Přejít na obsah

renovácia hodiniek PRIM


Návštěvník peter

Doporučené příspěvky

Návštěvník peter

Bol som po dlhšom čase navštíviť rodičov a na moju veľkú radosť som zistil, že dedove staré PRIMKY sú stále doma(mechanické s ručným naťahovaním cca 20 rokov), stále dobre fungujú, len už je na nich žiaľ vidno pôsobenie času. Preto by som ich chcel dať zrenovovať a zrejme by bolo najlepšie, keby to urobila firma, ktorá ich kedysi dávno vyrobila (napriek tomu, že som si na túto firmu pred časom na tomto fóre trochu ťažkal :-)). Problém je v tom, že sa nikde neviem dostať k nejakému cenníku tejto firmy a preto by som sa chcel spýtať, keďže tu máme aj prispievateľov :-), ktorí by o tom mohli dosť vedieť, aká by mohla byť približná cena za renováciu a prípadne či by bol problém osadiť strojček do púzdra s väčším priemerom.

 

Renovácia by zahrnovala asi toto:

 

výmena púzdra - stačí nerezové, ale ak by bolo možné s väčším priemerom, napr. 38 mm bez korunky... :-)

-výmena sklíčka,

-šrúbovací priehľadný záver

-výmena číselníka za úplne rovnaký (akurát prípadne väčší priemer; vadilo by že tam je nápis "czechoslovakia" ???? ; ja by som totiž ten nápis chcel aj na novom

- zrejme bude treba vymeniť aj ručičky (sekundová nie je centrálna ale osobitná a ja chcem, aby to tak aj ostalo)

- možno aj gravírovanie mena...

 

Koľko by to asi stálo??? približne..... Možno by to mohol niekt vedieť....

 

Myslel som si, že tie hodinky sú už dávno fuč, celkom som sa potešil, keď som ich objavil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měl před časem také zájem o renovaci, protože jsem se poprvé o této možnosti dozvěděl zde na fóru a vypadalo to jako zajímavá věc. Po několika upřesňujících mailech jsme skončily s p. Prokopem u nerez pouzdra na kalibr 50, cena byla nabídnuta cca 6.700 bez DPH jen za toto pouzdro. Dodací lhůta 3 měsíce. Dál jsem už nepokračoval, protože vyměnit by toho bylo potřeba více. Když se podívám na ceny nových Prim Elegant, nejsem o výhodnosti renovace v tomto případě přesvědčen. Samozřejmě mi bylo řečeno, že nemohu srovnávat sériovou výrobu s výrobou dle individualizace zákazníka, ale můj kalibr 50 mi zas tak cenný a zvláštní nepřipadá, abych se to toho pouštěl.

Pak jsem ještě četl, že Elton vykupuje staré Prim strojky 50 Kč/kus, takže cena samotného strojku asi nic moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení, ... s naprostou úctou ke všem z Vás tady na tomto serveru Vám chci říci, že je rozdíl, mezi tím, co stojí oprava a znovupokovení původního pouzdra, vyčištění a seřízení strojku, vyčištěním číselníku a ručiček a výrobou úplně jiných hodinek, byť už jsme podobné dělali.

 

Je třeba si uvědomit, kolik času ztrávíme celou zakázkou a vztáhnout to k ceně Vaší vlastní práce. Je třeba si uvědomit, že nelze libovolně skládat hodinkové strojky, pouzdra a ručky dohromady. Pokud nám zákazník hodinky dodá nebo alespoň dodá kvalitní fotku, napíšeme mu, co jsme s nimi schopni a za jaký peníz udělat. Nabídka bude samozřejmě začínat na tom nejlevnějším, ale je třeba si uvědomit, že každý odklon od základní varianty sebou přináší značné vícenáklady ve formě práce, kterou budeme dělat pouze pro jednoho jediného zákazníka. Není to tak jednoduché.

 

Zrovna titulní dotaz tohoto fóra je renovace z kategorie Solitér. Jde o renovaci strojku a jeho zasazení do úplně originálních hodinek (mají se od originálu lišit rozměry - to znamená novou konstrukci, protože i kdyby se použilo pouzdro z jiného současného modelu hodinek, musí se upravit vestavné rozměry... vnitřní tvar pouzdra... na daný typ strojku).

 

Cena takovéto rozsáhlé renovace je velmi individuální a je odvislá od konkrétního typu a stavu původních hodinek a také typu a designu nově zvoleného pouzdra (pokud bude rozměr pouzdra takový, že nepůjde použít některé z námi vyráběných šroubovacích dýnek s průhledem, budeme muset připravit i novou konstrukci dýnka).

 

Stejný problém se objevuje i v otázce sklíčka. Pokud se bude moci použít nějaké sklíčko, které standardně používáme v naší produkci je tato část renovace výrazně snažší než když si zákazník vymyslí pouzdro se sklíčkem 33mm. I takové přání dokážeme splnit, ale pochopte, že pak vše trvá výrazně déle a je to také výrazně dražší. To je otázka ceny samotného sklíčka. Občas se ale vyskytne i dotaz, kterým se lidé táží, zda lze vyměnit původní akrylátové sklíčko za safírové. Mohli bychom tyto lidi odbýt s tím, že to nejde z toho důvodu, že akrylátové sklíčko má jiný typ zámku v pouzdře nebo z důvodu, že akrylátová sklíčka mají cylindrický tvar, ale i tyto požadavky mají řešení. Bohužel, k nelibosti zákazníků je toto řešení velmi drahé. Dá se totiž vyrobit i cylindrické safírové sklo, ale to se musí ručně vybrousit z pořádného kusu safíru, který není zrovna levným materiálem. Ani jeho broušení není vzhledem k jeho tvrdosti zrovna levná záležitost. A pak je tu ten problém s pouzdrem, každopádně se musí vyrobit nové - s upraveným zámkem skla. Výsledkem ale skutečně můžou být hodinky se stejným vzhledem (odlišný zámek skla ani použité materiály nijak nenaruší původní design pouzdra).

 

Když si vezmeme samotný číselník. Pokud se jedná o vyčištění nebo přetištění číselníku, na který máme v archivu tiskové tampóny, není zásadní cenový problém. V okamžiku kdy budeme vyrábět originální průměr číselníku, budeme muset také vytvořit tiskový tampon, který už stěží použijeme na něco jiného. Navíc, kdo s touto technologií někdy pracoval ví, že se musí tisk nejprve najet - zkalibrovat a vyladit.

 

Dalším kapitolou jsou ručky. Je třeba chápat, že staré ručky nelze úplně jednoduše nahradit novými, protože mají většinou jiný rozměr náboje. To vše je pak o ruční práci.

 

Všem kdo mají o renovace zájem doporučuji následující postup:

 

1) Je třeba hodinky poskytnout k identifikaci - minimálně mailem zaslaný čelní pohled v rozumné kvalitě.

2) Zaslat detailnější představu o výsledném produktu (styl designu, rozměry, případně jiné zvláštnosti jako například ozdobnou lunetu či otočný kroužek atd.) a cenový rámec, který by neměla renovace přesáhnout.

3) ELTON provede identifikaci hodinek a vytvoří nabídku, ve které se pokusíme najít nejbližší možné řešení Vašich požadavků, uskutečnitelných v rámci Vašeho rozpočtu.

4) Fyzicky dopravte hodinky do firmy k detailnímu posouzení.

5) Dojde ke korekci kalkulace, pokud si to stav hodinek vynutí (bývají to ale opravdu drobné korekce)

6) Definitivní schválení kalkulace a potvrzení objednávky.

7) Výroba zabere 1-5 měsíců podle složitosti díla. V některých případech může být dodací lhůta delší, ale to může ovlivňovat více faktorů, mezi které je třeba počítat i samotného zákazníka.:-)

 

Některé renovační zásahy s novým pouzdrem z nerezové ocele a šroubovacím dýnkem se pohybují už od 2.500,-Kč, protože na ně máme již vše připravené a například pouzdra již předvyrobené (klasický soudečkový model Prim Sport). Gravírování jména je otázka 150,-Kč na víčko hodinek, takže to už je potom relativně zanedbatelná částka. Ale to co popisuje Peter je skutečně spíše záležitost desetitisíců.

 

Je mi líto, jestli jsem Vás zklamal a mrzí mne, pokud Vás má slova pobouří, ale zkuste si všichni sáhnout do svědomí a spočítat si, jaká je cena Vašeho času, z toho odvodit, jaká asi může být cena našeho času, k tomu připočítejte cenu materiálu (v zásadě zanedbatelná to položka) a technologický čas - amortizace CNC strojů za cca 8 mil. Kč, které budou použity na výrobu Vašich originálních hodinek.

 

Podtrženo a sečteno, určitě pochopíte, že nejsme žádní vydřiduši, ale jen lidé, kteří se snaží nabídnout svůj potenciál do Vašich služeb.

 

Všem radím! Pokud máte zájem o renovaci, vstupte s námi do přímého jednání. Osobní je nejlepší, ale první kontakt může nejlépe splnit telefonát, kde asi nejrychleji vysvětlím, co by se asi tak dalo dělat. Pokud telefonátu bude předcházet Váš mail s fotkou původních hodinek, budeme moci být už docela konkrétní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Absolutně chápu, že taková výroba není levná záležitost a ani by mne nenapadlo si myslet, že by jste chtěli nějak zákazníka ošidit. (z dlouhodobého hlediska by se vám to nevyplatilo)

Ale je tu vždy nakonec rozhodnutí zákazníka, investice se mu musí zdát úměrná. Pro mne to v tomto konkrétním případě bohužel není, ale není to vaše chyba, je to prostě realita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro nick : Prim

 

mam doma omegy po dedovi , rok vyroby asi 1942 - chtel bych vyrobit nove pouzdro se safirem, vycistit cifernik a strojek (funguje dobre), mozna vyrobit nove rucicky a korunku, zatesnit aspon na 5at , muzete mi prosim rici opravdu pouze orientacni cenu - dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Renovace v zásadě nejsou omezené pouze na primky. Ostatně nebyly by to první hodinky švýcarské provenience, které by prošly naší renovační dílnou, ale cenu po mě skutečně nechtějte vědět takhle od boku. Záleží na složitosti pouzdra. Vždyť jsem ani neviděl fotku.:-) Navíc, renovace primek mají tu výhodu, že máme z minulosti zásoby nějakých dílů, zatímco na cizí hodinky tuto výhodu mít nebudeme. Navíc, nejsem zastánce toho, sdělovat jakékoliv cenové otázky veřejně. Pak je těžké vysvětlit, proč to jednou stálo tolik a podruhé jinak. Proč byla renovace hodinek značky Omega levnější něž renovace hodinek Longines.:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To proč nenabízíme renovace ostatních hodinek veřejně je dáno tím, že naším hlavním programem je výroba nových náramkových hodinek a pěstování image značky PRIM. Renovace slouží především ke zvýraznění naší konkurenční výhody, oproti působení ostatních firem na trhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://xs.to/xs.php?f=P1010002.png&h=xs49&d=05405

Tak toto je má Primová rodinka, 1 třída, gympl a ty poslední jsou tátovi.

http://xs.to/codes.php?f=P1010003.png&h=xs49&d=05405

A o ty mi jde.Jsou sice ve zlaté barvě(já osobně preferuji do stříbrna), ale mají světlý ciferník a v kombinaci s hnědým tahem by šli využít v kombinaci hnědý opasek, boty, aktovka. Nicméně asi ne v tomto stavu.

Protože vidím nabídku Prim k možnosti schůzky, tak jí využívám. Je možné se sejít v Praze, kdy a kde? Pohovořit o možnosti renovace a případně o těch Spartakách, ale na ty se musí ještě došetřit. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Á, Prim Diplomat (první zprava). Tak to bude kousek, který teď asi hodně stoupne v ceně, protože chystáme výrobu naprosto věrné repliky těchto hodinek z masivního žlutého 18k zlata. Minimálně jedny už mají svého zákazníka a hotové by měly být do konce listopadu. Špatná zpráva pro milovníky velkých hodinek, bude to skutečně věrná replika, to znamená včetně původních rozměrů. Někdy v další budoucnosti se chystám připravit remake i toho klasického soudku, ale ne úplně tohoto kusu. Se stejným pouzdrem jsme dělali v roce 1982 3000ks určené pro letectvo ČR. Jelikož bylo 500ks z této série dáno do prodeje, může se stát, že je ti šťastnější z Vás mají.:)

 

letecke.jpg

 

Hmmm,... a teď jsem dočetl ten příspěvek do konce. Schůzka v Praze je samozřejmě možná. Nabízel jsem to a nabízím to i ostatním. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nemám tuchy. Když dám horní variantu nadsazenou , tak vás to odradí a když příliš nízko, tak si strašně naběhnu. Je to na osobní jednání. Není mým cílem jednat se zákazníky o konkrétních objednávkách naprosto veřejně. To by se možná nelíbilo i mnoha lidem, co tu diskutují. Poslal jsem mail s kontaktem, zavolejte mi a dohodneme se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu zodpovědně říci, že to v této ceně není realizovatelné. Je mi to líto. Znamená to úplně novou konstrukční přípravu. To pouzdro, které chystáme ze zlata je trochu odlišné v použitém kalibru a hlavně v použitém skle. Tam má být použito safírové cylindrické sklo, jako u Diplomatů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Ondra: ještě jsem si po přečtení posledních dvou příspěvků uvědomil, že jsem se s vámi probíral pouze nové ocelové pouzdro. Lukáš správně poznamenal, že by se tam mohlo dát i původní mosazné (můžeme zkusit dohledat ve skladech) anebo zrenovovat současné. Pak se pohybujeme s velkou rezervou ve vašem pásmu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...