Přejít na obsah

Fotka

Longines - hodnota, kvalita

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
90 odpovědí na toto téma

#81 AdaMoss

AdaMoss

Lost in time

• Member_50
  • 577 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Fanoušek značky:Chiquita

Publikováno 28.leden.2017 - 17:23

Problém je, a popravdě to na tomto fóru osobně vnímám extrémně silně proti jiným, kam bězně chodím (vše odborné), že tady jde i o emoce a, snad se nepletu, primárně o emoce.

Já nakonec koupil Omegy. Hezké? Ano. Jsem spokojen? Ano. Je mé srdce tam, kde jsem si myslel, že bude? Nikoliv:( Po týdnu už jsem koukal, jestli přeci jenom Longines... A o tom, že jsem najednou místo této elegance na mé ruce pokukoval po Speedmasterech Schumacher zde v bazru radši pomlčím;)

Dle mého se jedná o jakýsi konvolut důvodů. Emoce hrají asi prim (nikoliv PRIM). Hodinky mají těšit a líbit se tomu, kdo je nosí. Ale není to jediný důvod. Někdo to má jako formu investice, na machrování, sběratelství, někdo zase převážně kvůli funkcím (komplikacím). A různou kombinaci všeho.

Jak známo vkus a emoce se během života mění - jak je možno pozorovat v místní prodejní sekci.

Nemyslím si, že se tohle fórum nějak extrémně vymyká. Auta, nože, umění, nevím co všechno - stejná banda :-). Snad IT je víc pragmaticky zaměřená oblast.

Jinak proti Longines nemám výhrad. Sám taky jedny nosím. Byly to mé první mechanické hodinky.

"Když slyším o Schrodingerově kočce, beru do ruky pušku."

R. I. P. Stephen W. Hawking

#82 swenak

swenak

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 29.leden.2017 - 06:41

Tak samozřejmě, každý má své důvody, ale alespoň já mám zde pocit, že je to hodně emoční, asi proto, že úplně nevnímám praktickou stránku vlastnictví hodinek, ač uvedené důvody chápu :-) Možná je to tím, že se tady otevřeně řeší věci, co já bych neřešil veřejně, ale potkávám se s tím denně a přivádí mě někdy k šílenství - kalhoty, boty, ... - "očekávaná" to témata na fóru o hodinkách :-) Ale tak to je můj "problém", prostě nemám stejný pocit, jako když jsem na auto fórech, ač samozřejmě, auta jsou o emocích (já třeba mám již třetí stejný starší model auta, protoě se mi líbí, jenom jsem měnil barvu a výbavu a o tom, co mě stojí provoz, protože "se ho neumím emočně zbavit" nebudu psát, ale pár nových Rolexů bych doma za to mohl mít), ale tam vnímám i tu praktičnost, resp. více, než u hodinek :-) IT to samé, ač samozřejmě, výjimky jsou tam taky.

Ale to už jsme asi hodně OT v tématu o Longines, na které pořád koukám, stejně, jako na jiné značky (a fakt nechápu proč, cíl byl koupit si jedny hodinky jako doplněk, protože výročí a měl by je mít každý, dokonce jsem toto fórum pak na pár dnů smazal z RSS a pak zase vrátil), ale věřím, že si teď dám pokoj, ono se zase ozvalo auto, že chce k lékaři, takže se mu budu věnovat :-)

#83 Blues

Blues

Učedník

• Member_50
  • 167 příspěvků(y)
  • Bydlí:Liberec

Publikováno 10.únor.2017 - 00:48

Longines hodnotím ryze utilitaristicky. Neumím se vyjádřit k jejich produkci jako celku. Mým zorným úhlem je Master Collection, resp. Moony, které jsem před rokem dostal jako dárek. A ty jsou fakt dobrý. Na ty můžu koukat pořád.

#84 AdaMoss

AdaMoss

Lost in time

• Member_50
  • 577 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Chiquita

Publikováno 13.únor.2017 - 13:34

Longines hodnotím ryze utilitaristicky. Neumím se vyjádřit k jejich produkci jako celku. Mým zorným úhlem je Master Collection, resp. Moony, které jsem před rokem dostal jako dárek. A ty jsou fakt dobrý. Na ty můžu koukat pořád.

Nevíš jaký používá Longines v Master Collection kalibry? Jsou to stále ETA nebo mají nějaký in-house?

"Když slyším o Schrodingerově kočce, beru do ruky pušku."

R. I. P. Stephen W. Hawking

#85 Blues

Blues

Učedník

• Member_50
  • 167 příspěvků(y)
  • Bydlí:Liberec

Publikováno 9.březen.2017 - 16:04

Nějaký upravený ETA, myslím.  Nejsem v technických věcech zdatnej a ani zainteresovanej. Ale jdou docela přesně. Hlavně člověk musí hlídat ten měsíc, pokud je, jako já, střídá s řadou dalších hodinek...

#86 Pompone

Pompone

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 17.březen.2017 - 19:22

Myslím že Longines Master Collection vše ETA.

#87 BlackSteel

BlackSteel

Učedník

• Member_50
  • 130 příspěvků(y)
  • Bydlí:Plzeň, Praha
  • Fanoušek značky:Breitling, Fortis, Omega, IWC, Glashutte Original, Wempe

Publikováno 15.srpen.2017 - 18:52

Nemyslím si, že je Longines lepší značka něž Tissot. 

#88 EngineerHack

EngineerHack

Závislák

• Member_50
  • 588 příspěvků(y)
  • Bydlí:Kosice
  • Fanoušek značky:PRIM, Omega

Publikováno 16.srpen.2017 - 18:11

Nemyslím si, že je Longines lepší značka něž Tissot. 

tak to nemyslim ze je pravda :

http://www.devonbuy....rand-hierarchy/

#89 Guest_YPO_*

Guest_YPO_*
  • Guests

Publikováno 16.srpen.2017 - 18:19

tak to nemyslim ze je pravda :

http://www.devonbuy....rand-hierarchy/

já zase souhlasím s komentáři pod touhle píčovinou

obzvláště tenhle k tomu sedí nejvíc    Whoever wrote that article is an idiot. No doubt about it.

#90 BlackSteel

BlackSteel

Učedník

• Member_50
  • 130 příspěvků(y)
  • Bydlí:Plzeň, Praha
  • Fanoušek značky:Breitling, Fortis, Omega, IWC, Glashutte Original, Wempe

Publikováno 16.srpen.2017 - 18:26

Ten Graf je naprostý blábol, dle toho je U boat na úrovni Tag Heuer a Lacroix, Tissot na úrovni Casio, Rolex a Omega level pod Chanel, Zenith úplně nejvýš s Pateky, IWC pod Franck Muller apod. Jsou to úplné nesmysly, proboha...

#91 alois

alois

Závislák

• Member_50
  • 609 příspěvků(y)
  • Bydlí:Plzeňsko
  • Fanoušek značky:Glock, viel Glock .-)

Publikováno 26.srpen.2017 - 13:09

To je svoboda projevu v praxi, obzvláště na internetu. Kterýkoli osel vyplodí libovolný blábol a přece se najde dost ovcí, které mu to baští....

Mezinárodní detektivní kancelář pro privátní i korporátní klientelu. 

www.nexusconsulting.cz