Přejít na obsah

Fortis Frankenstein


Harry

Doporučené příspěvky

Hele, sice ta barva skvěle svítí, ale ty hodinky jsou odepsaný. Myslím že touto technologií samodomo a štětec to ani líp dopadnout nemůže, tak být tebou to prznění Fortisek rychle zavrhnu. Tuto metodu jsem použil akorát na starejch Sportech, kde jsem starou hmotu vydlabal z ručiček tak že tam zůstaly díry a ty pak zespoda přejel štětcem, to vypadalo fajn, ale na ciferník bych teda nechytal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 64
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Díky za fotoreportáž, aspoň člověk vidí, jalé problémy mohou vzniknout už s pouhým nanesemím barvy.

Máš tu svou ideu udělanou ve Photoshopu nebo ji nosíš jen v hlavě?

Pokud existuje, tak ji sem hoď.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těšit se na to jak to dopadne - to je čistá škodolibost. To nemůže dopadnout dobře. Harry, ty se nudíš, nebo co? To se nemůžeš zabavit lepším způsobem? Takový škody. No jsou Tvoje tak je to na Tobě. To je asi jako by sis auto doma natíral štětkou na hezčí barvu. No asi tak.

Upraveno uživatelem radek_0303
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzitie stetca (ktory je ohybny) na reluminaciu nie je najstastnejsie riesenie. Aj preto je vysledok taky, aky je. Profici pouzivaju nastroje s pevnym hrotom, podobne zubarskej sonde, v najhorsom pomoze aj otupena ihla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda oceňuju ten přístup hledání slepých uliček a věřím, že stejně jako strýc František v Saturninovi vstaneš a půjdeš dál a dál, nehledě na výbuchy a detonace! Držím palce a těším se na další fotoreportáž!

 

PS kamarád měl Trabanta, natřel ho štětkou ("štětková metalíza") a panečku - všichni ho okukovali, že je prostě jinej ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těšit se na to jak to dopadne - to je čistá škodolibost. To nemůže dopadnout dobře. Harry, ty se nudíš, nebo co? To se nemůžeš zabavit lepším způsobem? Takový škody. No jsou Tvoje tak je to na Tobě. To je asi jako by sis auto doma natíral štětkou na hezčí barvu. No asi tak.

Ty jsi nejakej chytrolin.. ja bych to asi nechal na Harrym at si hraje jak uzna za vhodny ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Harry, tva reportaz mi pripada velmi poucna, ale stejne tak i pomerne strasidelna... predstavil jsem si ty skody - na fotkach je to opravdu poznat docela dost.

 

Jen me napadlo, ze s tvym zadanim by ti mozna mohli pomoct kluci z www.mkiiwatches.com, ti delaji upravy na zakazku, ale s profi vybavenim. Neni to levne (ale ani prehnane drahe) a jak vidim, penize u tebe asi nejsou tak dulezite jako pocit, ze mas hodinky dle vlastnich predstav. zkusil bych je nebo mozna i Eddieho z TimeFactors.com

 

Ale kazdopadne dej vedet, jak pokracujes, je to velmi... poucne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Óóó, tolik vášní :D to je skoro jako u Primu :) Mimochodem, na původních Igenech co mám jsou také znatelné tahy štětcem - barva byla dozajista nanášena ručně...

 

Jak jsem psal, mohl jsem to zkusit jen na kusu plastu nebo obalu od DVD a pěkně o tom tiše mlčet... Ale chtěl jsem ukázat jak to s těma barvičkama Lüm-tec je a jak se s nimi pracuje. Také jsem vzal levné hodinky na ozkoušení a dokonce to předhodil šelmám, i když sám dobře vím jak to protentokrát dopadlo. Sám se bez výčitek spokojím s výsledkem a s tím že si ověřím jak Lüm-tec barvy svítí. To považuji u těhle hodinek za to nejdůležitější. A králíka kupodivu za odepsaného nepovažuji. Vidět na něm úpravy lze při bližším zkoumání - když ho budu mít na ruce, tak si ničeho nevšimnete...

 

Používal jsem jak štětec, tak i jehlu a skalpel. Co jsem zjistil je to, že kriticky důležité je namíchat akurátní konzistenci barvy a také mít dostatek místa na nanešení silnější vrstvy barvy - to znamená i za cenu odstranění původní barvy. Silnější vrstva barvy jednak více svítí (více pigmentu) a také se lépe nanáší.

 

Než dojde na Fortisy, tak bude ještě nějaký ten další pokusný králík. Chci zkusit i nějaké mířidla na zbraních a podobně. Však ono se to poddá a časem to půjde podstatně lépěji a radostněji :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale no tak, chlapi, vy jste nějací moc velcí detailisti! :thumbsup_anim:

 

To mi připomíná situaci, kdy na mě nejmenovaný hodinář v pasáži Alfa vypálil, že jsem asi nějaký pedant, když jsem si stěžoval, že mi zryl rotor a šroubky pod průhledem. Kurňa, nebýt detailista, asi by mě víc braly třeba monster trucky nebo bagry, než hodinky :)

 

Harry, je to hrůza :D Ale takhle to začíná vždycky, věřím, že finální produkt bude stát za to a držím palce !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna se zeptam blbe, ale neuvadeji nekde hrubost zrna toho prasku ? Napadlo me, zda by to neslo smichat s bezbarvym lakem pouzivanym pro tamponovy tisk a nasledne s tim zkusit tisknout.

 

Ono se to takhle podle mě i profesionálně dělá ne? Nebo přes nějakou šablonu. Staré ciferníky se malovaly ručně, ovšem krapet jinou barvou a krapet jiné tvary. Pokud vím, tak se ručky vyplňují z rubu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi říkal hodínář, že se dříve nanášela ta vrstva zezadu ostrým šroubovákem. Proto stará rafika má díru skrz a zárověň se mohla použít hustější kaše a ručky byly potažené zezadu. Nikdy jsem to nezkoušel i když svrbění bylo, mám tady staré ručky do Igenů. Také obdivuji odvahu a držím palce!

vidím že mě kolega předběhl

Upraveno uživatelem atim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO?
Mi říkal hodínář, že se dříve nanášela ta vrstva zezadu ostrým šroubovákem. Proto stará rafika má díru skrz a zárověň se mohla použít hustější kaše a ručky byly potažené zezadu.

a tomu bych i věřil - onehdy tu někdo ukazoval nafocené ručky zezadu u rolexu a bylo to pokoukání :thumbsdown_anim: - nejspíš to bude u všech hodinek stejné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a tomu bych i věřil - onehdy tu někdo ukazoval nafocené ručky zezadu u rolexu a bylo to pokoukání :thumbsdown_anim: - nejspíš to bude u všech hodinek stejné

 

Jo, melo by se to nanaset zezadu. Barva vykryje "diru" v rucicce a z licove strany pak nejsou takove skarede okraje. Ale neni to zas tak jednoduche. Ja mel doma jedny stare Igen rucky bez vyplne, taky jsem to zkusil a vysledek byl mizerny. Ale myslim, ze po nejakem treninku by to slo, hlavni problem je opravdu namichat tu idealni konzistenci a ten lak v te smesi jeste k tomu rychle vyprchava, svina. Takze zadna sranda. Pro inspiraci posilam link (uz nevim, kde jsem k nemu prisel, mozna, ze nekde tady na foru...).

Restoring Luminous Hands

 

Harry, hodne zdaru do dalsi prace, at se nakonec vse vydari!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...