Přejít na obsah

Škráblé minerální sklíčko


Doporučené příspěvky

Jsem úplný nováček,ale svět hodinek se mi moc líbí.Možná můj dotaz bude mírně zmatkářský,ale před nedávnem jsem si koupil nové POLJOTY AVIATOR cal.3105.Původně měly být pracovní,ale zamiloval jsem se do nich.No a předevčírem jsem si je mírně škrábnul,není to skoro vidět,ale bolí to jako jizva na srdci.Vím,že v budoucnu těch škrábanců bude víc,proto by mě zajímalo,zdali se minerální sklíčko dá nějakým jednoduchým způsobem vyleštit,nebo mi nezbude než se s jizvičkama smířit.Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

to Abikpetr : mě se podařilo docela pěkně odstranit rýhu na minerálu.Začal jsem normální 600 vodním smirkem.Nejprve na hrubo povrch sesouhlasit a pak postupně až do 2000 hrubosti.Pápír se ale rychle otupí takže-hodně ho spotřebuješ a děsně se nadřeš(cca 3 hoďky práce).Vyleštíš vídeňským vápnem.Výsledek...řešení pouze pro nesehnatelné sklíčko,jinak je to blbost dělat a na některých hodinkách to kvůli poloze sklíčka nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Jsem úplný nováček,ale svět hodinek se mi moc líbí.Možná můj dotaz bude mírně zmatkářský,ale před nedávnem jsem si koupil nové POLJOTY AVIATOR cal.3105.Původně měly být pracovní,ale zamiloval jsem se do nich.No a předevčírem jsem si je mírně škrábnul,není to skoro vidět,ale bolí to jako jizva na srdci.Vím,že v budoucnu těch škrábanců bude víc,proto by mě zajímalo,zdali se minerální sklíčko dá nějakým jednoduchým způsobem vyleštit,nebo mi nezbude než se s jizvičkama smířit.Děkuji

Měl jsem podobný,vlastně stejný problém u Poljot Avia .Klenutý minerál.Hodinář zabrousil průměr do pouzdra a zasadil,to vše za 250 korun a běhání kamaráda ( na chronomagu) po Praze. Je to hodinářství Vrána.

 

http://www.hodiny-vrana.cz

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
ja som uz zafir posrabal a to poriadne - pri pade z bicykla.. vymena stala pred 7 rokmi aj so skuskou vodotesnosti 1500 sk,-

A byl to safír? O co jsi to mohl poškrábat, máte diamantové cesty? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
normalny asfalt.. ked chces pozicaj mi akekolvek hodinky so zafirom a ja ti ich za par sekund o chodnik pekne poskrabem ak neveris

 

Nezdá se mi to, klidně ti nějaké půjčím. Ozvi se, kdybys byl v Praze, uděláme pokus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

normalny asfalt.. ked chces pozicaj mi akekolvek hodinky so zafirom a ja ti ich za par sekund o chodnik pekne poskrabem ak neveris

 

.... jediný co si pamatuju ze školy je, že tvrdší je jen korund nebo diamant takže pravděpodobnost poškrábání je asi mizivá. U fake jsem se ale setkal s tvrzeným minerálem o kterým jsem byl přesvědčenej, že je to safír - zabarvení a to že ani po roce nebylo nikde poškrávaný se mi zdálo dostatečně průkazný... byl to jen tvrzený minerál a k tomu asi souhra náhod. Já to neumím posoudit, protože mám některé kousky s plexi a tak jsem při nošení dost úzkostlivý a tím pádem si dávám takový pozor, že nepoškrábu ani plexi ani minerál. Resp. na ty činnosti kde to hrozí nosím k tomu určený hodinky. Ale když si vzpomenu na školení z technické diagnostiky tak je asi možné to, že když by po tom skle jel nějaký dostatečně tvrdý předmět tlačený pod dostatečným tlakem tak to sice neškrábne, ale vzhledem ke křehkosti jakoby vydrolí materiál pod sebou. Neví jeslti to popisuju tak aby to bylo k pochopení, ale prostě dochází jekémusi odštípávání. Nevím jestli je to možné v tomhle případě - bylo nám to vysvětlováno na jiných materiálech, ale třeba je to ta možnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Mně se povedlo na Orlíkách ohnout a zdeformovat takový ten zobáček na otočné lunetě (bohužel jsem to nevyfotil, tak jen detail po opravě). Ani nevím jak, ale musela to být pořádná rána, je to poměrně tvrdý kus železa. A na sklíčku vůbec nic.

post-147-1187422197.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...