Přejít na obsah

FORTIS


Doporučené příspěvky

Zatim jen dve fotky, zitra bude pokracovani.. ;)

 

EDIT: Pridam sem postrehy at to neni treba hledat az dole:

 

Tak se podelim o par dojmu po nekolika dnech noseni hodinek.. Presnost je nekde okolo +4s/den (prumer z cca peti dnu), ale prilis sofistikovanou metodu na to nepouzivam, takze je mozny ze jsem se i trosku seknul.. k presnosti se vztahuje nevyhoda a asi jedina vec, ktera me na nich stve a to, ze minutova rucka nesedi s indexy - kdyz je 30 vterin, tak minutova rucka je presne na indexu, naopak kdyz je 0 vterin tak je v polovine mezi dvema indexy.. nevim co s tim, snazim se s tim naucit zit, ale trosku me to stve.. Jinak maji hodinky asi samy vyhody - jsou idealne velky - naprosto, prijdou mi jako kdyby je delal nekdo pro me na miru (fotku na chlupatici asi nekdy spacham - treba se to idealni zda jenom me), ac jsou celkem vysoky, tak to na ruce neni znat a maji nadhernej cifernik - vyborne citelnej - velky plus maji u me cerny rucky, jsou nadherny (a taky asi jediny rucky ktery se mi na Fortisech libi, nelibi se mi ani ty samy modreny co maji B42 chrono pilot s bilym cifernikem), cifernik i k ranu stale sviti a vzhledem k tomu, ze rucky maji na sobe celkem dost barvy tak problem s odectem casu neni - zpocatku jsem se toho trosku bal, ale obavy byly naprosto zbytecne. A dalsi veci ktera se mi na ciferniku libi je rozdelene datum a den v tydnu - datum vidim jasne na prvni pohled a den v tydnu ktery potrebuji mnohem mene je decentne pridan k subciferniku na 9 a nemicha se k datu - +bod pro Fortis, takhle se mi to skutecne libi.. zpracovani ciferniku pekny (jeste jsem neskoumal presnost naneseni luminiscence na indexy pod lupou nebo pri brutalnim makro zvetseni, ale na to casem mozna taky dojde), obzvlaste se mi libi okynka na date+day, ktera jsou oramovana dvojim vybranim - zpracovano vytecne, vypada to skvele.. sklicko ma solidni AR, diky kteremu obcas chybi, rekl bych ze se vyrovna i AR od velkeho B, proste funguje jak ma. Vlastne druhou mensi nevyhodou pro me je pruhled na 7750ku oznackovanou 4ma hvezdickama a informaci o tom ze Fortis vyrabel jako prvni mechanicky automaticky hodinky nebo neco v tom stylu.. koukat se poradne neni na co, ten strojek je osklivejsi nez ja po ranu, na druhou stranu, alespon si objednam za par stovek plne dynko a budu mit klid, takze v pripade tohoto kalibru za me pruhled nebrat.

 

Samotnou kapitolou je remen, ktery je vypasovany az k pouzdru a ac to byla jedna z veci, ktere jsem se skutecne bal ze me bude stvat, tak musim uznat, ze jsem nadsenej - je videt, ze konecne nekdo nad vyrobenim remenu premyslel hlavou a ne..necim jinym.. remen vyborne sedi, kuze krasne obepina ruku, je celkem tvrdy, ale ne neprijemny a vypada vytecne - u pouzdra masivni, kopirujici nozky, solidne vypaseny a prijemne kompaktni na koncich.. jedinou zasadni nevyhodou pro me je 18mm sirka u spony, ktera me trosku desi, na druhou stranu pri noseni to vubec nevnimam, ale to nic nemeni na tom ze me to stve

 

Takze kratke shrnuti:

 

+ velikost, to jak sedi na ruce, zpracovani, remen, svitivost, provedeni ciferniku a rucek, presnost

- nelicovani minutove rucky s indexy podle poctu vterin, pruhled na strojek, ktery za to nestoji, 18mm spona na 20mm remenu

 

Proste mi prijde ze tyhle Fortisy tak nejak nabizeji za relativne rozumnou cenu adekvatni uzitnou hodnotu..

post-1304-1234554984.jpg

post-1304-1234554992.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dost, že´s konečně začal kupovat pořádný hodinky! Pořád ty Tvý vymyšlenosti, nad tím zůstával rozum stát. Teď můžu upřímně gratulovat! :thumbsup_anim:

Jen tak mimochodem, dnes jsem si udělal trochu času a obešel pár hodinářství. Přiložil pár kousků Omeg (dobrý, ale..), vyzkoušel pilotky IWC (buď moc malý, nebo moc a moc drahý doppelchronografy, nebo dobrý pilotky chrono, ale za 100 jsou ty Tvoje dvakrát se stejným strojkem) a nakonec jsem se přistihl, že zase civím do sekce Fortis a žasnu nad tím, že nemají sklíčka, že mrknu a vidím ... atd. Ještě štěstí, že měli skoro všechno v titanu nebo na kovu. Jinak bych asi zase dostal impulz...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gas - jsem zvedavej co chystas - doufam, ze to bude neco v mym zaberu, jinak na tebe kaslu :lol2:

 

lib - cesta byla dlouha a trnita, k Fortisu jsem se prokousaval celkem dlouho a verim, ze kdyby tyhle neexistovaly tak jeste zadny nemam - tyhle jsou nakombinovany tak, ze mi to vyhovuje a nepotrebuju na tom cokoliv menit.. jinde to jsou rucky, onde neco na ciferniku atp, tady to proste je vsechno v takovy velmi prijemny rovnovaze ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gas - jsem zvedavej co chystas - doufam, ze to bude neco v mym zaberu, jinak na tebe kaslu :lol2:

 

lib - cesta byla dlouha a trnita, k Fortisu jsem se prokousaval celkem dlouho a verim, ze kdyby tyhle neexistovaly tak jeste zadny nemam - tyhle jsou nakombinovany tak, ze mi to vyhovuje a nepotrebuju na tom cokoliv menit.. jinde to jsou rucky, onde neco na ciferniku atp, tady to proste je vsechno v takovy velmi prijemny rovnovaze ;)

Vím, o čem mluvíš. Mám tyhle Fliegery chrono přece v té variantě se smetanovým ciferníkem a, jakmile na ty ne-chrono Fliegery s černým ciferníkem narazím, je to jasný. Jen mě pak bude mrzet, že budu mít už troje Fortisky a všechny bez lunety. Takže co dál?! Kosmonauty? Na Marimemasterech mi vadí bílý Day/Date podklad.

Do budoucna bych Tobě osobně nadhodil ke zvážení ten zvláštní přechod od černé k modré u ruček těch Fortisek s krémovým ciferníkem (já naprosto nesprávně říkám "smetsnovým). To ještě neznáš, ale mě osobně vždycky překvapí, jak prudká ta změna s pohybem ruky je. Zkrátka, nemůžu se vynadívat.

Ale Ty ještě nevíš, o čem je řeč. No, třeba jednou poznáš ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lib - bilo-smetanove jsem zkousel v Koscomu cca 2 dny zpatky a to neni ono.. modre skeletonove rucky, plasticke modre indexy, svetly cifernik me tolik neoslovily, zhruba tak z 50% techto cernych a tedy vyrazne mene ;) Neboj, na Fortisy chodim koukat uz dlouho a porad jsem hledal ty, ktery bych potreboval mit, no a konecne uz hledat nemusim :) Ty ne-chrono fligry jsou taky pekny, ale uz takovy prazdny..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Fortiskama jsem to měl podobně. Něco mě hryzalo abych je koupil od začátku na chronomagu, ale napřed jsem zkusil Poljot, Seiko, Omegu atd, než jsem k nim na konci minulého roku prostě nějak konečně našel cestu a to jsem je pak impulsivně dva dny před štědrým dnem koupil.

Nechápu, proč mi to s jejich přímočarostí a jednoduchou krásou trvalo tak dlouho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratulujem.

 

Fortisy sli vzdy nejak mimo mna... ale potom som ich trochu poocumoval po vykladoch a tak a dnes viem ze ak by som musel mat len jedny hodinky boli by to bud Omega, Sinn alebo Fortis (v tomto poradi)

 

U niektorych modelov mi torochu vadi ze moc ficia na tych rozpravkach okolo kozmonautov ale vysoko kladne hodnim moznost volby (s priehladom/bez) a nesrobovacie korunky na flieger modeloch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RomanP - mame to stejny, presne tak jak jsme to probirali na srazu, ale uz jsem si taky splnil kvotu, vlastne dve - navstivit (zevnitr) Koscom, to se mi povedlo behem tohoto tydne a za druhe ziskat pekny hodinky od Fortisu, to se mi povedlo s vybornou spolupraci Ivana Lelaka vcera ;)

 

cali - ja je mam s pruhledem.. moc neni na co koukat - protoze 4 modry hvezdicky na rotoru a napis "Worlds first manufacturer of automatic wristwatches" bych klidne schoval pod pekny plny dynko.. dokonce o tom uvazuju, ze bych si ho koupil a nechal prohodit.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Fortiskama jsem to měl podobně. Něco mě hryzalo abych je koupil od začátku na chronomagu, ale napřed jsem zkusil Poljot, Seiko, Omegu atd, než jsem k nim na konci minulého roku prostě nějak konečně našel cestu a to jsem je pak impulsivně dva dny před štědrým dnem koupil.

Nechápu, proč mi to s jejich přímočarostí a jednoduchou krásou trvalo tak dlouho...

 

Tak to je i moje story - vyzkousel jsem 20 hodinek - celou dobu snil o moonwatchich, vystridal speedmaster mark II, speedmaster reduced a nakonec i moonwatch - pak se mi postestilo vyhodne koupit Fortis B-42 Marinemaster chronograph z UK na kovu a nemel jsem nikdy lepe zpracovane hodinky - jsou uzasne sviti jako blazen, oranzove rucky chronografu nemaji chybu, pouzdro je masivni zbran...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se podelim o par dojmu po nekolika dnech noseni hodinek.. Presnost je nekde okolo +4s/den (prumer z cca peti dnu), ale prilis sofistikovanou metodu na to nepouzivam, takze je mozny ze jsem se i trosku seknul.. k presnosti se vztahuje nevyhoda a asi jedina vec, ktera me na nich stve a to, ze minutova rucka nesedi s indexy - kdyz je 30 vterin, tak minutova rucka je presne na indexu, naopak kdyz je 0 vterin tak je v polovine mezi dvema indexy.. nevim co s tim, snazim se s tim naucit zit, ale trosku me to stve.. Jinak maji hodinky asi samy vyhody - jsou idealne velky - naprosto, prijdou mi jako kdyby je delal nekdo pro me na miru (fotku na chlupatici asi nekdy spacham - treba se to idealni zda jenom me), ac jsou celkem vysoky, tak to na ruce neni znat a maji nadhernej cifernik - vyborne citelnej - velky plus maji u me cerny rucky, jsou nadherny (a taky asi jediny rucky ktery se mi na Fortisech libi, nelibi se mi ani ty samy modreny co maji B42 chrono pilot s bilym cifernikem), cifernik i k ranu stale sviti a vzhledem k tomu, ze rucky maji na sobe celkem dost barvy tak problem s odectem casu neni - zpocatku jsem se toho trosku bal, ale obavy byly naprosto zbytecne. A dalsi veci ktera se mi na ciferniku libi je rozdelene datum a den v tydnu - datum vidim jasne na prvni pohled a den v tydnu ktery potrebuji mnohem mene je decentne pridan k subciferniku na 9 a nemicha se k datu - +bod pro Fortis, takhle se mi to skutecne libi.. zpracovani ciferniku pekny (jeste jsem neskoumal presnost naneseni luminiscence na indexy pod lupou nebo pri brutalnim makro zvetseni, ale na to casem mozna taky dojde), obzvlaste se mi libi okynka na date+day, ktera jsou oramovana dvojim vybranim - zpracovano vytecne, vypada to skvele.. sklicko ma solidni AR, diky kteremu obcas chybi, rekl bych ze se vyrovna i AR od velkeho B, proste funguje jak ma. Vlastne druhou mensi nevyhodou pro me je pruhled na 7750ku oznackovanou 4ma hvezdickama a informaci o tom ze Fortis vyrabel jako prvni mechanicky automaticky hodinky nebo neco v tom stylu.. koukat se poradne neni na co, ten strojek je osklivejsi nez ja po ranu, na druhou stranu, alespon si objednam za par stovek plne dynko a budu mit klid, takze v pripade tohoto kalibru za me pruhled nebrat.

 

Samotnou kapitolou je remen, ktery je vypasovany az k pouzdru a ac to byla jedna z veci, ktere jsem se skutecne bal ze me bude stvat, tak musim uznat, ze jsem nadsenej - je videt, ze konecne nekdo nad vyrobenim remenu premyslel hlavou a ne..necim jinym.. remen vyborne sedi, kuze krasne obepina ruku, je celkem tvrdy, ale ne neprijemny a vypada vytecne - u pouzdra masivni, kopirujici nozky, solidne vypaseny a prijemne kompaktni na koncich.. jedinou zasadni nevyhodou pro me je 18mm sirka u spony, ktera me trosku desi, na druhou stranu pri noseni to vubec nevnimam, ale to nic nemeni na tom ze me to stve :)

 

Takze kratke shrnuti:

 

+ velikost, to jak sedi na ruce, zpracovani, remen, svitivost, provedeni ciferniku a rucek, presnost

- pruhled na strojek, ktery za to nestoji, 18mm spona na 20mm remenu

 

Proste mi prijde ze tyhle Fortisy tak nejak nabizeji za relativne rozumnou cenu adekvatni uzitnou hodnotu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za postřehy. Hezký chrona. Jen nerozumím tomu nelícování minutový ručky, to nejde poladit? Nestačí při seřizování nařídit minutovou ručku půl minuty dopředu? Ona se pak čapne trochu později než vteřinovka a je vše OK. U strojku v Omega Dynamic to tak je....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za postřehy. Hezký chrona. Jen nerozumím tomu nelícování minutový ručky, to nejde poladit? Nestačí při seřizování nařídit minutovou ručku půl minuty dopředu? Ona se pak čapne trochu později než vteřinovka a je vše OK. U strojku v Omega Dynamic to tak je....

No zatim jsem nic takovyho nezkousel, ale zkusim a jestli to pomuze tak mas u me panaka! ;) Narizoval jsem je tak ze jsem pri zastaveny vterinovce na nule nastavil presne minutovku na index, no a funguje to tak jak to funguje.. :(

 

Jsem rad ze mam aspon nadeji na to ze to bude licovat :) ale vyzkousim to az zitra, uz je tma a nechce se mi do toho - mozna se i trosku bojim ty planny nadeje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...