Přejít na obsah

IWC rok asi 1944


c.i.p.

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

v pozůstalosti po dědovi máme tyto hodinky IWC, které kupoval nové asi v roce 1944. Přestože jsou dlouhou dobu nenošené, jsou funkční, denně natahované. Zajímá mě, zda se jedná o nějaký zajímavý model a jakou má cenu. Jde mi pouze o informaci, nechci je ani prodávat, ani renovovat. Průměr je 33 mm, otevřít jsem si je nedovolil.

 

Předem děkuji za každou informaci

 

post-5944-1235772606.jpg

post-5944-1235772625.jpg

post-5944-1235772668.jpg

post-5944-1235772684.jpg

 

Snad už je teď velikost dobrá :worried_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z hodinek není poznat, jak jsou veliké /průměr pouzdra/ Zcela nelogicky, čím větší, tím lepší cena, je to věc módy.Pak je podstatné, jestli jsou v originálním pouzdře, či v pouzdře, do kterého dal stroj s ciferníkem hodinář. Jestli je vše originál/ poznalo by se to sundáním zadního víka a na vnitřní straně by bylo firemní označení/, tak bych je v tomto stavu tipoval kolem 8000 Kč, jestli je originál pouze stroj a ciferník, tak polovinu. Cena za takové hodinky, vše originál, běžná velikost kolem 35mm, ve výborném stavu by pak byla kolem 15000 Kč. To je můj názor- nejsem odhadce. Odhad jiných fandů může být jiný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z hodinek není poznat, jak jsou veliké /průměr pouzdra/ Zcela nelogicky, čím větší, tím lepší cena, je to věc módy.Pak je podstatné, jestli jsou v originálním pouzdře, či v pouzdře, do kterého dal stroj s ciferníkem hodinář. Jestli je vše originál/ poznalo by se to sundáním zadního víka a na vnitřní straně by bylo firemní označení/, tak bych je v tomto stavu tipoval kolem 8000 Kč, jestli je originál pouze stroj a ciferník, tak polovinu. Cena za takové hodinky, vše originál, běžná velikost kolem 35mm, ve výborném stavu by pak byla kolem 15000 Kč. To je můj názor- nejsem odhadce. Odhad jiných fandů může být jiný.

 

 

Díky, velikost je 33 mm, to jsem psal. Pokusím se je otevřít a fotku doplnit, snad na tom není co pokazit... nebo ano? :worried_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otevírej oparně, nejlíp nějakým menším nožem. Je-li víko správně nasazené, tak na druhé straně dýnka od korunky by měl být zářez na nůž. Hodinky si vlož do levé ruky, sklem dolů a korunkou směrem k zápěstí. Pravou přilož nůž do zářezu a prsty levé ruky kudlu do zážezu přimáčkni. Pravou rukou pak zkus kudlu mírně pootočit podélně směrem doleva /proti směru hodinových ruček. Kudlou tlačíš tedy vždy ostřím do pouzdra, nikdy směrem k víku- to to většinou uklouzne a z toho jsou ty milióny poškrábanejch a zkurvenejch dýnek / víček/. A nezapomeň na nůž neustále prsty levé ruky tlačit.... Přeju hodně štěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam podobne ale s centralni vterinovkou, prakticky stejne pouzdro (staybrite), zlate rucky a indexy, take zoxidovany ciselnik (o neco mene) za 11 000,- coz je jak jsem sledoval celkem bezna cena na ebay. Ted jsou take podobne, ale s centralni vterinovkou na ebay zatim za 117 USD, se zrenovovanym cislenikem ale asi neoriginalnim pouzdrem zde a hned vedle podobne ve zlate zatim za cca 800 USD, oboje asi pujde nahoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Díky za opravdu vyčerpávající vysvětlení, ale pokud je možnost poškození víčka, tak to nechám být. Nechci je zařadit k těm milionům poškrábanejch a když bych je jak píšeš zku.... , tak nechci vyřizovat ještě pozůstalost po babi , protože ta by to nepřežila a kdo by je pak denně natahoval?? :smile_anim:

 

Věděl jsem, že se tu najde někdo, kdo bude mít přímo něco podobného, ty renovované na ebay jsou krásné, ale když je vidím v reálu, přijdou mi strašně malé.

 

Ještě jednou díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pravdepodobne ide asi o ten isty typ ako u Teba. Podla čísla na etikete, ktorá bola pri hodinkách ide o rok výroby cca 1944-45. Kaliber neviem, bojím sa ich otvoriť. Dostal som ich ako dar po dedovi. Sú len pár krát nosené a plne finkčné. Určite ich nepredám a podržím ich pre vnuka :)

post-9637-1259830590.jpg

post-9637-1259830620.jpg

post-9637-1259830628.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tej fotke je ruka trochu skreslená, bolo to fotené dosť širokým ohniskom, ale to nemení nič na veci že sú pekné. No a stým nosením neviem no .... keď už prežili 65 rokov v takomto stave, asi je škoda to teraz nejako meniť. Skôr sa prikláňam k tomu, aby som ich zachoval v takomto stave ešte dlhšie a možno za ďalších 65 rokov to bude celkom pekná rarita :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
  • Po letech...

Proč zbytečně otvíráš tři roky mrtvé vlákno?

Hlavně část účastníků diskuze včetně majitele hodinek je už dlouho neaktivní, tak ti těžko odpoví.

Když se tady porozhlédneš, tak zjistíš, že diskuze na téma renovace ciferníku je tu dost častá a tam by jsi nejspíš odpověď na svoji otázku našel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...