Přejít na obsah

Model Elegant LINEA


Doporučené příspěvky

S tou stupnicí po obvodu máš pravdu, jsou hodinky, u kterých mi to vadí, protože to opticky příliš zmenšuje ciferník. Pokud je to ale správně navrženo, vypadá to na hodinkách většinou dobře. V zásadě platí, čím je ciferník sám o sobě menší, tím tam ta přídavná zkosená boční stupnice dělá větší neplechu. Mám hodinky, které nejsou co do ciferníku zrovna největší, ale absencí této stupnice tu velikost jakoby dohánějí. Další efekt, kterého jsem si u přídavné stupnice všiml je, že jakoby zvětšuje opticky hloubku mezi sklem a ciferníkem, což je někdy také na škodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 105
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

S tou stupnicí po obvodu máš pravdu, jsou hodinky, u kterých mi to vadí, protože to opticky příliš zmenšuje ciferník. Pokud je to ale správně navrženo, vypadá to na hodinkách většinou dobře. V zásadě platí, čím je ciferník sám o sobě menší, tím tam ta přídavná zkosená boční stupnice dělá větší neplechu. Mám hodinky, které nejsou co do ciferníku zrovna největší, ale absencí této stupnice tu velikost jakoby dohánějí. Další efekt, kterého jsem si u přídavné stupnice všiml je, že jakoby zvětšuje opticky hloubku mezi sklem a ciferníkem, což je někdy také na škodu.

No, ale já jsem myslel stupnici ne na zkosené části ciferníku, ale přímo na té rovné části. Všimnul jsem si toho např. u hodinek MIDO MULTIFORT, kde jsou stupnice pro měření pulsu na té rovné části ciferníku a teprve blíže dovnitř je vlastní ciferník s číslama. tam ty ručky vypadají fakt malé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tomhle případě to je ještě horší.

 

Některé hodinky s velkým pouzdrem ale malým ciferníkem vypadají fakt divně. Ten poměr velikostí je tam hodně důležitý.

Jakoby se výrobci někdy narychlo přizpůsobili potřebám větších hodinek, ale naflákali tam malé strojky co měli na skladě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při vší úctě, s velikostí strojku to nemá nic společného, ale vím, že jste to myslel obrazně:-). Jinak se pod posledních několik příspěvků můžu podepsat. Popravdě si myslím, že vyváženost proporcí a optický vjem, který vytváří grafika číselníku, je ta nejdůležitější alchymie při navrhování nových hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při vší úctě, s velikostí strojku to nemá nic společného, ale vím, že jste to myslel obrazně:-).

Samozřejmě jsem měl na mysli spíš hotové ciferníky a ručičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pochopil jsem to, jen mi to přišlo samo na jazyk jako odlehčení a úvod mého příspěvku.:-)

 

Vraťme se ale zpět k proporcím, protože to byla zatím nejhodnotnější diskuze. Mnoha lidem zde na Chronomagu přijdou hodinky Spartak malé, ale právě ve světle těch proporcí a optického dojmu se domnívám, že tomu tak není. Průměr pouzdra je sice pod 40mm, ale jen o 0,3mm (dle mého soudu tento rozdíl nikdo pouhým okem nepostřehne), zároveň ale Spartaky mají průměr skla 34mm a průhled na čistou plochu číselníku 31,2mm (plocha číselníku - 764,2mm2). Oba posledně zmiňované rozměry jsou z těch větších. Uvažme, že většina sportovních hodinek má okolo skla ještě otočný kroužek, proto platí pro sportovní hodinky trochu jiná poměrová kritéria. Sportovní hodinky s průměrem skla 34mm by byly skutečnými obry, protože by se průměr pouzdra pohyboval okolo 44mm, a to ještě nepočítám ochranu korunky, která tvoří dost podstatnou masu pouzdra.

 

V diskuzi o velikosti pouzder, kterou jsem zaznamenal, ale nechtěl jsem jí ovlivňovat svými poznámkami, je vidět, že většina lidí preferuje velikost 40mm. Myslím, že se většina hlasujících rozhodovala podle svých sportovních hodinek, kde je tento údaj v naprosté shodě s drtivouvětšinou současné produkce. Možná by stálo za to od sebe oddělit velikost sportovních a společenských hodinek, pak bychom se možná dozvěděli víc. Nicméně hlasujících je zatím velmi málo, než aby to mělo hlubší smysl.:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, máte pravdu, je velký rozdíl mezi sportovními a společenskými hodinkami. Takže mi co se týká Spartaku

tak rozměry mi přijdou akorát. Teď měřím sklo u mých sport. Teď měřím sklo u mých sport. hodinek a je 30 mm. A ta luneta také dokáže lecos zkazit či zlepšit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spartak ma myslim spravne min. rozmery pro dnesni panske (spolecenske) hodinky a souhlasim i s tim, ze opravdu zalezi i na celkovych proporcich, ktere spolu s velikosti tvori neoddelitelny celek. Ty 0.3mm jsou opravdu zanedbatelne.

 

Co se tyka nazoru, ze spolecenske hodinky by mely byt mensi nez sportovni a ze lidi voli tech 40mm podle svych sportovnich hodinek, musim nesouhlasit. Provedl jsem stejny pruzkum i na jinych forech a lidi svorne tvrdi, ze snesou i vetsi hodinky nez 40mm, ale ze nejlepsi kompromis i pro soucasne spolecenske hodinky je prave 40mm, ktere po dvou dnech trvajiciho pruzkumu drtive valcujou ostatni rozmery.

 

Zpet ke Spartaku, i kdyz to neni predmetem tohoto threadu ;) Co mi na nelimitovanem Spartaku nesedi jsou zlacene/zlute rucicky (muj osobni vkus), ale to je myslim detail, ktery se myslim da na prani a za priplatek zmenit..modre nebo cerne rucicky jako maji Numera by se mi libily vic. Ovsem co mi osobne na Spartaku vadi uplne nejvic (jedno jestli limitovany nebo nelimitovany), a tady se bohuzel budu opakovat, je jeho cena. Moje osobni max. cena, kterou jsem momentalne ochoten dat za nelimitovany PRIM je 10k a to musi byt v cene safir! Za pripadnou vymenu rucicek jsem si ochoten priplatit nejakou tu stovku, ale to je tak momentalne asi vse. PRIM beru jako do budoucna perspektivni a svym zpusobem ojedinelou firmu v regionu, ale to v mych ocich a mysli zatim nestaci na to, abych dal za jeji vyrobek vic nez uvedenou castku. Potiz je v tom, ze podobnych modelu a variaci jako momentalne nabizi PRIM je po internetu na hrsti a jak uz jsem drive zminil, nabizeji se i ruzne modifikace a customizace dle prani zakaznika, ktere jsou realizovane v rozumnych cenach a casech.

 

Elegant a Elegant Linea jsou opravdu povede kousky, ktere dokonale ladi a to jak po strance vzhledove, tak i cenove, ktera podle meho odrazi soucasnou uzivatelskou, sberatelskou a dejme tomu nostalgickou hodntotu znacky PRIM. Jejich zasadni nevyhoda z pohledu trhu a to jak naseho, tak zahranicniho, je jejich rozmer. 36mm je pro nas i pro zahranicni trh proste malo a je bohuzel uplne jedno, jak maji vyladene proporce.

 

Spartak naproti tomu ma spravny rozmer, ovsem cena uz je bohuzel mimo soucasne moznosti znacky (v porovnani s konkurenci), a za tim si stojim. Verim tomu, ze si hodinky PRIM koupi a kupuje relativne dost lidi v regionu CSR nebo emigranti v zahranici, ovsem bude to hlavne z nostalgickych duvodu. Nepochybuju, ze se jim nove modely libi, tak jako se napriklad libi i mi. Ale v zahranici jako takovem je Ceska hodinarina neznamy pojem a pokud zakladni Spartaky budou stat 650EUR (odhad), nevidim sanci na jejich vyraznejsi uspech u novych zahranicnich klientu. A ja osobne, jakozto clovek, ktery si rad vybira a mam i tu moznost si vybrat, sahnu radeji po jinem modelu a overenm vyrobci z podobne cenove hladiny. A verte, ze do 500EUR dostanu model jaky chci, vcetne dekorovaneho strojku a safiru nahore i dole! A bude vypadat stejne dobre (a prominte mi) mozna jeste lepe nez Spartak! A vyrobce bude i ve svete o neco znamejsi, nez je momentalne PRIM, takze pri pripadnem prodeji nebudu mit problem.

 

Nechapejte me zle, ja nechci jen kritizovat..ja se jen snazim poukazat na soucasne moznosti znacky PRIM a na to, ze nektere jeji modely jsou cenove (nebo rozmerove) proste mimo. A vy s tim samozrejme muzete nesouhlasit, nebot je to vase svate pravo. Uznavam, ze prace lidi neco stoji, stroje a energie taky nejsou zadarmo, ovsem uplne stejne problemy resi i firmy v zahranici a ted nemluvim o firmach typu OMEGA, IWC, ktere jsou "za vodou", ale o firmach, ktere jsou mozna i mensi nez PRIM a jsou schopny produkovat zajimave a vyhledavane modely v cene do 500EUR +- nejake to euro. A rozhodne nedelaji masove serie!

 

Ach boze, zase jsem se rozjel.. Vsechny vyse uvedene komentare jsou ciste me pocity, jakozto cloveka se zajmem o pekne mechanicke hodinky ve "starem" stylu, ovsem zcela novodobych rozmeru :D Slovy velkeho cecha z Vidne, Jary da Cimrmana..muzete s nimi nesouhlasit, muzete s nimi polemizovat, ale to je tak asi vse, co se s nimi da delat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vaše argumenty chápu a rozumím jim, jenže je musím v tomto bodě brát jako subjektivní pohled na věc.

 

Model Spartak letos táhne obrat firmy téměř z 30%!

 

Někde asi musí být důvod.:-) Že by měli ostatní zákazníci jiný názor na hodnotu značky PRIM?

Možná i to je pravda. Nejspíše ale viděli hodinky Spartak naživo a mimo samotné historie se jim líbí i naše nasazení a osobní přístup k zákazníkům. Drtivou většinu hodinek, o kterých píšete si můžete objednat pouze přes internet a uvidíte je naživo až doma, když budete vybalovat balíček od české pošty. Samozřejmě tím nechci říci, že musíte být nutně zklamán. Mnoho takových firem takto vyrostlo a má špičkové renomé mezi fandy náramkových hodinek (např. SINN), ale zeptejte se jich jestli si sami dělají pouzdra!

 

Naproti tomu, pokud se občas pohybujete v okolí Prahy, Hradce Králové nebo přímo Nového Města nad Metují, můžete se těšit i z osobní péče managementu firmy. Pro zbytek republiky se snažíme vytvořit další opěrné body. První na řadě je Brno, kde již máme v jednání reprezentativní kontaktní místo s výbornou reputací a odborným personálem. Další města jsou jen otázkou ochoty repre prodejců zasloužit si svou přidanou hodnotu.

 

Ale zpět k ceně. Číslo, které uvidíte na cenovce není jen otázkou image, vypovídá i o cestě, jakou jste se za zlepšováním svého image vydal. Můžete se vydat cestou redukování nákladů. To lze dělat mnoha různými způsoby. Já ale nechci redukovat náklady na nevhodném místě a už vůbec nehodlám s ostatními výrobci soutěžit pouze v cenových měřítcích.

 

Už mě tu dokonce někdo nařkl i z rasismu, ale já jsem hrdý, že v našich top hodinkách (nad 7000,-Kč) není ani procento komponentů dovezených z Asie.

 

Na modelu Spartak jsou již zmiňované fazetky, a ty jsou, jakkoliv se to nezdá, poměrně náročnou součástí výroby (i při velké péči je tam nezanedbatelný výmět). Do nižších cenových sfér bych se tedy mohl dostat, kdybych od nich upustil, ale to bych je připravil o jejich kouzlo, a to nechci!

 

Jsem rád, že už jsme se alespoň shodli na tom, že Spartak má ty správné rozměry.:-) Věřím, že osobní setkání s modelem Spartak Vás přesvědčí i o ostatních argumentech, které jsem na jeho obhajobu použil. O hodinkách se krásně diskutuje, ale na živo je to o něčem jiném.

 

Možná Vám bude připadat moje vystoupení zde neúměrně sebevědomé, ale věřte mi, že je na co být hrdý. Dnes už máme užší kontakty s ostatními značkami, o jejichž kvalitách se málem nesmí ani pochybovat a pohled za oponu je právě ten, který mě naplňuje hrdostí. Není to o tom, že by jejich hodinky byly špatné, ale o tom, co všechno si umíme sami vyrobit a vyrábíme, zatímco ostatní to řeší kooperacemi. To mi dává pocit hrdosti, stejně jako uznání těchto firem.

 

PS: s možností barevné úpravy ruček je to tak, jak jste říkal. Zákazník má tu možnost si říci co by si přál (někdy i bez příplatku), dokážeme mu vyhovět. Zlatým ručičkám jsem se zpočátku také bránil, ale u modelu Spartak i Elegantu Sv.Václavské edice vypadají úplně skvěle. Názor člověk změní v okamžiku, kdy si uvědomí, jaké teplo a nádech luxusu ručky do hodinek vnesou. K tomu je však nutný ještě jeden předpoklad - stříbřený číselník, bez něj to skutečně není ono.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Steela: Dobrá otázka! Dospěly jsme k závěru, že parametr výšky pouzdra je zavádějící. Na vizuálně vnímané výšce pouzdra totiž ještě v daleko větší míře působí optické vjemy vznikající rozčleněním pouzdra. Kdybych napsal, že hodinky Tycho Brahe mají výšku 16mm, nejspíše by je nikdo nekoupil. Výška hodinek je dána typem strojku, počtem komplikací a tím i celkovou výškou ručiště, typem dna (závitové s minerálním průhledem zabere podstatně více než plechové naklapávací) a typem skla. Opticky člověk vnímá nejvíce ponton (základní část) a ten má u TB výšku 6mm.

 

Otázka by byla i na metodiku měření, ale to již není tak podstatné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se, ale píšu co mám na jazyku.:-) Jsem prostě taková upřímná duše, asi mě takového budete muset akceptovat. Rozhodně Vás můžu ubezpečit, že si žádná zde napsaná slova neberu osobně. Kdo ví, čím jsem v životě prošel, pochopí že mám v zásadě rád všechny lidi i s jejich názory a kritikou (kromě mé exmanželky:-))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pozor 16mm je naopak dobre, ja mam ted na ruce hodinky prumer 38 s vyskou 12mm cokoliv mene by se mi moc nelibilo, kolik maji napr. elegant a spartak ? v nejake diskusi jsem psal, ze bych si asi primky nekoupil, ale ted jak mate novy web (te tedy neni nic moc) a jsou trochu lepe nafoceny orlik, zacinam byt opravdu nalomeny :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde asi musí být důvod.:-) Že by měli ostatní zákazníci jiný názor na hodnotu značky PRIM?

Možná i to je pravda.    Nejspíše ale viděli hodinky Spartak naživo a mimo samotné historie se jim líbí i naše nasazení a osobní přístup k zákazníkům. Drtivou většinu hodinek, o kterých píšete si můžete objednat pouze přes internet a uvidíte je naživo až doma, když budete vybalovat balíček od české pošty. Samozřejmě tím nechci říci, že musíte být nutně zklamán. Mnoho takových firem takto vyrostlo a má špičkové renomé mezi fandy náramkových hodinek (např. SINN), ale zeptejte se jich jestli si sami dělají pouzdra!

 

Naproti tomu, pokud se občas pohybujete v okolí Prahy, Hradce Králové nebo přímo Nového Města nad Metují, můžete se těšit i z osobní péče managementu firmy. Pro zbytek republiky se snažíme vytvořit další opěrné body. První na řadě je Brno, kde již máme v jednání reprezentativní kontaktní místo s výbornou reputací a odborným personálem. Další města jsou jen otázkou ochoty repre prodejců zasloužit si svou přidanou hodnotu.

Mi osobne je velmi sympaticke, s jakym nasazenim se snazite na tomto foru obhajit znacku PRIM a veru mate to tezke, protoze v porovnani s konkurenci zatim neznamenate nic..neberte to jako vysmech, nebo shazovani znacky, ale ZATIM to tak bohuzel je. Jenze ten pristup je individualni jen v ramci cech/slovenska a v zahranici o PRIM hodinkach nevi nikdo nic. Opet..chapu, ze to chce cas a trpelivost. Jenze se obavam, ze cizinci, ktery o historii firmy nic nevi (a mozna by ani vedet nemel ;) ), nejake vysvetlovani evoluce Spartaku bude uplne jedno. Bude ho zajimat jak hodinky vypadaji, co je vevnitr za strojek a jaka je cena..ovsem to vse za predpokladu, ze ho model nejdriv zaujme. OK, chce to cas a EN web a dokud toto neni, je asi zbytecne se v tom dal rypat. Co se tyka ceskych zakazniku, ja se obavam, ze tam je ten zajem 80% nostalgie a nevedomost co je dostupne a za jakou cenu ve svete. Internetove firmy mozna nejsou az tak uplne "ciste" z hlediska stylu nakupovani, jenze ja do Prahy a okoli cesty nemam, do Brna se taky podivam max. dvakrat za rok, zatim co na internetu jsem kazdy den! A mozna si hodinky neosaham, ale zase mam moznost videt tisice fotek pripadne i 3D vizualizace a cist komentare lidi, kteri si ty ktere hodinky uz koupili. A to je pro mne osobne vic, nez videt hodinky nazivo a nechat se presvedcovat prodejcem, proc jsou zrovna tyto hodinky ty nej. Kdyz uz si jdu hodinky koupit do kamenneho obchodu, uz dopredu o nich vim vsechno, co se da i neda zjistit ;)

 

Jedna vec me ale zarazi, kdyz uz jste zminil pouzdra..chcete mi rict, ze narocnost vyroby Spartak pouzdra je takova, ze je koncova cena v nelimitovane verzi oproti modelu Linea se safirovym sklem vice nez dvojnasobna? Osobne si to totiz nedovedu predstavit? ;) A ani to, ze by tou pricinou mohly byt prave ty 4mm navic?

 

A druha vec, vetsina vyrobcu sice pouzdra resi od tretich stran, ale casto si je alespon sami navrhuji (i kdyz nekdy mozna ani to ne). Co jsem ale chtel rict, ze fakt, ze si pouzdra delate sami je sice velmi potesujici a dobra informace do reklamnich materialu, ovsem priznejme si, koncovym zakaznikum je to celkem jedno. Tem jde o to, jak to pouzdro vypada a ne kdo ho vyrabi. Navic tim ze si je delate sami, by jste mohli mit nizsi naklady na vyrobu kompletnich hodinek..nebo ne? Jiste, pokud jde o vice seriove edice hodinek se stejnym pouzdrem, tak je asi levnejsi si pouzdra nechat vyrobit, nez zamestnavat vlastni kovoobrabece a mit stroje. Ovsem v pripade malokusovych serii, by to melo byt spis naopak? Stroje i lidi uz stejne mate, navic delate pouzdra pro treti strany, takze by pro vas mohlo byt jednoznacne levnejsi vyrobit si pouzdra pro svou potrebu? Opravte mne, jestli se pletu..nejsem ekonom ;)

 

Dalsi vyhodu pro vas spatruju v tom, ze muzete podstatne pruzneji reagovat na prani zakazniku, co se tyka tvaru a rozmeru pouzder, nez napriklad firma, ktere si je nechava vyrabet. Jenze na webu a tusim i vami zminene nekolika mesicni lhuty v pripade vyroby noveho pouzdra na zakazku, mi prilis jako vyhoda neprijdou? Takze kde je pravda? Je vyroba vlastnich pouzder vyhodou, nebo naopak pritezi, za kterou v koncovem dusledku plati zakaznici? ;)

 

Jeste bych dodal, ze se stejnou hrdosti, s jakou vy obhajujete znacku PRIM budu ja nosit hodinky PRIM, protoze jde o klasicky cesky vyrobek a toto si velmi dobre uvedomuju! Jenze ta doba (a kolekce) z meho pohledu zatim jeste nenastala. Soucasny sortiment mi osobne nic nerika, zejmena kvuli male velikosti a jediny Spartak, ktery splnuje me rozmerove a designove pozadavky, je zase podle meho nazoru cenove mimo. Takze jeste pockame a uvidime...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Steela:

V oficiální dokumentaci to nikde nemáme a výrobní výkresy tu nemám k dispozici. Když je ale měřím pravítkem tak bude celková výška pouzdra Elegant i Spartak někde okolo 11,5mm. Trochu tam mate to konkávní sklíčko.

 

Co se týče webu, tak na něm pilně pracuji a jen co budou všechny texty na české verzi vyladěné, nechám to přeložit. Anglická verze pak vznikne během jednoho dvou dnů, protože je na ní vše připraveno.

 

O nakupování na internetu: Samozřejmě to má své kouzlo. To nezpochybňuji.

 

K cenovému rozdílu mezi Spartakem a Elegantem: Spartak byl od počátku koncipován na malosériovou produkci (jedna dávka pouzder se jede v sérii po 10ks). U modelu Elegant počítáme s větším objemem produkce, a proto se příprava tohoto modelu rozloží do většího počtu hodinek. Spartak je a bude exkluzivnější záležitostí. Co se týče fazetek, tak ty skutečně prodraží výrobu jednoho kusu pouzdra o cca 30-40%. Něco udělá větší safírové sklo, ale podstatnější je cena číselníku, který vyrábíme bez použití raznic. Navíc je stříbřený. Ostatní vícenáklady jsou v podstatě zanedbatelné.

 

Pokud bych dělal Elegant s průměrem pouzdra 40mm a roztečí mezi nožkami 20mm, vybavil ho safírovým konkávním sklem o průměru 34mm vyšel by takový kousek asi na 12.000,-Kč včetně DPH. Samozřejmě za předpokladu, že se technologie připraví a rozpočítá na větší výrobní dávky. Pokud budu mít před sebou perspektivu alespoň několika objednaných kusů mohl bych to někdy +/- v únoru stihnout.

 

Je to zajímavá nabídka?

 

Co se týče debaty na téma efektivity vlastní výroby pouzder, tak je to téma, na kterém bychom se mohli zaseknout velmi dlouho.:) V krátkosti: Máme spočítané, že na výrobní dávky do 500 ks bychom měli být levnější něž firmy z Honk Kongu. Problém je v tom, že pak se málokdy stane, že se jede série např. 200ks v celku. Zákazníci volí i série okolo 20 nebo 50 ks. To nás vede ke stejnému režimu. Určitě má ale vlastní výroba pouzder svá pozitiva. Lepší alespoň něco, než být pouhým montážním závodem nebo dokonce marketingovou firmou, která si nechává hodinky vyrobit kompletně na zakázku. Navíc, skrze malosériovou výrobu se dostáváme i k výrobě vysoce prestižních pouzder a ostatních komponentů z masivního žlutého nebo bílého zlata.

 

Ruku na srdce, kdybyste věděl, že si například IWC (hypoteticky) nedělá pouzdra sama, také byste říkal, že je Vám jedno, kdo to vyrábí? Myslím, že ne. Za ty peníze skutečně ne! Je to otázka prestiže. Myslím, že čím dál tím více lidí zajímá, co skutečně ta která firma dokáže sama vyrobit. Zajímavým příkladem, který dokumentuje, že lidem není jedno kdo co vyrábí jsou hodinkové strojky. Měl jsem v ruce několik základních 21 kamenových Miyot a po našem vyladění se plně rovnaly 25 kamenovým ETám, které nás v nákupu příjdou na cca dvojnásobek. K tomu byly jednodušší (menší počet dílů - menší pravděpodobnost poruchy). Přesto na ně většina lidí kouká z patra. Japonci umí kvalitně udělat lecos a z toho důvodu k nim mám úctu, ale zákazníci požadují švýcarské "srdce". Vsadím se, že i kdybychom měli vlastní strojky v sériové produkci, tak by o ně stejně stálo jen to mizivé procento lidí - znalců, kteří dokáží ocenit ten fakt, že se jedná o vlastní vývoj a výrobu. Těch ale skutečně není mnoho, a tak je dokážeme uspokojit i dnes. Ano, když si někdo přeje hodinky s původním českým kalibrem, může je mít! Zrovna teď vyrábíme patery (dva kalibry 52, dva 68 a jeden 96). To je ale trochu jiná cenová hladina.:)

 

Každopádně je vlastní výroba výhodou. Možná bychom ale měli posílit vývojový tým, aby to všechno stihl. Jen si to vezměme po etapách: zpracování zadání

design

technologický rozbor

3D modelování (designéři)

konstrukce

technologie

návrh a optimalizace řídících programů pro chod CNC strojů

ověřovací série

ladění

 

a pak teprve přijde samotná výroba.

 

Pokud bychom mohli posílit především konstrukční a technologickou část, určitě by se vývojová perioda dala výrazně zkrátit. Vezměte v potaz, že jsme letos připravili do výroby už 17 kompletně nových pouzder. A kolik konstrukční práce se dělá jen jako technologické zkoušky...

 

Na druhou stranu, spousta lidí si představuje výrobu na CNC strojích jako tisk na laserové tiskárně.:D

 

Na závěr chci zdůraznit, že už dávno nemáme 1200 zaměstnanců. V současné době jsme na stavu 36 lidí. Teoretický výrobní potenciál dosahuje i přesto 200000ks kompletních hodinek ročně. To je ale teorie, protože to by výrobu nesměly blokovat technologické zkoušky a vývoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elegant Linea o průměru 40 mm a s roztečí nožek 20 mm s klenutým safírovým sklíčkem za 12k je pro mě zajímavá nabídka. Ještě by se mi u černého ciferníku líbila bílá datumová číslice s černým pozadím a taky plné dno bez průhledu, pohled na neupravený strojek 2824 nepovažuju za moc zajímavý. Mimochodem, označování neupravovaných ETA strojků názvy Prim kalibr č.X se mi moc nezdá, jednak vždycky musím hledat, co tam vlastně je, ale hlavně mi to nepřipadá zcela korektní.

 

Jinak díky za příspěvky, v drtivé většině jsou pro mě zajímavé. Jedna otázka, máte nebo chystáte modely či varianty s modrými ručkami (blued hands)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bych dělal Elegant s průměrem pouzdra 40mm a roztečí mezi nožkami 20mm, vybavil ho safírovým konkávním sklem o průměru 34mm vyšel by takový kousek asi na 12.000,-Kč včetně DPH. Samozřejmě za předpokladu, že se technologie připraví a rozpočítá na větší výrobní dávky. Pokud budu mít před sebou perspektivu alespoň několika objednaných kusů mohl bych to někdy +/- v únoru stihnout.

 

Je to zajímavá nabídka?

Ano, toto je jednoznacne zajimava nabidka! Ty 2k navic jsou v toleranci ;) Slo by v tom pripade o ciselnik typu Elegant nebo Elegant Linea? Linea se mi osobne asi libi vic.

 

To jak vzpominal Viktor cernou datumovku..jen tak z legrace jsem si v gimpu zkusil na fotce tu datumovku invertovat a nejsem si uplne jisty, ze to bude vypadat lip. Ovsem to byla editace fotky..v realu to asi bude vypadat jinak. Ale myslim si, ze prve v tomto konkretnim pripade je bila datumovka prinosem. Cvicne jsem si zkusil i verzi bez datumovky a rekl bych, ze to taky nevypada zle...

 

prim_linea_bl.jpg prim_linea_3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plné dno není problém a o modřených/pasivovaných ručkách pro tento model určitě uvažujeme.

 

Nad inverzním datovým oknem jsme přiznám se nikdy nepřemýšleli, ale po shlédnutí výše uvedené vizualizace mi příjde původní kontrastní datové okno vhodnější.

 

Otázka číselníku by zůstala na volbě zákazníka, ale nejspíš by tam byl číselník v grafice modelu Linea. Případné další alternativy jsou grafika Numera (arabská čísla na 11 hodinových indexech) nebo Sv.Václavské edice (římská čísla).

 

PS: Cvičte se častěji :D je to víc než, kterákoliv diskuze. Každý si hned může udělat názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...