Přejít na obsah

Prim cal. 96 - "TV"


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

pred nejakou dobou jsem na Aukru koupil Prim cal. 96 - nazyvane televize, konecne mam pouzitelny fotak, tak je mohu predhodit k zhodnoceni. Nasel jsem foto se stejnym cifernikem v "Katalogu Primek" strana 45 a vypada to, ze mam jine rucky, nebo se delalo vic verzi a ta moje neni v katalogu???? Mimochodem, remen mel puvodne cerne prositi, ale oranzova nit a hodka prace jej zmenila k nepoznani....

 

post-3780-1234788033.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 192
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj,

pred nejakou dobou jsem na Aukru koupil Prim cal. 96 - nazyvane televize, konecne mam pouzitelny fotak, tak je mohu predhodit k zhodnoceni. Nasel jsem foto se stejnym cifernikem v "Katalogu Primek" strana 45 a vypada to, ze mam jine rucky, nebo se delalo vic verzi a ta moje neni v katalogu???? Mimochodem, remen mel puvodne cerne prositi, ale oranzova nit a hodka prace jej zmenila k nepoznani....

 

Myslis muj katalog? O vikendu jsem uvolnil novou verzi, urcite si ji stahni (viz prislusne vlakno).

 

To oranzove prositi tem hodinkam a remenu fakt sekne. Vyborny napad!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslis muj katalog? O vikendu jsem uvolnil novou verzi, urcite si ji stahni (viz prislusne vlakno).

 

To oranzove prositi tem hodinkam a remenu fakt sekne. Vyborny napad!

 

Tvuj katalog jsem si oteviral dnes a nebylo to poprve :thumbsup_anim: , predpokladam ze novou verzi.

 

Diky za pochvalu :notworthy: pani v obchode s latkami na me trochu koukala, kdyz jsem u stojanu s nitemi vytahl hodinky a zkousel, ktera je nejbliz barve sekundovky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prim TV se říká jinému modelu. mohou být modrošedé nebo hnědobéžové.

A ja si myslel, ze "televize" je odvozeno od tvaru pouzdra a tedy se vsem automatum s cal. 96 a timto pouzdem rika "televize", konkretne cifernik, ktery je na tech mych mi silne evokuje "monoskop" kdysi tak casto vysilany.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, podle meho dosavadniho sledovani, nakupu, prodeju, prohlizeni katalogu atd. existuji dva modely televizi:

 

a) jedny maji uchyceni na remen schovany v pouzdre - novejsi typ - a tyto hodinky maji ciferniky tistene (neplasticke). Barevne kombinace znam tyto: chrom pouzdro, modry stred ciferniku s minutovymi indexy s sedomodrym rameckem s cisly, cerne rucky s bilym "pulobdelnikem", oranzova vterinovka (katalog 960271) nebo zlacene pouzdro s bezovym stredem s minutovymi indexy a hnedym rameckem s cisly, zlate rucky s cernym "pulobdelnikem", oranzova vterinovka (katalog 960283)

 

b ) starsi typ televizi ma uchyceni na reminek vystouply z pouzdra - maji cifernik s "plastickymi" indexy, tzn. zlate a fialove maji vnitrni cast ciferniku bez minutovych indexu a "zlate drazky" na vnejsim ramecku (fialove maji zlate rucky s bilym pulobdelnikem a zlate televize maji zlate rucky s cernym pulobdelnikem, oboje s cervenou vterinovkou), cerne maji rastrovany stred s hodinovymi indexy ve forme "stribrnych puntiku" a vnejsi ramecek s tistenymi minutovymi indexy, ciste stribrne ploche rucky a oranzovou vterinovku.

 

S cim se casto setkavam je to, ze stredove casti starsich televizi jsou nedostatkovym zbozim (vetsinou jsou zaspinene, nebo u fialovych byvaji vybledle), a proto napr u zlatych nekdo vrazi novejsi bezovy stred s minutovymi indexy. Take byva casto k videni cerny cifernik v novejsim pouzdre, protoze ono sehnat dnes zachovale starsi pouzdro neni zadna sranda

 

A jeste drobnost ke katalogu - skalisuv katalog obsahuje podle meho (az na fotky z archivu eltonu) nekdy docela nepovedene skladacky, napr. u televizi "dalsi barevne varianty" - prvni radek prostredni hodinky - spatne rucky, spatny vnejsi ramecek ciferniku vzhledem k pouzdru, cerne hodinky maji zlate rucky a korunku...

 

pokud se pletu, budu rad za upozorneni....

 

edit: funf5- to oranzove prositi je fakt super, diky za inspiraci... pochopil jsem to spravne, zes to prosivani delal sam???

edit2: pokud by byl zajem muzu nafotit televize tak, jak si myslim, ze by mely vypadat...

Upraveno uživatelem docent_tecka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jeste drobnost ke katalogu - skalisuv katalog obsahuje podle meho (az na fotky z archivu eltonu) nekdy docela nepovedene skladacky, napr. u televizi "dalsi barevne varianty" - prvni radek prostredni hodinky - spatne rucky, spatny vnejsi ramecek ciferniku vzhledem k pouzdru, cerne hodinky maji zlate rucky a korunku...

 

Jake to jsou (pro lepsi orientaci jsem udelal screenshot s cisly)? Jestli je tam vice skladacek, tak budu vdecny za kazde informace, ktere povedou k naprave. Cil katalogu je prave lepsi orientace mezi tim nepredstavitelnym mnoztvim vyrobenych variant a spoustou ruznych skladacek.

post-3049-1234808119.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jake to jsou (pro lepsi orientaci jsem udelal screenshot s cisly)? Jestli je tam vice skladacek, tak budu vdecny za kazde informace, ktere povedou k naprave. Cil katalogu je prave lepsi orientace mezi tim nepredstavitelnym mnoztvim vyrobenych variant a spoustou ruznych skladacek.

 

Ahoj, dopredu rikam, ze nemam zadny patent na pravost primek, resp. jejich "typologii" - jsou tady mnohem povolanejsi a uz nekolikrat tady na foru padla shoda, ze udelat naprosto presny typovy katalog asi nejde = tzn. muj obdiv patri komukoliv, kdo se o to aspon pokousi... kazdopadne existuje take mnoho originalu, prototypu, viz "televize na vysku" :) ale tehle pet rozsirenych modelu televize by melo vypadat podle meho nazoru tak, jako jsem prilozil fotky Alomoha.

Z toho vyplyva, ze spatne jsou cislo 2, cislo 4, u cisla 1 si nejsem jisty tim vnejsim rameckem ciferniku - asi patri k sedomodrym (tzn. spravne jsem podle mne jako na cisle 5).... takze vlastne i ta prvni fotka od Alomoha bude asi blbe... a ted aby se v tom cert vyznal :)

Upraveno uživatelem docent_tecka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, podle meho dosavadniho sledovani, nakupu, prodeju, prohlizeni katalogu atd. existuji dva modely televizi:

edit: funf5- to oranzove prositi je fakt super, diky za inspiraci... pochopil jsem to spravne, zes to prosivani delal sam???

edit2: pokud by byl zajem muzu nafotit televize tak, jak si myslim, ze by mely vypadat...

Diky za popis modelu televizi:)

 

JJ je to tak chvili jsem fusoval do remesla svadlenkam... A jsem rad ze napad zaujal....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z toho vyplyva, ze spatne jsou cislo 2, cislo 4, u cisla 1 si nejsem jisty tim vnejsim rameckem ciferniku - asi patri k sedomodrym (tzn. spravne jsem podle mne jako na cisle 5).... takze vlastne i ta prvni fotka od Alomoha bude asi blbe... a ted aby se v tom cert vyznal :)

 

Jo, ta 4 ma jasne spatne rucky. A na te 2 maji byt taky jine rucky? Pripadne jake?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ta 4 ma jasne spatne rucky. A na te 2 maji byt taky jine rucky? Pripadne jake?

 

cislo 4 ma spatne rucky a asi i korunku (zlata?)

cislo 2 - pokud by tam byl vnejsi ramecek a rucky jako na cisle 5 bylo by to ok (do tohoto typu pouzdra nepatri ramecek s "plastickymi" indexy

 

jeste kopie z katalogu - novejsi televize

post-1383-1234865549.jpg

Upraveno uživatelem docent_tecka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Ahoj nechcem, zakladať nové téma, tak sa spýtam tu. Ako sa na týchto hodinkách nastavoval dátum. Muselo sa stále točiť dokola? Alebo to bolo najako zrýchlené? Vďaka za odpoveď.

 

Stejně jako u kalibru 68:

http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=22368

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Mam hnedobezoves oranzovou sekundovkou, vymene sklicko a novy remienok. Pamiatka po starkom ;-) Potom aj cal. 66, sedozeleny, resp. sivy, nove sklicko, cierny kozeny remienok, mam aj original kovovy tah. Vsetky nosim. Je to pamiatka .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

na modeli c 960203

t.j. TV starsi typ s nozickami bielo/zlaty cifernik mam na puzdre zboku vyrazene malynkatymi pismenkami " P10EL " neviete co to znamena a ci je to seriove ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na modeli c 960203

t.j. TV starsi typ s nozickami bielo/zlaty cifernik mam na puzdre zboku vyrazene malynkatymi pismenkami " P10EL " neviete co to znamena a ci je to seriove ?

 

Jen pro doplnění:

P10EL - P jako plaque, 10 značí tloušťku pozlacení v mikronech, EL je technologie nanášení (zde asi elektrolýza). První pozlacené měly 20 mikronů, později se vrstva zlacení snižovala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...