Přejít na obsah

Poradíte solidního odhadce historických cibulí?


Doporučené příspěvky

Dobrý večer, zdědil jse několik starých zlatých švýcarských přívěsných hodinek ("cibulí" zn. Schaffenhausen apod.) v různém stavu - od plně funkčích až po nefunkční. Hodlám je prodat. Nechci se ale nechat napálit. Prosím o radu, kde a kdo by mi dokázal solidně a bezpečně (nerad bych do nějaké pokoutní zastavárny, kde mě někdo bací po hlavě nebo prodávat "naslepo" po internetu) hodinky ohodnotit (jsem připraven za odhad i zaplatit). Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý večer, zdědil jse několik starých zlatých švýcarských přívěsných hodinek ("cibulí" zn. Schaffenhausen apod.) v různém stavu - od plně funkčích až po nefunkční. Hodlám je prodat. Nechci se ale nechat napálit. Prosím o radu, kde a kdo by mi dokázal solidně a bezpečně (nerad bych do nějaké pokoutní zastavárny, kde mě někdo bací po hlavě nebo prodávat "naslepo" po internetu) hodinky ohodnotit (jsem připraven za odhad i zaplatit). Děkuji.

 

My tady žádní odhadci nejsme:) (doufám, že se nedotknu vševědoucích;)) nicméně odhad je odhad a tržní cena je tržní cena, takže co hodit je do internetové aukce? (pokud je teda chceš prodat)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odhad Ti je k ničemu, leda když Ti je ukradnou, tak Ti pojišťovna dle odhadu zaplatí. Také je dobrý k tomu, abys statisticky zdokumentoval, o kolik procent se odhad liší od ceny, za kterou se hodinky prodaly. Jestli nepotčebuješ peníze, je to dobrá investice. Jestli ano, tak je hoď na ebay, tam to uvidí tisíce lidí, takže si vše, co je dobré, najde své kupce. Rychle, spolehlivě a za reálnou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Představu o cenách si můžeš udělat sám podle výsledků předchozích aukcí. Seznam linků např. zde http://www.horologysource.com/BuyingTips.htm a dále prohledat ebay a nechat zobrazovat i skončené aukce (uchovávají se tuším 3 měsíce). Bohužel řada aukčních domů zveřejňuje výsledky aukcí jen krátce a za starší výsledkové listy se platí.

 

Tady máš ještě z českých třeba Zezulu http://www.papilio.cz/cz/archiv.php. Tent tam má i staré výsledky ke stažení zdarma, pár kapesních hodinek tam najdeš.

Upraveno uživatelem dknespl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý způsob, jak zjistit tržní cenu je, jak už někdo výše radí, dát je na ebay. Já bych to jen doplnil o reserved price, kterou stačí nadhodit nereálně vysokou a přesto, že zjistíš konečnou cenu (pravděpodobně i tržní), nebudeš nucen je prodat a představu si uděláš. No a pokud by to vyhovovalo, tak myslim neni problém kontaktovat nejvýše přihazujícího a aukci mu za jeho cenu hodit na kup teď...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý způsob, jak zjistit tržní cenu je, jak už někdo výše radí, dát je na ebay. Já bych to jen doplnil o reserved price, kterou stačí nadhodit nereálně vysokou a přesto, že zjistíš konečnou cenu (pravděpodobně i tržní), nebudeš nucen je prodat a představu si uděláš. No a pokud by to vyhovovalo, tak myslim neni problém kontaktovat nejvýše přihazujícího a aukci mu za jeho cenu hodit na kup teď...

Třeba však upozornit, že u reserved price stejně musíš zaplatit vstupní poplatek (insertion fee) i když neprodáš a ten závisí na výši rezervy, ale asi tě nezrujnuje, viz http://pages.ebay.com/HELP/SELL/fees.html.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...