Přejít na obsah

Seiko SRP015K kaliber 4R16


People

Doporučené příspěvky

Zacinam rozmyslat nad tymito hodinkami.

post-4368-1236637628.jpg

 

Seiko SRP015 jedna sa o vcelku novy model , ktory je ponahany kalibrom 4R16, coz by mala byt lowend verzia 6R15. Je to automat s rezervou chodu 53hodin.

Neumoznuje hack :thumbsdown_anim: a ani manualne natiahnutie.

 

parametre: 41mm, hardlex, 100m, day-date

 

Dizajnovo sa mi velmi pacia, avsak maju niekolko minusov, ktore urcite nepotesia.

-slaba luminiscencia

post-4368-1236638518.jpg

-21mm sirka remena

 

Zatial sa mi nepodarilo najst ziadnu fotku na ruke.

Co na ne vravite? Najviac by ma zaujimalo, ze ake je spracovanie. Ci posobia serioznejsim/drahsim alebo skor podradnejsim dojmom?

Oplatia sa za cca 190USD?

post-4368-1236638308.jpg

post-4368-1236638331.jpg

post-4368-1236638363.jpg

post-4368-1236638648.jpg

post-4368-1236638386.jpg

 

 

cierne som vylucil SRP017K

post-4368-1236638424.jpg

Upraveno uživatelem People
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevypadají nejhůř, působí na mě jako docela šmrncovní, umírněně sportovní hodinky na denní nošení pro mladší, ke všemu, jen ne k obleku. Píšu pro mladší proto, že i když nemají na číselníku "prokletou pětku", draze nevypadají, ani v ničem dalším nijak moc nevybočují, holt takové "my first mechanical watch". Zpracování bude na úrovni současných SEIKO 5, možná o fous lepší, nic moc jim nevytkneš, ale taky na ně nebudeš hodiny zírat z různých úhlů v němém úžasu. Asi ani deset minut.

 

Jako největší slabinu vidím vystouplé sklíčko z hardlexu , i když záleží na tom, jak s nima zacházíš. Mám vypouklý nechráněný hardlex na jedněch quartz chrono, přes dva roky, relativně často na ruce, a beze stopy používání. Asi jima málo mlátím o futra.

 

190 USD bych za ně nedal, za to seženeš v pohodě samuraje, nebo jiná seika s 7S3x, které jim to natřou ve všem, kromě rezervy. Ledaže by se všichni noví majitelé 4R16ky shodli na tom, že se drží v COSC.

 

Edit: Prokletá pětka. Už jsem to jednou musel napsat. Ten erbík s číslem 5 mě deptá už dlouho. Znám jakž takž historii, 5 zásadních vlastností hodinek atd. Pro Japonce to možná má kouzlo, jako 7 samurajských ctností v záhybech hakamy, ale mě to vždy evokuje levnou masovku, která to ještě křičí do světa, seč jí síly stačí. Tím nechci nijak zpochybňovat kvalitu, spousta modelů se mi i hodně líbila, ale 5ka mě vždy spolehlivě odradila. Je to něco jako nápis START na libovolném sportovním náčiní, žákovské hodinky. Sorry za OT výlev, ale muselo to ven, číslo 5 pro mě nežije :)

Upraveno uživatelem chose
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

......Ten erbík s číslem 5 mě deptá už dlouho. Znám jakž takž historii, 5 zásadních vlastností hodinek atd. Pro Japonce to možná má kouzlo, jako 7 samurajských ctností v záhybech hakamy, ale mě to vždy evokuje levnou masovku, která to ještě křičí do světa, seč jí síly stačí....

Ale vona to je levná mechanická masovka, tyhle pětky ... nic jinýho, takže ti to evokuje správně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje oblíbený "pětky" - i když ne uplně masovka

 

To je přesně o čem mluvím, fajnové hodinky, pětkou snad naschvál degradované, aby nekonkurovali vyšším třídám..

A ještě jednou sorry za pětkové OT, přesuňte to nebo smažte, chcete-li.

 

Jinak ještě k těm SRP - jako první mechaniky ve své cenové hladině nejsou vůbec špatné, ne každý ujíždí na monstrózních nebo jiných diverech a když to porovnáme s cenovými bratranci třeba od V-E, je vítěz jasný, aspoň co se týče kvality.

 

Edit: zapomněl jsem umáznout fotku.

Upraveno uživatelem chose
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teraz som nasiel uplne nove modely. Maju kaliber 4R15. Jedinym rozdielom oproti 4R16 je absencia dna.

Maju vyssiu cenu cca 270USD a lepsiu lumiscenciu Modely SRP025 SRP027 SRP029

parametre: 100mm, 42mm, 22mm

Dizajn je velmi pekny, len skoda narastu ceny. Lepsia lumi potesi.

SRP025.jpg

SRP027.jpg

SRP025-2.jpg

pict000158medium.jpg

pict000159medium-thumb.jpg

Upraveno uživatelem People
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...