Přejít na obsah

Fortis Frankenstein


Harry

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 64
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tampónový tisk by byl ideální volbou a cestou. Jsem ve fázi zjišťování detailů. Ten způsob jak dostat barvu do ruček s výřezem je dobrý, ale to jde bohužel jen na podobnou aplikaci... Na vteřinovku tritiovou trubičku dávat ani nechci, především kvůli prostoru... Ono už tak to bude docela na hraně :D

 

Úmysl s Fortisama je následující - do ciferníku na pozice 6, 9, 12 (možná i 3, ještě nevím, nepřišel ciferník) udělat díry na trubičky, ty do nich usadit a přetřít Lüm-tec (že mi to "ü" ale jde, co) barvou tak, aby trubičky v podstatě nebyly vidět. Tahle fáze by neměla být problém, ciferník má slušnou tloušťku, takže se do něj vejdou bez potíží. Je bronzový, takže opracování bude také relativně bez potíží. Jen nepoškodit potisk... S ručkama to bude víc práce - vyřezat do nich otvory na trubičky, ty zalepit a zvrchu přetřít Lüm-tec barvou tak, aby na nich byly vidět jen jakési "boule", nebo "hrby" - ne ty trubičky. Také budu muset na minutovku dát trubičku k vnějšímu okraji a na hodinovku k vnitřnímu tak, abych získal více prostoru aby se nedotýkaly... Jsem přesvědčený že to proveditelné je - sice s obtížemi, ale je. Otázka druhá je, zda se to povede zrovna mně, že jo :whistling:

 

Pokusně ještě chci zkusit akrylový matný lak, jestli s ním nebude lepší práce a způsoby nanášení "kaše"... Dalších pár králíků je už na cestě, dostanou za uši :D

A pokud to někoho příliš irituje (jakože kurvím krásné hodinky a tak), tak to berte s úsměvem, budete mít lepší den :thumbsup_anim:

 

Někdy není důležitý jen samotný cíl, ale i ta cesta - a navíc: "kdo si hraje, nezlobí" :angel:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Harry.

 

Mám jeden typ na zkoušku nanášení luminiscenční vrstvy.

Viděl jsem jak si děti malují obrázky barvami na sklo.

Po zaschnutí se dají sloupnout z podložky(igelitová fólie na které může být rovnou třeba zamýšlený tvar) a nalepit na místo určení.

Výhodou je jistá míra elasticity při manipulaci s požadovaný tvare hmoty.

V nabídce je i čirá. Možná by šla smýchat s luminiscenčním práškem.

Pokud by se to povedlo s uspokojivým výsledkem, nanesl bych vrstvu větší plochy a zkusil třeba vyřezat skalpelem??? požadovaný tvar.

Pokud to bude fungovat, mohly by se možná i jednotlivé vrstvy skládat na sebe k dosažení potřebné tloušťky např. indexu.

 

 

http://nerchau-barvy.cz/vyrobky/window-art/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Harry, zacinam mit narustajici pocit, ze ti nejde jen o zmenu vzhledu hodinek, ale o to, aby sis tu zmenu proste provedl svepomoci. Kdybych se nahodou mylil (protoze to vypada, ze te odkaz na mkiiwatches.com nechal chladnym), tak bych jeste rad poukazal na pomerne uspesne modifikace ruznych potapek od pomerne proflakleho uzivatele z watchuseek, pod nickem ?yobokies?. Galerie nekterych uspesnych predelavek je tady: http://s161.photobucket.com/albums/t208/yobokies/Mods/ a jinak na WUS prodava yobokies uz i hotove rucicky (http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=256054), takze myslim, ze by slo bud si vybrat z pomerne siroke nabidky nebo ho proste zkontaktovat, zda by to za poplatek neudelal ? a jsem si jisty, ze by to udelal. Kvalitu osobne neznam, ale ma velmi solidni reference a je dost zadany, takze asi obecne kvalita a spokojenost.

 

Ale jak rikam, to pouze v pripade, ze nemas stejny adrenalin z prace samotne, a nejen z vyslednych hodinek dle prani.

 

Jinak ale musim rict, ze tvuj zapas sleduji s velkym zajmem a samozrejme drzim palce!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a je tu Králík II :) Tentokrát jsem chtěl něco většího, abych měl více prostoru na pokusy :devil:

 

Králík II je budík SECCO 55mm x 55mm bez jakýchkoliv luminiscenčních potisků ciferníku, pouze na minutové a hodinové ručce byla jakási chabá luminiscenční barva a tu jsem odstranil. Tentokrát jsem použil akrylový bezbarvý matný lak Revell a zbývající druhy barev Lüm-tec. To jsou - zelená (bílá barva za světla), modrá (také bílá za světla) a jakási G2, což je zelená (za světla do zelena) s hrubší strukturou zrnek - a ta má být údajně úplně magasvítící...

post-3414-1240494772.jpg

 

Minutovou a hodinovou ručku jsem natřel zeleným pigmentem. S akrylátem se dělá mnohem lépe, protože se lépe ředí - takže se dá snadněji dosáhnout té správné hustoty kaše... Po nanesení barvy jsem byl spokojen, povrch byl jednolitý a krásně hladký. Bohužel ne nadlouho. Po zaschnutí totiž barva popraská když se nanáší v silnější vrstvě (nevýhoda akrylových barev). Jenže tu "kaši" lze jen opravdu obtížně nanést v tenké vrstvě... Každopádně jsem ten nátěr zopakoval a po několika pokusech to vypadá že už není popraskaná. Tenhle problém se dá čekat jen u velkých ploch.

post-3414-1240494785.jpg

 

Na ciferníku jsem udělal pár pokusů. Zelenou jsem "obtáhnul" všechny indexy, jen 3,6,9,12 jsem asi o 1mm prodloužil. Také jsem si udělal zkušebního "smajlíka" a jedno písmeno... Musím zvesela konstatovat, že se mi to povedlo podstatně lépěji než napoprvé, hurá!

post-3414-1240494801.jpg

 

Na ručku od "budíku" jsem použil tu hrubozrnnou barvu a je to sakra znát. Hladký povrch se teda nekoná, ani kdybych u toho zpíval operu... Z ručky jsem doslovně odstraňoval jednotlivá zrnka pigmentu, abych to trochu srovnal... Tenhle pigment teda nevím na co použít... Také jsem ho zkusil na jedno písmeno na ciferníku a výsledek opět stejný...

post-3414-1240494810.jpg

 

Pokusné písmena na ciferníku - první je bez úprav, E je modré, prostřední C je tou hrubou zelenou a další C je jemnou zelenou. U písmen je vidět pár zrnek toho hrubšího pigmentu, protože fotka je z půlky práce na srovnání prostředního písmene...

post-3414-1240494824.jpg

 

Hotový budík. Sekundovka je udělaná modře, ale nedodělaná - protože mi došlo, že zkusím do barvy přidat i barevný pigment, jak to schválně bude vypadat :) Takže jí budu muset zbavit toho nátěru a udělat jindy - proto není dodělaná...

post-3414-1240494840.jpg

 

Tohle je v hodně tmavé místnosti tak, aby byl vidět i původní potisk.

post-3414-1240494855.jpg

 

Tma tmoucí...

post-3414-1240494867.jpg

 

Tááák - a zase jsem moudřejší a šikovnější :thumbsup_anim: Pokračování až přijdou další králíci na pokusy...

 

Díky za odkazy a další nápady, uvidím jak to půjde dál. Buď to dotáhnu do konce sám (když mi to půjde a bude mne to bavit), nebo zkusím někoho šikovnějšího :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta minutová a hodinová vypadaj dost dobře. :)

 

Chtělo by to najít utrejch, ve kterým se ta barva rozpustí dokonale, a pak se zůstane tak jako plasticky lesknout. Udělal jsem teď pár nepublikovatelnejch pokusů na takový laserem gravírovaný destičce, a akrylátová barva se svítícím práškem když zavadla, tak jako by tam nebyla. Teď čekám na tmu, abych zjistil, jestli to bude aspoň trošku svítit, mrcha...

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO?

Milisi utrejch tu někde je, ale jestli se nechá rozpustit , těžko říct :) --- pochlap se s :nuke: výrobkem

 

 

Harry dobrý a lepší než minule ;)

Upraveno uživatelem YPO?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milisi utrejch tu někde je, ale jestli se nechá rozpustit , těžko říct :) --- pochlap se s :nuke: výrobkem

Harry dobrý a lepší než minule ;)

No už jsem na tom začal, chlap, co mě měl gravírovat kus karbonu přestal brát telefon, tak to zkouším jinde. Nechám si vygravírovat ciferník do kusu umělý hmoty, a ty vylejzrovaný díry zaleju sračkou se svítícím pigmentem, takže to bude vrstva jak prase. Pak to nechám zaschnout a zkusím to přelakovat, aby se to blejskalo. Kupodivu vím, že i když bude ciferník lesklej, tak že to ten antireflex na Steinhartech nějak pobere. A vrchol všeho bude, že jsem vymyslel, že to nakonec budou All Black hodinky. :happybday:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO?
No už jsem na tom začal, chlap, co mě měl gravírovat kus karbonu přestal brát telefon, tak to zkouším jinde. Nechám si vygravírovat ciferník do kusu umělý hmoty, a ty vylejzrovaný díry zaleju sračkou se svítícím pigmentem, takže to bude vrstva jak prase. Pak to nechám zaschnout a zkusím to přelakovat, aby se to blejskalo. Kupodivu vím, že i když bude ciferník lesklej, tak že to ten antireflex na Steinhartech nějak pobere. A vrchol všeho bude, že jsem vymyslel, že to nakonec budou All Black hodinky. :happybday:

good luck - doufám, že temelín se do mikuláše podaří :nuke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak další drobná vsuvka. Jednak mi přišli další králíci ale bohužel odjíždím na dovolenou, tak jim nějaký čas ještě nic nehrozí...

 

Druhá a zajímavější věc je - chování a praktické uživatelské vlastnosti králíka s Lüm-tec upgradem... Pokud jde o pokusy typu: "nasvítím hodinky pořádným světlem na pár minut a pak koukám jak které svítí, případně se na ně podívám za půl hodiny" - tak tímhle způsobem jsem toho moc nezjistil... Hodinky s prakticky každým typem luminiscenčních prvků po nasvícení svítí (včetně Igenů v původním stavu) a za tu půl hodinu svítí sice méně, ale už jsou trochu znát rozdíly ve svítivosti.

 

Mnohem větší rozdíl ovšem lze pozorovat, když hodinky jen tak leží na stole (v místnosti kam jde jen sluneční světlo a kde se jinak nesvítí) a pak v noci se na ně podíváte. A teprve tehdy se ukáže síla Lüm-tec barviček. Protože rozdíl mezi nimi a čímkoliv jiným (mimo tritiových trubiček samozřejmě - ty svítí pořád...) už je jasně patrný :cool02: Králík s Lüm-tec nátěrem (i s tím hrozným) je čitelný a jasný podstatně více než cokoliv jiného. A to mně osobně přijde jako mnohem více vypovídající než to nasvěcování... Lüm-tec barvám stačí míň nasví*** a vydrží déle.

 

No a co zkusím dál? pravděpodobně jednoho králíka obětuju na pokus o "správné" nanesení barvy do ruček a na indexy a na druhém zkusím vložení tritiových trubiček do ciferníku a ruček s jejich následným "zamaskováním" pomocí Lüm-tec barev tak, aby nebylo poznat že tam ty trubičky jsou. No a když to oboje klapne, tak už to zkusím naostro :suicide_anim:

 

Králíci

post-3414-1240959141.jpg

 

Králíci těsně po nasvícení v šeru

post-3414-1240959152.jpg

 

Tma tmoucí

post-3414-1240959171.jpg

 

A po nějaké pauzičce

post-3414-1240959181.jpg

 

Fotky jsou to bídné (s mým foťákem a rukama to lepší už nebude), ale i tak je vidět značný rozdíl ve svítivosti barev...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, Harry, věřím upřímně, že si to i užíváš, jen tak dál! :guitar:

Taky přeji hodně zábavy! Jsem zvedavy, jaka z nabizenych technologii bude konecna a uspesna. Asi by byly jeste vetsi vlny, kdybys do toho chtel montovat "turbijón". Sam bych si troufl tak maximalne na budik. Myslim, ze kdyby se delaly vikendove kurzy hodinariny, tak by se naslo daleko vic lidi, kteri ted nemaji bud odvahu nebo radu kamarada-hodinare, ale lakalo by je si udelat neco vlastnima rukama pro vlastni zapesti(namet na podnikatelsky zamer;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes lehké pokračování...........

je to docela diskutabilní vysledek....,vypada to jak kdybys připnul masařce pod prdel pistolku na barvy a honil ji pohodinkách :speak_cool: ,ale ne ted važně je tohodně složité nanést to presně na tvar tak co takhle si skusit udělat nějakou šablonku přes kterou bys to na nášel..stačilo by nějaky tenky plastový pkolečko a udělat do něj potřebný tvar..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

edit: to mam z toho že to tu nečtu... napsal sem to samý co horal... jen s tou změnou, že já bych do té nezaschlé barvy tu ručku vmáčknul

 

 

 

No tak já bych nedělal šablonu a patlání shora ale úplně opačně. Onu hmotu bych nanesl v silnější tloušťce na kancelářskou fólii (znáte to jak děti dělaj takový ty gumový lepivý blbiny na okna), přilepil na to ručku. Barva se krásně protlačí ďourou v ručce, bude přitom hladká bo na ní nebude sáhnuto a až to uschne ručku i s onou hmotou odloupnu, zboků a zespoda očistím a je to fertig.

 

Harry zkus to takhle. Zrovna na obyč. budíkách jsou ručky děravý a takhle tam, ta hmota je napatlaná zespodu.

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...