Přejít na obsah

Wenger


RomanP

Doporučené příspěvky

No ja mam Wenger commando chrono ovsem s quartz strojkem, kamarad ma v podstate ty same, jen ze ma typ big crown- maj vetsi korunku nejsou 38mm ale 42 mm velke a trosku jinej cifernik... Premejslim co k nim rict... asi takhle.. jsou paradne presne- jsou to moje jedine (a prvni quartzky) vypadaj pekne a pekne jim svitej indexy a rucky. A ted k tem horsim vecem.. maj jen mineralni sklicko, takze po nedlouhe dobe se mi tam objevil skrabanec (i prez jemne a velice ohleduplne zachazeni) na a co mi nejvic stve? Je to nevycentrovani rucicek maleho sekundoveho a minutoveho chronografu... Nejhorsi na tom asi je to ze kdyz je rucicka ve svysle poloze (60) tak je vycentrovana docela dobre, ale jakmile dojde nekam k 25 vterine, tak se dostava pesne mezi indexy, ja vim je to prkotina, ale musim uprimne rict ze na takove hlouposti si potrpim a proste mi to dost stve :-( v prodejne kde jsem je zakoupil (Koscom) mi bylo receno ze je to naprosto normalni a jeste se tam na me divali jako na exota... Toz asi tak ( jo a pod sklickem se take najde nejake smitko, to ale je docela v klidu, neni to moc videt, jen pod lupou) Kdybych se rozhodoval jestli do nich mam jit znovu, tak bych nesel, radeji bych si nasetril a koupil si ty zakladni Fortisky. Ono Wenger s tema hodinkama nema nic spolecneho, vsechno je to poskladane z dilu kterej nekomu dodavaji subdodavatele a ta firma to posklada a Wenger to prdne jen do krabicky- viz clanek v magazinu Watch

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ted jsem koupil Aviatory od Volmaxu a muzim ric ze to je jine kafe, originalita je zarucena a nejsou to tuctove hodinky :-) (a to smitko a sroubek otocenej jinak nez ty ostatni jim velice rad prominu) Nejake podrobnejsi vyjadreni k nim napisu do kategorie "ruske hodinky" :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste k tem fortisum - ty prvni mel normalni 2824 a odchylka byla -2 vteriny, kdyz chtel u dusaka srovnat stejny avsak modifikovany strojek na velmi drahych hodinkach a poukazoval na , v podstate, levne fortisy ktere to umi byl upozornem ze -7 vterin je o.k. a lepsi to nebude a nad temi fortisy kroutili hlavou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu se to tady chytlo jako debata o Fortisech pod krycím názvem Wenger :-)

 

Po jejich důkladném očichání musím napsat, že jsou to v podstatě prostě a funkčně vypadající hodinky a že je radost na ně koukat a zkusit si je. I když zatím ve svém rozhodováním přelétám z leva do prava a zatím mám ještě dost času na konečný verdikt, hlavní favorit se opravdu stává FORTIS a to konkrétně modely:

 

Fortis Pilot Professional Chronograph Fortis Flieger Chronograph

597-22-11.jpg 597-10-11.jpg

 

Přijdou mi oba v podstatě stejný, až na luminiscenční ručky a čísla u Flieger, jiný tvar ručiček a inverzní barva datumu a dne.

Cena stejná nebo velmi podobná. S kovovým tahem cca 40,000kč. Bohužel v této ceně nemají glassback a ani safír nahoře, což mě malinko zarazilo :-( Znáte někdo jiné rozdíly mezi těmito dvěma kousky? Máte někdo zkušenost s povrchovou úpravou a její trvanlivostí? I když u hodinek podobného určení je to asi zbytečné se ptát. Jemné pískování vypadající jako titan.

Také mě docela zarazil cenový rozdíl modelů, které jsou velmi podobné. Neberu samozřejmě dramatický rozdíl, který je způsoben jejich Alarmem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlevo vpravo nevadí, objel jsem krámků stejně dnes více a tak jsem využil gps, jsem na kličkování po městě prostě tatar.

Vybavil jsem si, že o tomhle hodinářštví vím. O slevě nepadlo ani slovo, ale je to moje první návštěva :-)

Když budu mít cestu okolo, stavím se tam, vždycky mě totiž napadne něco, co jsem si na hodinkách v reálu neprohlíd a zajímá mě to.

Ty obrázky katalogu zkrátka postrádají onen třetí rozměr.

 

odklízeč : prosba...nešlo by tuhle část debaty přesunout pod samostatný název FORTIS ? Protože jsme se kolektivní vinou ocitli trochu jinde a už to asi lepší nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

To TomasH

Mohu potvrdit. Koupil jsem si v autorizovaném hodinářství (musel bych domů pro záručák, abych si vybavil, jak se jmenovali) Wenger Commando SMT Design Chronograph Quarz (černé + kůže)

Říkal jsem si pořídím si Swiss made, pro začátek jen quartz, budou přesnější než automaty (ty si pořídím příští rok k narozeninám :-).

Slevu jsem dostal bez smlouvání, vše OK, ale mohu potvrdit zkušenosti TomasH - sklíčko poškrábané (a že si na ně dávám bacha!), ručičky mají ke švýcarské přesnosti pár desetin mm...

 

Takže vážně uvažuji u hodinkách z Ruska - nejlépe se strojkem ETA - můj německý boss a kolegové v rajchu budou valit bulvy :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli bych Ti do tho mohl kecat tak si porid s jejich ruskym 3133 nebo 31682 ja mam aviatory IV prave s tim druhym kalibrem a musim potvrdit je jsou paradne presne, rucky maj presne vystredene a celkove proste na ne nedam dopustit.. jak psla flax tak jsem si k nim taky vybudoval takovej silnej vztah a proste je nedam z ruky kdezto u tech vengru je to jine.. proste hodinky nejsou jen o case... A myslim ze ruske hodinky se swiss made strojkem je fakt takovej hybrid, kor kyz ty rusove maj paradni stroj (i kdyz se awiss rodokmenem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za radu, skutečně jsem zatím model Aviator dal na listinu kandidátů (dárek k narozeninám je nejlepší kupovat si sám :-)

Malinko ovšem tápu... resp. kulaté quartzové hodinky s černým ciferníkem a stopkami už mám (práve ty Wengery). Takže mám zálusk na mechanické - nejlépe automaty - se světlým ciferníkem, klidně i bez stopek, a nemusí být kulaté (beru i soudkovité? obdélníkové?), bezvýhradně s koženým páskem (ta ocel mi trhá chlupy :-(

A ruské hodinky s ruským strojkem mi nevadí, jen jsem nenašel ty pravé. Chci je v nerezu se safírovým sklem a nejlépe WR 100 m.... do srpna 2006 času dost, něco jistě najdu.

 

IWC Portuguese jsou v tuto chvíli nedostižným vzorem :-) takže něco v tom stylu

Nebo Tag Heuer myslím Monaco - ty obdélníkové .... mňam mňam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...