Přejít na obsah

výměna hřídele setrvačky


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 46
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Bohušu, já bych řekl, že tohle neví ani většina hodinářů a nijak jim to nechybí.

 

Tak se zeptám přímo tebe.Z jakého materiálu by jsi to dělal ty,pokud není možnost sehnat celou hřídel jako náhradní díl?Samozřejmě nejjednodušší je vzít originál a v tom případě mne nebudou zajímat rozměry,tvrdost atd,to s tebou souhlasím.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak moc je to drahej špás nechat si tu hřídel vyrobit? Potřeboval bych jednu do stroje AS1130 a pochybuji, že se někomu bude válet doma náhradní.

 

 

Tady mas hned dve:

 

http://www.ebay.com/itm/13-caliber-1130-balance-staff-watch-movement-part-/270680744048?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f05d46070

http://www.ebay.com/itm/1130-1149-1155-1162-1-X-PACKET-3-INCA-BALANCE-STAFFS-PART-724-/110817855730?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item19cd4248f2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohus - když by to mělo být pro mně osobně, použil bych jemnozrnou chrom-molybdenovou nástrojovku, popouštěnou na pružinovou tvrdost.

Vycházím z rozdílu mezi top-grade a standard strojky, kdy dobrá produkce nereziví, primky a ruské od pohledu, tj. musela být použitá nějaká vysokolegovaná ocel.

Ale myslím, že při těch rozměrech obrábění houževnaté, těžko obrobitelné, samozakalující oceli bude chuťovka a výběr nástroje kritický.

 

Prakticky např. Bergeon prodává "wires", dráty pro další obrábění, nemám, viděl jsem jenom v aukci. Nikdo neřeší z čeho to je.

 

RAMON - případně zkus oldwatchparts@btinternet.com, anglicky ... má i www.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...