Přejít na obsah

Longines - hodnota, kvalita


honza71

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 90
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 3 týdnech...
Přes toto vlákno jsem našel toto.

Jdu si zopáknout ňáký nýzvy, taky to nevim.

 

Diky, dnes jsem diskutoval s jednim clovekem o hodinkach a nejdriv ani nevedel jakou znacku mam na mysli.

EDIT: ...vyslovoval jsem to spatne

Upraveno uživatelem Dantechno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky, dnes jsem diskutoval s jednim clovekem o hodinkach a nejdriv ani nevedel jakou znacku mam na mysli.

Já řikám "lonžíny" a vždycky jsem se nějak dorozuměl :) Ale o hodinkách AP, GP apod. se nemůžu s nikým bavit, protože nevim, jak se to vyslovuje :) Jedině s patlákama v hospodě, kde to řikám "znalecky" zkratkou.

 

Edit: jaks to říkal?

Upraveno uživatelem lolohh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já řikám "lonžíny" a vždycky jsem se nějak dorozuměl :) Ale o hodinkách AP, GP apod. se nemůžu s nikým bavit, protože nevim, jak se to vyslovuje :) Jedině s patlákama v hospodě, kde to řikám "znalecky" zkratkou.

 

Edit: jaks to říkal?

 

On to byl hlavne nemec, ja na nej Landžííns, on na me Longíns .... Asi nejdriv myslel ze mi jde o jeho Levi´sky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mohla být celkem vtipná scénka, když si bránil gatě :D

 

Dostal od novomanzelky docela hezky Longines, v modelech teto firmy se nevyznam, ale mozna nejaky Hydro Conquest v chronographu jestli se vubec delaj.... Kdyz jsem se ho ptal na detaily tak jen krcil rameny. Tak jsem ho nechal i s gatema bejt...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honzo - drž sa Tvojho "pragmatického" prístupu. Pokiaľ od hodiniek očakávaš aj presnosť, tak nekupuj mechanické / automatické hodinky bez certifiktu COSC. Je zárukou toho, že "idú" v relatívne úzkej tolerancií, ináč Ťa šľak trafí, ak Ti budú nadbiehať denne 24 sekúnd s tým, že bez COSC certifikátu je to v poriadku...Prípadne sa pozri na niečo od IWC - všety hodinky sú dokonca presnejšie ako požaduje COSC norma - ak sa nemýlim, tak tolerancia pre všetky IWC hodinky je iba plusová a to maximálne 6 sekúnd za deň...Za tie prachy, ktoré dáš za švajčiarske hodiky to určite stojí.

 

Ja to vidim opacne. Za ty prachy co si za certifikat priplatis ti sikovny hodinar vyladi u Ety odchylku jeste mensi nez COSC:-) Ja bych si pripadal trosku jako hejl co se nechal nachytat na pohadku o presnosti. Prohledej vlakna o COSC a sam si udelas obrazek. Treba ti to za ty prachy navic stat bude. Ja teda kdybych resil jako prioritu u mechaniky presnost, asi sahnu po necem s kalibrem Seiko 6R15. Hodinky poridis okolo cca 10000kc a veril bych jim. Alespon podle ohlasu na foru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostal od novomanzelky docela hezky Longines, v modelech teto firmy se nevyznam, ale mozna nejaky Hydro Conquest v chronographu jestli se vubec delaj.... Kdyz jsem se ho ptal na detaily tak jen krcil rameny. Tak jsem ho nechal i s gatema bejt...

 

 

Tak jsem je jeste omrknul, ma tyhle:

 

post-6982-1250631005.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já řikám "lonžíny" a vždycky jsem se nějak dorozuměl :) Ale o hodinkách AP, GP apod. se nemůžu s nikým bavit, protože nevim, jak se to vyslovuje :) Jedině s patlákama v hospodě, kde to řikám "znalecky" zkratkou.

 

Edit: jaks to říkal?

 

Jo tak já mám tenhle problém s Jaeger-LeCoultre. Proto musim bohužel v hospodě označovat za moje vysněný hodinky Zenithy Rainbow:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
A to vlákno jsem založil jako reakci na zklamání/překvapení z toho, že na modelech,

co jsem v pátek zkoušel neseděli ručičky subciferníků na indexy. A to je něco, co bych

u téhle značky nečekal.

To je jak kdyby nový auto nemělo volant "vodorovně" při rovně nasměrovaných kolech. Nebo se pletu???

 

Totéž jsem zažil i u zcela nových Hamiltonů Khaki Chrono - ani jedna z ruček neseděla přesně na indexy,

musel jsem je v záruce nechávat srovnat. To dost naštve, nechat hned rozdělávat úplně nové hodinky.

Bude to zcela jistě problém i jiných hodinek - docela by mě zajímalo jak jsou na tom např. Steinhart Chrono Nav-B II.

Co se týče Omeg, tak na mých Seamasterech jsou už z výroby srovnané perfektně a ani jsem nikde neviděl,

že by na některých Omegách, které jsem si prohlížel, zarovnány nebyly...

 

Existuje jednoduchá rada, jak se těmto problémům se špatně zarovnanými ručkami vyhnout - nekupovat si chronograf ;)

 

Příměr s "volantem" opravdu sedí, s tím nezbývá než souhlasit... :thumbsup_anim:

Upraveno uživatelem sauce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Nepotřebuji, ale chci. Protože mám za to, že je to určité "potvrzení" kvality strojku/hodinek.

Takovej "TUV" pro hodinky. :thumbsup_anim:

Jsem v této oblasti amatér a rád se nechám vyvést z omylu.

H

COSC je jenom prověření přesnosti chronometru,ale u hodinek střední třídy jako Longines to nemůžeš čekat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...