Přejít na obsah

Longines - hodnota, kvalita


honza71

Doporučené příspěvky

Ahoj,

chci vás požádat o vaše názory na tuto značku.

Mají ve své produkci něco s COSC? (já nic nenašel).

Měl jsem včera na ruce několik Grande Vitesse a jedny Admiral.

No a byl jsem dost překvapen, když jsem si všiml, že ručičky

subciferníků nejou přesné pozici k indexům.

Dík H

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 90
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já se taky přidám s dotazem, k čemu by jste přirovnali značku Longines, ať už co se týká kvality, tak prestiže, apod., k Fortis?

 

Řekl bych že výše

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

longines jsou určitě výše než fortis, spíš mne zajímá, kde jsi přišel na to že potřebuješ cosc certifikát :suicide_anim:

 

 

Nepotřebuji, ale chci. Protože mám za to, že je to určité "potvrzení" kvality strojku/hodinek.

Takovej "TUV" pro hodinky. :thumbsup_anim:

Jsem v této oblasti amatér a rád se nechám vyvést z omylu.

H

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani to nepoznáš :)

Longines je prostě klasa.. určitě více než Fortis. Má zvuk, širokou nabídku a hlavně tradici !!!

 

 

Jo, možná ne. :smile_anim:

Ale já nemám moc jinejch kritérií , protože na rozdíl od vás tady, nevím co

je který strojek zač. V jakých všech modelech "tiká" a jak je a není přesný.

Já LONGINES taky registruju jako "velkou" značku.

A to vlákno jsem založil jako reakci na zklamání/překvapení z toho, že na modelech,

co jsem v pátek zkoušel neseděli ručičky subciferníků na indexy. A to je něco, co bych

u téhle značky nečekal.

To je jak kdyby nový auto nemělo volant "vodorovně" při rovně nasměrovaných kolech. Nebo se pletu???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těma subciferníkama máš naprostou pravdu a ono se to týká i hlavního ciferníku, byla to první věc co mě praštila přes oči v Koscomu u výlohy. Vim, že je to častej problém, ale pro mě už je to zavržená značka, přijde mi drzost prodávat takový hodinky za 35K a pro mě je to výsměch "preciznosti švýcarských hodinek". A co se fortisu týče, ten je v mých sympatiích hodně vysoko, uř jen proto, že jeho hodinky sou prostě jiný :).

 

p.s. rozhodně nechci urazit žádnýho majitele Longinesu :thumbsup_anim: , ta značka si jméno nějak získat musela, pro mě to bylo prostě jen velký zklamání a zůstalo to ve mně ...

 

edit: honza71: sranda je že podobný téma jsem tady zakládal i já, když jsem na chronomagu začínal :) a byl sem z toho taky rozhozenej ...

 

Upraveno uživatelem abbot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to honza71: já mám teda jedny Longines... model Lindbergh 48 mm a ty nemají chybu... zmetek najdeš všude...

 

 

Ahoj,

fajn že jsi spokojený. Mrknul jsem do katalogu a musí říct "dóóóst hustý". :smile_anim:

Vůbec, ale vůbec to není moje krevní skupina, ale na tom prd záleží. Dóóóst hustý!

H

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honzo - drž sa Tvojho "pragmatického" prístupu. Pokiaľ od hodiniek očakávaš aj presnosť, tak nekupuj mechanické / automatické hodinky bez certifiktu COSC. Je zárukou toho, že "idú" v relatívne úzkej tolerancií, ináč Ťa šľak trafí, ak Ti budú nadbiehať denne 24 sekúnd s tým, že bez COSC certifikátu je to v poriadku...Prípadne sa pozri na niečo od IWC - všety hodinky sú dokonca presnejšie ako požaduje COSC norma - ak sa nemýlim, tak tolerancia pre všetky IWC hodinky je iba plusová a to maximálne 6 sekúnd za deň...Za tie prachy, ktoré dáš za švajčiarske hodiky to určite stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...