Přejít na obsah

Fortis- přesnost


Návštěvník Alda

Doporučené příspěvky

Návštěvník Alda

Tak co Fortisáci, jak přesné jsou vaše časoměřiče ? Já vím, tato věc není nejdůležitější na našich hodinkách, ale já se chci strašně pochlubit. Moje fortisky udělaly po seřízení odchylku 6 vteřin za 4 měsíce !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník milosklikar

Patrik tu někde psal, že Fortis řeší přesnost v záruce až nad +20sec. Co se stane, když si je dám seřídit u známého, leč pro fortis neautorizovaného hodináře. +16sec sice není málo, ale na záruku to nestačí. Pozná se nějak, že byly seřizované, nebo otevřené? Samozřejmě nechci přijít o záruku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patrik tu někde psal, že Fortis řeší přesnost v záruce až nad +20sec. Co se stane, když si je dám seřídit u známého, leč pro fortis neautorizovaného hodináře. +16sec sice není málo, ale na záruku to nestačí. Pozná se nějak, že byly seřizované, nebo otevřené? Samozřejmě nechci přijít o záruku.

S panem Městkou (ofiko servis na Pařížské) se určitě domluvíš, je to solidní chlap.

 

-Seřízení není problém, ale po otevření bys měl kontrolovat vodotěsnost, a někteří hodináři neradi zkoušejí vodotěsnost u hodinek, u nichž nedělají servis: co kdyby sklíčko test nevydrželo...

 

Nech si rovnou vytisknout protokol z vibrografu. Uvidíš, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými polohami - a potřebným polohováním přes noc můžeš potom kompenzovat denní odchylku .-)) - Já takhle udržuju v plus minus přesném stavu hodinky bez hackingu .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník milosklikar
S panem Městkou (ofiko servis na Pařížské) se určitě domluvíš, je to solidní chlap.

 

-Seřízení není problém, ale po otevření bys měl kontrolovat vodotěsnost, a někteří hodináři neradi zkoušejí vodotěsnost u hodinek, u nichž nedělají servis: co kdyby sklíčko test nevydrželo...

 

Nech si rovnou vytisknout protokol z vibrografu. Uvidíš, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými polohami - a potřebným polohováním přes noc můžeš potom kompenzovat denní odchylku .-)) - Já takhle udržuju v plus minus přesném stavu hodinky bez hackingu .-)

 

Já se spíš ptal na něco jiného. ;)

Samozřejmě, že hodinář o kterém mluvím, není trotl a po seřízení mi udělá tlakovou zkoušku a dá mi papír z vibrografu a vím, že podstupuji riziko, že se něco stát může (viz. to tvoje prasklé sklo).

Můj dotaz, a omlouvám se , jestli jsem se vyjádřil tak, že to nebylo k pochopení, byl myšlen spíš tak, jestli někdo na případném dalším záručním servisu pozná, že hodinky už předtím někdo oteíral a seřizoval a proto mi neuzná záruku. (prosím nespekulovat o případném škrábanci na dýnku atd. myslím spíš plomba, znak nebo něco takového)

 

Seřídit v Praze si je samozřejmě dát můžu, ale pojedu tam den, pak na to budu čekat bůhví jak dlouho, a zase den pro ně. Tady to mám za humny ^_^

Upraveno uživatelem milosklikar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj dotaz, ..., jestli někdo na případném dalším záručním servisu pozná, že hodinky už předtím někdo oteíral a seřizoval a proto mi neuzná záruku. (prosím nespekulovat o případném škrábanci na dýnku atd. myslím spíš plomba, znak nebo něco takového)

 

To si nemyslím - alespoň já s tímhle problém neměl (a týkalo se shodou okolností právě fliegrů od fortise).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co Fortisáci, jak přesné jsou vaše časoměřiče ? Já vím, tato věc není nejdůležitější na našich hodinkách, ale já se chci strašně pochlubit. Moje fortisky udělaly po seřízení odchylku 6 vteřin za 4 měsíce !!!

 

přestal jsem to měřit už dávno (vedl jsem si o tom dokonce záznamy a grafy v excelu )... ustálilo se to někde na +3 až +6 sek za den, což je bez COSC dost dobrý :-) týká se pravidelného režimu (přes den na ruce, v noci na polici)

pak ale stačilo hodinky prostřídat, Fortisy si poležely na poličce déle než byly zvyklé a už to bylo někde jinde (ale jen asi o +5 sekund)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 4 týdnech...

A máte někdo zkušenost se spožděním?...Standartně mi dělaly tak + 3 až 5 sec za den...pak nějakou dobu hajaly ve vrtiči/winderu, ale bohužel drahá polovička mi jej vytahla ze zásuvky a nedbala, že se zastaví...tak se stalo asi dvakrát, že stály nějakou dobu a teď mi dělají cca 3 až 5 sec spoždění...Poktal se s tím někdo...zatím tu čtu snad všude jen o předcházení... :guiltysmiley:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A máte někdo zkušenost se spožděním?...Standartně mi dělaly tak + 3 až 5 sec za den...pak nějakou dobu hajaly ve vrtiči/winderu, ale bohužel drahá polovička mi jej vytahla ze zásuvky a nedbala, že se zastaví...tak se stalo asi dvakrát, že stály nějakou dobu a teď mi dělají cca 3 až 5 sec spoždění...Poktal se s tím někdo...zatím tu čtu snad všude jen o předcházení... :guiltysmiley:

 

Jo - moje nové fortisy se o nějaký ten prd zpožďují. Nevím nějaká sekunda denně, úplně přesně jsem to ještě neměřil, protože to je opravdu malinko. Vadilo by mě, kdyby se sekly za den aspoň o 10 sekund.

 

Mimochodem, podle čeho to měříte?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO?

tak to jo, to beru - doufám, že to byl z vaší strany džouk ;)

 

 

myslím, že Patrik má pouze papírovou zkušenost a to co mu někdo nakukal na školení - realita je trochu jiná

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to jo, to beru - doufám, že to byl z vaší strany džouk ;)

myslím, že Patrik má pouze papírovou zkušenost a to co mu někdo nakukal na školení - realita je trochu jiná

Musí mít nějakou toleranci podle které uznají reklamaci. Fortisy nemám, ale bývá to v manuálu u většiny hodinek. Jak přesné ty hodinky v reálu běžně jsou je jiná věc.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...