Přejít na obsah

Fortis Frankenstein


Harry

Doporučené příspěvky

Tak už je to tu, dárci orgánů dorazili (oba dnes) a jen co dorazí zbytek, půjde se na to...

Abych to vysvětlil: chtěl jsem diversky. Bohužel, současná produkce mi nenabízí "to úplně ono, co by mne uspokojilo", takže jsem se po dlouhém rozmýšlení konečně rozhodl že si holt něco budu muset upravit po svém.

Požadavky byly a jsou asi takovéto: Kvalitní a bytelný základ. Automaty, ETA ok. Dobře čitelný ciferník a ručky a opravdu svítící luminiscence. A také praktické barevné provedení, ne jen módní barvičky...

Jako základ jsem se rozhodl použít B-42 Divers (alespoň jménem) od Fortisu, který mám rád a který splňuje do puntíku moje požadavky na základ. Navíc jsou i v relativně solidní ceně... Ciferník a ručky ovšem nee, tudy cesta nevede. Ciferník a ručky použiji z typu Marinemaster, tedy černý ciferník a veliké bílé čísla a indexy s modrou luminiscencí. Ta je ovšem bohužel nedostatečná, takže přijde výpomoc v podobě Tritiových trubiček (také modře svítící). Jako dárce orgánů poslouží Traser H3. Také jsem objednal luminiscenční barvy Lum-Tec. Tritiové trubičky mám v plánu zapustit jednak do ruček (mimo sekundovky) a také do ciferníku (tam asi jen na pozice 12,6,9 a možná na 3. Ale tu budu řešit až nakonec, ještě nejsem rozhodnutý...). No popravdě jsem sám zvědavý jak to dopadne, protože si nejsem úplně jistý kolik je mezi ciferníkem a sklíčkem místa, snad se to tam vejde...

Nicméně základní komponenty jsou tu a fotky taky. Mimochodem, ty Diversky jsou velmi pěkné, skoro mi je líto je předělávat crying_anim.gif

Tak z tohohle snad budou jedny fajn hodinky...
post-3414-1239041214.jpg

Ty ručky a indexy jsou do modra a v závislosti na osvětlení dělají zajímavé barevné efekty. Ciferník není bílý, ale jemně krémový - pěkné...
post-3414-1239041233.jpg
post-3414-1239041267.jpg
post-3414-1239041282.jpg

Trasery a jejich tritium - jen se těšte pod kudlu whistling.gif
post-3414-1239041249.jpg

Průhledné dýnko jsem sice nechtěl, ale přišly s ním...
post-3414-1239041301.jpg

Srovnání s B-42 Chronograph...
post-3414-1239041316.jpg

Pokračování příště (tedy až bude co napsat cool02.gif )
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 64
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Fortisy si o nějakou tu úpravu přímo říkají. Mě by se líbily Marinemastery ale s černým day-date věncem, a pokud by na ručkách šly přidělat tritiový trubice, tak by to bylo úplně dokonalý. Nebo B42-cosmonaute předělat na černou verzi s černými ručkami i černým ciferníkem....a tmavě šedým, skoro černým day-datem...to by byla lahůdka. Našel jsem ve starších katalozích Fortis verzi B42 cosmonaute s GMT, to je to, co teď hledám...nádhera

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obdivuji tvoji odvahu, bude to celkem drahá legrace. Ale pokud se to povede, mohla by to být bomba.

 

P.S.: Vlákno přejmenuj. Ty jsi (Viktor) Frankenstein, ne ty hodinky. Nikdy jsem nepochopil, proč se jméno vědce, který tu umělou bytost stvořil, dalo (zcela mylně) jeho dílu / výtvoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepochopil som uplne to s tym cifernikom a zapustanim trubiciek.... podla mna akekolvek zapustanie cohokolvek do hotoveho ciselnika bude v lepsom pripade riskantne (olupovanie farby aj tam kde sa neplanovalo a pod....),

 

Ale kazdopadne pokial chces pouzit rucky z traserov alebo zapustit jejich trubicky do inych ruciek, tak pozor na to myslim ze traser ma trochu vyssie tie krcky na minutovu a sekundovu rucku (koli sirsim ruckam nesucim tritiovu trubicku).... coz o to, tie krcky by sa mali dat zohnat, (napr v mechanickych traseroch) ale mam strach ze medzi sklom a cifernikom na fortisoch proste nie je dost velka medzera (tie dlhsie krcky mozno narazia do skla)....

 

Obecne co sa prerabok tyka tak mozno vymienat medzi sebou pasujuce ALE UZ HOTOVE ciselniky a rucky,.. pomerne jednoducho a bez ujmy..... tiez je mozno si za nejaky ten peniaz necht vytlacit cifernik podla chuti, ale vziat hotovy ciselnik a nejak k nemu nieco dobastlit (cokolvek, nie to este hrubu tr. trubicu) neviem neviem este by som to zvazil....

 

Nechcem ta hned zo zaciatku odradit ale ak to s tou home made prerabkou ruciek a cifernika myslis vazne, a nemas doma vybavenie lepsie nez ELTON, tak mas podla mna slusne nabehnute na vyhodenie peknych par tisic do luftu. (Rad sa budem milit)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak dnes lehké pokračování - přišly barvy od Lüm-tec a tak nadešel čas je vyzkoušet. To by samozřejmě šlo jen tak na kusu plastu nebo tak něco, ale říkal jsem si že by to nebylo ono, tak díky Chronomagu zakoupené hodinky přišly na řadu jako Pokusný králík č.1.

 

U tohoto prvního "nástřelného" pokusu mi nešlo o nějakou super přesnost nátěru nebo zpracování, ale o to zjistit, jak se s barvami pracuje a jaké má výsledek uživatelské vlastnosti. Použil jsem odstín "aqua" který má na světle nádech lehce do zelena, tak aby to na Králíkovi nebylo moc vidět (za světla). Také mi opravdu nešlo o nějaké super zpracování, takže je to docela "prasárna" - což samozřejmě vím a narovinu - v tomhle případě je mi to docela fuk :D

 

Příprava na práci - Králík je rozebraný a připravený. Na stole je lahvička s Lüm-tec Aqua barvou a také čirý matný lak Revell (klasická modelářská barva).

post-3414-1240395841.jpg

 

Detail originálního nátěru. Poněkud mne překvapilo, že indexy jsou natřené jinou barvou než ručky. Indexy jsou lesklé s naprosto hladké, zatímco nátěr na ručkách je hrubý a zrnitý. Ručky ovšem v noci svítí prakticky stejně...

post-3414-1240395853.jpg

 

Barva od Lüm-tec (to budu psát často - přišel jsem totiž na to jak se na klávesnici zadá "ü" a tak si to musím užít :) ) je vlastně jakýsi prášek, který je třeba smíchat s nějakou barvou či lakem. Bezbarvý lak je samozřejmě ideální, protože běžná barva má svůj pigment a tak by ta luminiscence nebyla tak dobrá - v bezbarvém laku ten prášek prakticky nahradí pigment... Použil jsem matný lak. Tahle část práce je asi největší problém, protože smícháním prášku s lakem vznikne jakási "kaše", která se prachmizerně nanáší, je velmi hrubá, hustá a skrznaskrz blbě se s ní pracuje. Ředěním pak zase vzniká barva s málo pigmentem, no prostě laborace ukrutná...

V téhle fázi se rozhoduje o tom, jak to celé dopadne a pochopil jsem že bude třeba ještě pár zkušebních králíků, než do toho půjdu naostro...

Tím že je barva poměrně hustá pak nanášením pomocí štětce vzniká docela silná vrstva, což je sice fajn a vypadá to dobře (a je tam dost pigmentu), ale může se stát že nanesete příliš silnou vrstvu. A pak se vám ručky nevejdou nad sebe :D

post-3414-1240395871.jpg

 

Nanášení barvy štětečkem je asi nejlepší varianta, nicméně nic pro prchlivé povahy a choleriky... Je to děs :helpsmilie:

post-3414-1240395885.jpg

 

Tak se mi to docela pěkně povedlo nanést (až na ty malé indexy - příliš řídká barva. Dělal jsem pokusy s hustotou) a přesně se stalo to o čem jsem se zmínil - vrstva byla příliš silná, takže jsem to musel skalpelem upravovat, což znamená že už to není tak krásný povrch jako na téhle fotce.

post-3414-1240395899.jpg

 

Po nutných úpravách pro bezchybnou funkci. Hladký povrch je v kýblu...

post-3414-1240395915.jpg

 

Spácháno, hotovo, zavřeno, zapečetěno - a tenhle Králík už tak zůstane a basta!

post-3414-1240395932.jpg

 

Pár minut na slunci a pak v příšeří to svítí takhle. Indexy jsem dělal jen na 3,6,9,12 aby mi ostatní zůstaly původní abych měl srovnání...

post-3414-1240395947.jpg

 

Skoro tma tmoucí...

post-3414-1240395967.jpg

 

Porovnání s B-42 Chrono v šeru

post-3414-1240395982.jpg

 

A v naprosté tmě

post-3414-1240395993.jpg

 

Mimochodem - na první pohled není na Králíkovi poznat že se s ním něco dělalo, to až při bližším a detailním zkoumání je ta hrůza vidět... I barva za světla je stejná jako původní.

 

Dále jsem zvědavý na uživatelské vlastnosti - jak to bude sví*** ráno a tak - napíšu jak to vypadá, ale svým foťákem to asi nedám :(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Harry: ... Mimochodem - na první pohled není na Králíkovi poznat že se s ním něco dělalo, to až při bližším a detailním zkoumání je ta hrůza vidět... I barva za světla je stejná jako původní.

 

 

 

Než se pustíš do prznění těch pěkných hodinek - nebylo by dobré navštívit očního doktora? Já tam mimochodem na první i jen letmý pohled ty rozdíly vidím - že se tím něco dělalo. :suicide_anim: Je mi těch hodinek líto už teď.

Upraveno uživatelem radek_0303
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...