Přejít na obsah

Seiko 6138-0030


Jerryl

Doporučené příspěvky

Myslíte, že mají cenu 5500,- Kč ?

 

Mám možnost je koupit, ale zdá se mi to dost. Dříve z ebaye vycházely ohodně líp i díky kurzu CZK/USD.

Tyhle mají pro mne výhodu, že že si je můžu ošahat, očuchat polaskat se s nima a hlavně mají orig kovový tah zvaný "Fish Bone", který jim podle mě hodně sedne.

Nevím jestli je vzít nebo ještě pátrat jinde.

 

Na jejich věk vypadají zvenku velmi dobře, ale vnitřek jsem neviděl.

 

 

post-212-1236805714.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Za tu cenu musí být v super stavu nebo po renovaci, hlavně číselník a ručky. Pouzdro se dá docela dobře vyleštit, luneta se dá pořád ještě sehnat nová, strojek by měl být spolehlivý a po vyčištění a seřízení bude šlapat sto let. Co z toho už je na těch tvých uděláno se nedá podle jedné fotky poznat. Na strojku a vevnitř pouzdra se asi neubráníš drobným oděrkám zaviněným stářím, které by neměly mít vliv na funkčnost. Obrázky kalibrů mých dvou vintage Seiko chronografů:

 

... lepší 00seiko6139a01.jpg ... horší 0bd71.jpg

 

Oba fungují dokonale bez problémů včetně tlačítek a funkce chrona, i když jeden hůř vypadá. Taky jsou oba vyčištěné a seřízené. Za ty lepší jsem dal něco přes tři tisíce ve špičkovém stavu kromě sklíčka. Takže mě to stálo dalších patnáct stovek za NOS originální sklo plus výměna. Tady jsou (ten obrázek už jsem někam na fórum dával):

 

oimg4889.jpg

Upraveno uživatelem Kamil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Kamile,

máš pěkný kousky.

Těm mým nelze zvenčí nic vytknout. Jak jsem říkal, hodně si cením jejich orig tahu. Myslím, že modely s kalibrem 6138 s hodinovým čítačem bývají trošku dražší než 6139, ale uznávám že za 5500 by musely být jako nový.

 

Pokusím se donutit prodejce k jejich otevření, abych viděl strojovnu.

 

Jsem rád, že píšeš o spolehlivosti jejich kalibru.

 

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Kamile,

máš pěkný kousky.

Těm mým nelze zvenčí nic vytknout. Jak jsem říkal, hodně si cením jejich orig tahu. Myslím, že modely s kalibrem 6138 s hodinovým čítačem bývají trošku dražší než 6139, ale uznávám že za 5500 by musely být jako nový.

 

Pokusím se donutit prodejce k jejich otevření, abych viděl strojovnu.

 

Jsem rád, že píšeš o spolehlivosti jejich kalibru.

 

Dík

 

 

Model 6138-8020 jsem kupoval v přepočtu za necelých 8000CZK. Dalších 5000 jsem dal za renovaci a za řemen :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamile, já ty ceny prodaných nevidím, protože nemám registraci a nepustí mě to tam.

 

Našel jsem jen toto: http://cgi.ebay.com/RARE-VINTAGE-SEIKO-KAK...%3A1%7C294%3A50

 

Cena Buy it now 194 USD mi napovídá že to bude strop. A realizované prodejní ceny budou nižší. Je tak?

Mohl bys mi říct takovej průměr?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Jsou tam prodané dražší i levnější. Opravdu záleží na stavu hodinek. Já osobně bych radši koupil v perfektním stavu, třeba za víc peněz, než pak utrácet peníze a čas za renovaci.

post-147-1236818548.jpg

post-147-1236818554.jpg

Upraveno uživatelem Kamil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Kamile za přehled cen.

 

Je vidět, že moje kousky jsou na horní hranici ceny a je tedy na mě abych ohodnotil správně jejich stav.

Souhlasím s vámi, že je lepší koupit ve výborném stavu ihned, než opravovat vrak a dostat se pak na cenu stejnou při vynaložení značného úsilí.

Problém je v tom, že u 30 let starejch hodinek mi stav nikdo nezaručí.

A jelikož s nimi nemám zkušenost, tak bych mohl i pěkně naletět.

 

Zkoušel jsem na nich pouze funkci stopek a ty jak se zdálo fungují. Jestli byste mi řekli o možných chybách a jak je můžu zjistit, budu rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Kibi:

když on je právě hodinář prodává. Asi je má v komisi, takže bych mu nevěřil i kdyby je vychválil až do nebe. No vlastě spíš toho moc neříkal. ani tak, ani tak. Je to na mě. Chci ho donutit, aby mi je otevřel.

 

2 Bandicoot:

Bohužel jsim si čísla neopsal a až tam půjdu příště, tak se už na místě rozhodnu, jestli ano nebo ne.

I tak u tohoto modelu na stáří asi tak moc nezáleží, spíš na stavu konkrétního kusu.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jerryl: nezáleží na stáří, ale u mě na datu výroby. Třeba já sháním (ne moc aktivně) 6138/6139 z May 1975. Pokud by totiž číslo vyhovovalo (550000-559999), pak bych zamhouřil oko nad drobnými nedostatky.

Třeba taky zjistíš, že pro tebe můžou mít nějakou symboliku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že nejsilnější je to jak píše Kibi, když musíš tak musíš.

Mě ty hodinky strašně oslovily a ještě to jsou chronografy v automatu na kovu - snová kombinace.

Mám nějak tu dobu 70tých let docela rád. I ohledně aut, muziky a tak kolem. Prostě Seventies

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to nevydržel a mám je. Moje první 6138.

 

V hodinářství vypadaly dokonale. Na denním světle samozdřejmě vynikly i věci, kterých jsem si nevšimnul, ale jsou to drobnosti, které přežiju.

Jediný co mě štve výrazněji je, že fosforeskující ručičky nefosforeskujou, protože je asi někdo přetáhnul obyč bělobou.

Nevíte, kdo by mi stím píchnul?

 

Úprava tahu na mojí ruku byl porod, protože ty osičky byly zarezlý a vůbec se jim nechtělo ven. Holt není to nový.

 

Jak jsem je dal na ruku, tak jsem si na ně hned zvyknu. Je to kus pořádnýho železa a myslím, že ač jsou to pohledem automobilisty veteráni, tak se hodí i na denní nošení.

 

Takže vám nemusím říkat, jakou mám radost.

Jukněte na ně.

 

Pro Banicoota, jsou vyrobený August 1974. Hrůza, starší nežli já.

post-212-1236963069.jpg

post-212-1236963147.jpg

post-212-1236963269.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
Jediný co mě štve výrazněji je, že fosforeskující ručičky nefosforeskujou, protože je asi někdo přetáhnul obyč bělobou.

Nevíte, kdo by mi stím píchnul?

Pátrej po Ebay, občas se objeví. Ale je to běh na dlouhou trať...

 

Jinak gratulace. Stále více si uvědomuju nadčasový design většiny hodinek Seiko s kalibry 6138, 6139. Jsou to bez problémů nositelné hodinky, nevypadají nepatřičně ani zastarale, což se o nadpoloviční většině švýcarské produkce z těch let, říci nedá.

post-147-1237628094.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji, mám ty samé, je to jeden z modelů, který je dost oblíbený. Byl jsem se podívat, ty indexy mám také téměř bílé, ale svítí dobře. Jsou nanesené naprosto precizně, tak jestli je máš přetřený, tak to lupou určitě poznáš. Mám i několik dalších modelů, ale žádný se mi tak nelíbí. Cena, kterou si zaplatil je přiměřená , jestliže jsou hodinky NOS stavua nebo už je na nich vše udělané. Na rozborku a sborku je to kalibr dost pracný, takže vyčištění a seřízení není moc levné. V samotném Japonsku jsou už dost drahé. Ohledně závad, dost často se u nich rozsype překlápění data a dne, hlavně toho dne, jiné dětské nemoci nemají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...