilo.

 

Nicméně z toho vyplývalo, že FHS pase odúmrtě značek a za podmínky splnění formálních náležitostí "Swiss made" si z jejich archivu může člověk za několik tisíc franků koupit jméno nějakého toho sedláka, který z nedostatku jiné práce v zimě ve stodole narážel osičky do koleček pro hodínáře dole ve městě. Na ciferníku se pak plným práve objeví nějaké to hrdé "since 1889" :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ciferníku se pak plným práve objeví nějaké to hrdé "since 1889" :-)

To je bohužel dost rozšířená praxe a skutečně to tak funguje. Příkladů je celá řada a legalita je sice zaručena, ale moc s tím nesympatizuji. Ostatně, našel jsem nějaký časopis Chronomag, takže už jsme tu taky "Since 1959" ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak jsem nevydržel a koupil jsem si je, uvidíme, jak to dopadne, až mi přijdou :)

Určitě dobře. Na fotce vypadají báječně, luneta není zbytečně masivní a - ať už je značka virtuální nebo ne - evidentně spadají do spolehlivé kategorie ETA+NC fréza+hi-tech asembláž. Dokonce mají i laserem udělané logo na korunce :-).

 

Na fotce vypadají docela tence - až přijdou, zajímalo by mě, jaká je realita.

 

Vzhledem k věčnému poletování po světě jsem si konečně nějaké GMT taky zdůvodnil - akorát stále váhám mezi brutálními Vostoky N1 a odesláním svědomí na dovolenou (Sinn 6066).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na fotce vypadají docela tence - až přijdou, zajímalo by mě, jaká je realita.

Dám vědět, až přijdou, což by mělo být příští týden. Konečně jsme se vyřadili z bloku East Europe a jsme New EU countries, kde je doprava uz pouhych deset procent vyrobku, takze celkova cena v drazbe 216 euro. Byli i levnejsi, ale ty z neznameho duvodu nechteji posilat do EU.

 

Jinak souhlas, take nemam s timhle zpusobem vyroby hodinek problem, hlavne kdyz jsou pekne a budou kvalitni. Jeste uvidime.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak dorazily. Vcelku odpovídají fotografii, jsou pěkné a zatím i spolehlivé, spokojenost.

 

Jen dvě věci mne zarazily a z fotky není patrná ani jedna.

 

1) ten nápis SWISS nepokračuje MADE, jak jsem čekal, ale MOVT, tedy movement. Na dýnku ale už je gravírováno Swiss made. Asi schýza, ale maličkost.

 

2) lupa na datumovku. Na fotce není vůbec, nečekal jsem ji tam, ale dostal. Překvapivě je daná ze strany vnějši, nikoliv vnitřní, je nějak nalepena na sklo ze shora. Jsem zvědavý, kdy se to urve... Viděl to někdy někdo někde? Já ne...

 

airmania.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...