Přejít na obsah

Model Elegant LINEA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 105
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Spravny postreh Otto! Podle spravnosti a zavedeneho zvyku pri takhle zrotovanych cislech by to tak byt melo. Ale kdyz jsem si to vyzkousel, prislo, mi, ze takhle to vypada lip a je to i logicke. Kdyby sis ted otocil tu devitku a trojku o 90° vpravo, budou ve stejne poyici jako 12 α 6. Tady jsou pro orientaci obe verze..ted ale veru sam nevim, ktera se mi libi vic :D Ale jednoznacne se mi libi vic verze bez datumovky..

prim_linea_3.jpgprim_linea_3r.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mne ani ne. To uz radeji tu datumovku na 3 hodinach a nebo, kdyz uz nejakou zvlastnost..tak na 6 hodinach. Datumovka mezi 4-5 mi pripomina quartzky. Nevim jestli sis vsimnul, ale pokud firma vyprodukuje stejny model v quartz a automaticke verzi, quartz verze me obvykle datumovku mezi 4-5.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ToOb

Hlasuju pro verzi mezi 4. a 5. hodinou, dokonce si dovedu predstavit, ze by datum bylo na 4 hodinach. Kazdopadne model Elegant LINEA se mi zda velmi povedeny a snad se mi postesti videt je nazivo (zkusit je na ruce). A ze zvedavosti bych rad videl i porovnani s vetsi velikosti, coz je ale zatim sen, pokud si o ne dost lidi "nenapise Jeziskovi". :)

 

Ani by mi nevadilo, ze je omylem nekdo bude povazovat za quartzky. Od jiste doby se taky divam lidem vice na ruce (nez treba na boty) a je to v mem okoli bida (oboje :), takze by si klidne ten jeden clovek z 1000 (?) mohl myslet co by chtel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

datumovka mezi 4-5 mi pripomina leda tak quartzky co mam zrovna na ruce, ale jinak se mi tahle pozice datumovky libi, treba u techto sinnu je vychytane i natoceni cisla http://www.convergencetime.com/features/si...n/070105/s7.JPG

a jinak jsem zkusil i verzi uplne bez cisel, ktera by se mi libila asi nejvic...

prim_linea_02.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá práce pánové. Odklízeč měl zelený dětský Primky, můj brácha měl podobně okrový jako na posledním obrázku, kulatej ciferník se soudkovým pouzdrem s podivnou povrchovou úpravou, takový matný vybroušený proužky, prostě klasický 70.léta. Já měl Prim Sport.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty červené i modré by mohly vypadat dobbře, kdyby se k nim přidal stejnobarevný řemen z krokodýlí kůže.:) Ty zbylé barvy mě přijdou už trochu moc divoké.:)

 

Jen pro informaci, ten největší náklad na individualizaci číselníku je příprava grafiky a jejího tisku, podkladová barva už dává více prostoru pro fantazii. To znamená, že když připravíme jednotnou grafiku (v tomto případě tampón pro tisk všeho co je bílé), tak je volba barevného podkladu poměrně levnou záležitosstí. Když to vypálím od boku (takže mě neberte za slovo prosím), vychází to asi tak, že výroba kompletně individuální grafiky číselníku vyjde na 3000,-Kč a každá další alternativa v barvě podkladu by se měla vejít do 1000,-Kč. V této ceně jsou skryté náklady na barvu (pokud není skladem jako běžně používaná), náklady spojené s aplikací (zkoušky, samotná práce a čištění), nějaké manipulační náklady, daně a samozřejmě nějaký ten zisk. Pro zajištění kvality výsledného tisku je nutné najet vícero číselníků a z nich pak vybrat ten 100%.

 

Pokud by si zákazník zvolil barvu, kterou alespoň občas jedeme pro ostatní hodinky, bylo by to určitě levnější a pokud by si byl ochoten ještě počkat na moment, kdy jí budeme pro některé jiné hodinky aplikovat, tak už by to bylo vůbec bez příplatku.:)

 

Problém je, že to zatím nevypadá na shodu názorů o grafice číselníku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je, že to zatím nevypadá na shodu názorů o grafice číselníku.

To se ustali, nebojte :) Zase udelame nejaky "poll". Podle mne je zakladni grafika super. Kdyz vyjdeme z toho, ze font cisel by se nemel menit, mame tady 3 (6) navrzenych moznosti..

 

zakladni s datumovkou na 3

zakladni s datumovkou mezi 4 a 5

zakladni bez datumovky

a to vsechno i ve variante bez cisel, to jsou dalsi 3

 

Dal jsem dohromady vsechny varianty podle Kubsonova vzoru a tady je vysledek

prim_linea_031.jpg

prim_linea_02.jpg

 

Hlasujte (klasickou metodou zkopirovanim celeho vysledku a prictenim 1 ke zvolene variante) podle toho, ktere dve varianty se vam libi nejvic (at to zredukujeme na dve). Zacinam...

 

[1] = 1

[2] =

[3] =

[4] = 1

[5] =

[6] =

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Varianta 2 a 5 by určitě takhle vypadat nemohly. Datumovky musí být stejně vzdálené od středu a být stejně veliké, jako u varianty 3 a 6. Osobně se kloním k variantě 3, a ne proto, že jí používáme. Myslím, že odpovídá největšímu zájmu obecné veřejnosti. Protože však nechci ovlivňovat výsledky hlasování, předávám anketní lístek dál bez svého názoru.

 

[1] = 1

[2] =

[3] =

[4] = 1

[5] =

[6] =

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidávám hlas:

[1] = 1

[2] =

[3] = 3

[4] = 1

[5] =

[6] = 3

 

PS: Já vím, že jsem s tou galvanoplastikou otravný, ale fakt by se mi líbilo, kdyby čárečky či dokonce číslíčka byla klasicky vystouplá, stříbrná a alespoň maličko luminoxu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ToOb

Kdyz se bavime o variante bez datumovky (samozrejme elegantni, ale vetsi umeni je urcite navrhnout elegantne slozitejsi ciselnik), tak to znamena jiny strojek? Ze by se "vynechalo okynko", to snad nepripada v uvahu?

 

Jiny strojek, vetsi pouzdro, design ciselniku. To uz z puvodnich Linea zustane jen tvar rucicek, ne? Dokud nekdo nenavrhne, ze by chtel rezervu chodu a malou vterinovku. ;)

 

Abych to udelal slozitejsi, tak jsem primaloval par cisel:

prim-linea-12.jpg

 

Jestli budu hlasovat, tak pozdeji, az se mi to trosku rozlezi v hlave.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viktore, ta tvoje varianta s datumovkou dole ma jeden problem, a to ze by to znamenalo udelat novy datumovy ciselnik, ktery u 2824 strojku neni standartni. Urcite by slo ho udelat, ale myslim, ze Prim takove zatim asi delat nebude? ;) Pridam alespon nove varianty navrhnute ToObem..

 

[1] = 1

[2] =

[3] = 3

[4] = 1

[5] =

[6] = 3

[7] =

[8] =

[9] =

[10] =

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[1] = 2

[2] =

[3] = 3

[4] = 1

[5] =

[6] = 3

[7] =

[8] = 1

[9] =

[10] =

 

PS: Já vím, že jsem s tou galvanoplastikou otravný, ale fakt by se mi líbilo, kdyby čárečky či dokonce číslíčka byla klasicky vystouplá, stříbrná a alespoň maličko luminoxu

To by bylo dobry... ale radeji s modrenymi ruckami a cislicemi na bilem pozadi... samozrejme vystouple :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...