Přejít na obsah

Obroučky na dioptricke bryle


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 132
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kde nakupujete brylove obroucky? Co vim, tak si vsichni prodejci drzi plus minus stejnou cenu a davat 7-10k za obroucky od Bosse mi prijde jako vrazda. Nemate nejaky overeny kanal?

 

 

Ján je kupuji normálně v obchodě.Používám brýle bez obrouček se šroubovanými skly a přestože jsem se toho zpočátku bál,tak s tím není problém.Jenom musíš

mít lepší skla.Já používám CarlZeiss a antireflexem.Jsou tvrdší než normální plasťáky a jdou lépé přitáhnout.Proto pak není problém s povolováním.Posledně

jsem koupil ocelové brýle za cenu kolem 2OOO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde nakupujete brylove obroucky? Co vim, tak si vsichni prodejci drzi plus minus stejnou cenu a davat 7-10k za obroucky od Bosse mi prijde jako vrazda. Nemate nejaky overeny kanal?

Ján je kupuji normálně v obchodě.Používám brýle bez obrouček se šroubovanými skly a přestože jsem se toho zpočátku bál,tak s tím není problém.Jenom musíš

mít lepší skla.Já používám CarlZeiss a antireflexem.Jsou tvrdší než normální plasťáky a jdou lépé přitáhnout.Proto pak není problém s povolováním.Posledně

jsem koupil ocelové brýle za cenu kolem 2OOO.

Taky si raději připlatím za skla než obroučky, vrtané se mi nelíbí, používám klasické ocelové, vždy nějakou tmavou barvu (aktuálně černé, předtím hnědé). Poslední skla mě stály skoro 15 000 Kč.

Jinak doporučuji samotmavnoucí, jak si na ně člověk jednou zvykne, už je nechce dát dolů. Reagují na UV záření, takže v místnosti jsou čiré. Čiré jsou i v automobilu a to i když svítí sluníčko (to někdo považuje za výhodu ("neoslepne" když vjede z osvětlené silnice do lesa) a někdo za nevýhodu), protože automobilové sklo UV záření odstíní.

Značková a neznačková skla se liší v rychlosti reakce při tmavnutí a i v "zůstatkovém zabarvení" - dražší skla jsou úplně čirá, levnější mají zbytek barvy. V případě silnějších dioptrií se vyplatí si připlatit za skla s vyšším indexem lomu, pak to nevypadá jak dno od sodovky :D

 

Jinak ty ceny mě fakt štvou, chtělo by to, aby přišel na trh nějaký řetězec s agresivní cenovou politikou, jak v oblasti skel, tak obrouček. Jinak se vyplatí smlouvat. Mě stačilo říct, že se ještě pozeptám jinde a hned jsem dostal 10 % slevu a myslím, že by se dalo i víc.

 

Konkrétní řetězec nedoporučím, jen bych varoval před Eiffel Optik. Vím o 3 mých známých, kterým brýle udělali špatně (špatné dioptrie), přijde mi to, že "tam vrazí co zrovna mají". Kupovat obroučky jinde a jinde skla se vyplatí jen v případě opravdu velkého rozdílu ceny, optiky si totiž pak účtují více za zabroušení a mají o důvod víc jak se vyhnout reklamaci (nevhodné obroučky) v případě nějakého problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Hammer_Time

Taky jsem brejloun tohodle fóra, nosím Alain Mikli, koupené v grandoptical v pasáži myslbek...

Mám rád takový styl:

o_PUmF0P71LdbrLKv.jpg

 

Mám samozatmavovací, sice je to fajn, ale sluneční brýle to nenahradí...

AD Patrik, jak píšeš že v autě se zatmavují - mně ne!

 

Poslední dobou se snažím sehnat sluneční dioptrické brýle... doufám že se mi to povede.

A strašně moc se mi začali líbit brýle Porsche design... například:

P8400_P8418_zoom_14656.jpg

 

P8100_P8129_zoom_24350.jpg

 

A tady oficiální stránka Porsche design , podle mě mají opravdu moc pěkné brýle, já do nich jdu pro tento rok...

 

Upraveno uživatelem Hammer_Time
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obroucky na e-bay ;)

Pokud trvas na nejakejch designovkach, nestaci Ti zakladni nabidka v optice, tak je to IMO nej volba.

Kamaradovi jsem objednaval jedny od Starcka, ktery u nas meli v Grand Optical jako super-mega-hyper horkou novinku, na webu je prodavali jako doprodej stary kolekce. U nas byla cena asi 15K, pres e-bay byly za 5, coz je dostznatelnej rozdil. Ja jsem si takhle asi pred 3 lety kupoval Mikliho a bylo to to samy - u nas na objednavku za 13K, cekaci doba stejna jako pri objednani pres web, jenze tam vysly na cca. 4.5k. Akorat musis pocitat s tim, ze Ti v optice pak trochu napalej skla, budou tak o 20% drazsi. Ale ve vysledku je celkova suma porad podstatne nizsi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naposledy jsem si nechal dat na sportovni bryle samozatmavovaci antireflexni s polarizacnim filtrem a jsou tak prijemne, ze kdyz si beru klasicke pracovni skoro vzdycky horce placu ...

obroucky a hodinky beru jako akceptovatelne panske sperky, takze i ty obroucky chci mit pekne. Obroucky sice oceni asi jen ma dentistka, ale pro ten lepsi pocit ... ;-)

... nevim jak nakupovat na ebay aby me pak ty brejle sedely ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Hammer_Time
... nevim jak nakupovat na ebay aby me pak ty brejle sedely ...

Přesně tak, brýle je podle mě potřeba vyzkoušet, je to jako s oblečením...

Nebo nejdřív vyzkoušet v obchodě, kouknout na cenovku, utýct, a doma koupit na eBay za polovic :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

používám obroučky carrera, a to jak u normálních brýlí, tak u slunečních dioptrických, taky si myslím, že ačkoli mám v normálních zatmavovací transmitiony, sluneční brýle to nenahradí a v autě vůbec ne,naposledy jsem si nechal dělat brýle ve Fokusu, ale záleží na prodejně, někde jsem se setkal nezájmem, musel jsem obejít 5 prodejen v Ostravě...vyplatí se počkat na slevy a u obrouček tak u skel, i 50%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AD Patrik, jak píšeš že v autě se zatmavují - mně ne!

Ale já píšu, že v autě se nezatmavují!

Čiré jsou i v automobilu a to i když svítí sluníčko (to někdo považuje za výhodu ("neoslepne" když vjede z osvětlené silnice do lesa) a někdo za nevýhodu), protože automobilové sklo UV záření odstíní.

 

Jinak je to fakt super výhoda, dřív stačilo, aby trochu vysvitlo sluníčko a už jsem "mžnoural", tohle daleko méně unavuje oči. Používám jedny brýle furt i na dovolenou "do teplých krajin".

Upraveno uživatelem Patrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Hammer_Time
Ale já píšu, že v autě se nezatmavují!

Čiré jsou i v automobilu a to i když svítí sluníčko (to někdo považuje za výhodu ("neoslepne" když vjede z osvětlené silnice do lesa) a někdo za nevýhodu), protože automobilové sklo UV záření odstíní.

Aj ta krajta, četl jsem rychle a blbě... pardon :suicide_anim:

 

 

 

tombed: SZ

Upraveno uživatelem Hammer_Time
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jedny z nejlepsich obroucku jsou bryle Lindberg. jak designove tak predevsim funkce. pouzivaji jine materialy, predevsim titan. na brylych nejsou zadny sroubky, zavity, svary. nic. vyhra v nescetnych soutezich mluvi za vse. jsou velmi odolne, pevne a na obliceji je necitis. zatim jsem nenasel lepsi volbu. bryle uz nejaky ten patek nosim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde nakupujete brylove obroucky? Co vim, tak si vsichni prodejci drzi plus minus stejnou cenu a davat 7-10k za obroucky od Bosse mi prijde jako vrazda. Nemate nejaky overeny kanal?

 

Minuly tyden jsem resil stejny problem...a vyresil. V Grand Opticlu jsem hledal a hledal az jsem nasel bryle od Armaniho (viz obr, ale cerne), ale nechtelo se mi za ne davat 7k. Zapamatoval jsem si presne udaje z vnitrku nozicky (cislo bryly, velikost, cislo barvy) a nasel jsem webshop http://www.smartbuyglasses.de/ popr. verze s koncovkou .com. Tam jsem bryle podle specifikace nasel za 120 Eur, domluvil jsem se s nimi na platbe pres PayPal, ktera neni implicitni, a hotovo. Vyborna komunikace, pohodovy ceny. Jo...a snad ty bryle dorazej. :thumbsup_anim:

post-3853-1234255303.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • Po roku...

 

... a nasel jsem webshop www.smartbuyglasses.de popr. verze s koncovkou .com. Tam jsem bryle podle specifikace nasel za 120 Eur, domluvil jsem se s nimi na platbe pres PayPal, ktera neni implicitni, a hotovo. Vyborna komunikace, pohodovy ceny. Jo...a snad ty bryle dorazej.

 

Sorry za vyhrabání starého vlákna ... dorazilo to nakonec z toho eshopu? Rád bych u nich objednal něco jako

 

http://www.smartbuyglasses.de/designer-brillen/Porsche-Design/Porsche-Design-P8129-D-58148.html

http://www.smartbuyglasses.de/designer-brillen/Porsche-Design/Porsche-Design-P8182-D-F-132941.html

http://www.smartbuyglasses.de/designer-brillen/Porsche-Design/Porsche-Design-P8166-A%2027-132905.html?sd=1

http://www.smartbuyglasses.de/designer-brillen/Porsche-Design/Porsche-Design-P8146-D-58176.html

 

a nerad bych se spálil.. díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

jedny z nejlepsich obroucku jsou bryle Lindberg. jak designove tak predevsim funkce. pouzivaji jine materialy, predevsim titan. na brylych nejsou zadny sroubky, zavity, svary. nic. vyhra v nescetnych soutezich mluvi za vse. jsou velmi odolne, pevne a na obliceji je necitis. zatim jsem nenasel lepsi volbu. bryle uz nejaky ten patek nosim

Ahoj, můžu se zeptat, kde jsi je kupoval? Líbí se mi moc, ale jsou asi spíš pro čočky s menšími dioptriemi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...