Přejít na obsah

Porcelán


elloco

Doporučené příspěvky

JDE TO, přestaňte opisovat blbosti ze zahraničí, ztrácet se v překladech (vidíš, hasňo, podívej, co píše viktor, stowa nepsala lesklý ciferník :D - psala enamel, rozhodně jsem četl líp, než ty), čtěte, co píšu, mechano mi NOVEJ SMALTOVANEJ VYPALOVANEJ RUČNĚ MALOVANEJ ciferník ukazoval, měl jsem ho v ruce, byl jedním slovem úžasnej, dechberoucí, viděl jsem ho na vlastní voči. Nedrbejme se levou rukou za pravým uchem, objednejme u mechana jeden za bůra a až to dá kilčo, máme jich dvacet ! Mezitím dáme dohromady zbytek.

 

hicq to nakreslí zkombinuje a mechano sfoukne i se zbytkem hodinek, vzal bych unitas, prd na něj ručičkový datum, jak už hciq jednou chtěl, vybral z kasičky pade a máme to, pořádnou věc ! nevokecanou, nekompromisní. Všechno ostatní jsou náhražky a tohle je prostě tady a teď a můžeme to mít, jen přimět mechana k aktivitě (50.000 Kč x 20 lidí by ho mohlo nakopnout, když to pohlo s eltonem :D)

 

Co se týče stowy, popisují to jinak německy a jinak anglicky (překlady jsou i německu bolístka), v němčině ten římský ciferník popisují doslova : vysoce lesklý ciferním římsky potištěný - domnívám se tedy, že to může nejspíše znamenat, že prostě podklad je třeba ten studený smalt a na tom jsou obyč natištěný římský čísla - to mě přivedlo na myšlenku, která už tu taky padla - hrníčky a talíře jsou přeci tištěný a na to se tá glazura a vypálí, ne? proč to tak neudělat na ciferníku? Chtělo by to jen tu námahu to zkoušet, glazuru a pec má každá keramická dílnička, ty smaltovaný šperky se přeci taky dělaj na kovovým podkladě, takže problém vidím obecně s pracovitostí a přesností její obsluhy, ale to chce opět munici, , pánové, bez ní to nepůjde, leda zase vokecat.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 70
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kdyby se dílo zdařilo a nešel by se výrobce na porcelán terč...rád bych se přidal.Chtěl bych něco žůžo.Měl jsem prozatím Omega ,Louis Erard, IWC GST, ale Steinhart 47 mne nadchl a mám ho rád.Jedu do rachoty.. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Kamil: tohle je ale přihrádkovej email, kterej se většinou nevypaluje, ta vrstvička transparentu by popraskla. Pokud to u Nardina označujou za Vitreous Enamel, znamená to vitrážový(přihrádkový) email, ne skelný lak. Ale ve skutečnosti tomu u Nardina říkají Genuine enamel cloisonné. Což je francouzko anglické označení téhož.

 

Ale je to krása, hned bych si dal říct.

To bych si dovolil poznamenat, že jsi vedle jak ta jedle. Je pravda, že je přihrádkový ale není pravda, že to není "skelný".

To, že se to "většinou nevypaluje", to je informace od nějakýho výrobce odznáčků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porád se tu debatuje co by šlo a jak by šlo. Chtěl bych upozornit, že ve švýcarsku vyrábí moc krásný věci za strašný ceny, ale ty strašný ceny jsou za tu často nesmírnou pracnost. Ta práce s pálenými (skelnými nebo tvrdými) emaily je strašná řehole, vyžaduje to nikoliv kecy ale dlouhodobé zkušenosti. V dnešní době naprostý výstřelek. Takže se dá říci, že kdo si koupí takové hodinky, platí za skutečně dodanou hodnotu a vyjímečnost.

Jak tu někdo zmínil, určitě by se to někdo byl schopen naučit ale musel by to mít jako stálé, dobře placené zaměstnání, jako je tomu u těch švýcarů. Ostatní se dělí na ty co to nedokážou, a na ty co se na to vykašlou.

 

Kdyby tu někdo chtěl tvrdit, že to dokáže, můžu ho vybavit barevnými emaily asi tak na dva životy. :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, beru mechana za slovo, kdo do toho kurňa jde se mnou? Místo věčnýho kecání a kupování levnejch internetovejch hvězdiček máte možná poslední možnost ve svým životě mít skutečně přidanou nevokecanou neošálenou hodnotu. Žádnou napodobeninu, ale pravý originál dizajn a hodinky.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, beru mechana za slovo, kdo do toho kurňa jde se mnou? Místo věčnýho kecání a kupování levnejch internetovejch hvězdiček máte možná poslední možnost ve svým životě mít skutečně přidanou nevokecanou neošálenou hodnotu. Žádnou napodobeninu, ale pravý originál dizajn a hodinky.
O kecání nejde,šel bych do toho,ovšem 1 kdo to umí? 2 kolik by to asi koštovalo? myslím si,že mít originál mne zajímá i za cenu nákladů,ale jakých nákladů?v tomhle nejsem schopen pomáhat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, beru mechana za slovo, kdo do toho kurňa jde se mnou?...

Cigi, je dobře že ses toho ujal. Já bych se přidal. Chce to navrhonut "technologii" procesu.

Asi tak:

- najít někoho kdo by se ujal výroby ciferníku (mechano, nebo cigi, nebo kdo - zatím jsem si nevšim že někdo řekl - já to umím)

- návrh (kdo udělá návrh - tím by to mělo asi začít, těžko někdo půjde něčeho, co neví jak bude vypadat)

- kdo vyrobí poudzdro (bude to originál podle našeho návrhu, nebo použije nějaké vhodné)

- strojek (to bych nechal na tobě a jiných zkušených)

- kdo dá hodinky dohromady (kubson, nebo nějaký výrobce hodinek)

- stanovit si kolik těch limitek bude,

- udělat si nástřel koncové ceny (kolik ciferník, kolik pouzdro, kolik strojek)

- až bude pár zainteresovaných, kteří se shodnou na vzhledu aspoň toho ciferníku, složí zálohu na výrobu ciferníku, vzorku (ta záloha umožní výrobu pár kousků, pokud se povedou, ok, jedeme dál, pokud ne, riskli jsme to a ztratili zálohu, ale to nepředpokládám, to bychom se nikam nedostali, kdybychom předpokládali neúspěch)

- ciferník se líbí, je schválen těmi co složili zálohu, a opět - jede se dál

- toužjenatobě :thumbsup_anim:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JÁ BUDU POKLADNÍK :D :D :D. Ne, ředitel radši budu, pokladník bude frantík, už se bezvadně osvěčil s tou nadací, nebo kamil, ten taky.

 

Kupodivu největší brzdu nevidím nejčko ani tak ve výrobě, mechano prokazatelně umí hodinky postavit a hciq navrhnout, ale toho času jaksi v institucionálním zabezpečení - těžko někdo svěří prachy jen tak........ to je pochopitelně obrovská počáteční výhoda prima i kubsona.

Nejsem v tom nejlepší, mám zkušenosti jen s konzervativním přístupem - založit eseró a stát se jednatelem :D .

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JÁ BUDU POKLADNÍK :D :D :D. Ne, ředitel radši budu, pokladník bude frantík, už se bezvadně osvěčil s tou nadací, nebo kamil, ten taky.

 

Kupodivu největší brzdu nevidím nejčko ani tak ve výrobě, mechano prokazatelně umí hodinky postavit a hciq navrhnout, ale toho času jaksi v institucionálním zabezpečení - těžko někdo svěří prachy jen tak........ to je pochopitelně obrovská počáteční výhoda prima i kubsona.

Nejsem v tom nejlepší, mám zkušenosti jen s konzervativním přístupem - založit eseró a stát se jednatelem :D .

Eséróčko kvůli tomu zakládat netřeba.

Tak ať ti pánové, kteří to budou dělat, vnesou na začátek svůj návrh s rizikem, že se to neujme. Aspoň je to bude motivovat k tomu, aby ze sebe vydali to nejlepší co umí. To je jejich riziko. Pokud se návrh bude líbit, má cenu pokračovat. Jak to bude s penízkama, to se domluví až na to přijde řada.

 

Edit: překlep

Upraveno uživatelem radek_0303
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, takže tak asi 14.500,- Kč. To je slušná cena. Díky.

Mně teda 229.000 islandskejch kaček vychází na cca 40 tis. našich...

 

A ta cena - to 229.000 - 259.000 bez toho, jestli jde o ójro, nebo čeho - tím je myšleno co?

Je tam napsaný "all prices in islandic krona" - to se mi zdá jasný ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Limitka do noveho vlakna! At je v tom poradek. Tohole je kecaci vlakno Porcelan. I kdyz kecame spise o porcelan-like lak. Ten Island je samozrejme totez. Ohledne Stowy a mozne limitky tam. To myslim nehrozi. Regina ze Stowy mi nekdy v lednu napsala zhruba toto (osobni veci jsem vystrihal :-)):

 

 

Ja: Is there any way (higher price) to get the Marine Original with enamel

lacquered dial. You obviouslu know how to do it,

and I realy admire the cleanness of the Marine Original design and

that old feel of enamel lacquered dial. Or are there any plans to

make this option normaly accessible in the future?

 

Regine: I'm sorry, I can't offer, as we can't produce just one

dial, we always have to do a big bunch. But maybe you want to think about

our Marine Original roman, this watch has exactly the dial (enamel lacquered)

you asked for.

 

Ja: One last question, what is the dial with arabic number made of?

 

Regine: The dial is metal, white coated.

 

 

Vice jsem z ni nedostal.

 

cigi: Nazval jsi Stowu lharema, protoze tvrdi, ze maji smaltovane ciferniky. Proti tomu jsem se ohradil, protoze to netvrdi. Vsude a vzdy psali maximale enamel lacquered (jasne, pouziti slova enamel muze byt zamerne a vyvolavat nejaky dojem, ale cele slovni spojeni je bezne a pouzivane snad vsemi vyrobci), tedy smalt-like lak (dobry jazykolam :-)), nebo psali proste jen vysoce leskly. Vim, ze mas potrebu vzdycky ukazat, ze je lehke a lacine utocit, dat tady lidem sezrat ty vecne utoky na Prim (viz Unitas v Dornbluth), ale bohuzel vetsinou je to strelba trochu mimo. Zrovna treba Stowa maslo na hlave ve veci harmonie ceny a nabidky, nebo nepristojne hrani si na HH nema. Toz tak.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...