Přejít na obsah

NAUTICA


Leviathan

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 54
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...
I mně se Nauticy moc líbí, jsou to krásné hodinky. Uvažuji o koupi... pravděpodobně eBay.

Tohle je podle mě poměrně seriozní prodejce:

 

http://shop.ebay.com/south-devon-watch-sal...=&_osacat=0

 

Tyhle dvoje se mi líbí:

 

Ty první mám v krémové barvě. Jsou oproti těm modrým méně kontrastní, ale zase takové jaksi decentnější.

Vadí mi na nich jen, že svítí jen ručky.

post-3641-1249040001.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

můžu se zeptat k čemu jsou ty ťapky na pravé straně u korunky? Nejspíš mi jejich smysl uniká. Ani nevím proč, ale když jsem hledal na ebay jedny hamiltony, tak mi těhlenctěch vyběhlo spousta.

 

ad Cidlo1: nechci ty hodinky urazit, ale ten ciferníček mi příjde jak špatně vypraný sražený pradlo... <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

můžu se zeptat k čemu jsou ty ťapky na pravé straně u korunky? Nejspíš mi jejich smysl uniká. Ani nevím proč, ale když jsem hledal na ebay jedny hamiltony, tak mi těhlenctěch vyběhlo spousta.

 

ad Cidlo1: nechci ty hodinky urazit, ale ten ciferníček mi příjde jak špatně vypraný sražený pradlo... <_<

 

Domnívám se, že ty ťapky mají mít podobnou funkci jako jezdec na kdysi dávno používaném logaritmickém pravítku.

Vnější stupnice na lunetě je otočná a slouží k navigaci (asi k přepočtu vzdáleností - snad námořní míle).

Kritiku na to, že jsou ciferníčky natlačeny moc blízko k sobě už jsem tu někde četl, Mám na to právě opačný názor. Vlastním například Junkersy w33. Tam jsou sice číselníčky ideálně rozvrženy, ale poznám, že je 3/4, ale nikdy nevím vlastně pořádně

na kolik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Hledal jsem cenu tech co postoval Bobik a narazil jsem na tuhle zrudnost - co je moc , to je moc... :thumbsdown_anim:

 

post-6982-1246730786.jpeg

ajta krajta, to bych si na zápěstí nedal

 

ajta krajta, to bych si na zápěstí nedal

Jedny nauticy asi teď dostanu z Chorvatska, sice nevím jaké, sice jsem chtěl úplně jiné hodinky ale alespoň něco do začátku :gun_bandana:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tak jsem se zcela náhodou stal majitelem jedněch zdejších NAUTIC :thumbsup_anim: ..prostě jsem prošel okolo a design mě dostal...

model 09596 m zaujal na první pohled, byť je to mladá americká značka, žádná světaborná kvalita-tvrzený minerál kupodivu s napodobeninou antireflexu, Quartz :thumbsdown_anim: , ušlechtilá ocel, kůže se slušnou sponou...ale ta velikost :thumbsup_anim: 46,4 bez korunky a 53,5 se šroubovací korunkou :thumbsup_anim: ..luminescence nic moc :thumbsdown_anim: ..sotva vidět :crying_anim02: ...tak mrkněte, u mě zvítězil první pohled :thumbsup_anim:

post-5244-1254652742.jpg

post-5244-1254652757.jpg

post-5244-1254652775.jpg

post-5244-1254652782.jpg

post-5244-1254653142.jpg

Upraveno uživatelem 7jerry7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se zcela náhodou stal majitelem jedněch zdejších NAUTIC :thumbsup_anim: ..prostě jsem prošel okolo a design mě dostal...

model 09596 m zaujal na první pohled, byť je to mladá americká značka, žádná světaborná kvalita-tvrzený minerál kupodivu s napodobeninou antireflexu, Quartz :thumbsdown_anim: , ušlechtilá ocel, kůže se slušnou sponou...ale ta velikost :thumbsup_anim: 46,4 bez korunky a 53,5 se šroubovací korunkou :thumbsup_anim: ..luminescence nic moc :thumbsdown_anim: ..sotva vidět :crying_anim02: ...tak mrkněte, u mě zvítězil první pohled :thumbsup_anim:

na datumu je lupa? vypadají celkem zajímavě, jen si dávej pozor, ať Ti ta monstrkorunkoa nezlomí zápěstí:o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dá se sehnat na podobný typ hodinek (pásek není na konci rovný, ale vykrojený - tvar hodinek je stejný jako kdyby tam měl být ocelový tah) pásek, který není Nautica? Nedivím se, že většina lidí kupuje hodinky s tahem, protože pokud vezmu v potaz, že kožený pásek za půl roku až cca dva roky odejde a pokud máte jen trošku jiné hodinky, čekají vás slušné obstrukce, je lepší vzít tah.

 

nautica_31208.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neco podobneho jsem mel na Seiko Kinetic. V pripade krajni nouze (pokud nemas naradi) muzes pouzit kruzitko se dvema patricne zbrousenyma hrotama (myslim ze puvodne bylo na drevo). Hlavne se to nesmi smeknout - okamzite poskrabes. A sleduj jestli (pokud material je na prd) se dirky od hrotu nedeformuji, take nevratny proces:-(

 

edit: Napred ale zkus zmacknout remen, treba je ta vopicarna jen na paradu a jsou tam klasicke stezejky

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neco podobneho jsem mel na Seiko Kinetic. V pripade krajni nouze (pokud nemas naradi) muzes pouzit kruzitko se dvema patricne zbrousenyma hrotama (myslim ze puvodne bylo na drevo). Hlavne se to nesmi smeknout - okamzite poskrabes. A sleduj jestli (pokud material je na prd) se dirky od hrotu nedeformuji, take nevratny proces:-(

 

edit: Napred ale zkus zmacknout remen, treba je ta vopicarna jen na paradu a jsou tam klasicke stezejky

 

Díky moc za radu. No sice to je docela drsné, ale když pořádně řemínek zmáčknu, vypadá to, že by to mohlo jít normálním způsobem. Dneska jsem nad tím přes den ještě přemýšlel a taky mne napadlo, že to asi musí být jen na okrasu, nebo jsou to paka - je to pozlacené, takže i když by se to dělalo se správným klíčem, tak se to asi poškrábe. Ale zase ten způsob s mačkáním řemínku, to je také pěkná levárna. :-) No zkusím se na to ještě mrknout, kdyby měl někdo ještě nějaké info, předem díky. Jo a nápad s kružítkem - to by asi nešlo určitě - jsou tam tři díry, kdyby byly 2 nebo 4, tak možná, ale i tak by to asi skončilo poškrábáním.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za radu. No sice to je docela drsné, ale když pořádně řemínek zmáčknu, vypadá to, že by to mohlo jít normálním způsobem. Dneska jsem nad tím přes den ještě přemýšlel a taky mne napadlo, že to asi musí být jen na okrasu, nebo jsou to paka - je to pozlacené, takže i když by se to dělalo se správným klíčem, tak se to asi poškrábe. Ale zase ten způsob s mačkáním řemínku, to je také pěkná levárna. :-) No zkusím se na to ještě mrknout, kdyby měl někdo ještě nějaké info, předem díky. Jo a nápad s kružítkem - to by asi nešlo určitě - jsou tam tři díry, kdyby byly 2 nebo 4, tak možná, ale i tak by to asi skončilo poškrábáním.

Kdyz to budes delat vystezejkovacem pujde to.

To ze pri manipulaci s nejakym sroubkem odres povrchovou upravu sroubku nebo hodinek se stane.

S kruzitkem jde utahnout sroub i matka ikdyz zabiras mimo osu jen na dvouch mistech.

Jako treba hlavove slozeni starych bycyklu. Videl jsi nekdy klic na tu vroubkatou prevlecnou pojistnou matici?

Jestli tady zakopne B.F.G. mozna ti nejakej postne na fotce, pochopis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...