Přejít na obsah

Steinhart versus Ticino


šíma

Doporučené příspěvky

Tak tyhle pilotky notoricky známého vzhledu jsem koupil svému pětadvacetiletému synovi k narozeninám, ale zároveň i k vědeckým účelům, protože mě silně zajímá jejich srovnání se skoro stejnými Steinharty. Ticinio mají také průměr 47 mm a automatickou Miyotu. Prodejce Sizzlinwatches je legrační, protože jeho sortiment (včetně náhradních dílů) se skládá z osmi hodinek, třech strojků, jednoho ciferníku, dvou párů ruček a několika kovových tahů. Toť vše. Nicméně při nákupu pře E-bay mi ochotně refundovali 15 USD za sloučenou zásilku (kromě hodinek jsem koupil i tah). Hodinky už mám doma, zatím nerozbalené. Zítra začnu zkoumat a budu informovat. Stály 175 USD + 20 USD shipping. Jestli přijde ještě faktura na DPH se uvidí...

post-987-1240925394.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Stály 175 USD + 20 USD shipping. Jestli přijde ještě faktura na DPH se uvidí...

Vzhledem k tomu, že zásilky do hodnoty EUR 150 jsou od 1.12.2008 od cla a DPH osvobozeny, žádná faktura nepřijde. Jinak Ticino bez nápisu na ciferníku vypadají za tu cenu OK, postni zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že zásilky do hodnoty EUR 150 jsou od 1.12.2008 od cla a DPH osvobozeny, žádná faktura nepřijde. Jinak Ticino bez nápisu na ciferníku vypadají za tu cenu OK, postni zkušenosti.

175 EUR = 135 USD

 

ale

 

195 USD = 150,13 EUR

 

tak doufejme, ze do hodnoty zasilky nebudou pocitat dopravu (na fakture nekdy byva)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal hnidopich je mé druhé jméno a slibotechna třetí. Prostě nemám čas, dnes jsme udělal první dvě fotky a nightshot, ale nefunguje mi zmenšování, tak to nechám až do práce (ale zítra to taky moc nevidím).

Aspoň pro začátek : Jsou to velmi pěkné hodinky provedením zcela na úrovni Steinhartů. Průměr 48 mm, tloušťka 12,7 mm, celkově proti Steinhartu štíhlejší z bočního pohledu. Strojek Miyota má frekvenci jako Unitas, ale tikání není skoro vůbec slyšet. Klenuté sklíčko nemá žádný barevný nádech, ale pokud není safírové, rozhodně tak aspoň vypadá. Proti Steinhartu žádný subjektivní rozdíl. Ciferník je čistě černý, čísla mají trochu kulatější font, barva je bílá, vrstva barvy velmi tenká, čísla i indexy naneseny přesněji než u Steinhartu. Luminiscence dostatečná a plně srovnatelná. Ručky mají velikost jako u Steinhart 44 mm (takže jsou menší než na současných Steinhart 47 mm) . Povrchová úprava, korunka i další detaily jsou srovnatelné (korunka se protáčí tak lehce, až jsem se musel přesvědčit jestli se neuvolnil závit). Budu je jestě testovat na ruce, ale zatím aspoň tohle. Řemen není nic moc, zužuje se z 22 mm na 19 mm, je poměrně tenký a prošitý černou nití, nýty jsou skrz. Výměna za jiný (asi nejlépe Steinhart) se nabízí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slíbené fotky, budou další. Ještě poznámka - modrá barva na ručkách je o odstín světlejší než na Steinhartech a sekundovka je celá modrá, takže není moc vidět. Na nightshotu pro srovnání jsou vpravo Steinhart Automatic 44 mm a na dalším snímku jsou Steinharty na tahu, který jsem koupil spolu s hodinkami Ticino. Za ty peníze (25 USD) je celkem slušný, z 22 mm se zužuje na 20 mm, má tloušťku 3.7 mm (samozřejmě velké a tlusté hodinky by si zaloužily víc), ale výhodou naopak jsou vyjímatelné články na šroub místo na čep.

post-987-1241418704.jpg

post-987-1241418710.jpg

post-987-1241418717.jpg

post-987-1241418724.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO?

:offtopic:

 

 

tohle vlákno mi trochu připomnělo TYHLE hodinky x **** - no a v jiném recenzovaném vlákně jsem se dočetl, že TYHLE HODINKY dokáží udělat + 10s za měsíc - no není to krásné ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poznámka z prvních hodin na ruce. Moc se mi líbí jejich profil, Steinhart 44 mm (stejně i 47 mm) má výšku základního tělesa pouzdra (prostě to, co má daný maximální průměr hodinek bez spodního víčka a lunety) 7 mm, ale Ticino má je 5 mm a při průměru 48 mm působí na ruce příjemně placatě. Strojek nemá hacking a při pohybu zpět občas skočí vteřinovka o tři až čtyři sekundy zpět, což působí dost divně. Dal jsem na ně hnědý Steinhart s velkou sponou, který jim sluší. Přesnost posoudím až po pár dnech, rezervu nátahu taky. Strojek se natahuje jen jedním měrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1Lachtan - jestli to je 1mm nebo vic nebo min z fotky nepoznam, ale pri pohledu na ciselniky obou hodinek a jeden vyvazeny a druhy ne. Pokud je ty povazujes za "vicemene stejne", premlouvat te nebudu.
No flame - ani jedny jsem neviděl naživo a pouze z těchto fotek mi to opravdu tak nepříjde - možná to opravdu dělá i ten odstín modré (mimochodem - ta celomodrá vteřinovka mi fack nesedne...) B)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...