Přejít na obsah

Fotka

Longines - hodnota, kvalita

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
90 odpovědí na toto téma

#21 Darek73

Darek73

Učedník

• Member_50
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 30.červenec.2009 - 22:07

Mě hlavně příjde, že Fortis a Longines jsou designově úplně jiný hodinky. Takže říkat Longines nebo Fortis je blobost. Záleží na tom, co se komu líbí. Jinak mě osobně se od Longines líbí jen ty jejich retro potápky.
Sticking feathers up your butt does not make you a chicken.

#22 Radius

Radius

Megazávislák

• Member_50
  • 1 205 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž

Publikováno 31.červenec.2009 - 06:58

Moje Longines HC automatic mají denní odchylku pernamentně +5sec. od prvního dne a nemění se to ani při nošení, ani když jsou na stolku, takže bych se defakto do COSC vešel i když ho nemají smile.gif

#23 Dantechno

Dantechno

Vycucjogurt od vedle

• Member_50
  • 9 064 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ano
  • Fanoušek značky:Přikázaný směr jízdy

Publikováno 18.srpen.2009 - 17:02

Mohl by mi nekdo poradit jak se spravne vyslovuje jmeno tohoto vyrobce?

Seiko.jpg     xLLVo.png     244egw6.jpg         https://www.instagram.com/jelenihlen/

#24 lolohh

lolohh

• Member_50
  • 3 315 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 18.srpen.2009 - 17:18

QUOTE(Dantechno @ 18.8.2009 - 18:02)  
Mohl by mi nekdo poradit jak se spravne vyslovuje jmeno tohoto vyrobce?

Přes toto vlákno jsem našel toto.
Jdu si zopáknout ňáký nýzvy, taky to nevim.

#25 Dantechno

Dantechno

Vycucjogurt od vedle

• Member_50
  • 9 064 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2009 - 17:23

QUOTE(lolohh @ 18.8.2009 - 18:18)  
Přes toto vlákno jsem našel toto.
Jdu si zopáknout ňáký nýzvy, taky to nevim.

Diky, dnes jsem diskutoval s jednim clovekem o hodinkach a nejdriv ani nevedel jakou znacku mam na mysli.
EDIT: ...vyslovoval jsem to spatne

Tento příspěvek byl upraven od Dantechno: 18.srpen.2009 - 17:31

Seiko.jpg     xLLVo.png     244egw6.jpg         https://www.instagram.com/jelenihlen/

#26 lolohh

lolohh

• Member_50
  • 3 315 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2009 - 17:32

QUOTE(Dantechno @ 18.8.2009 - 18:23)  
Diky, dnes jsem diskutoval s jednim clovekem o hodinkach a nejdriv ani nevedel jakou znacku mam na mysli.

Já řikám "lonžíny" a vždycky jsem se nějak dorozuměl smile.gif Ale o hodinkách AP, GP apod. se nemůžu s nikým bavit, protože nevim, jak se to vyslovuje smile.gif Jedině s patlákama v hospodě, kde to řikám "znalecky" zkratkou.

Edit: jaks to říkal?

Tento příspěvek byl upraven od lolohh: 18.srpen.2009 - 17:33

#27 Dantechno

Dantechno

Vycucjogurt od vedle

• Member_50
  • 9 064 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2009 - 17:37

QUOTE(lolohh @ 18.8.2009 - 18:32)  
Já řikám "lonžíny" a vždycky jsem se nějak dorozuměl smile.gif Ale o hodinkách AP, GP apod. se nemůžu s nikým bavit, protože nevim, jak se to vyslovuje smile.gif Jedině s patlákama v hospodě, kde to řikám "znalecky" zkratkou.

On to byl hlavne nemec, ja na nej Landžííns, on na me Longíns .... Asi nejdriv myslel ze mi jde o jeho Levi´sky biggrin.gif

#28 lolohh

lolohh

• Member_50
  • 3 315 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2009 - 17:43

QUOTE(Dantechno @ 18.8.2009 - 18:37)  
On to byl hlavne nemec, ja na nej Landžííns, on na me Longíns .... Asi nejdriv myslel ze mi jde o jeho Levi´sky biggrin.gif

Tak to mohla být celkem vtipná scénka, když si bránil gatě biggrin.gif

#29 Dantechno

Dantechno

Vycucjogurt od vedle

• Member_50
  • 9 064 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2009 - 17:46

QUOTE(lolohh @ 18.8.2009 - 18:43)  
Tak to mohla být celkem vtipná scénka, když si bránil gatě biggrin.gif

Dostal od novomanzelky docela hezky Longines, v modelech teto firmy se nevyznam, ale mozna nejaky Hydro Conquest v chronographu jestli se vubec delaj.... Kdyz jsem se ho ptal na detaily tak jen krcil rameny. Tak jsem ho nechal i s gatema bejt...

#30 cody

cody

Diver Member

• Member_50
  • 4 488 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2009 - 21:36

QUOTE(Pista @ 28.5.2009 - 19:28)  
Honzo - drž sa Tvojho "pragmatického" prístupu. Pokiaľ od hodiniek očakávaš aj presnosť, tak nekupuj mechanické / automatické hodinky bez certifiktu COSC. Je zárukou toho, že "idú" v relatívne úzkej tolerancií, ináč Ťa šľak trafí, ak Ti budú nadbiehať denne 24 sekúnd s tým, že bez COSC certifikátu je to v poriadku...Prípadne sa pozri na niečo od IWC - všety hodinky sú dokonca presnejšie ako požaduje COSC norma - ak sa nemýlim, tak tolerancia pre všetky IWC hodinky je iba plusová a to maximálne 6 sekúnd za deň...Za tie prachy, ktoré dáš za švajčiarske hodiky to určite stojí.

Ja to vidim opacne. Za ty prachy co si za certifikat priplatis ti sikovny hodinar vyladi u Ety odchylku jeste mensi nez COSC:-) Ja bych si pripadal trosku jako hejl co se nechal nachytat na pohadku o presnosti. Prohledej vlakna o COSC a sam si udelas obrazek. Treba ti to za ty prachy navic stat bude. Ja teda kdybych resil jako prioritu u mechaniky presnost, asi sahnu po necem s kalibrem Seiko 6R15. Hodinky poridis okolo cca 10000kc a veril bych jim. Alespon podle ohlasu na foru.
S blbcem se nehádám. Při hádce tě stáhne na svůj level a tam tě porazí svýma zkušenostma
- Dává to smysl?
- Nedobře se na to díváš Veverko...

#31 Dantechno

Dantechno

Vycucjogurt od vedle

• Member_50
  • 9 064 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2009 - 22:30

QUOTE(Dantechno @ 18.8.2009 - 18:46)  
Dostal od novomanzelky docela hezky Longines, v modelech teto firmy se nevyznam, ale mozna nejaky Hydro Conquest v chronographu jestli se vubec delaj.... Kdyz jsem se ho ptal na detaily tak jen krcil rameny. Tak jsem ho nechal i s gatema bejt...

Tak jsem je jeste omrknul, ma tyhle:

Přiložený soubor  f5e24185133b49a6da5c9e3db62a62f4.jpg   21,01K   26 Počet stažení

#32 speedmaster

speedmaster

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 354 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2009 - 23:03

AP = [Odemar Pige]
GP = [Žirar Perego]

#33 Micey

Micey

( . )( . )

• Member_50
  • 6 995 příspěvků(y)

Publikováno 22.srpen.2009 - 09:09

Jo tak já mám tenhle problém s Jaeger-LeCoultre. Proto musim bohužel v hospodě označovat za moje vysněný hodinky Zenithy Rainbow:)

#34 utrejch

utrejch

sick, tired and sleepless

• Member_50
  • 3 502 příspěvků(y)

Publikováno 22.srpen.2009 - 09:17

QUOTE(Micey @ 22.8.2009 - 10:09)  
Jo tak já mám tenhle problém s Jaeger-LeCoultre. Proto musim bohužel v hospodě označovat za moje vysněný hodinky Zenithy Rainbow:)

lehka pomoc: http://www.chronomet...hsoundspage.htm

#35 xlaque

xlaque

Megazávislák

• Member_50
  • 1 029 příspěvků(y)

Publikováno 22.srpen.2009 - 21:05

No s JLC je všeobecny problem, Švajčiari hovoria [žeger l kultr], Francuzi (a aj samotny Jerome Lambert vo videach) [žežer l kultr] a Anglofoni [jeger l kultre].

#36 Guest_Tada_*

Guest_Tada_*
  • Guests

Publikováno 22.srpen.2009 - 21:30

A já říkám jégr le koultr smile.gif

Ale je pravda, že když jsem se o hodinkách bavil se švýcarem, tak jsem mu rozumněl jen IWC, Omega a Rolex biggrin.gif

#37 sauce

sauce

Závislák

• Member_50
  • 623 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 4.září.2009 - 13:10

QUOTE(honza71 @ 23.5.2009 - 18:20)  
A to vlákno jsem založil jako reakci na zklamání/překvapení z toho, že na modelech,
co jsem v pátek zkoušel neseděli ručičky subciferníků na indexy. A to je něco, co bych
u téhle značky nečekal.
To je jak kdyby nový auto nemělo volant "vodorovně" při rovně nasměrovaných kolech. Nebo se pletu???

Totéž jsem zažil i u zcela nových Hamiltonů Khaki Chrono - ani jedna z ruček neseděla přesně na indexy,
musel jsem je v záruce nechávat srovnat. To dost naštve, nechat hned rozdělávat úplně nové hodinky.
Bude to zcela jistě problém i jiných hodinek - docela by mě zajímalo jak jsou na tom např. Steinhart Chrono Nav-B II.
Co se týče Omeg, tak na mých Seamasterech jsou už z výroby srovnané perfektně a ani jsem nikde neviděl,
že by na některých Omegách, které jsem si prohlížel, zarovnány nebyly...

Existuje jednoduchá rada, jak se těmto problémům se špatně zarovnanými ručkami vyhnout - nekupovat si chronograf wink.gif

Příměr s "volantem" opravdu sedí, s tím nezbývá než souhlasit... thumbsup_anim.gif

Tento příspěvek byl upraven od sauce: 4.září.2009 - 13:12

Certina DS First Automatic Day-Date, SEIKO Alarm Chronograph cal. 7T32

#38 Doktor01

Doktor01

Začátečník

• Member_50
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 24.září.2009 - 10:44

QUOTE(honza71 @ 23.5.2009 - 17:21)  
Nepotřebuji, ale chci. Protože mám za to, že je to určité "potvrzení" kvality strojku/hodinek.
Takovej "TUV" pro hodinky. thumbsup_anim.gif
Jsem v této oblasti amatér a rád se nechám vyvést z omylu.
H

COSC je jenom prověření přesnosti chronometru,ale u hodinek střední třídy jako Longines to nemůžeš čekat.

#39 Doktor01

Doktor01

Začátečník

• Member_50
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 24.září.2009 - 10:46

QUOTE(Onion @ 23.5.2009 - 18:49)  
to honza71: já mám teda jedny Longines... model Lindbergh 48 mm a ty nemají chybu... zmetek najdeš všude...

Longines Lindbergh jsou skvělé hodinky, a je to fakt, občas se něco nepovede,i když Longiners má slušnou výstupní kontrolu, dbají na jméno

#40 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 6 893 příspěvků(y)
  • Bydlí:nikde

Publikováno 30.září.2009 - 20:41

Jako malé dítě jsem si teď hrál s hodinkami na úvodní stránce firmy: http://www.longines.com/
Musím říct, že ta spousta ručiček je parádní, ale nejlepší je ta sekundovka.

Jazykový koutek: Hodinky dnes dorazily.

Koho - mě, komu - mně.

Koho - ji, komu - jí.

Na koho - na ni, na kom - na ní.