Přejít na obsah

Porcelán


elloco

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 70
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Namlsán Steinhart LE začínám přemýšlet o nějakém porcelánovém ciferníku. Což takhle nějaký porcelán LE?

Tak si zhruba přiřaď cenu za limitku pod položku ciferník a potom pokračuj v podobných intencích jako S-LE. Pokud se ti to i na konci bude líbit má to právo na život. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si zhruba přiřaď cenu za limitku pod položku ciferník a potom pokračuj v podobných intencích jako S-LE. Pokud se ti to i na konci bude líbit má to právo na život. :thumbsup_anim:

 

Z mé strany to bylo myšleno tak, že kdyby někdo znalý a odpovědný (prostě můj pravý opak) se toho chopil, tak by se mi takový projekt moc líbil a byl bych všemi deseti pro.

 

Pozn.

Nevím, kdo všechno dělá porcelánové ciferníky, nevím, kdo by byl ochoten udělat LE - jediné, co vím, že se mi líbí :crying_anim02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z mé strany to bylo myšleno tak, že kdyby někdo znalý a odpovědný (prostě můj pravý opak) se toho chopil, tak by se mi takový projekt moc líbil a byl bych všemi deseti pro.

 

Pozn.

Nevím, kdo všechno dělá porcelánové ciferníky, nevím, kdo by byl ochoten udělat LE - jediné, co vím, že se mi líbí :crying_anim02:

 

Podle mě to není jen tak - porcelánový ciferník. Na běžný ciferník je i milimetr velká tloušťka, skutečně porcelánový by musel (odhaduji) mít tloušťku aspoň 2 mm, aby "držel pohromadě" a to je strašně moc. Kromě výměny hodinového a minutového kola ve strojku by k tomu muselo být uzpůsobeno i pouzdro.

 

Možná email, tam by myslím podmínky splňoval Corum a ze zvláštností napr. Harwood - v limitce v platině má emailový číselník.

http://www.harwood-watches.com/de/collection/editions.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porcelánové ciferníky dělá v současné době pro nějakou řadu od Langeho porcelánka v Míšni. Má tloušťku 0,8 mm a je kompletně ručně malovaný. Kde sem ho jen viděl? V novém čísle V ceně Langeho hodin to asi nebude zas tak hrozná cifra. Pro nás asi tolik, co nové auto nižší střední třídy?

Edit: tady to je http://www.stundenzeiger.de/index.php/Glas...utte_original_s

post-3826-1237274491.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě to není jen tak - porcelánový ciferník. Na běžný ciferník je i milimetr velká tloušťka, skutečně porcelánový by musel (odhaduji) mít tloušťku aspoň 2 mm, aby "držel pohromadě" a to je strašně moc. Kromě výměny hodinového a minutového kola ve strojku by k tomu muselo být uzpůsobeno i pouzdro.

 

Možná email, tam by myslím podmínky splňoval Corum a ze zvláštností napr. Harwood - v limitce v platině má emailový číselník.

http://www.harwood-watches.com/de/collection/editions.html

 

Tak on by to asi nemusel být porcelán - stačilo by něco, co tak vypadá. Nějaká vypalovací glazura?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jedinej, kdo mi v čechách za poslední leta ukazoval smaltovanej ciferník, byl mechano, údajně od starého, chudého, napůl osleplého majitele smaltovny, který udělal tenhle poslední, dal ho mechanovi na památku a zavřel smaltovnu, sfouk plamínek, pece vychladly ......

prim taky tvrdí, že smaltované lunety k orlíku už mu taky nikdo v čechách neudělá, protože technologie je zapomenuta, zaváta časem a mrtva s posledním mistrem....

 

Podle mě je to všechno ale normálka neochota vyhovět požadavku zákazníka za rozumnou cenu, potažmo tedy v řeči chronomagu vyděračtví :D :D Existují spousty smaltovacích uměleckých šperkařských dílen, jenže ty mažou náušnice jak baťa cvičky a prodávaj je na karlově mostě a v ethno obchodech puberťačkám a hippies, tomu nemůžeme konkurovat, navíc, když chceme přesně označené indexy a ne umělecky rozmazaný šmouhy.

 

Ovšem jsem toho mínění, že seriozní zájem tak 20 lidí ochotných investovat tak 50.000,- Kč za hodinky by nás konkurenčně dotáhl na karlsbryke.

 

Jináč pochopitelně v Německu to není problém. Za těch pade bude sice jen cifr, ale s mečema.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak on by to asi nemusel být porcelán - stačilo by něco, co tak vypadá. Nějaká vypalovací glazura?

Dělají se ciferníky smaltované, to je vlastně vypálená glazura. Někde na foru jich bylo probíráno hafl. Jeden z výrobců je myslím i Tourby. http://s257873047.e-shop.info/shop/categor...ram=cid%3D11%26

 

Edit: Tourby s email ciferníkem začínají na 714 ?.

Upraveno uživatelem kejklik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělají se ciferníky smaltované, to je vlastně vypálená glazura. Někde na foru jich bylo probíráno hafl. Jeden z výrobců je myslím i Tourby. http://s257873047.e-shop.info/shop/categor...ram=cid%3D11%26

 

Edit: Tourby s email ciferníkem začínají na 714 ?.

 

Tak nějak takhle bych si to představoval. Včetně tý ceny. A teď ještě aby se našel nějaký organizátor :crying_anim02:

Věřím, že zájemců se pár najde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dagou - ciferníky, lunety( případně vložky do nich), nevím, co ještě bych na hodinkách smaltoval. Snad kabašony korunek. Kdyby to někdo dělal v přijatelný kvalitě a ceně, byla by to bomba.

Psal jsem dlouhou SZ, ale asi to nedojde, zatracený fórum mě odhlásilo v průběhu psaní.

nicméně asi bych nějaký možnosti měl, zjistím co a jak a dám vědět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pánové nejdřív ujasněte pojmy. Porcelánový, emailový nebo smalt, každý je "trochu jiný. Jen mě napadá, že staré smaltované ciferníky se dříve opravovaly směsí parafínu a titanové běloby. Takže si troufám tvrdit, že v dnešní době různých licích pryskyřic a akrylátů je možné namíchat směs, pod sklíčkem a i okem, nerozeznatelnou od těchto archaických materiálů. Jak jsem uvedl vejš, je to o tom zaplatit vývoj a výrobek. Myslím, že je zde dostatek nadšenců co by to zvládli a to některou z uvedenejch technik. Trochu mi to tady připomíná jednoho známého co po mě chtěl vydyzajnovat na Corvettu násos nad supetrcharger. Udělal jsem nějaký skizzy a vodved ho za kamošem, který by to dodělal. Když mu řekl cenu, chlapík padl na prdel....no ale pak to ustál. A to jsem mu z přátelství neúčtoval mojí maličkost. Halt si myslel, že to bude stát jako konfekční "Calleway packege". Pro ilustraci výsledek.

 

P.S. no a takto je to ze vším.....jaksi ;)

Upraveno uživatelem hciq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Jeden z výrobců je myslím i Tourby.

Tourby nic nevyrábí, montuje hodinky z dílů, který si objednává u dodavatelů. Ten jeho "smaltovaný" ciferník označuje v popisu jako "Ziffernblatt im Emaille Design" - to zcela jistě není vypalovaný smalt. Existují nátěry na bázi pryskyřic, které se označují jako "studený smalt/email" , což by mohla být zajímavá alternativa. Je to IMHO použitý na limitce Stowa MO a taky na některejch olympijskejch modelech chronografů od Omegy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta stowa jsou fakt lháři, email na bázi pryskyřic prodávat jako smalt, aj aj aj, už je nechci, viktore, je to kašírka.

 

Taky asi stačí třít dost dlouho nějaký ten lak liščím ohonem a NIKDO, ani hciq, nic nepozná, prostě takový jakoby lookalike im email design. Beze mě, buď řádný řemeslo, nebo normální tisk, nebo hluboký lak - to je uznávaná technika z japonska a výsledky jsou krááásný, s primem už jsme to probírali, prostě se to vykytuje, zbrousí, vykytuje, zbrousí, natře, zbrousí, natře, zbrousí....... až je to paráda. Taky jde normální komaxit - vypalovanej lak, ale smalt to nejni a nejni.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viktor: Ano, je to presne tak. A krome limitky se to dava jeste na Marinu s rimskyma.

 

cigi: Zase spatne. Stowa nikde nerika, ze prodava smalt, hochglänzenden Zifferblatt, nejsou tedy lhari, to jen ty mluvis a pri tom nevis. Nebo to byl vtip? Asi jo. No tak nic.

 

O pravem porcelanu v soucasne produkci vim taky jen v pripade Lange. Vsechno ostatni je email. O smaltu v ramci soucasne produkce nevim vubec.

 

Jinak se mi to taky hodne moc libi. Shanel jsem, ale nesehnal. Jen nejake vintage IWC v astronomicke cene.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viktor: Ano, je to presne tak. A krome limitky se to dava jeste na Marinu s rimskyma.

 

cigi: Zase spatne. Stowa nikde nerika, ze prodava smalt, hochglänzenden Zifferblatt, nejsou tedy lhari, to jen ty mluvis a pri tom nevis. Nebo to byl vtip? Asi jo. No tak nic.

 

O pravem porcelanu v soucasne produkci vim taky jen v pripade Lange. Vsechno ostatni je email. O smaltu v ramci soucasne produkce nevim vubec.

 

Jinak se mi to taky hodne moc libi. Shanel jsem, ale nesehnal. Jen nejake vintage IWC v astronomicke cene.

 

Myslíš, že hochglänzenden Zifferblatt u: http://stowa.de/shop/cgi-bin/lshop.cgi?act...showrub--marine

je tentýž materiál jako u: http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=98868 ?

Možná je to jen fotkou, ale u těch MO LE mi přijde takovej "porcelánovější"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to totez. Na limitce se to naucili a Romeon to uvedl do serie. S porcelanem by ty hodinky staly o mnoho, mnoho vic. Jenom pry snad je ten email na Romeonu trochu s nadechem do slonoviny. Ale to jsem jenom vycetl nekde na nemeckych forech. Stejne psali na na anglickych, takze na tom asi neco bude.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...